poster

Létající Skot

 • Velká Británie

  The Flying Scotsman

 • Německo

  Flying Scotsman - Allein zum Ziel

Drama / Sportovní

Velká Británie / Německo, 2006, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (52)

 • Looser
  ***

  Ok nemám kolo, nejsem cyklista a tak mně tenhle film moc nedostal. Bylo to příjemné pokoukání na sportovní film o člověku, který mimo svých soupeřů musel porazit hlavně sám sebe. Herci hrajou slušně, scénář ok, pouze na produkci je znát nižší rozpočet a možná i delší stopáž a zodpovězení otázek by pomohlo. A ač je to neuvěřitelné i tady hraje Brian Cox :-)(16.10.2007)

 • Matty
  ***

  Nízkorychlostní Speed Racer. 55%(28.11.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $171,817Tržby Celosvetovo $1,258,900 ║ Ako niekedy blbé pravidlá devastujú šport. /55%/(26.4.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Můj souboj s pedály nikdy neskončil rychlostním trháním asfaltu, ale přesto jsem schopen obdivně vzdychnout, že Graeme Obree je jedinečný borec. Patřím mezi pamětníky jeho výkonů i výsledků, takže na dráze jsem si užil pouze jedno překvapení předcházející jeho prvnímu rekordu - dvě hodinovky v jeden den. Mimořádně mne však zaujala vytrvalost cyklistické federace ve vymýšlení nesmyslů v boji s nechtěným rekordmanem. Vždy, když se setkám s pány v oblecích, kteří ve jménu "krásy sportu" likvidují makající sportovce, tak mám chuť vhodit na jejich sekretariát třaskavinu pro projasnění atmosféry. Takže sport velmi dobrý, úředníci skvělí, ale Obreeho psychické problémy zabraly víc filmového materiálu, než mi vyhovovalo.(16.6.2012)

 • genetique
  ****

  Aj tento film mi potvrdil, že prakticky asi neexistuje film so športovou tematikou, ktorá by vo mne nevyvolala záujem. Príbeh podľa skutočnosti, pokiaľ má kvalitné osobnostné (režisér, štáb, herci) zázemie, má takmer garantovaný úspech a ani tento nebol výnimkou. Pokiaľ vám chýba odhodlanie a motivácia, tento príbeh vás určite povzbudí. 80%.(5.4.2009)

 • Aluska88
  ****

  Nikterak dramatickým způsobem zpracovaný "životní příběh" slavného cyklisty. Létající Skot se pohybuje spíše v poklidných, příjemných vodách, s občasným zašploucháním amerického patosu a otřepaných, papírem šustících frází. Jonny Lee Miller je sympaťák, ale jinak mě svým výkonem moc neohromil. Brian Cox tradičně skvělý. Obsažný dialog, který vede Brian s Jonnym kdesi u vody mi byl pocitově více než blízký. Ale Billy Boyd... ten roztomilý, rozkošný a nevinně působící malý chlapík dokázal s klidem zastínit i tu hlavní bicyklistickou hvězdu:) Pipin shodil kudrnaté vlásky, oddechl si po cestě "tam a zase zpátky" a vydal se trénovat svého kamaráda. Možná aniž by tušil, kolika lidem se ve filmu bude líbit více on, než závodník Graem Obree. Mně rozhodně:)(4.1.2012)

 • MM_Ramone
  ***

  Pozrel som si priemerne kvalitnú športovú dramu o športe a o športovcovi o ktorých som predtým nikdy ani len nepočul. Pod pojmom cyklistika si predstavujem čosi ako je napríklad Tour de France. Ale ako vidím i rýchlostná, oválna trať má niečo do seba. Mňa to síce moc neberie, ale určite to má vo svete svojich nadšených fanúšikov. Ku filmu by som sa vyjadril v podobnom duchu. Nijak zvlásť ma neoslovil, no svojim spôsobom ma zaujal. Veľmi ma potešil Jonny Lee Miller v hlavnej úlohe. Zaslúžil si už konečne účinkovať vo filme, kde je uvedený ako prvý z hercov v úvodných titulkách. No stále dúfam, že ho uvidím v ešte výraznejšej, titulnej role. Cítim v tomto hercovi silný, stále zatiaľ nevyužitý, potenciál. ***(1.11.2011)

 • misterz
  ****

  Snímok síce zapadol presne do okruhu slušných športovo-motivačných snímkov, no v emotívnej rovine však ani nepriniesol so sebou nič nové, nič také čo by vyčnievalo nad ostatné. Príbeh samotný je ale zaujímavý a plný prekvapení. Možnosť sebarealizácie zdá sa nepozná hraníc, stačí obyčajná práčka a super bicykel je na svete... Dobre sa na to pozeralo. Slabší nadpriemer. 70/100(5.1.2019)

 • nascendi
  ***

  The Flying Scotsman som doteraz poznal iba ako úspešnú skladbu švédskej inštrumentálnej skupiny The Spotnicks, o dráhovej cyklistike mám iba hmlisté informácie. Na druhej strane športových filmov s tematikou vzostupu na vrchol napriek vnútorným i vonkajším nepriazňam, tak tých som už videl hodne. A Lietajúci Škót sa z ich okruhu nijako nevymyká. Pozrel som si ho, pousmial som sa na okatej škodlivosti funkcionárov a pomaly naň budem zabúdať.(1.9.2017)

 • Slartibarkfast
  ***

  Byl to docela povedený snímek ze zákulisí života jedné cyklistické legendy. Zajímavý, poutavý, uvěřitelný a nesmírně zdlouhavý. Bavil jsem se, neboť filmy ze sportovního prostředí mám rád. Tady se ale nějak nemohu rozhodnout mezi 3* a 4*. Britský styl filmování je totiž mnohdy docela toporný a člověk k němu musí najít svou cestu, stejně jako tady. Nakonec budu přeci jen přísnější, neboť film podle skutečného příběhu píší dějiny a ne scénárista a na tomhle nebylo moc co vymýšlet. Herecké výkony byly uspokojivé, hudba obstojná. Je to takových pěkných 70%(13.10.2010)

 • kajda.l
  ****

  Velmi příjemné komorní, biografické drama ze sportovního protředí. Příběh, který ukazuje, že i sportovci v tzv. "malých sportech", komerčně nezajímavých si zaslouží naše uznání i přesto, že neplní přední strany bulvárních plátků a nevydělávají miliony měsíčně. Snímek, který ukazuje skutečnou cestu Graema Obreeho na vrhol ve "svém" sportu, dvojnásobnému titulu mistra světa a že ta cesta byla trnitá. Příběh, který se tentokrát netýká vzájemné rivality dvou sportovců(byl jsem mile překvapen vzájemnou úctou soupeřů k sobě samým), nýbrž hazením klacků pod nohy sportovcům od Mezinárodní cyklistické federace(zákazy, náhlé změny pravidel, diskvalifikace). Prostě nádherný malý snímek pojednávající o sportovci, který nejen, že překonal spoustu rekordů, ale i sám sebe(psychickou poruchu) a to pouze díky své vůli a pár svým nejbližším. Zručně natočené, solidně zahrané, především bych za sebe vyzdvihl výkon mé oblíbenkyně Laury Fraser(proč mám v poslední době pocit, že evropské herečky svým přirozeným pojetím své zámořské kolegyně válcují) v roli oddané Obreeho manželky. A navíc po Statečném srdci, druhý snímek ze kterého sálá skotský patriotizmus "Pokud mě chcete vidět šíleného, tak mě ještě jednou nazvěte Angličanem":).. 75%(18.6.2009)

 • SLOTH
  ****

  superman(22.7.2009)

 • Tommassi3
  ***

  "Jednapadesát kiláků nebo čtyři.. Jakej je v tom rozdíl !!"(9.3.2016)

 • JimWayne
  *****

  Film ktorý ukázal že človeka nemôže nič zlomiť a treba si ísť za svojim cieľom ako Graham Obree ktorý aj cez všetky svoje problémy,ktoré mal sa opäť dokázal postaviť na štart a vyhrať svoj boj proti neprajníkom.Takýto príbeh dokáže napísať len život.(2.10.2010)

 • zipper111
  ***

  Ne tak dobré jako Létájící čestmír... ne teď vážně, nic mi to neřeklo. Film mi přišel naprosto průměrný, ať už rozhovory, hereckými výkony a vůbec celou atmosférou. Při posledním závodu mi nešel mráz po zádech tak jak by měl... Prostě film co neurazí, nic víc.(16.11.2009)

 • Rakosnicek77
  ****

  Opět můj šálek kávy :o) Boj člověka s limity a vlastními ambicemi, navíc podložený reálnou historií, to jsem si opravdu opět užil. Postavit speciál s domácích "komponentů" včetně ložiska z pračky :o) a na tomhle kole lámat letité světově rekordy, to byla fakt celkem jízda. Boj s osobním démonem a klacky pod nohy, ze strany cyklistické federace, nic z toho ho nepoložilo a svůj cíl dotáhnul až ke hvězdám! Silný a neuvěřitelný příběh.(28.3.2015)

 • Mikarda
  ****

  Sympatický příběh s příjemnou hudbou, která se bohužel po první půlce ozývala méně, než bych si přála. Skvělý Johnny a usměvavý ,,Hobit" taktéž potěšil. Začínám mít filmy se sportovní tématikou čím dál víc v oblibě.(25.7.2010)

 • Mrkvič
  ***

  Hodně slaboučké tři hvězdičky. Ještě jsem to snad nikdy neudělal, ale tady musím žehrat na dramaturgii. Hodinu sleduju trnitou a odvážnou cestu za pokořením rekordu v hodinovce, aby se to potom zbagatelizovalo a začalo se to točit kolem něčeho jiného. U sportovních filmů jsou pro mě rozhodující i záběry sportovních okamžiků a ty jsou tady absolutně nulové. Podívat se na jakýkoliv závod ve stíhacích jízdách, tak si těch dramat z pohledů na vyrovnanost jezdců užiju mnohem víc. Nakonec ty tři hvězdičky ale dát musím. Za informační hodnotu filmu, ikdyž ani netuším jaké přesně období je nám tu popisováno.(5.1.2011)

 • homerr
  ***

  Příběh dráhového závodníka Grahama Obreema a jeho boj s cyklistickou federací o své kolo, které si podle svých návrhů sám postavil, i boj s jeho nemocí, která ho pronásledovala celý život.(22.3.2008)

 • Philoun1
  ***

  Milý, nenáročný a oddychový příběh. I z nízko rozpočtového filmu se dá ledacos vymačkat.(20.2.2010)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Ach D.Mackinnone. Dostat do rukou tak úžasný námět. Dostat do rukou šanci zfilmovat splněný "reálný" sen v tak vzrušujícím prostředí, jako je cyklistika a takhle se nechat "urvat" pomyslným pelotonem. Kde je detailní trénink a příprava hlavního hrdiny? Kde je vypíchnutí Graemova vztahu k cyklistice? Kde je kvalitní kamera a stříh, který by udělal z dráhařského šampionátu něco výjimečného, což bezesporu MS je? Celé to působí jako marná snaha ztvárnit něco ojedinělého a unikátního, kterou dostihl defekt v podobě prasklé galusky. *** za nápad a J.Lee.Millera, který zahrál skvěle.(2.2.2011)

<< předchozí 1 2 3