Klub vyděračů

Shattered

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

Na první pohled mě upoutalo herecké složení - v takovém dramatu bych skutečně slaďáka Butlera nečekala. Na Pierce Brosnana mám silnou alergii, takže jsem se těžce zuby nehty držela, abych to dokoukala do konce. Závěr byl tak na půl nečekaný a musím uznat, že se jim to povedlo - tedy ten důvod, proč se to všechno odehrálo. Celkově něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami..(15.1.2011)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nikdy nebojuj s někým, kdo nemá co ztratit !!" Ve své podstatě dobrý film, který za sebou vleče dvě nejstarší klišé, totiž že lež má krátké nohy a že zhrzená žena rovná se živelná pohroma, vypráví příběh manželů Warnerových, Abby v podání výborné Marii Bello a Neila Gerarda Buttlera, jejichž život inkasuje zásadní ránu v okamžiku, kdy se na scéně objeví chladnokrevný vyděrač, který jim unesl dceru Sophii.. Jediné, co požaduje Tom Ryan s ksichtem Pierce Brosnana je, aby manželé plnili jeho příkazy, které však od počátku mohou jasně vést ke zničení všeho, co po celá léta společného života budovali, nicméně nakonec nic není tak, jak by se mohlo zdát.. Krásná Maria Bello si s tou v pořadí druhou jmenovanou starou pravdou poradila jako obvykle velmi důstojně, navíc na ni se vždy krásně kouká, i díky maličko nablblému a děravému, nikoliv nelogickému, scénáři jalového Williama Morrisseyho zůstává i její herecký výkon poněkud znehodnocen.. Naopak to úsloví o krátkonohé lži symbolicky dohnalo nejen nevěrné egoistické prase Neila Warnera, ale i samotného Gerarda Buttlera, který se ho pokusil věrohodně zahrát, leč zhruba s podobným úspěchem jako svého času Arnold Schwarzenegger ve většině svých rodinných komedií, protože právě v té pozici člověka ztrácejícího půdu pod nohama, kdy se Leonidas Buttler musí ohánět ne pěstmi či kopanci, ale především slovy, se jeho herecká bezradnost objevuje v celé své pravdivé nahotě.. A tak se mi jako největší deviza Klubu vyděračů vedle zdařilého soundtracku Roberta Duncana jeví výborný Pierce "navždy Bond" Brosnan, jehož postava působí nejen nejuvěřitelnějším, ale hlavně v důsledku i nejsympatičtějším dojmem, což jak hádám, měl zřejmě Mike Barker, který však výborně buduje napětí, které ke konci hodně graduje, v úmyslu především.. A to se mu povedlo !! Což je však ruku v ruce s těmi výtkami docela málo, leč stále jde o biják, na který se s klidným svědomím znovu podívám..(27.6.2013)

• kocik1

Překvapující, nečekaný konec zazdil i to, co tam dejmetomu mohlo být. Možná do budoucna zapřemýšlím, jestli by člověk před uzavřením manželství neměl vystudovat hereckou školu. Každopádně, pokud by manželka tohle předvedla sehrát v reálu, tak by to byl výkon na oskara. Sorry, ale nevěřím, že by něco takového zvládla. A tím je pro mě tenhle film zabitý. Nějak si myslím, že i thriller nebo detektivka by měl být postavený na uvěřitelnosti jednání jednotlivých postav. Tady byl scénář podřízen tomu, aby překvapil a šokoval. Což o to, to se mu povedlo....:-((23.2.2014)

Perfektní film. Opravdu skvěle zahrán, skvěle promyšlen. Do poslední chvíle mě ani ve snu nenapadlo, že se manželka mstí. Opravdu noční můra všech nevěrníků. Pokud máte bokovku tak to musíte vidět - a bude vám naskakovat husí kůže. Hudba byla skvělá, a atmosféra? Ta byla úplně nejlepší. Duo Brosnan & Butler to hrají opravdu skvěle.(2.5.2015)

Skvelý, napínavý snímok plný nečakaných zvratov a ešte šokujúcejšom odhalení v závere. Je zaujímavé vidieť Piercea Brosnana v zápornej úlohe. Aj keď otázkou v tomto filme je, kto je vo finále ten zlý? Maria Bello i keď nepatrí k mojim obľúbeným herečkám sa predviedla v dobrom svetle, Gerardovi Butleri som to veľmi nežral, hlavne v scénach, v ktorých plakal. A celkovo si myslím že Butler a Brosnan si role mali vymeniť, bolo by to sympatickejšie. I tak sa jedná o kvalitný film, ktorý vyčnieva z priemeru.(3.1.2015)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (Elwanelyn)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)