Klub vyděračů

Shattered

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

Na první pohled mě upoutalo herecké složení - v takovém dramatu bych skutečně slaďáka Butlera nečekala. Na Pierce Brosnana mám silnou alergii, takže jsem se těžce zuby nehty držela, abych to dokoukala do konce. Závěr byl tak na půl nečekaný a musím uznat, že se jim to povedlo - tedy ten důvod, proč se to všechno odehrálo. Celkově něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami..(15.1.2011)

• Jeržik

Au! Tak toto bolelo. Asi jako když vám pohledná rosnička z 27. kanálu strčí brčko do ucha a vycucne mozek. Škoda jen, že ji studio neposlalo při premiéře už před promítáním, zabránilo by se degeneraci mozkových buněk a zmizel by pocit méněcennosti z toho, že v ČR platím v kině za něco, co v Americe dávají "zadara" na kabelovce. P.S. Butler přibral a jakmile nemá v ruce meč je jasné, že neumí hrát(o charismatu ani nemluvě). A Pierce nám nezadržitelně stárne, takže doba jeho akčnějších rolí je téměř nenávratně v tahu. P.P.S.(h) Spoiler: Na tu pointu v závěru se "vyplatí" počkat.;)(7.1.2008)

No.. Dějová linie byla teda podle mě parádní - thriller tak, jak si ho představuju. Nicméně konečná poenta mě nezasáhla, tak jak měla. Svůj efekt splnila, po filmu jsem na tím usilovně přemýšlel. Jenže čím víc jsem dumal, tím víc to ve mně vyvolávalo pocity, že je to takové umělé, nevyvážené a hlavně místy nepřesné co se logiky týče. Musím pochválit Brosnana - jeho mimiky jsou výtečné. Na druhé straně Maria Bello byla těžce podprůměrná. 65%(16.5.2014)

Pokud tomu člověk odpustí těch pár nesmyslů, které tam jsou jen proto, aby to bylo filmovější, a přistoupí na hru, že by někdo mohl z takového důvodu udělat něco takového a takovým způsobem, pak si člověk užije celkem svižnou komorní akční jízdu z několika napínavými okamžiky a překvapivými zvraty. Brosnan navíc svého "psychopata" hraje občas až nepříjemně reálným dojmem.(12.3.2010)

Velice povedené a nečekané! Nenápadný thriller s trošku nepřesvědčivým rozjezdem, ale o to více jsem konečným výsledkem překvapen. Vydírání rodičů tu bylo už mnohokrát, ale s tímhle rozuzlením to dostává zcela jiný nádech a rozhodně jsme se dobře bavil až do úplného finiše. Pár chybiček to má, především v první čási, ale v konečném výsledku jsou absolutně nepodstatné. Pro mě zároveň možná nejpřirozenější Brosnanova role. PS: Opět nechápu tak nízké hodnocení.(20.1.2013)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná.