Mladý a začínající lékař Mišurec (Roman Zach) se snaží odhalit souvislosti se záhadnými úmrtími, ke kterým postupně dochází. I on občas unikne nástrahám a pastím, které jsou na něho připravené. Nakonec ale sám během přípravy na operaci zjistí, kdo je vrah a zasáhne. Vrahem je jeho kolega dr. Víšek (Martin Stránský), který zjistil, když přivezli do nemocnice po bouračce řidiče v bezvědomí, že to je právě on, který před časem svojí bezohlednou jízdou zabil jeho ženu. Přišel čas odplaty, oko za oko - zub za zub. Pobavila mne scéna jak dvoumetrový Zach vystupuje z trabantu:-))(26.3.2013)

Rakovník v jedné z hlavních rolí! Tím myslím město :-) Sice tvůrci spojili dohromady Beroun s Rakovníkem, natáčelo se převážně v Berouně a tamní nemocnici, ale i tak se objevilo rakovnické náměstí, ulice, brány opevnění. Každopádně, hodnotím tak vysoko proto, že příběh se hezky vyvíjel, postavy byly sympatické a pěkně se mi na film dívalo. Na to, že je film televizní produkcí, byl skvěle herecky obsazen. Přestože v hlavní roli není právě můj oblíbenec, tak se ukázal v hezkém světle. Konec je sice televizní až moc, ale co bychom chtěli více, ve srovnání s ostatními díly té doby. Hodnotím jako nadprůměr.(9.1.2011)

• hrona

Námět je velice zdařilý, ovšem zpracován příběhu, pointa a celkové vykreslení vražd není ani moc jasné, a už vůbec ne povedené. Zkrátka televizní film, na který lze bez problémů zapomenout. Ač dobře obsazen, zejména ve vedlejších rolích, holt, když je špatný scénář, nepomůže ani to. Hvězdice za Romana Zacha, který ze záběru nesleze a snaží se, seč to jen jde.(10.6.2014)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 4/10/// +Roman Zach, napětí, pátrání -nic moc prostředí, dost depresivní postavy/// Celkem dobrej základ pro detektivní příběh, ve kterém vyšetřuje na vlastní pěst nový kolega-lékař (Roman Zach) a chtě nechtě se tak zaplétá do soukolí vraždy. Určitě zjistí jak to celé dopadne, ale diváka by to asi nenapadlo, proto se možná vyplatí počkat na konec. Nahoru to táhle hlavní postava, dolů to naopak sráží dost divný scénář, chování postav a hodně nepříjemná atmosféra (což může být i klad).V každém případě se v dohledné době kdejaké nemocnici vyhnu./// Celkem 57%///(21.3.2010)

Při operaci splepého střeva nečekaně zemře místní novinář. Mladý lékař se pouští do pátrání, kdo za jeho smrtí stojí. Okruh podezřelých je široký........Na televizní film je zde velmi dobré herecké obsazení, Roman Zach odvádí velmi dobrou práci. Jen scénář by mohl být trochu lepší a zajímavější. Jde o TV film, takže rozpočtový limit je na filmu vidět, ale i tak odvedl Ivan Pokorný slušnou práci.(26.7.2016)

• - Hudba ze scény, kdy se doktor Mišurec (Roman Zach) prochází po městě se zmrzlinou, byla v roce 2004 použita v trilogii Agentura Puzzle, kterou také režíroval Ivan Pokorný. (navabaca)

• - Hlas policisty v telefonu je hlasem režisér Ivana Pokorného. Objevil se i před kamerou, jako neuniformovaný strážmistr, který má odvézt doktora Mišurce (Roman Zach) na ambulanci a později jako policista v modré košili na dvoře budovy policie. (navabaca)

• - Natáčelo se v Rakovníku a Berouně, ve kterém se nachází nemocnice, která se ve filmu objevila. (rakovnik)