Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

Genero

Pan Ferdinand Bigcock Deméter v kladenském Kongu na ex vychrupnul lahev Myslivce, načež projevil své superhrdinské schopnosti tím, že rozbil na padrť čtyři židle, dva stoly, popelník, převrhl kontejner na komunální odpad a poté rozverně kynul svým téměř čtyřcentimetrovým mužstvím v ústrety přijíždějící policejní hlídce. Nevěřil jsem, že kdy potkám druhého takového, až jsem narazil na Hancocka. První polovina filmu je naprosto famózní – takhle nějak by dopadl zhrzený Clark Kent, kdyby nachytal Lois Lejnovou v garážích Daily Planet na kolenou s Lexem Luthorem v ústech. Konečně lamželezo, se kterým se i my asociální retardové bezcílně bloumající na okraji společnosti dokážeme ztotožnit! Kladu si otázku: Kdo je ten muž a odkud přišel? Nevyhnutelně následuje nakvašený spoiler: Druhá polovina příběhu přináší nečekaně mytologickou a akutním mozkovým katarem zavánějící odpověď a navíc nabízí bonus v podobě ošklivého partnerského střetu uprostřed velice manželského trojúhelníku. Takže on a bloncka jsou tisíce let staré božstvo? Do prdele, to jsem vážně jedinej, kdo si všimnul, že ten chlap, co hraje Johna Hancocka, je černej? ()

Lacike

Zvlastny mix komedie, dramy a romantiky, ktory spolu neladi. Skôr to vyzera tak, ze sa kazdu pohodinu meni zaner. Naviac sa Smith znova cely film tvari jak zbity pes, co je poloha ktora mu vôbec nesedi. Jeho postava dvakrat sympaticka nie je a na druhy pokus ma nebavil ani uvod v ktorom maju byt jeho eskapady este vtipne. Akcne sceny su klasicky sucasny digibordel. Pointa je celkom pekna, ale uz film nezachrani. Smith by sa mal drzat radsej komedii. 5/10. ()

5150

Příjemná oddechovka. Svižná, vtipná, s nadhledem. Snad jen posledních 15-20 minut bylo slabších, přesto jsem po titulech jako IRON MAN, INDIANA JONES 4 nebo WANTED odcházel z kina konečně spokojený. ()

maseer2

film o vskutku netradičním superhrdinovi, který problémy řeší tím nejhorším možným způsobem - totiž tak, že při tom nadělá daleko více škody, než by vzniklo, kdyby je neřešil.. bohužel je to celé tak trochu nedotáhnuté (z toho nápadu šlo rozhodně vytěžit víc..), ale i přesto jsem se dobře bavil, takže dávám 4* ()

PROROK14

Dobrá akčná oddychovka, ktorá sa v závere viac podobá na drámu. Nie je to nič extra ale dá sa. Ten začiatok sa mi nepáčil ale zato sa mi veľmi páčil záver filmu. Zo zavšivaveného alkoholika sa stal slušný človek. Tie tornáda sa mi zdali až moc prehnané a tak celkovo sa mi nepáčili efekty. Mohli na tom popracovať trochu viac. 65% ()

BoPo

Bez Willa Smitha by to nešlo ani do kín. No čo už. Kiná sú plné, tak musíme byť ticho. "Tešme" sa na pokračovanie ()

bouncer

Nápad zajímavý, ale zpracování už o poznání horší. Charlize Theron je krásná, zato Will Smith už okoukaný. Hancock je dobrý antihrdina, ale jeho proměnu mu nevěříte. Občas se zasmějete, ale kvůli tomu film nevychválíte. ()

BigDeal

Škoda že Hancock začne ako komédia (paródia), neskôr prejde nepochopiteľne na superhrdinovskú drámu a končí opäť ako komédia, lebo mu to neprospieva. Vyzerá to potom akoby sa tvorcovia v scenári vŕtali príliš dlho a nakoniec to nechali nedorobené. Inak má film ale fajn vizuálnu stránku, Smith sa do role perfektne hodí, čiže tie 3* nie sú ako "strašné sklamanie", ale skôr "mohlo to byť lepšie". ()

fishki

Veľmi škaredá žánrová kombinácia...2-3 dobré songy, milý Smith, toporná Charlize a veľmi nesympatický syn...Na Bergove filmy sa teraz budem tešiť menej... ()

Johny_fork

Po slušném úvodu film rychle ztrácí tempo. Z komedie se mění v drama a přiznám se, že tato žánrová nevyhraněnost a nevyrovnanost mi vadila a na konci jsem nevěděl co si o filmu myslet dokonce to zašlo až tak daleko, že mám téměř pocit jako by to byli dva filmy spojené dohromady. Dokud Hancock působí neomaleně a dělá škody všude okolo, je to neuvěřitelná zábava, od chvíle co se objeví Hancockova superhrdinská partnerka, končí legrace a film neuvěřitelně a pro mě nepochopitelně zvážní, je škoda, že Berg ze Smithem nesebrali více odvahy. ()

Mononoke.

Spoiler: V první půlce jsem se docela i bavila. Hancock je sympatický vágus, hází jeden fór za druhým. Film si drží docela slušnou laťku až do chvíle, kdy se z Willa začíná stávat "slušňák". Od chvíle, kdy zjistí, že Charlize Theron je jeho super hrdinským protějškem je to naprosto o ničem. Ale aspoň to bylo - překvapivě - lepší než Fantastic 4. ()

brutale

Bol tu odpradávna. Jediné čo nesmie je milovať, inak je bohom...(pre mňa originálny námet) Super hrdina ožran? Prečo nie! Aj "džízas" na nás kašle a dáva si pauzičku pri sledovaní svojich ovečiek(zrejme sa asi tiež venuje aplikácii alkoholických nápojov, vo voľnom čase)... V porovnaní s chlapíkom v červených slipoch, pavúčikom alebo podobným gašparkom John Hancok vedie na plnej čiare. Snímka obsahuje akčnosť, správny humor má spád a šarm ktorý do filmu vnáša Charlize Theron. Len prosím vás nerobte "dvojku". ()

Terva

CITÁT -Všichni tady na tý křižovatce jste idioti........... Hancock mně překvapil. Všude jsou dobří suprmani (Spider,Hulk,Iron man...) a proti nim nějakej záporák. U Hancocka je to jinak on je záporák sám proti všem. Určitě má důvod. ()

Chermy

Blbý scénář nezachrání nic.....ani Willík, Charlize, ani hudba Johna Powella. Takhle promarněný potenciál jsem už dlouho neviděl. A nejednou vás jistě napadne: PROČ?? K čemu tuhle scénu vlastně točili("efektní" vzdušné víry)?? Patetický závěr mi tolik nevadil(Powellova berlička k dobru) a rozhodně se občas pořádně zasmějete(Willíkovy chůdy k dobru)....ale zbytek je hodně průměrný a ta zmatená kamera!!(Bergovy klacky pod nohy) ()

moviesfan

Konec dobrý, všechno dobré. Ne, to neplatí u tohoto filmu. Teda až na ten konec, který dopadne dobře. Hancock má výbornej námět. Určitě je docela zábavný, ale občas nudí. Když dojde na vážný chvilky, tak mu moc nevěřím (filmu jako celku). Herci výborný, s nima problém nemám. Docela škoda, protože tohle mohl být opravdu povedenej akčňák. Jako oddychovka je však Hancock ideální. Hodnocení: 55% ()

JayZak

Z ukázek jsem se těšil na trochu ujetou komedii až parodii s opilým superbezdomovcem v hlavní roli. O to víc, když ji do vínku dostal Will Smith. Jenže co jsem nakonec viděl, tomu vůbec neodpovídalo. Nerad opakuji slova ostatních, ale vypadá to, jako by se scenaristé při psaní hádali a místo toho, aby se dohodli na jedné vizi, jen smíchali dvě dohromady. Máme tu za prvé akční komedii, kterou známe z traileru. Opilý Hancock, co když už se uvolí k nějaké záchranné akci, tak přitom zboří půlku města. Do toho zahrňme i spoustu nelogičností a hloupostí, které bych i prominul, kdyby tu za druhé nebylo drama. Hancock se probudí z kocoviny, napraví se, uvědomí si jak je na světě sám, a tak začíná příběh o hledání vlastní identity. Tu sice částečně najde, ale nemá potom ani pořádného protivníka(to ďábelské spojení vzniklé ve vězení bylo spíše k pláči). Tahle (rádoby) dramatická část převažuje a bohužel už nefunguje tak dobře jako ta komediální. Nesedí ani Smithovi, protože ten ve vážných scénách vypadá, jakoby zamrznul v oné komediální poloze. Jeden z důvodů, proč tento slepenec nefunguje, je taky jeho krátká stopáž, kde není moc času na rozvinutí příběhu. Ve výsledku je pro mně Hancock velké zklamání. 2,5* s odřenýma ušima. ()

villon17

Chudák Charlize propůjčit se takovýhle blbině. Kromě začátku, kdy napích to auto na špičku budovy, sem se víceméně nudila a řikala si, jaká je to kravina. Přežít se to dalo, chvílema sem se i smála, ale celej trailer byl mnohomnohomnohokrát lepší. Škoda, vypadalo to slibně. I tak sem se ale ve filmu nesmála hláškám, který mě neskutečně bavily v ukázkách. ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)