Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná nikoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a burza se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plného násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá?

Nový film, pro nějž je inspirací román Stephena Kinga, nejenže pokládá zásadní otázku: "A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá. (messiah)

Lacike

Na prvy pohlad to vyzera ako celkom zaujimavy pokus priniest trochu originality do zombie zanru. V kniznej podobe to mozno funguje ale v tomto filmovom spracovani som mal miestami pocit, ze sledujem nevydarenu zombie parodiu. Spravanie sfanatizovaných zombie bez masiek pôsobilo dost trapne. Ziadny strach z nich nesiel. Pri hlavnom zombie a celom finale som uz len krutil hlavou nad tym aka to je blbost. Ustredna dvojka je dobre obsadena, ale po chvili mi boli ukradnuty, kedze sa ocitli v blbom filme. Trikova stranka je dost slaba. Vidno, ze to nestalo vela penazi a o to viac ma stve, ze sa s malym rozpoctom tvorcovia pustili do velkolepych scen, ktore pôsobia dost komicky. Vysledok je dost velke sklamanie a az 2 hviezdicky davam za to, ze som sa niekolkokrat dobre zasmial na ucet tvrocov. Tych par scen s podobne sfanatizovanymi ludmi vo filme Kingsman je stokrat pôsobivejsich ako cely tento film. 3/10. ()

malylada

Tak další kousek se zombie tématikou se zajímavým obsazením. Bohužel po patnácti minutách si říká člověk WTF. Nápad měnících na zombíky pomocí mobilního signálu se tedy dvakrát nepovedl a celé to působí hloupě. Postavy se utápějí v nesmyslných dialozích, takže nehrozí žádný jejich vývoj během příběhu. Jackson nedostane vůbec prostor, aby to celé zvedl a Cusack hraje pro jednou zase napůl. Akce je pramálo a není tu nic, co by bylo aspoň průměrné......3/10 ()

Dale

Keďže už samotná Pištova predloha za veľa nestála, ani od jej sfilmovania som veľa nečakal. Už úvodné titulky naznačia, že pôjde o ultralacné c-čkové spracovanie, čo vzápätí potvrdí havária lietadla, pri ktorej neviete, či sa máte smiať alebo plakať nad mizernými efektmi. Keď sa objaví hlavná hviezda, John Cusack, ktorý vyzerá ako nafetovaný bezdomovec a jeho herecký výkon je minimálne taký otrasný, ako jeho výzor, viete, že toto bude ťažký prúser. John už žiaľ nie je to, čo býval pred 20 rokmi. Ako tak to zachraňuje štandardne solídny Jackson a pár momentov, ale ani k priemernej úrovni predlohy sa to nedokázalo priblížiť ani zďaleka. 30% ()

JohnCZ

Dobrej začátek a zajímavě pojatí zombící, to jsou asi jediné dva klady tohohle díla. Od scénáře, na kterém se podílel i sám mistr King, jsem čekal teda mnohem víc a to i s ohledem na hodnocení. Celej film je fakt divnej. Divně zrežírovanej, divně napsanej a dokonce i divně zahranej. Velká část se táhne jak nudle a je úplně zbytečná. Za to konec se vezme hopem a je i dopředu jasné, jaká bude výsledná pointa. A nejzajímavější postava to taky kdoví proč úplně trapně a nepochopitelně schytá už v půlce filmu. Trololó! ()

Hoyt

Postapokalyptických filmů není nikdy dost a tak jsem i tentno uvítal. Začátek je největší klad snímku. Hned se jde na věc a propuká celkem slušný masakr. To je tak ale na celém filmu všechno. Dále už je to jen podprůměrné putování po zničené zemi. Efekty jsou katastrofální ale nadruhou stranu to zachraňuje aspoň sympatické obsazení. ()

DEXTER099

Snaha o post apokalyptistický film vyšel tak na půl....Nápad není nejhorší,ale provedení pokulhává..Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

maddy

To, že Cell evidentne trpí na chudší rozpočet (ehm, len logá produkčných spoločností na začiatku zaberajú celé dve minúty!) by sa mu ešte dalo odpustiť. Nie každý „zombie“ film, aj keď v tomto prípade to sú „phoners“, potrebuje prvotriedne masky a množstvo gore, aby bol dostatočne efektný. V prípade Cell sú však neexistujúce masky najmenší problém, pretože najhoršie to je so samotnou réžiou, ktorá nedokáže námet správne uchopiť, akokoľvek ho využiť a podáva ho ako ten najhlúpejší príbeh s tým snáď najlacnejším presahom o závislosti na technológiách. Pokiaľ sa v prvej polovici odohráva iba obyčajné naháňanie so zombies, pardon phoners, po letisku, meste, lese je to ako tak sledovateľná rutina, na ktorú síce nebol okrem hercov (slušní Samuel L. Jackson s Johnom Cusackom) takmer žiaden rozpočet a ktorá iba recykluje už tisíc krát videné akurát v amatérskejšom podaní, ale je v nej aspoň aké také napätie a aspoň aké také tempo. Neskôr sa už totiž dostavuje iba nekončená nuda, kde hlavný hrdina hľadá svoju dcéru a stretáva množstvo zbytočných postáv, ktoré pre príbeh alebo samotné dianie nemajú žiaden prínos alebo opodstatnenie, hlavné postavy sa chovajú čoraz nelogickejšie a samotný záver je už tragédia sama o sebe. O akékoľvek rozuzlenie sa režisér snáď ani nesnažil a som takmer presvedčený, že ani on sám netušil ako z tejto blbosti von a tak to jednoducho iba ukončil. Iba tak, takmer v polovici diania, bez ozrejmenia. Ale to je v podstate jedno, lebo na jednoduchý námet sa tu postupne nabaľuje toľko zbytočností (postava z komixu, ktorý píše hlavná postava), že to celé pôsobí iba ako nepodarený mišmaš zombie filmu a filmu, ktorý by chcel mať nejaký presah. Pokus o presah však pôsobí akurát tak trápne, nerozpracovane a do podobne neambiciózneho filmu sa absolútne nehodí. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

kaylin

"Puls" zrovna nepatří k nejpovedenějším Kingovým knihám a celkem vám v jeho bibliografii zapadne. Dalo se pak očekávat, že film, na který se čekalo docela dlouho, nebude také nic moc. V podstatě je to variace na zombie téma, která má originální prvky, ale ve filmovém podání je jednoduše nudná a s hluchými místy. ()

movieband

S odřenýma ušima. Když jsem zjistil, že se má točit další Kingovka s Cusackem a Lee Jacksonem, tak mě to dost potěšilo. 1408 nebyla vůbec špatná a já od Cell očekával další zajímavý film. Bohužel se tak nestalo. Cell je osmadevadesáti minutovým promarněným potenciálem, který měl dle mě určitě na víc, než jen na obyčejné béčko. O to víc mě mrzí, že jsem konec musel vidět 2x, protože se mi u toho na poprvé podařilo usnout. Mimo solidní atmosféry, která se držela +\- celý film, působivého nápadu a sympatických herců, není o co stát. Pro mě zklamání. ()

vegetol.mp

Čekal jsem to horší. Zábavnej zombie horor se slušnou atmosférou a sympatickou ústřední dvojkou. Nenudí to, pořád se tam něco děje a i když to zcela evidentně nebyl nějak extra drahej film, není to poznat. Každopádně vím jistě, že si Cell ještě jednou někdy pustím, což se o filmech jako Čarodejnice říct nedá. ()

Trevor

Treba povedať, že celkové hodnotenie užívateľov je pomerne prísne. Až tak zlé to nebolo, aj keď novelu Kinga slúžiacu ako predlohu k filmu som ako jednu z mála jeho kníh nečítal. V jednom z komentárov ostatných užívateľov sa píše, že film nezachránil ani Samuel L. Jackson. No, on ho skôr pokazil. Celkovo sa ničím výrazným nelíši od filmov s tématikou zombie apokalypsy. Výkony komparzistov zobrazujúcich dav "zombíkov", masky a celková atmosféra filmu je priemerná a tak diváka skôr sklame ako ulahodí oku. Aby pointu tejto Kingovej novely človek pochopil bude musieť prečítať knihu, pretože film ju nijako ani len nenaznačil. Pravdepodobne sa mala niesť v duchu vykreslenia dnešnej spoločnosti závisllej od techniky tak, až niekedy zabúdame byť ľuďmi...55% ()

sofiapetra

Prvních deset minut slibovalo nadprůměr, bylo to poutavě a moderně natočeno - a pak následoval neuvěřitelně strmý sešup. Už jen nelogičnosti, nuda a absolutně žádné vysvětlení či pointa. Nevěřím, že King napsal něco tak blbýho. Jako film je to ale výbuch. ()

Havaj8

Originální námět Stephena Kinga na hromadně rychlou apokalypsu pomocí mobilního telefonu. Všechno to začalo tak rychle, bylo jich najednou všude tolik, ale jako kdyby se báli je pořádně využít. Když už je to film o nich, tak by bylo fajn je častěji ukázat a hlavně v akci, ne v tom jejich sleep módu. Prostředí mohlo bejt taky víc postapo. Cusack a Jackson jsou super, ale tady byly oba takový znuděný, ty role jim toho ani moc nenabídly. A konec, bohužel slabší. Nijak extra objasněno, bez akce. Mě se to celkem líbilo, ale přitom to až tak dobrý nebylo. ()

Martin741

Viac bolehlav nez seriozny film, logika dostava cez prdel v kazdej druhej scene, dialogy otrasne ...... rezisersky podpriemerne ...... nedalo sa dopozerat . 15 % ()

honajz2

Už ten začátek vypadal strašně. Vyspělejší a chytřejší verze Perryho z Klubu sráčů chodí někde po letišti, volá domů a je to strašná nuda, navíc hrozně špatně natočená a sestříhaná. Po 5 minutách najednou všem, co mají v ruce mobil, začne hrabat, křičí, vydávají nějaké pískavé zvuky a pak se z nich stanou zombie a ty útočí na všechny ostatní, které mobil neproměnil. A pořád je to hrozně špatně, neatmosféricky natočené. Týpek doběhne dolů do metra, kde potká spoustu lidí, které ale stejně nepoznáme, protože se spolu s dvěma chlapy rozhodne jít z metra pryč. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestřihané. Tři chlapi jdou tunelem, z nichž jeden začne být sympaticky, ale přesně tenhle chlap okamžitě chcípne a tak nám dva chlapi pokračují dál, za´útočí na ně horda zombie vypadající jako průvod autistů, a potkají jednu ženskou. Všichni tři jsou strašně nezajímaví a nudní. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestřihané. Tak nám ve třech jdou dál a dál, až dojdou do jedné školy, kde se všechna děcka a dospělí (kromě dvou, kteří jsou všichni nezajímaví), proměnili na zombie, ale bůhvíproč se válí na hromadě na Zemi a vypadají jak lidi z filmů Otty Mühla, akorát asi nejsou nazí. A protože stejně neví co s nimi, tak je pokropí benzínem, přejedou je a upálí. A tak jdou všichni vesele dál. A pořád je to hrozně špatně natočené a sestříhané. No, a v takovém tempu to pokračuje dál, nic zajímavého se tam nestane a furt je to nuda. Hrozně hloupě se to vyvíjí a konec to má taky blbý. Herecké obsazení je sice dobré, ale to je tak jediné, co je na tom filmu zajímavé. Rozhodně ale nemá smysl na to koukat. 1* ()

Nach

"Já být superinteligentní virus. Já natočit film o sobě a svém plánu. Já ovládnout lidi. Začínáme... načítám složku scénář... Obraz 1. interiér letiště... Film podle knihy mistra hororu Stephena Kinga jsem vyhlížel několik let. Šlo o ten druh knihy, který už při čtení zněl dosti béčkově a jednoduše na to, aby to filmaři nepodělali. Jenže... jsem se spletl. Scénárista vycházející z děje knihy musel scénář napsat ve stavu náměsíčnosti (cože, on je pod scénářem i samotný King?!!! :O ). Všechno je zde nezajímavé, nesourodé a nudné. Přitom ten potenciál na zábavné béčko tam byl. Bohužel, vytěžit se ho nepodařilo. Snad budoucí Kingovi adaptace, které má již na starost bohatší produkce, dopadnou lépe. Myslím tím remake To (mé nejoblíbenější knihy vůbec) a Temná věž. Za Cell, tedy Puls... 45%! ()

Rodriguez

První dvě třetiny filmu jsou velmi zajímavé a postapokalyptický děj Stephena Kinga je zajímavý, ale potom se to vše zlomí a film zklouzává do bažiny, která je absolutně nepochopitelná :-) 70% ()

bourec

A to to začalo hodně nadějně,a i přes ne zrovna prvoligový triky,sem chvíli čučel v naději,že to bude něco ve stylu světový války z.Jenže asi po půlhodině mi to došlo ,kravina na entou.Blbej děj,triky jak z mateřský,žádná krev ani snad jen akce,a konec s fotbalovym chorálem .Cha,takový filmy si strčte do prdele.20%. ()

SHI-SHA

Neviděl bych to až tak černě. Předloha je super a pokud se na to nebudete dívat jako na zombie horror, jímž Cell rozhodně není, budete muset uznat, že nejde o vůbec špatný příběh. I konec se mi moc líbil. Na druhou stranu mi neskutečně vadilo totálně debilní a nelogické chování postav, nemluvě o tragických CGI efektech, které by vás urazily možná i před patnácti lety. Ústřední dvojka Cusack + Jackson byla super. Škoda, že režii nedostal na starost nějaký lepší lepší režisér. Jsem přesvědčen, že i uvažovaný Eli Roth by z toho udělal lepší podívanou. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)