Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

pupidup

NO, musím smeknout, opravdu to nebylo vůbec špatné, ačkoliv časté bojové scény mě až zase tak nebavily. Oksana mi připomněla Millu Jojovich a nehrála vůbec zle. Prostě jsem vydržela až do konce. Skutečně, dobré. ()

uran1

Jde o celkem slušnou podívanou, čekal bych něco horšího. Ale dobrá atmosféra to táhne. Krásná krajina. Ano je to blíže nám slovanům. Fanoušek dá čtyři a tím já jsem takže já taky. ()

bastardius

Velmi dobré, místy se mi to zdálo trochu kostrbatě spojené, ale možná to zavinila moje předpojatost k ruskému filmu, tedy abych byl přesný k ruskému fantasy žánru. A i když mi z některých obličejů (Vlkodav mi připomínal Finista,sokola jasného) a jak bych tak řekl zvířecích herců (bubo-netopýr) cukaly koutky, tak to vidím na plnohodnotné 4* hlavně za trikovou část ()

stogie

Jen tak dál ruští bratři, jen tak dál. Po dlouhé době fantasy, po kterém mi nebylo na zvracení. Vše už jsme sice viděli několikrát, ale celek působí velmi neotřele a hlavně nenudí. Statečný a silný hlavní hrdina, krásná paní kněžna, super záporák. Co víc si jen přát. 75% ()

MBob

Velmi příjemná podívaná, kterou sráží místami přeefiktivnost, kde se divák ztrácí a neustálý pocit z toho, že kdejakou scénuu člověk zná z jiných zdrojů. ()

GilbertL

Vůbec ne špatný film, jehož hlavním problémem je to, že se snaží kopírovat styl "západních" fantasy trháků (úvod s vyvražděním hrdinovi vesnice a následným otroctvím a otcovým mečem je jasnou kopií Barbara Conana). Na druhou stranu prostředí a reálie jsou už pěkně slovanské, což je zvláště pro českho diváka příjemná změna. Hlavní hrdina je charismatický a ke konci se mění v úplný stroj na zabíjení (to jak se v závěrečné bitce prosekává hordou nepřátel nemá chybu:)). Není to dokonalý film, ale srovnání s hollywoodskými trháky snese a pokud půjde jen o jednu z prvních vlaštovek, bude to jen dobře! P.S. Netopýry rád nemám, ale ten tady byl doopravdy roztomilý. :) ()

Yaan2

°° Ruský průměrný film. Ano, opravdu ruský, taky jsem se divil. Některé scény jsou podprůměrné až trapné, to samé některé efekty, ale pak najedou se zdá, že ujdou, dokonce že jsou dobré. Výborná je taky doprovodná hudba. Trapnej je netopýr a konec, pozor na to!!!!! Každopádně stojí za shlédnutí. ()

sun.eagle

Víc si film nezaslouží. Mezi klady po velkém hledání uvedu exteriéry, je to prostě slovanské každým coulem a příjemná alternativa k okoukaným západním fantasy, charizmatický hlavní hrdina a s tou slovanštinou souvisí i hlavní ženská role kterou zahrála Oksana Akinshina, nadherná ženská, holt slovanka. A ted zápory kterých je daleko víc. Je to hodně laciný plagiát Conana šlehnutý fantasy typu Lord of the Rings a seriálovou Xenou. A vše okpírované pusobí huř než originál. Zápletka a zapojení nadpřirozena v podobě "starodávných bohů" pusobí nepřirozeně až směšně, nejvíc se to projeví v samotném finále které místo aby to celé gradovalo, sklouzne k nechtěnému smíchu a hořkému pronesení: to je ale p.covina...Navíc samotné souboje jsou tak pitomě prostříhány že vás to zoufale nezaujme a vlastně ani kolikrát nevíte co se vlastně děje, flashback hlavního hrdiny nevyužil svuj potenciál na mě zapůsobil jako parodie. Málem jsem film ani nedokoukal, s hoodně velkým přemáháním jsem vydržel, ale podruhé to už vidět nechci. ()

Polda99

Velmi slušně natočený film se zajímavým příběhem, který se se svými triky může srovnávat s hollywoodskými trháky. Přesto mu nemůžu dát víc jak tři hvězdičky. Rozhodně je to film, který dokáže člověka zabavit na jedno odpoledne, ale víc jak lepší průměr to prostě není. Co ale musím rozhodně vyzdvihnout jsou kostýmy a hudba....přes průměrné hodnocení času stráveným nad tímhle filmem rozhodně nelituju.... ()

movie.man

Nejlepší fantasy od čistě ruských tvůrců co jsem kdy viděl (ještě jsem nezhlédl Noční hlídku). Vynikající hudba, velice vydařené triky (pořád nemůžu uvěřit, že ten netopýr byl vytvořen počítačem) a i když jedna situace je směšná (závěrečný ,,souboj'' s bohyní zla Morannou), která by celý film shodila do vod nepovedených pokusů o hrdinskou fantasy, naštěstí díky hudbě, jenž celý film posouvá o level výš pro mě film obstál. Jen tak dál a ruská kinematografie bude mít veleúspěšnou budoucnost. ()

pablo3

Jistěže by bylo možné vytknout plno nerealistických a žádoucímu výsledku až příliš zjevně nahrávajících konstrukcí ve scénáři, ale bylo by škoda, kdyby si tím divák nechal zastřít schopnost vyciťovat náboj. Jistěže je film plný klasických klišé, podaných navíc přímo polopatě, ale má spoustu opravdu překrásných momentů. Pokud dokážete být dítětem a nechat to na sebe působit jako pohádku či alegorii, aniž byste řešili technické detaily, tak to na Vás určitě zapůsobí. Je to jiný šálek čaje než obvykle a jinak je třeba také postupovat při jeho popíjení. Rusové se nebáli zabůsobit na city přímočaře a bez předstírání něčeho rádoby dospělejšího. A to jim budiž ke cti. Takže nezbývá než popřát, aby tento doušek rovnou z rozehřátého samovaru rozehřál i srdce a vymáčknul možná i nějakou tu slzičku. ...A pokud jde o kněžnu - no nevím, jestli bych dokázal být vůči ní po celou tu dobu tak chladný, jak to předvedl Vlkodav :-) ()

swater137

Rusko, země neomezených možností s absencí herců )). Rozpočet 20 mil. je možná oficiální ale skutečnost bude asi tak 3x vyšší. Rusové ti jenž jsou podporováni neumí točit, neumí připravovat ani obsazovat. Tento film je toho jasným důkazem. Hercům nic nevěříte. Starce ( třeba slepce) hrají mladí jen mají dlouhé šedé vlasy. Výprava je samozřejmě úžasná a jen městečko na vodě muselo stát ranec. Všechny exteriéry jsou krásné. Příběh je jak z ruských bylin takže ho moc nechápete + vykrádačky z Hooda , Conana, Artuše a LOTR (hlavně lokace). Chyby v režii a skriptu kdy z louky v horách přes remízku je to na doslech k meandru řeky a k zmíněnému městečku na vodě. Ale všiměte si ryb co visí jsou pravé jsou to tolstolobici krásný ryby. Dám 2 hvězdy a to mám tenhle žánr moc rád takže jsem to dokoukal. ()

Pollini

Musím dát 4 hvězdičky, na to, že je to ruský film, velmi mě překvapila kreativní kamera, velice dobrá nefolklórní hudba, herci nepatetičtí, je to hezká podívaná a za ty 2,5 hodiny to stálo. ()

MirecRKK

Jeden z najlepších filmov! škoda, že som sa k nemu dopracoval až tak neskoro ale lepšie neskoro ako nikdy, určite odporúčam vidieť ()

Blood311

Nevím jestli to byla příjemná, nebo nepříjemná změna - spíš nevím jestli se mi líbí nebo nelíbí ruskej styl natáčení filmů. ()

Sadova302b50

Teda, hodně slušné, až nečekaně. V rámci fantasy rozhodně vyčnívá, a to nejen pro svůj slovanský původ. Možná je to tak trochu příběhová lepenka, která ze začátku silně připomene Barbara Conana, ale je trikově zdařilá, má výtečnou atmosféru, na pohled příjemné, neokoukané ztvárnění, je tu hodně nápadů, přitom nepůsobí přeplácaně, místy nabízí velice dobrou akci a výtečnou hudbou k tomu. Také výběr herců se podařil. Jsem velmi spokojená a dávám 4,5* a 84% ()