Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

Jara.Cimrman.jr

"Nechceš stavět tu pýchu svýho ptáka před svoje dítě?" Únosce zapíská a všichni bez váhání skáčí na nalíčené špeky tak dlouho, až se proskáčí k lehce pitomé koncovce. Na známky atmosféry jsem nicméně narazil a motivace pachatele se také docela dlouho tvářila tajemně, takže se k průměrnému hodnocení dokáži donutit i bez užití albánské rukavice či kubánských kleští. ()

tron

„Nikdy nebojuj s človekom, ktorý nemá čo stratiť.“ Tento film mal byť o dvoch veciach. O hercoch a scenári. Bohužiaľ, Butler je otrasný herec, ktorý je vo všetkom rovnaký (česť výnimkám – 300) a čím menej ho v budúcnosti budem vídať vo filmoch, tým budem radšej. Belloovej fandím, no tentoraz dostala príšernú rolu „blbej kravy“. Brosnan je podľa mňa, ľudia sa mi za to smejú, jediný Bond, ktorý vie aspoň trocha hrať - teraz ale pripomína Petra Kočiša (to nie je plus). Navyše, jeho postava je napísaná ešte nezmyselnejšie, než postavy ostatných. Všetci sú nesympatickí a konajú nelogicky, kričia a predvádzajú trápne hysterické záchvaty. Čo sa týka scenára, divákovi je zrejmé, že ak sa deje niečo takéto, bude to mať ´šokujúci koniec´. Ale tento je taký hlúpy, že nič z toho, čo sa pred ním stalo, vlastne nemalo ŽIADNY ZMYSEL. Ešte aj totálne nelogická Fincherova HRA bola oproti tejto blbosti perfektne logická. ()

Aluska88

Skotský fešák Gerard Butler, pohledná a herecky také velmi schopná Maria Bello proti Jamesu Bondovi, kterého Leonidas musel něčím hodně nasrat a proto mu teď cuchá nervy a způsobuje mu a jeho ženě trýznivé chvíle:) Klub vyděračů přináší solidní thriller, který však zpracováním ničím nevybočuje z průměru. I když, závěrečný dvojitý zvrat stál opravdu za to. ()

Gilmour93

Leonidas zmlátí na hromadu tisícovky Peršanů a tady se nechá terorizovat prošedivělým Brosnanem s vizáží strejdy z lázeňské kolonády? Konec přinese zajímavé rozuzlení, ale tu stupidní cestu k němu již bohužel nenapraví. Jakmile Butler odloží štít s kopím, schová pod oděv své vysportované těé - lo a má předvést nějaké herectví, přichází bezradnost. ()

StarsFan

Celou dobu mě napadalo, že tenhle snímek by prostě potřeboval lepšího režiséra. Když si představím, co by s podobným námětem dokázali udělat jiní, třeba ta chvíle, kdy Brosnan pálí několik tisíc dolarů, sakra to v podání někoho jiného mohla být scéna, která se zapíše do historie! Nehledě na to, že nějaký chytrý člověk, který by zahladil nelogická místa v jinak celkem zajímavém scénáři, by nebyl od věci. To mi snad chce někdo tvrdit, že se chlap, který ví, že mu unesli dceru, a který se může volně procházet po městě, ani jednou nepokusí kontaktovat policii? Rozhodně by to od tak vysoce postaveného a jistě inteligentního muže bylo mnohem chytřejší než několik hodin jezdit po městě a plnit, co jeden maniak chce. Neříkám, kdyby byl nějaký nezaměstnaný zdrogovaný hajzlík, ale podobná reakce od pravděpodobného budoucího bosse velké firmy? Někdo by minimálně čekal, že ho napadne jít na policii a nechat onoho vyděrače sledovat. Vždyť zjistit, o co jde, by pro policii jistě nebyl nijak složitý úkol, zvlášť když náš Neil ví, jak se jmenuje přítelkyně syna našeho únosce, co studuje i kde bydlí. Ale nechám to být. Jinak je totiž Shattered celkem fajn film. I ten závěrečný zvrat jsem přežila bez újmy a to mám k těmhle skrytým momentům, které vyplynou na povrch v poslední minutě, celkem averzi. ()

• Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (ČSFD)
  • Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)