Elle Woodsová má všechno. Je prezidentkou dívčího spolku, Miss červen ve školním kalendáři a především přírodní blondýnou. Chodí s nejhezčím klukem ze školy, Warnerem Huntingtonem III., a netouží po ničem jiném než se stát paní Huntingtonovou III. Jenže pro Warnera je až "příliš blond" na to, aby ji požádal o ruku. Když ji náhle opustí a zamíří studovat práva na Harvard, Elle vezme další události do svých pečlivě upravených rukou. Přihlásí se na univerzitu také! Právnická fakulta je však na hony vzdálená pohodlí jejího bazénu a nákupního centra a Elle podstupuje nejtěžší boj svého života - za lásku, čest, spravedlnost a respekt pro všechny blondýnky! Reese Witherspoonová, Luke Wilson, Selma Blairová a Victor Garber v hlavních rolích komedie se srdcem a vlasy ze zlata, která vás dostane! (Cinemax)

togaf

Film o blondýnce natočený s nadsázkou, neobvyklé... Navíc pojmenovat čivavu nějakým super drsňáckým jménem se stalo kultem. A Reese je dobrá herečka - její Elle je milá holka, které zkrátka musíte držet palce. ()

Aleee89

Člověk by si asi nejdříve řekl - bezduchá komedie o bezduché blondýnce, typická americká ptákovina. Ale ono tomu tak není. Film je to vskutku povedený a zábavný. Reese nehraje vůbec špatně, ona je totiž dobrá herečka. Hezký příběh o holce, která konečně pozná, o čem život je, a dokáže v něm bojovat a zvítězit. ()

Chen

Zábavná komedie o peroxidových kráskách, která má jeden velký klad a to Reese Witherspoon, která je prostě k sežrání. Její elán filmu hodně pomáhá. A to tolik, že přežijete i pár slabších míst. ()

balba

Filmy o blondýnkách jsou stejně duchaplné jako vtipy o blondýnkách.V tomto filmu to platí 100krát násobně.Kostým zajíčka je velice okouzlující.Herecký výkon R.Witherspoonové je originální. ()

Martin741

Dobra komedia, najma vyborna Rys Witherspoon, ktora film pekne taha spolu s takou Selmou Blair, obcas aj nejaku hlasku utrusia, US styl humoru sa po dlhej dobe opat trochu priblizil Europe. 68 % ()

vydumnica

Takto má vyzerať ozaj dobrá romantická komédia.  Veľmi dobre som sa nasmiala. Milujem Reese Witherspoon, už roky ju považujem za jednu z najlepších herečiek. Milujem Elle Woods. Legally Blonde je pre mňa klasika. Film, ku ktorému sa aj po 20 rokoch rada vraciam a myslím, že som to niekedy videla aj v kine, len si nie som istá či jednotku alebo dvojku. Potešila ma aj účasť Jennifer Coolidge, ktorú síce registrujem len krátko (The White Lotus). Soundtrack mohol byť lepší, ale inak fakt nemám čo vytknúť. Perfektná oddychovka😉👍💕 Veľmi sa teším, že po toľkých rokoch bude ešte aj tretie pokračovanie. ()

Elyssea

Komedie, které naštěstí nechybí nadhled, protože jinak by to byl odpad! ale protože patřičná dávka humoru nechybí, nezbývá mi nic jiného, než dát téhle blonďaté Elle Woodsové 4* za jednu z mých nejoblíbenějších potrhlých komedií. ()

Attta

Jedna velká slabá kupa typických blábolů od "mimoňů z Walmartu" (už mě došly přezdívky pro američany). Film je tak primitivní, že se dá u něj klidně hrát i třeba poker a stejně vám nic neujde (zkoušel jsem to). Když tu teď naprdím do komentáře, tak to bude smysluplnější než celý film. Ztráta času. ()

bourec

U filmu jsem měl, světe div se, čtyři plný krakatice. No, tak mám pocit, že jsem to sledoval v době mých největších alkoholických radovánek. Doba, kdy odkoukat film střízlivej, byl pro mě nadlidskej úkol. Film sem si připomněl, a je to fakt děs. Na rozdíl od Holky na roztrhání je tohle pitomý, blbý, a kouká se na to hodně nepříjemně. Fakt kravinka v růžovým oblečku. 30%. ()

C0r0ner

Je to kupodivu vtipné (to jsem vážně nečekal), ale to je tak všechno. Zbytek je nereálná stupidní sračka, jakých se za rok natočí dvanáct do tuctu a která má scénář stejně stupidní jako je hlavní postava. Nevím, jak se na tohle dívají právníci, ale mně se to prostě nelíbilo a celou dobu mě to dokonce i dost sralo. 40% ()

danecek24

59. Zlatý Glóbus za rok 2001 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Reese Witherspoon ()

Sammya

Film, který miluju už od mala a je pro mě klasikou. Reese Witherspoon je tu prostě skvělá, úžasně zahrála přeměnu z naivky na právničku a dokázala, že nezáleží na tom, jakou barvu vlasů máte. Je to jeden z mála filmů, kde hraje Luke Wilson, kterého mám ráda, na který se dokážu koukat, on si totož moc role vybírat neumí :D Selma Blair v roli "selfish bitch" je úžasná a Matt Davis pro mě bude navždy už asi Alaric, ale tady jsem ho viděla prvně, jako Warnera. Je fakt, že celý film je až moc růžový a sem tam uječený a konec je typický happy-end, ale jinak je to vtipná romantická komedie, která nezestárne a má univerzální téma, ke kterému se člověk může pořád vracet. ()

pufina

Reese Witherspooon pravou blondýnku ztvárnila naprosto nepřekonatelně, ale po dalším zhlédnutí jsem hodnocení musela strhnout, to vážně jinak nešlo. Přišlo mi to ještě víc hloupé a chvílemi otravné.. ()

Pajky3

Komedie, která střídá lepší okamžiky s těmim horšími, přesto však umě balancuje nad propastí s názvem Trapnost. Občas už to na to vypadá, ale Elle to vždy nějak zvládne. Právě Reese je nejsilnější složkou filmu. V porovnání s jinými blonďatými komedii je jasným králem. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Spice Girls dostanou animák

Spice Girls dostanou animák

16.06.2019

Po zpěvácích Freddiem Mercurym a Eltonu Johnovi došla řada konečně taky na zpěvačky. Studio Paramount Animation teď chystá film o populární dívčí skupině z devadesátých let Spice Girls. Bude se ovšem… (více)

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

20.11.2018

Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky,… (více)

Pravá blondýnka znovu v akci

Pravá blondýnka znovu v akci

05.06.2018

Od prvního filmu z roku 2001 uběhlo již 17 let, jak se tak ale zdá, Pravá blondýnka je připravena na návrat. Herečka Reese Witherspoon (Walk the Line, Divočina) se oficiálně vrátí do své nejslavnější… (více)