V okresní nemocnici náhle dojde k něčemu neočekávanému. V závěru banální operace slepého střeva, se kterým se tu ocitnul známý místní novinář (R. Holub), dojde ke komplikacím a pacient zemře. Ačkoliv po pitvě není nikdo z lékařů shledán odpovědným za jeho smrt, hlavnímu hrdinovi příběhu, doktoru Mišurcovi (R. Zach), začne být mnoho věcí podezřelých, třeba podivné chování sestry Moniky (Z. Morávková) a některých kolegů. Mladý lékař se snaží odhalit eventuální souvislosti s dalším záhadným úmrtím, k němuž dojde. Jak souvisí fakt, že na operačním sále neměl nikdo diabetes, s nalezenou lahvičkou od inzulínu? Jak dopadne Mišurcovo pátrání a jakým nástrahám bude nakonec vystaven i on sám? (Česká televize)

Gilmour93

Vždycky je lepší, když si doktor hraje na detektiva, než aby to bylo naopak.. Orientace ve jménech a postavách byla někdy obtížnější, než snaha Romana Zacha nebouchnout se o horní futra dveří, zatmívačky do červena děsivé, snahy o thrillerové postupy a psychologii postav se míjely účinkem a slova „moment“ při zatýkačce hraničila s parodií. Dá se říct, že vynecháním Pokorného nemocniční detektivky o nic nepřijdete a když si vzpomenu na úvodní explicitní vteřiny, týká se to i večeře.. ()

hrona

Námět je velice zdařilý, ovšem zpracován příběhu, pointa a celkové vykreslení vražd není ani moc jasné, a už vůbec ne povedené. Zkrátka televizní film, na který lze bez problémů zapomenout. Ač dobře obsazen, zejména ve vedlejších rolích, holt, když je špatný scénář, nepomůže ani to. Hvězdice za Romana Zacha, který ze záběru nesleze a snaží se, seč to jen jde. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 4/10/// +Roman Zach, napětí, pátrání -nic moc prostředí, dost depresivní postavy/// Celkem dobrej základ pro detektivní příběh, ve kterém vyšetřuje na vlastní pěst nový kolega-lékař (Roman Zach) a chtě nechtě se tak zaplétá do soukolí vraždy. Určitě zjistí jak to celé dopadne, ale diváka by to asi nenapadlo, proto se možná vyplatí počkat na konec. Nahoru to táhle hlavní postava, dolů to naopak sráží dost divný scénář, chování postav a hodně nepříjemná atmosféra (což může být i klad).V každém případě se v dohledné době kdejaké nemocnici vyhnu./// Celkem 57%/// ()

Bohemák

Tak jsem se nevyděsil tak jako jiní (například ti, kteří píšou "Češi" s malým "č":-)). Pokus o poctivou detektivku, kde si tvůrci neulehčovali práci natáčením většiny záběrů ve studiu. Naopak: pracovali nejen s náměstími, vesnicí, hezkým českým městem, opravdovou nemocnicí, ale i s různou denní dobou. Herecká práce se mi velmi líbila a geniální scénáristy tu prostě nemáme - to víme dlouho. ()

rakovnik

Rakovník v jedné z hlavních rolí! Tím myslím město :-) Sice tvůrci spojili dohromady Beroun s Rakovníkem, natáčelo se převážně v Berouně a tamní nemocnici, ale i tak se objevilo rakovnické náměstí, ulice, brány opevnění. Každopádně, hodnotím tak vysoko proto, že příběh se hezky vyvíjel, postavy byly sympatické a pěkně se mi na film dívalo. Na to, že je film televizní produkcí, byl skvěle herecky obsazen. Přestože v hlavní roli není právě můj oblíbenec, tak se ukázal v hezkém světle. Konec je sice televizní až moc, ale co bychom chtěli více, ve srovnání s ostatními díly té doby. Hodnotím jako nadprůměr. ()

• Hlas policisty v telefonu je hlasem režisér Ivana Pokorného. Objevil se i před kamerou, jako neuniformovaný strážmistr, který má odvézt doktora Mišurce (Roman Zach) na ambulanci a později jako policista v modré košili na dvoře budovy policie. (navabaca)
  • Natáčelo se v Rakovníku a Berouně, ve kterém se nachází nemocnice, která se ve filmu objevila. (rakovnik)
  • Hudba ze scény, kdy se doktor Mišurec (Roman Zach) prochází po městě se zmrzlinou, byla v roce 2004 použita v trilogii Agentura Puzzle, kterou také režíroval Ivan Pokorný. (navabaca)