Na Oscara nominovaný Will Smith se představuje v akcí nabité komedii jako Hancock - sarkastický, nedoceněný a životem zkoušený superhrdina, který upadl v nemilost veřejnosti. Když neochotně přistoupí na návrh idealistického publicisty Raye Embreyho (Jason Bateman), aby změnil svou image, jeho život i pověst povstanou z popela a svět se zdá být zase v pořádku. Dokud nepotká ženu (držitelka Oscara Charlize Theron) s podobnými schopnostmi a klíčem k jeho temné minulosti... (HBO Europe)

Rosaviva

Tak tohle je nejhorší superhrdina se kterým jsem zatím měla tu čest. Vůbec se mi ten film nelíbil, mám dojem, že jsem v půlce usnula a když jsem se po půl hodině probudila tak jsem o nic nepřišla. A ten happyend na konci byl přímo příšernej. 2* ()

Ruut

Brutální skok z komedie na tragédii, ale Berg se Smithem jsou natolik velcí borci, že to vůbec nebolí. Paradoxně nejvíc se mi líbil ten šílený přerod na vážnou notu a finále plné hrdinského patosu. A ano, chci vidět ten neexistující seriál celý. ()

Sysel_CZ

Už po traileru jsem nečekal nic, po nechtěném nahlédnutí sem ještě míň, ale jako vždycky jsem rád, že jsem natolik vzdálen zdejší smetánce. Hancock mě překvapil na všech frontách, dokonce i předsudkovský postoj ve mně postupem času ztichl a opravdu si myslím, že pokud někdo nekouká na filmy kvůli vyhledávání výtek, tak se mu Hancock prostě musí líbit - aspoň na ty čtyři. V mojem případě je to jasných pět. ()

Allien.9

Velmi zajímavě provedená komixovka, která vybočuje ze zavedeného kánonu všech předchozích. Většina lidí tady tvrdí, že se jim mnohem více líbila první polovina... Já to vidím přesně obráceně. První polovina je sice nejoriginálnější, ale na druhou stranu také nejpřehnanější. Samozřejmě ve smyslu samotného Hancocka. Pozorovat opilého, motajícího se černocha je sice zábavné, ale jen do chvíle, než začne nadávat (ty vulgarismy byly někdy až příliš a kazily mi celkový dojem). Druhá polovina filmu běží jako hodinky, a to prosím bez jediné chybičky. Za velký rozjezd považuji Hancockovu "první zkušební akci", neboli záchranu policistky a doslovné rozprášení zlodějů - ta ruka mě vážně dostala... Všechny akční scény jsou perfektní, hudba dobrá, kamera není špatná (ale dalo by se to vylepšit). Konec a potažmo celý děj je velmi zajímavý, originální a dodatek úplně miluju!!! Co se týče herců, tak Will Smith je samozřejmě skvělý, Charlize Theron mi nevadí... "Tak co jsme?" "V různých kulturách nám říkají různě... Bohové, andělé... a teď jsme superhrdinové." ()

HAL odpad!

Koncentrované zlo. Všechno co nenávidím na současném Hollywoodu a Americe obecně je tady v míře víc než vrchovaté - patos, demence, rádoby drsnost, digitální bordel místo akčních scén, morální hodnoty vyhnané na maximum, "polepšování" potenciálně zajímavých charakterů, předvídatelnost, demence, nesympatické proamericky vlastenecké postavy, burani, kravaťáci, retardovaní záporáci, demence, nevtipnost, politická korektnost, absolutní povrchnost a mělkost, popírání existence logiky, demence... no prostě humus za který by měl být scénárista rozčtvrcen a Berg vykázán zpátky do amazonie - ať si tam raději natočí další celkem neškodně zábavné Vítejte v džungli. 1/10 ()

Satan

Han...COCK. Za prvních 20 minut, za to, že Will s Jasonem jsou sympaťáci a za to, že mě ani na konci nezačal bolet zadek. Všechny vtipné scénky už byli v trailerech, scénář je na úrovni desetiletého dítěte (fanda komiksů), kterému občas pomáhá jeho otec (problémy s chlastem). S faktem, že tahle kravina spolkla 150 milionů doláčů, se mi chtělo zvracet, co všechno mohly mít za ty prachy děti v Africe. Aspoň doufám, že velká část výdělku šla do kapsy Mannovi, Bergovi bych nedal ani halíř a dvojici Ngo-Gilligan s chutí narval hlavy do řiť navzájem. ()

Javert

Mohl z toho být parádní pětihvězdičkový akční nářez. A taky byl, ale bohužel příliš krátce. Většina filmu byla udělaná jako klasické romantické hovno, které jakoby se snažilo nabídnout diváku spoustu lásky a dojemnosti (konec byl opravdu shit). Ještěže film nepostrádá kvalitní hlášky, dobré triky a sympatického hrdinu, jakým je Will Smith. ()

kingik

Will Smith a Charlize Theron představují poslední žijící druh lidí s nadlidskými schopnostmi .Hancock není zpočátku zrovna sympaták, chlastá,mluví sprostě a je arogantní, ale v jádru je to dobrák od kosti,který zachranuje lidské životy. Postupně sledujeme Hancockovu nápravu k lepšímu ,projde vězením, přestane chlastat a dozví se o sobě pravdu kým vlastně je. Na první pohled by se mohlo zdát,že snímek sází na brilantní technickou kvalitu,ale není tomu tak. Prostor tu vedle triků a akce také dostává psychologie postav což u těchto typů filmů nebývá časté. Theronová je nejen sexy,ale umí i skvěle hrát a tak není divu že postupně Smithe přehrává. Jason Bateman, který hraje jejího manžela pak neměl vedle takto skvělého hereckého páru šanci,ale snahu zaujmout mu rozhodně nelze upřít. Hancock mě dost překvapil a na rozdíl od všech těch Hulků a Ironmanů disponuje zajímavým zpracováním, které si zaslouží plné bodové ohodnocení. ()

Payushka

Velka skoda, ze pocatecni Hancock nevydrzel cely film. Kdyz slibuje strkani hlav do urcitych rektalnich oblasti, kdyz vsude taha nedopitou flasku whisky a kdyz pri letu narazi na hejno racku...to je hrdina. To mu s chuti zerete vsechny priopile hlasky, ktere ze sebe nenucene chrli. Jenomze jakmile zacne "vylepsovani" Hancocka, sklouzneme do moralizujicich rovin, ktere by byly vhodne spis pro divaky s jednocifernym vekem. Mno...ale i tak se pobavite. :) ()

Aknah

Prvních 30 minut to byla jen nudná podívaná, která se hrozně pomalu rozjížděla...Hancock tu byl protivný morous, který akorát všechno ničil a nebyl mi ničim sympatický. Ale byla sem fakt překvapená, jak se to zvrtlo v docela zajímavý akční film. Velkým překvapením a docela důležitým zlomem byl nástup superhrdinky, která se vyklubala z vedlejší role, což jsem vůbec nečekala a celé to začalo mít rychlejší tempo. Konec už byl upřímný, dojemný až smutný. A nakonec mě Hancock docela mile překvapil a budu vstřícná, i když to nebyla zrovna Smithova bomba ! ()

InJo

Klasická hollywoodská rychlokvaška a bordel bez ladu a skladu. První půlhodina je žrádlo, jenže pak to jde postupně do kytek. Největší chybou HANCOCKA je přílišná uspěchanost a zkratkovitost (popřípadě tématická přehlcenost, jak se to vezme). Zápletek, dějových linií a motivů je přespříliš (obzvlášť v poměru ke skromné stopáži) a žádné/mu není věnován dostatečný prostor. K nesoudržnosti filmu také výrazně přispívá jeho nezvládnutá žánrová nejednotnost - začíná to jako rozverná (téměř až parodická) komedie a skončí jako vážně se beroucí superhrdinské drama (jemuž ovšem citelně chybí např. dobrý záporák). Skoro to působí dojmem, jako by práce na tomhle filmu Berga vůbec nebavila a chtěl mít celé natáčení co nejrychleji za sebou. Celkově podobně nedomrlá (po stránce scénáře a bohužel i režie) a tuctová letní blbost jako třeba třetí MUMIE, což mě v tomto případě (vzhledem k mému natěšenému očekávání velkolepé akčně-komediální pecky) docela mrzí. 60 % ()

Legas odpad!

Mám velice rád Willa Smithe, miluju komiksové filmy, ale Hancock je stupidní, nevtipný, akčně nezáživný film s naprosto nevyužitým potenciálem, který jeho premisa nabízela. I při jeho 92 minutách jsem po velmi dlouhé době použil na přehrávači tlačítko skip - opakovaně. Z kina bych asi odešel. ()

Sobis87

Hodnotit Hancocka je pro mě osobně docela těžké. I když si uvědomuji všechny ty nedotaženosti a věci, které mohly být zapracovány lépe, je mi tento superhrdinský mišmaš tak moc sympatický, že ho opravdu nerad kritizuji. Ona už základní premisa o sociálně nepřizpůsobivém superhrdinovi, kterého nikdo nemá rád, si mě získala svou originalitou a neotřelostí. Jistě ani třeba Batman nebo Hulk na tom nejsou zrovna nejlépe, co se týká vztahu ke společnosti, ale nikdo z nich prostě není takový borec jako Hancock. Je mu jedno, že ho lidé nesnášejí, obléká se jako bezdomovec, chlastá a to, že při každém zátahu na zločince způsobí více škody než oni, mu je naprosto ukradené. Hancock je prostě taková přisprostlá rocková hvězda mezi všemi těmi starostlivými hrdiny v křiklavých kostýmech, z čehož se dá vytěžit celkem dost vtipů. A že je první třetina filmu vtipná až až. Na první pohled se dokonce může zdát, že sledujete nespoutanou komedii hrubšího zrna, ale zhruba po půl hodině nastává obrat - z Hancocka-přisprostlého floutka se stává Hancock-osamělý vyvrhel, který není schopný najít si ve společnosti své místo. Takže existencionální drama? No tak trochu...psychologie sice není kdovíjak hluboká, ale v rámci žánru se jedná o jasný nadstandard. V poslední třetině nastává další zlom, kdy se film přeladí na již čistou superhrdinskou akční jízdu, přičemž se tvůrci snaží do příběhu vložit jakousi vlastní mytologii. Hancock je tedy žánrově těžko uchopitelné dílo, čímž mi připomíná asijskou filmovou produkci, kde je střídání žánrů (mnohdy i o něco agresivnější než v tomto případě) přeci jen běžnější. Ještě že na režisérské sesli sedí Peter Berg, který dokáže natočit efektní akční inferno a zároveň má i cit pro vtip. A co takhle dojemná dramatická pasáž? To pro něho taky není žádný problém. Dalo by se tedy říct, že Bergova jistá režie zachránila občas krkolomný scénář. Další problém bych měl s celkovou délkou filmu. Ta slabá půldruhá hodina je prostě málo. Jakmile nás film stačí seznámit s hlavním hrdinou, odhalí jeho původ a načrtne vlastní mytologii, my se nestačíme vzpamatovat a už běží závěrečné titulky. Myslím si, že další hodina, pokud by tedy byla stejně zábavná jako celý film, by filmu vůbec neublížila. Hancock na mě prostě působí jako takový prolog pro něco většího. Když nad tím tak přemýšlím, ve filmu se vlastně neobjevil žádný hlavní záporák, místo něho je Hancock konfrontován s různými kriminálníky v několika akčních epizodkách. Uvítal bych tedy něco jako "Hancock vol. 2", jako tomu bylo u filmů o dvou částech, jako je Kill Bill nebo Matrix Reloaded a Revolutions. Hancock je prostě moc velký sympaťák na to, aby se zastavil v půlce a nás diváky zanechal s pocitem, že nám tvůrci ještě něco dluží. Pokud se tedy začne dělat na pokračování a více se zapracuje na scénáři (co se děje týká, vtipný byl dost), nebudu se vůbec zlobit. Vidět opět Willa Smithe jako hláškujícího superhrdinu je pro mě hodně lákavé, protože Hancock v jeho podání je přesně tím, za co máme tohohle herce tak moc rádi. 70% () (méně) (více)

Jordan

vsadiť viac na srandu, humor, vtipy a teda celkovo na to, čo určuje tón a farbu prvej zhruba polovici a menej na veľkosť príbehu, akciu a efekty, ktoré nastupujú v polovici druhej, kde sa to všetko zákonite musí rozuzliť, bolo by to ešte lepšie, no i tak to je vážne dobrá zábava, will smith to nesmierne drží, rovnako ako zdatne vypracovaný berg a hlavne odvážne originálny nápad (odvážne preto, lebo urobiť komixového hrdinu bez komixového pozadia chce guráž a originálny preto, že dnes málokto v hollywoode príde s niečim nápaditejším - buď sú to všetko adaptácie, biopics alebo skutočné udalosti a ak už pôvodný nápad - drámy); výsledný efekt - spokojnosť ()

Anderton

Tak tu je veľmi okato vidieť, že producenti chceli začať nejakú výnosnú sériu s Willom Smithom. Komerčne to dokonale vyšlo, tak nechápem, kde sú ďalšie časti. Z nich by sme sa možno dozvedeli, odkiaľ tieto super bytosti pochádzajú, kto ich stvoril, prečo majú taký divný rodinný život atď. Asi to chcelo na začiatku uchopiť viac ako looserskú komédiu s vtipnými scénkami a vynechať megalomanskú akciu pri konci filmu a tú si nechať až na ďalšie časti. ()

Frajer42

Do určitého okamžiku zajímavé a zábavné a potom nelehce lehká nuda. On jak Hancock začíná být hodný, tak to není úplně ono. A závěr už se mi totálně vykouřil z hlavy, a to asi o lecčem svědčí. Jen né o tom, že by byl dobrý. No jo. Špatně se mi hodnotí filmy, které už si tak málo pamatuji. Cca 2*. ()

AppleCore

Viděno poprvé: Prvních 15 minut paráda, až někam do 50 minuty o ničem a teprve skvělej závěr to povyrazil na tři hvězdy. Škoda, že si to hrálo na komedii (ikdyž vtípky jsou vydařený), škoda mizernejch 85 minut (nemam rád krátký filmy) a škoda nevýraznýho zpracování (ikdyž triky jsou super). Možná za to mohla špatná verze se špatným zvukem. Co dodat? zkrátka 3. Viděno podruhé: Totální pecka, jednak o 10 minut delší a jednak konečně s pořádnym zvukem, mělo to dynamiku, napětí, skvělou akci a dokonce i komediální část byla super. Co dodat? Zkrátka 5. ()

Kothy

Proč by nemohl být superhrdina ožralý bezdomovec? :) Willu Smithovi role celkem sedne. Charlize Theron je jako vždy okouzlující. ;) Hodně dobrý film. "Dobrá práce." :D ()

Smok

Neviem prečo, ale tento superhrdina s opicou mi je omnoho sympatickejší ako jeho smrteľne vážne sa berúci kolegovia v elasťákoch. (aj keď ani Hancock sa im nevyhne :-P). Ostatne, kto by chcel pomoc od ovplyvneného superhrdinu? Začiatok príjemne nadupane komediálny, koniec dramaticky poučný. Dohromady príjemné oddychové dielko, ktoré u mňa s kľudom za 5. ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (více)