Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Moravpat

"I din't even know where Bruges f*cking was...It's in Belgium"...tato hláška pro mě byla zpočátku tou nejdůležitější, neboť jsem si pokládal otázku - co to ty zatracený Bruggy sakra jsou? Nicméně, to co mi Bruggy poskytly, ať už dokonalé ztvárnění města tak romantického, že i Dirty Harry by se neubránil úsměvu, přičemž by jeho srdce lehce pookřálo. Tuto báječnou atmosféru doplňuje (více než zdařile) nesourodá dvojice dvou zabijáku, kteří zde tráví povinnou ozdravnou dovolenou a jejich "bruggofilní" boss. Co se týče Kena (Brendan Gleeson), jedná se alespoň z mého pohledu o nejsilnější postavu tohoto snímku, proti kterému stojí naprosto precizní badass, svázaný specifickým morálním kodexem v podání Ralpha Fiennese a mezi těmito postavami se zdařile potácí sám Colin Farrell, který se své "rozpolcené" role chopil více než chvalitebně. Prostě co víc k tomuhle snímku říct, asi jen to, že ty podělaný Bruggy musím před smrtí vidět na vlastní oči! S pozdravem, Paťák. ()

Vlad

Excelentný film. Tak dlho som ho odkladal - nebol som presvedčený, že čierna komédia z prostredia gangstrov je to na čo mám chuť a to bola chyba! Úžasný film, v ktorom človek nenájde jednu /skutočne-/kladnú postavu a predsa film plný charakterných postáv ako máloktorý iný. Dokonalá štúdia ľudského druhu. Film tak reálny, až ma neskutočne mrzí záverečná scéna, ktorá po obsahovej stránke je úžasná, ale jej reálnosť trochu "zabíja" tá streľba dum-dum-kami, ktorá mala od reálu dosť ďaleko - a pritom sa želaný efekt dal dosiahnuť len nepatrným pozmenením scény a bolo by to dokonalé, bezchybné. Takto "iba" 4,5 hviezdy. ()

len.tilka

"JE TO PRDEL SVĚTA. VŽDYŤ I TRPASLÍCI BEROU KOŇSKÝ DROGY, ABY TO TU PŘEŽILI." Bezvadně natočenej thriller s jednoduchou zápletkou, se skvělejma hercema a naprosto debilnim koncem *SPOILEER!* Protože jak sakra můžou nechat někoho skočit z věže, rozkydnout ho jak jogurt a pak mu napsat normálně scénář dál, jako by se nechumelilo? Aha, dobrý, pokračujem v rozhovoru, já sem si tady jen seskočil z takový prolejzky, nic se neděje, všechny kosti mám v pohodě, jen si k tomu lehnu, ty dlažební kostky mi hezky srovnaj záda. Alá jak to jedna kravina pokazí. *KONEC SPOILERU** **** jinak si nemůžu pomoct, ale Colin tady fakt září. Brendan tiše supí za ním, ale je mezi nima jen pidi rozdíl. Oba dva frajírci z Irska strašně přesvědčivě zvládají zahrát všechny ty pocity, co se v nich melou a úžasně se chopili každej svýho příběhu s neuvěřitelnou vervou a poctivostí. Farrel jako chlapcovrah s nekonečnejma depkama (kdybych ho ve skutečnosti viděla takle ronit slzy, myslim, že bychu ho dalších pět minut jen objímala) a Gleeson jako zchlastanej starej mládenec, který má před sebou poslední životní dilema. "JAK MŮŽE PADESÁTILETEJ CHLAP, CO HLÍDÁ PŘECHOD UMĚT KARATE? ON TO BYL SNAD ČÍŇAN?" /// JAK MŮŽOU NĚKOHO NEBAVIT LABUTĚ. ()

Kykyryda

Tenhle film musel v mojí hlavě dozrát. Nebo moje hlava dozrát k filmu, těžko říct. Viděla jsem ho před třemi měsíci, a pořád na něj myslím, pořád jsem nezapomněla zápletku ani detaily (a to je u sklerotika mého kalibru vskutku pozoruhodné) a přes počáteční nenadšení musím s odstupem přiznat, že chytne a nepustí. Těžko mu něco vytknout. ()

Hanes749

Film s několika nezapomenutelnými scénami, a i když občas na chvíli ztratí tempo, za svoji originalitu si 5* zaslouží. Navíc skvělé herecké obsazení, výborná režie a dobře zvolené prostředí jako kulisa celého příběhu. ()

SuLCiK

Hodně povedený film, ikdyž tu většina lidí píše že to neni komedie, tak mě to jako pěkná černá komedie přišlo, sice jsou zde komické prvky dávkovány střídma, ale zato v ten správný čas a i samotný děj je komicky provázaný. Film donutí člověka zasmát se i zamyslet se, hlavně se mi líbil děj, u kterého nevíte jistě, tak jako u většiny amerických flmů, jak to nakonec dopadne. Nebýt ta Kenova eskapáda na věži tak strašně kýčovitá, uvažoval bych o hodnocení nejvyšším. ()

ma2sko

Trojica osvedčených hercov robí z tohto depresívne ladeného kúsku niečo vznešene príťažlivé. Film dokáže vtiahnuť ani nie tak do deja, ako prežívania samotných postáv, z ktorých minimálne jedna očividne nenávidí každé mesto, v ktorom sa vyskytne. Bruggy majú tentokrát tú smolu, že sú to ony. ()

phoenix9

Ten kultový potenciál tam nevidím, pre mňa iba priemer, aj keď herci hrali skvele , a celková atmosféra mesta sa mi páčila. 65 % ()

ambrobene

Opäť- myšlienka dobrá, spracovanie dobré, ale koniec pritiahnutý za vlasy. Akoby chceli narýchlo silou mocou skončiť film. A to je škoda... preveľká škoda ()

k.rakonos odpad!

82% a 143. nejoblíbenější film? Nezdá se mi to v nějakém špatném snu? Marně vzpomínám, jestli jsem někdy viděl větší píčovinu, než je tohle. Pro mě odpad, který nezachránily ani obrázky z atraktivního belgického města Bruggy. Trapnost a poslední dvaceminutovka i totální debilnost. Nerozumím takovému mega hodnocení... ()

soldier.kopi

Pro mě hodně zvláštní film,ani nevím jak to popsat. Každopádně jsem od toho čekal trochu více,ale za originalitu,prostředí a zvláštní černý humor dávám 4 hvězdy. Film určitě stojí za to vidět :) ()

ciapok

Brugy sú jemne brúsený diamant, kde každá plôška sa znenazdajky zaleskne pri jeho otáčaní. Jemne servírovaný drsný humor, ale aj akcia a vynikajúce herectvo. Nehľadá nijaké odpovede, i keď otázky kladie ... opäť samoúčelné (ako v Siedmich psychopatoch), ale o to viac vtipné. ()

fajntomas

Líbila se mi atmosféra a naladění filmu, jen mi připadalo že i režisér tam na něco čekal, pak to natočil, sestříhal a hotovo. Vypadalo to jako by ani herci přesně nevěděli co hrát a jak to dopadne. Myslím že svůj námět nedokázal převést na plátno. 50% a doporučím třeba k předvánočnímu balení dárků.... po letech jsem to viděl znova; je to jeho scénář, takže je to už špatně v tom příběhu, slátanina s několika vizema. ()

Hurikan_mdx

zpracování zajímavé, ale dějové mi to přišlo občas docela nudné. Nenucené vtípky a docela nepředvídatelný konec, který se relativně vyhnul všem klišé, to nakonec dotáhl na slabší čtyři. ()

DavidAAAA

Nesedlo mi to. Thriller, ve kterém se vlastně nic moc neděje, dva nájemní vrazi na dovolený. Skoro žádná akce, zápletka tak na dvacetiminutový film. Možná natočené s nějakými vyššími, uměleckými cíli, ale minulo mne to. A strašná spousta naprosto neuvěřitelných a stupidních situací. ()

Ardath

Martin McDonagh je takový skromný, melancholický britský Tarantino a se svým prvním celovečerním filmem opravdu válel! ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky