Reklama

Reklama

Andělé a démoni

  • USA Angels & Demons (více)
Trailer 1
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (1 531)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Celý Vatikán bude pohlcen světlem." Volba Papeže mě vždy nechávala naprosto chladným. Já si věřím v co chci a kdy chci a církev k tomu rozhodně nepotřebuju. Patrně proto mi bylo jedno, jestli Ilumináti antihmotují Vatikán nebo jestli profesor Langdon někam doběhne včas. Jen jsem si občas zakroutil hlavou nad tím, jak musí být hrozně složité prohledat stát o rozloze 0,44 km². Abych však jen nehaněl, tak mě to hledání symbolů docela vtáhlo do hry, zaujal mě klid dobře placeného zabijáka a rozhodně mě pobavil parašutista Camerlengo. Ale jestli bude na světě o pár církevních potentátů míň, tak to je mi skutečně jedno. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„When you write about us, and you will, do so gently.“ No nevím, kardinále Straussi.. Hanks sice přestal chodit ke kadeřníkovi Nicolase Cage, leč Howard to znovu pojal příliš bezpohlavně a se symbolem dolaru protáčeným na zornici mě přesvědčil, že některé knihy by i přes vidinu cinkotu naditých měšců měly zůstat pouze na papíře. Navíc mi tam moc nesedl Ewan McGregor, při jehož projevu před Konkláve zhruba v prostředku filmu jsem marně čekal na letící půllitr od Begbieho se slovy: „Nikdo odsud neodejde, dokud se nezjistí, kdo to hodil!“ Příště prosím Rone znovu ze svaté půdy Vatikánu, kde by tentokrát pod názvem "Ďáblovo střívko" mohl Bob Langdon hledat automat na kondomy (o jehož užitečnosti zde ví hoši z Trpaslíka své..) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Anjelov a démonov som videl až po Da Vinciho kóde a Inferne a musím povedať, že ide o jednoznačne najlepší diel. Tom Hanks je tu najsympatickejší (resp. aspoň trochu sympatický, v zvyšných dvoch častiach nie je sympatický vôbec) a snímke veľmi prospelo, že aj najnepodstatnejšia rola nie je obsadená slávnou hollywoodskou tvárou. Je tu síce Ewan McGregor, ale potom už len tehotná manželka hlavného hrdinu z Mníchova, jeden starý Nemec a jeden o čosi mladší, ale aj tak už relatívne starý švédsky. Filmu pomohlo, že postavy nie sú obsadené slávnymi, ale kvalitnými hercami vrátane tajomného zabijaka, ktorý vykosí polovicu Vatikánu a charizmatického inšpektora Olivettiho s tvárou sympaťáka (pozor, idem na to) Pierfrancesca Favina (!). Kým prvý a tretí diel série pôsobili napriek slušnému rozpočtu ako televízne filmy, Anjeli a démoni vyzerajú sebavedomo a filmovo. I tak ale nechápem, čo na tomto preboha mohlo stáť až 150 miliónov. Snímka ich každopádne na celom svete zarobila 485, takže nikto v štúdiu určite nenadával. Nielenže výprava je kvalitná (a svojím spôsobom fascinujúca – predsa len, vatikánske zákulisie nevidíme v každom druhom filme), ale poteší i dunivá hudba a relatívne drsné úmrtia. Zápletka o vraždách vo Vatikáne a s tým súvisiace dejové linky sú fajn, ale samotný scenár je napísaný rutinne, za čo David Koepp raz pôjde do pekla (niektoré zvraty sú vskutku béčkarské a až úsmevne predvídateľné). ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Když vám film připadá zábavný akorát ve chvílích, kdy se naplno ozvou noty Hanse Zimmera, je něco špatně. O to víc, když se neozývají zase tak často a zbytek je jen přehlídka stupidních dialogů, které sice mlátí diváka po hlavě nejrůznějšími slovíčky, k jejichž přeložení potřebujete výkladový slovník, ale dvakrát velký smysl přesto nedávají. Znuděný Hanks dvě hodiny a něco běhá po nejrůznějších památkách, u každé z nich udělá vyjevený kukuč a nastartuje přednášku, kvůli jejíž zdlouhavosti umřou další lidé. Což vám ale bude stejně jedno, protože během první půl hodiny upadnete do stádia TOTÁLNÍ znuděnosti, kdy se lze vážně jen drbat na hlavě a kroutit hlavou nad tím, jak je možné, že Howard v jeden rok natočí famózní Duel Frost/Nixon a v závěsu za ním takovouhle prokřesťanskou (omluvnou?) agitku, v níž sice běhají dobří herci a celé to kočírují zkušení hollywoodští bardi, ale přesto je výsledkem vizuálně nuzná detektivka, jejíž IQ nemá daleko k houpacímu koni. Langdonovo hledání Galileovy knihy je pro mě ale neotřesitelné "guilty pleasure". Tolik imbecility jsem totiž hodně dlouho neviděl. A ten naducaný honorář měli dát radši McGregorovi. Ten aspoň nejel na neutrál. 5/10 ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

I navzdory debilnímu účesu Toma Hankse se mi Šifra mistra Leonarda líbila víc. Andělé a démoni vykazují určitou snahu posunout se dál a nepakovat úplně tytéž chyby. V praxi to znamená, že tma je ještě tmavější, pobíhání je ještě zmatenější a děj ještě bezobsaznější. Šifra mne bavila, i když na vině byla především zvědavost, co se z téhle nafouklé a kontroverzní bubliny vyklube. Andělé tohle nemají. Postavy jen pobíhají a žvaní. Zůstává naštěstí stará dobrá kinetika, která souvisí s prakticky jakýmkoliv záběrem, v němž se vyskytuje auto (divák má opět pocit neustálého posunu), občas potěší humorná scénka (obě knihovny), jinak jsou ale Andělé a démoni šedošeou hrou na jistotu. Bez výrazně slabších míst, ale také bez skutečného vrcholu, který Šifru definitivně vystřelil na (slabší) 4 hvězdy. Andělé budou muset zůstat na těch slabších třech... P.S.:Po dvou dalších projekcích zvedám postupně na plný počet. Ten film má strašný grády, místy je nehorázně cool a výbuch antihmoty nad vatikánským náměstím je jednou ze scén, na které se nezapomíná... ()

Galerie (74)

Zajímavosti (41)

  • Natáčelo se od 5. června do července 2008 v Kalifornii (USA), Itálii a Vatikánu. (Varan)
  • Při scéně v kostele, kdy visí nad ohněm upalovaný kardinál, mu policisté uvolní jeden řetěz a preferit padá do ohně. V dalších záběrech je však vidět, že opět visí za obě ruce. (Pepy)

Související novinky

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (více)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (více)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)

Reklama

Reklama