Elle Woodsová má všechno. Je prezidentkou dívčího spolku, Miss červen ve školním kalendáři a především přírodní blondýnou. Chodí s nejhezčím klukem ze školy, Warnerem Huntingtonem III., a netouží po ničem jiném než se stát paní Huntingtonovou III. Jenže pro Warnera je až "příliš blond" na to, aby ji požádal o ruku. Když ji náhle opustí a zamíří studovat práva na Harvard, Elle vezme další události do svých pečlivě upravených rukou. Přihlásí se na univerzitu také! Právnická fakulta je však na hony vzdálená pohodlí jejího bazénu a nákupního centra a Elle podstupuje nejtěžší boj svého života - za lásku, čest, spravedlnost a respekt pro všechny blondýnky! Reese Witherspoonová, Luke Wilson, Selma Blairová a Victor Garber v hlavních rolích komedie se srdcem a vlasy ze zlata, která vás dostane! (Cinemax)

Abigail

Místy naivní až slabounké, přesto milé a hlavně vtipné: u tohohle se fakt odreagujete. Taková fajn pohádka na dlouhý zimní večer. Doporučuju:) ()

angelop

Zábavná a strastiplná cesta Elle Woodsové, která je v první části filmu svým partnerem považována za hloupou blondýnu. Ve druhé části filmu nás předvědčí o opaku a úspěšně zakončí studium práv na Harvardu. Film je protkán spoustou vtipných scének a myslím si, že tvůrci dosáhli svého – pobavit diváka. ()

Jasnicka

Americká komedie v podstatě o ničem, ale růžová Barbie v podání Reese Witherspoon je prostě dokonalá animace téhle panenky. A k tomu všemu ještě fakt vtipná. Tudíž jako oddechovku můžu jen doporučit. Tenhle film si na nic nehraje, je natočen s velkou nadsázkou a fakt vtipně, takže vydařené dílko. ()

chemik11

U spousty jiných komedií si ztěžujete, že nejsou originiální. Tady máte originalitu. Nebo znáte jinou komedii, ve kterých si nafintěná blondýnka, která se zajímá o vzhled a modu, nakonec stane právničkou? Já tedy ne. Příjemná, oddechová komedie, viděl jsem to po letech a opět se mi to líbilo. Srandovní vtípky, místy i dost mravně poučné. Nevzdávat se snu, když něco opravud chcete, tak to tvrdou prací a pílí dokážete, stejně jako to dokázala Elle. Warner dostal pěkně za uši, myslel si, jakej neni kabrňák, Elle mu bránila v rozletu, tak se s ní rozešel a našel si "lepší", tak jí to pak Elle pěkně ukázala, že na to má. Nakonec se na něj vykašlala i ta druhá, a má to ten parchant, dostal, co si zasloužil, namyšlenec. Pak ten profesor, co si myslel, že se s ním vyspí jenom proto, aby získala u něj tu praxi. Tomu to taky pěkně ukázala. Nechápu, jak takovýto film může mít méně než 60%. Fakt už nevim, jaký jiný komedie by se vám líbily. Tamta je moc úchylná, tamta moc o sexu, tamta neoriginální, tamta trapná. Už fakt nevim. Když se vám prostě komedie jako celek nelíbí, tak na ně nečumte a vůbec je nevyhledávejte. Tak aspoň že Back to the future a Freaky friday se vám líbí. ()

ThorOdinson

Komédia má být o tom,že sa človek zabaví a vypne. A to sa náramne darí pri pozorovaní blond'atého růžového "tornáda" v podaní charazmatickej Reese. Reese nielenže sa dokonale zhostila svojej "naivnej" pink role,ale ukázala divákom, že už akékol'vek zásoby vtipov máme a si vypočujeme o blondínkach - nie je radno si s nimi "pohrávat". Film má svoju dynamiku, a napriek tomu, že ide o nadsázkovú komediu skor pre nežnejsie pohlavie - som sa pri tom bavil a sledoval rozne jej serepetičky a jej nezkazený bublinou obalený pohl'ad na svet, ktorý sa mení ako dospievame k záveru filmu. Dobro zas vít'azí a Reese práva blondína nestráca svoje ideály, ale už je silnejsia a pripravená zmenit' svet, kde by sme sa mali chovat k sebe lepšie.....ak má niekto na všetko jasný názor a bere sa až moc vážne, tento film sa mu nebude páčit', ba ho ani nepochopí. p.s. dávam 3 hviezdičky, ale kl'udne by to mohli být i viac - nehl'adiac na "hviezdičky" odporúčam si snímok pozriet', ale v správný čas...rozhodne nie v čase blížiacému sa futbalovému podujatiu :-) ()

Profík

Možná to není bůhvíco, ale Reese do toho filmu sedne jako víte co na hrnec a bez ní by film asi sotva za něco stál. Naštěstí tam hraje a s ní pár dalších příjemných herců, mě se líbila Linda Cardellini s trvalou například. Je tam samozřejmě trochu trapných momentů, ale jinak je to zábava od začátku až do konce. 80%. ()

mihozu

Je to typická americká komedie, ale líbilo se mi to :) Reese Witherspoon se pro tuto roli ideálně hodila a myslím, že ji i skvěle ztvárnila. ()

CZmaggieCZ

Většina tento lidí film odsuzuje, ale já jsem si ho zamilovala. Skvělý výkon Reese(to snad nemůže nikdo popřít), nadsázka, zábava, trochu ironie :-). No tak lidi, přece potřebujeme i trochu komedie a ne jen samé vážnosti! Pro ty, co se chtějí pobavit, doporučuju.. ()

Mountain

Pravá blondýnka je pro mne velkým překvapením. Námětem nijak bohatý příběh se stal poměrně zábavnou a svižnou komedií, která postrádá trapné momenty. Reese je oprvadu herečkou, která dodá šmrnc i barbíně a ve spolupráci s dobrým scénářem vytvořila roli, za kterou se vůbec nemusí stydět. Oddechová komedie nezatíží a pobaví. ()

DarthArt

A hele, člověk by čekal ..čovinu typu Charlieho andílci nebo cokoli kde hraje Cameron Diaz a ono je to celkem vtipné. Klasické atributy "blondýn" jsou použité jako odzbrojující ironie, Reese Whiterspoon je kočka a celé to má hlavu a patu. Asi jediný "blondýnovský" film, který kdy dokoukám, ale dobrý :) Nebere se to vážně, tak proč ne? ()

lucika999

Reese Witherspoon je jedna úžasná herečka, ktorá má naozaj talent. V tomto filme, opäť, hviezdila. Zasmiala som sa na fakt výborne natočených scénach z každodenného života (u niektorých ľudí). Asi by som sa však nemala veľmi smiať, keďže som sama blondína. ()

MiLuka

Tohle je důkaz, že né všechny romantické komedie musí být slátaniny, na které se nedá koukat. A je to díky Reese Witherspoon - která je v roli skvělá a dává jí něco navíc než jen záplavu blonďatých kudrlin. Od srdce jsem se zasmála a tak to má u správné komedie být. Dávám 4 z 5. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ten kdo tvrdí, že oranžová nahradí růžovou je na hlavu." Reese Witherspoon se chce stát právničkou, tak jde na Harvard. Zábavná a svižná komedie, která postrádá trapné momenty. Film ukazuje, že né všechny blondýnky sou blbý a Reese je tu neskutečně roztomilá. Navíc je to její životní role a kombinace růžové a blond ji fakt sekne. Dnes je ten filmklasika. - 100%. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Spice Girls dostanou animák

Spice Girls dostanou animák

16.06.2019

Po zpěvácích Freddiem Mercurym a Eltonu Johnovi došla řada konečně taky na zpěvačky. Studio Paramount Animation teď chystá film o populární dívčí skupině z devadesátých let Spice Girls. Bude se ovšem… (více)

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

20.11.2018

Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky,… (více)

Pravá blondýnka znovu v akci

Pravá blondýnka znovu v akci

05.06.2018

Od prvního filmu z roku 2001 uběhlo již 17 let, jak se tak ale zdá, Pravá blondýnka je připravena na návrat. Herečka Reese Witherspoon (Walk the Line, Divočina) se oficiálně vrátí do své nejslavnější… (více)