Klub vyděračů

Shattered

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

Celkom nechápem tunajším hodnoteniam.Tento výborný thriller sa dá kvalitne precítiť, ak sa to samozrejme dopozerá do konca. Ak sa to nedopozerá tak ani nepochopí. Gerarda Butlera si obľubujem ako herca stále viac, Pierce to zahral tiež skvelo a uveriteľne a hudba bola dobrá. Podľa môjho názoru skvelý film, ktorý spočiatku začína tak typicky – unesú dieťa, chcú výkupné..ale keď sa začne dej pomaly rozbaľovať, napätie stúpa a udržiava sa. Do poslednej chvíle som nevedela ako presne to dopadne. Koniec bol super, vtedy sa mi začali vybavovať a dávať do súvislostí určité momenty, ktoré boli na začiatku filmu. Výborný thriller! Jednoznačne.(14.7.2011)

Únosce zapíská a všichni bez váhání skáčí na nalíčené špeky tak dlouho, až se proskáčí k lehce pitomé koncovce. Na známky atmosféry jsem nicméně narazil a motivace pachatele se také docela dlouho tvářila tajemně, takže se k průměrnému hodnocení dokáži donutit i bez užití albánské rukavice či kubánských kleští.(18.9.2012)

Velice povedené a nečekané! Nenápadný thriller s trošku nepřesvědčivým rozjezdem, ale o to více jsem konečným výsledkem překvapen. Vydírání rodičů tu bylo už mnohokrát, ale s tímhle rozuzlením to dostává zcela jiný nádech a rozhodně jsme se dobře bavil až do úplného finiše. Pár chybiček to má, především v první čási, ale v konečném výsledku jsou absolutně nepodstatné. Pro mě zároveň možná nejpřirozenější Brosnanova role. PS: Opět nechápu tak nízké hodnocení.(20.1.2013)

Neil a Abby nemohou být spokojenější. Vše, na co sáhnout, se jim daří - mají krásný dům, dceru, Neil se má stát brzy společníkem ve firmě, ve které pracuje. Jenže to všechno se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když k nim do auta přistoupí cizí muž, a sdělí jim - že jejich dcera byla unesena, a pokud nebudou plnit do puntíku jeho rozkazy, bude zabita. Ale co vlastně únosce chce ? Peníze to nejsou ... Film sice začíná více než zajímavě (pro jakéhokoliv rodiče je podobná situace více než černou můrou), jenže postupem času jsem začínal být na scénáristy hodně naštvanej. Ze začátku jsou Neil i Abby představeni jako ti nejhodnější a nejspokojenější lidé na světě, ale postupem času (a filmu) divák zjišťuje, že to byla na něj jen pěkná habaďůra, a že se vlastně únosci nelze ani divit. Příběh samotný nebyl tak špatný, navíc rozuzlení se mi docela i líbilo - ale celkově to zpracování mne zklamalo. Navíc ani po herecké stránce nikdo z hlavních představitelů nijak neoslnil - snad jen Maria Bello, a to jen proto že jí to prostě v jakékoliv situaci sekne...(16.8.2011)

Pierce Brosnan mi tu jako psychopat nepřipadal ani náhodou, spíš opravdu chladnokrevný, racionálně vypočítavý a plný zpočátku nepochopitelné zloby. A že to měl v hlavě vpořádku se na konci samozřejmě provalilo. Jen - skalní fanoušci mi prominou - jako by opravdu Brosnan ztrácel "šťávu". Ale nechával mě dlouho v nejistotě, jestli on je skutečně ten zlý, nebo ne a co vlastně doopravdy chce. A o to zřejmě ve filmu šlo.(15.1.2011)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (Elwanelyn)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)