30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Miloško

Filmy o mutantoch,zombie a podobných nešťastníkoch sú vo filmoch ponúkané neustále,ale toto ma prekvapilo.Je to jeden z najlepších hororov,čo som videl v poslednej dobe.Nechýbalo tomu napätie,krv,a hlavne neskutočná atmosféra nočneho aljašského mestečka.Skvelý bol aj J.Hartnett ako miestny šerif,jeho časté scény so sekerou boli fakt mrazivé.Vadila mi tu M.George ako jeho kolegyňa Stela,ktorá väčšinu filmu hadzala dosť nezmyselné pohľady.Ale to som jej odpustil.Záver filmu bol takisto zaujímavý,možno trochu prehnaný,ale keďže to je film podľa komiksu tak to nevadilo.Ono realita by bola asi uplne iná,veď vydržať 30 dní,prakticky zavretý v drevenom dome,keď vonku je mínus 20,a neustále sneží,a k tomu je stále tma je asi blbosť,ale toto netreba riešiť.A tí upíri,alebo čo to bolo za mutantov,ich hrozostrašná výslovnosť,perfektné masky mi tiež dali za pravdu,že 30 dní dlhá noc je vydarený horor. ()

ShotgunED

Vedení režíséra je znát a Slade se opravdu snaží. Bohužel se to celé tak nějak u mě mine účinkem. Ano, je tu rozbořena spousta klišé, ale jenom být rebelem nestačí. Celková atmosféra filmu je tu hutná, ale bohuže právě místo toho, aby mě vtáhla do filmu mě držela v jakémsi odstupu a nadhledu což mi vadilo. Nápad o postupně vyhlazovaném alijaškém městečku je rozhodně skvělý, ale to podání není prostě ono. Sledujeme jen úzkou skupinu lidí, které se film věnuje a zbytek je jenom maso na porážku, ke kterému nemáme šanci najít jakýkoli vztah. Dokonce i upíři jsou pro nás jenom tvorové, co přišli odnikud a míří nikam. Nejlepší je scéna z obchodu, která korunuje celý film, ale utáhnout jej samozřejmě nemůže, natož Josh Hartnett a nejlepším hercem filmu je sekyra. David Slade má očividně rozhodně navíc a doufám,že nám to v budoucnosti dokáže. ()

Weirdman

7/10... Atmosféra, dynamická kamera, zopár naozaj úchvatných záberov a koniec sú silné klady, ktoré zráža mistami tupý scenár, divné plynutie času a trestuhodne statický a nezaujímavý finálny fight... ()

Zodiak

Danny Huston je uzasny arist. upir. Paradne zahranej evil. Comix jsem cetl jsem uspokojen co se zpracovani tyce aneb atmosfera by se dala krajet. Spokojenost ()

Ygan

Slade podává scény z ÚSVITU MRTVÝCH, BLADE atd. v černo-bílo-červeném mrazivém hávu a já to ochotně žeru. Hartnett se začíná projevovat jako dobrý tahoun. ()

sirrgulo

Upíři jsou trošku jiní než obvykle, ale díky svému vůdci, který navíc ukazuje, že i myslí, jsou skvělý. Jinak prostředí a atmosféra snad ani nemohlo být vybráno lépe. Nejvíc však na mě zapůsobil už začátek s lodí. Zbytek snímku je střídavě plný krve nebo temnoty a vyčkávání. Netvrdím, že se jedná o špatný film, ale opět jsem čekal a doufal, že se budu víc bát, bohužel jsem se ani tentokrát nedočkal (jedno leknutí je u hororu hodně málo). Díky konci však snímek u mě trošku získal víc sympatii. ()

atrapa

Možná to bylo atmosférou v kině, možná to bylo cestou zpět v noci, možná to bylo tím motivem - ale po shlédnutí jsem se třásla a nebylo mi moc dobře. Děj na úkor červené obrazovky - za to jedna hvězda dolů, ale i tak slušné dílko. ()

DooFooS

Famózní začátek vystřídá chybějící stupňování napětí, kdy ze skupiny odpadá jedna vedlejší postava za druhou a nebýt výborného konce bez zbytečného klišé, asi by po sobě film nezanechal nic výjimečného. Takhle je to solidně odvedená práce založená spíše na efektech, než na silném příběhu plného napětí z neznáma. ()

Jungler

Jo bylo to docela fajn. Konec mi přišel trochu přitaženej za vlasy, ale jakožto zombie vyvražďovačka tehle film splnil očekávání. Spousta krve, odporně se tvářící zrůdy :) ()

chrustie

Pro boha kde tohle vzalo 71%? Přiblblá slátanina, s kupou směšných herců. Opravdu dobré záběry se daly spočítat na prstech jedné ruky. Nic neříkající nechutně nasládlý děj, tomu všemu dává korunu. Tohle není horor, tohle je ... co to vlastně je? ()

Aywes

Jelikož jsem tolerantní člověk pokusil jsem se nastavit co nejvyšší hodnocení. Takže máme tu údajné upíry. Jejich strašlivý vzhled spočívá v tuně špatného makeupu a podivného efektu krve neustále u huby. Jejich řeč zni jako když fotbalista hledá chrchle. Má z nich jít strach? Ptám se. Možná ano, ale strach mi naháněla každá nadcházející vteřina toho nabarveného výkalu. Drsňácký vedoucí upírů jehož vzhled připomíná spíše burzovního makléře než upíra je silný a nelítostný více než li bídák Lex Luthor. A to nemluvím o aktu vysávání krve kdy se upíři třepou jako po zásahu taserem. Pak tu máme hlavní postavy jejichž inteligence nepřekročí chytrost sýrové topinky. Hl. hrdinu by přelstil i čajový pytlík. Dialogy jsou absolutně tupé. Reakce postav totéž. Soundtrack nulový. Atmosféra je naprosto ztracena ihned když časomíra překročí 0:00. Za co jsem tedy dal 2*? Snímek je barevný a má konec. Když tu vidím tak pozitivní hodnocení použiji větu, kterou se pro mne jasně dostal jeden z herců na výsluní tohoto snímku "nesežerte mě." ()

jack_scott

Vypadá to daleko lépe na první pohled, než je...zvlášt provedení upírů je celkem ubohé, zvlášt když nejdřív lidi jen mizí a má to hororovou atmsoféru...ale pak je člověk vidí, a ta zvláštní směs pankáčů a emařů mu přijde hrozně divně směšná :-) ale jinak ta atmosféra a tak tam je,námět taky fajn...tři a půl hvězdičky a 70% dávam. ()

jjimmy

dnes, 10.7.2010 som pozrel tento film prvý krát. Je to perfektný horor, ktorý je proste a jednoducho perfektný. Poriadny film o upíroch, milé osvieženie po tých Twilight sračkách. A narozdiel od Twilightu ma toto aj mierne rozladilo takmer k slzám na záver. Úžasný, úžasný, úžasný!!! ()

BAADRAAM

Horor, ketrý nebyl vůbec špatný. Neobvyklé prostředí dodává filmu mimořádnou atmosféru. Právě na oné filmové atmosféře je film založen. Josh Harnett mi zde kupodivu seděl. ()

djbarrel

Hustý, fakt hustý. Poněkud nestandardní, ale o to víc zajímavý film s upíry, kteří nejsou tak zaškatulkovaní jako v jiných filmech. Jedná se o velice ponurý horor. Filmy ve stylu "parta lidí odříznutá od civilizace vydaná napospas někomu nebo něčemu ..." mám prostě rád. Trochu mi to připomnělo co se atmosféry týče skvělý film Věc. Možná to není nejlepší film všech dob s upíry, ale musím dát 5 hvězd, protože je to po dlouhé době jeden z mála upířích filmů co stojí za shlédnutí. 90 % ()

tremors

Výborný horor s hodně mrazivou atmosférou (nejen díky tomu, že se odehrává za polárním kruhem), ale hlavně kvůli upírům, kteří nevypadají vůbec špatně, ale není to ani špička. Josh Hartnett je výborný herec a ostatní herci jsou taky herci :D. Většinou jsou efekty výborné, jenom pár se jich nepovedlo. Nejsem z těch, komu by digitální efekty vadily. Takže já rozhodně 30 dní dlouhou noc doporučuju. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci