• Kozlowski8

Mladý doktor se snaží odhalit souvislosti mezi nečekaným úmrtím kontroverzního místního novináře při banální operaci a dalšími podivnými událostmi kolem malé nemocnice... Nízká úroveň scénáře, nepřesvědčivé chování postav, stejně nepřesvědčivá, navádějící kamera a zvuk - to vše se zřejmě podepsalo i na zrovna tak nepřesvědčivých výkonech herců. 40%, které uděluji je možná až příliš a dávám je za učitý potenciál, který jsem z filmu cítil. 40%.(29.10.2016)

Mladý a začínající lékař Mišurec (Roman Zach) se snaží odhalit souvislosti se záhadnými úmrtími, ke kterým postupně dochází. I on občas unikne nástrahám a pastím, které jsou na něho připravené. Nakonec ale sám během přípravy na operaci zjistí, kdo je vrah a zasáhne. Vrahem je jeho kolega dr. Víšek (Martin Stránský), který zjistil, když přivezli do nemocnice po bouračce řidiče v bezvědomí, že to je právě on, který před časem svojí bezohlednou jízdou zabil jeho ženu. Přišel čas odplaty, oko za oko - zub za zub. Pobavila mne scéna jak dvoumetrový Zach vystupuje z trabantu:-))(26.3.2013)

Televizní detektivka z lékařského prostředí je natočena literárně a tak lze očekávat jen velice volný vývoj celého dějství a to bohužel bez napětí či nějaké atmosféry. Na škodu to však kupodivu není. Scénář je napsán solidně a Roman Zach, v roli mladého začínajícího lékaře pátrajícího po důvodech podivných úmrtí v nemocnici, předvedl úctyhodný výkon. Příběh ve své podstatě hodně připomíná mediálně známého, tzv. heparinového vraha, Petra Zelenku, ale jak víme, ten řádil až pět let po natočení tohoto snímku. Vlastně docela udivuje, že se nikdo nenašel s konspirační teorií o inspiraci Zelenky tímto filmem. Děj je nenáročný, odpočinkový a bez jediného zaškobrtnutí. Pro televizní vysílání k víkendovému odpočinku je snímek tedy velice vhodný.(19.8.2016)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 4/10/// +Roman Zach, napětí, pátrání -nic moc prostředí, dost depresivní postavy/// Celkem dobrej základ pro detektivní příběh, ve kterém vyšetřuje na vlastní pěst nový kolega-lékař (Roman Zach) a chtě nechtě se tak zaplétá do soukolí vraždy. Určitě zjistí jak to celé dopadne, ale diváka by to asi nenapadlo, proto se možná vyplatí počkat na konec. Nahoru to táhle hlavní postava, dolů to naopak sráží dost divný scénář, chování postav a hodně nepříjemná atmosféra (což může být i klad).V každém případě se v dohledné době kdejaké nemocnici vyhnu./// Celkem 57%///(21.3.2010)

• Martiiiiinka

Hm... upřímně mě to moc nenadchlo. Ne, že by tady asi nebyl potenciál, koneckonců, minimálně obsazení je více než dobré, nějak to ale nemělo šťávu. Televizní produkce je navíc na filmu dost poznat a co se napětí, které bych asi u filmu tohoto žánru čekala, týče, kde nic, tu nic. Tak, ale taky něco pozitivního, Roman Zach je vážně sympaťák a i tady se mi moc líbil. Jenom on ale film jako je tento nespasí...(3.1.2011)

• - Hlas policisty v telefonu je hlasem režisér Ivana Pokorného. Objevil se i před kamerou, jako neuniformovaný strážmistr, který má odvézt doktora Mišurce (Roman Zach) na ambulanci a později jako policista v modré košili na dvoře budovy policie. (navabaca)

• - Natáčelo se v Rakovníku a Berouně, ve kterém se nachází nemocnice, která se ve filmu objevila. (rakovnik)

• - Hudba ze scény, kdy se doktor Mišurec (Roman Zach) prochází po městě se zmrzlinou, byla v roce 2004 použita v trilogii Agentura Puzzle, kterou také režíroval Ivan Pokorný. (navabaca)