Reklama

Reklama

Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

hypnos11: Nemyslím si, protože vše co Marcus udělal šlo ruku v ruce s tím, co chtěl a očekával SkyNET. Jediné s čím SkyNET nepočítal byla finální rebelie a vytržení čipu, čímž SkyNET ztratil nad Marcusem potencionální kontrolu a Marcus poté mohl zneškodnit T-800, což měl být finální trumf a eso v rukávu SkyNETu...

hypnos11

hypnos11 (hodnocení, recenze)

Jakkob: davalo by to smysl, kdyby nebylo tak snadne vystopovat, ze je to robot/android/cokoliv. navic se chova od sameho zacatku naprosto podezrele, az z toho boli hlava. sice to byl (asi) zamer tvurcu, ale za tohle jim patri palce dolu

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eratashi: Co se Marcuse týče, tak šlo o speciální infiltrační prototyp, jehož zvláštností bylo že měl lidské srdce a mozek. Skrze tyto orgány bylo možné Marcusovi kupříkladu nahmatat tep, nebo on sám mohl upadnout do bezvědomí - důvod těchto vychytávek je prostý - větší šance pro infiltraci, ostatně pro tento úkol byl právě Marcus sestrojen - nejednalo se o bojový model, jako třeba T-800, ale šlo vysloveně o stroj určený pro infiltraci. Co se experimentu týče, tak na zač. filmu Marcus podepíše ten dokument a tím své tělo po smrti připadne doktorce Sereně. Po Soudném dni na tento projekt navázal SkyNET a vytvořil Marcuse coby ten infiltrační prototyp. V rámci naprogramování se to má tak, že Marcus jen jednal podle svého "lidského" vědomí (přesně to co SkyNET chtěl) a jediné, čím si Marcuse SkyNET hlídal byl ten čip vzadu na zátylku. A pointa? Neim co chceš slyšet, plány SkyNETu se nezdařili, John Connor přežil a boj pokračuje - klasika...

Eratashi

Eratashi (hodnocení, recenze)

Taky patřím mezi ty "nechápající vysoké hodnocení". Plně se ztotožňuju s hodnocením

Tom Hardy, "bojující osamělý stroj a ostatní mají pracovní volno" vystihuje moji rozladěnost nad finálním bojem. Vysvětlete mi někdo, proč měl jenom "srdce"? Jen aby ho mohl darovat? Důvod experimentu měl co dočinění se skynetem? Byl naprogramován přesně na co? Nějak mi uniká hlavní pointa filmu, nebo ne? Jaktože všechny předcházející díly byly tolik srozumitelné a logické a s tímhle mám takový problém...

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Řekl bych že hodnocení odpovídá kvalitě filmu, která a ruku na srdce, sice není kdovíjak dobrá, ale zcela určitě není nijak špatná...

hypnos11

hypnos11 (hodnocení, recenze)

hm, nechapu to docela vysoke hodnoceni. ten film je nehoraznej paskvil od zacatku do konce. wortingtonova postava mi vyvolala kysely usmev na tvari (skynet musi byt opravdu neuveritelne hloupa ai), scenar plytky, jedna velka nuda. dve hvezdicky jsem dal za triky a arnieho, i kdyz s ostupem casu si rikam, ze i to je moc. stale tedy cekam na poradneho temrinatora s hutnou atmosferou, odehravajiciho se za valky stroju s lidmi. kurna, kdyby si nejkay poradny scenarista precetl dickovu povidku second variety, hned by mu muselo byt jasne, ze presne tahle myslenka by se paradne hodila do termita.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Jakkob: jo aha,článek jsem četl až ted,no reagoval jsem předtím jen na DC verzi

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

rounen: Nee, o tomhle není řeč, přečti si článek... (wink)

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Anarvin: ona už je,já ji mám v HD v dabingu s forced titulky,film má 2 hodiny

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

U mě je to tak nějak nastejno - oboum sem napařil po čtyřech hvězdách...

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Beast34: No tak ja som povedal iba časť, viac som to nerozpisoval. Ale jasné, že by TS potrebovalo omnoho lepšieho scenáristu a aj režiséra. Ale ja mám trojku veľmi rád, o dosť viac ako TS.

Beast34

Beast34 (hodnocení, recenze)

sniper18: to je pravda ale myslim ze len polovica pravdy - druha polovica je ze je skoda ze to nedostal nejaky kvalitny scenarista (a nie milion neschopnych, ktori sa na tom podielali a prepisovalo sa to kazdu chvilu)... dokonca si dovolim tvrdit ze McG to ani tak neposral.. problem TS je v scenari a v jeho dierach... aj napriek tomu mam film celkom rad (urcite radsej ako napr tretieho terminatora)..

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

teda kdyby to tak bylo že by to mělo eště lepší post-apokalyptickou atmosféru tak to by byl film jak sviňa :D

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Len škoda, že to nedostal nejaký schopnejší režisér, ktorý by dokázal navodiť tú správne špinavú postapokalyptickú atmosféru, takto to bol taký čistý blockbuster.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

rounen: jj vim .. 2 je bombastická a abych pravdu řekl tenhle díl je jako pokračování Terminátora taky hodně dobrý

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

movieband: no 4.díl se povedl vizuálně,to prostředí a roboti byli dokonalí,krásnej vizuál...vím že 2.díl byl super,taky ho mám v Topce :)

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

akorat takova hlavni vec. Terminator byl vzdy o robotech a ne o postavach.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

todle pokračování je dobré ale na předešlé díly nemá ... hlavně na Den Zúčtování .. libilo sa mě zpracování terminátorů a různých těch strojů ...

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Jakkob: dnes jsem shlédl tento díl,a krásně to na sebe navazuje,a musím říct že tento díl se velmi povedl vizuálně i dějem...5*

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To samozřejmě, každopádně to tak není, takže se toutou určitě zajímavou, ale neuskutečněnou myšlenkou nechci moc zabývat...

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Jakkob: co clovek to nazor. Vim ze by to bylo tezke, ale kdyby od druheho dilu az do ted ztrvarnil Connora jeden herec, bylo by to lepsi.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Já si na Connora coby Bale(a) stěžovat nemohu a ať už bylo jeho obsazení komeční tah či nikoli, za jeho ztvárnění vůdce lidsk. hnutí odporu sem tvůrcům i herci samotnému velmi vděčný. Po těch předchozích ztvárnění to byla zase změna, pro mě velmi příjemná a navíc velmi dobře vyvedená...

Luigi.K.

Luigi.K. (hodnocení, recenze)

Beast34: Ono kdyz se nad tim clovek zamysli, tak ve vsech T dilech nebyl lakadlem John a nebo v 1 jeho otec, ale vzdy Arnold jako robot. Jako filmove hvezda. I ted to tady vicemene zkouseli, ale nic proti Samovi, ale Sam Worthington neni az takova hvezda jako Arnold. Souhlasim s tim, ze Ch. Bale je pouze komercni tah. T5 snad bude lepsi, pokud se ji dockame. Verim ze driv nebo pozdeji.

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

Beast34: A právě proto bylo jeho obsazení jen prachsprostej komerční tah. Tu roli mohl za mnohem menší peníze zahrát kdokoliv, ale ten by asi nepřitáhl do kina tolik lidí :)

Související novinky

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (více)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (více)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (více)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (více)

Reklama

Reklama