• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

Zábava taky díky Praze, jinak by to bylo s touto hubenou holkou o hvězdu horší.(8.2.2012)

Angelina Jolie v hlavních rolích akčních filmů většinou není ani průměrná, ale tento film mě mile překvapil. Nakonec to vyžíračka Matrixu nebyla, a herecké obsazení mi sedlo. 85% za odvážné zpracování a herecké výkony.(22.10.2009)

Poutavý děj, spoustu akce, "neproveditelné" triky, které i tak potěší, nečekaný zvrat a slušné obsazení :)... jen ty Angelininy nezdravě hubené ruce mě trochu děsily :P...(2.2.2011)

• chelseaman22

Obtížné komentovat. Souhlasím s verbalem, že by se měla zavésti stupnice odpadu!, jelikož toto hodnocení není vždy zcela objektivní. Wanted je věru hororovým snímkem, při kterém se budete dávit CELÝCH 110 minut. Dokonce i Kobra 11 je ve srovnání s Wanted plně realistickým kouskem. Wanted je odporný na první pohled: James McAvoy a Angelina Jolie jen dokazují, že herectvím by se vážně neměli živiti. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál, ale kvůli takovémuto hnusu se nemá cenu nikterak namáhat. Servus Timure! odpad!(8.5.2012)

• kinghome

Sorry ale tohle ne, já si myslel, že to je vymyšlený film nějakým šílencem a tak jsem to i bral a dokonce mě to docela bavilo, jenže to se změnilo, když jsem dostal do ruky komiks Mrtvý nebo živý , kde jsem se dozvěděl, že v Americe se jmenuje Wanted, bylo mi to divný, tak si přečtu předmluvu a zjistím že podle tohodle komiksu Hollywood totálně posral film. Ten komiks je silmý 18+ s hromadou násilí, krve, rasismu, cynismu a černýho humoru a oni z toho udělali sračku pro děcka. Komiks by byl na jasných 5*, protože to je prostě brutální akční jízda, kde se s ničím a nikým neserou, ale film je na 1* hvězdu, protože takhle pokurvit potenciál, to se jen tak nevidí.(31.12.2013)

• Aquarius

Pekná sympatická vykrádačka. Taký matrixovský Fight Club. Alebo naopak? Tie "kulervoucí" scény moc nefungovali a moje varlátka nehnuli ani chlpom (paradoxne asi najviac ma dokázala rozpumpovať otravná anorektická šéfka šťukajúca zošívačkou). Asi sa na tom podpísalo aj to že som pred tým videl Speed Racera a deň pred tým Casshern. Angelina je prekvapivo znesiteľná. Celkový príbeh sa mi prekvapivo celkom páčil. Keby že je Wanted v modrých číslach a všetci by nadávali aká je to blbosť, tak mu tie štyri hviezdičky zo solidarity dám. Ale však je to jedno.(7.7.2008)

Další film, na který se vyplatí zajít do kina. Nevím jestli by mě tento snímek sebral tak jak sebral, kdybych se válel doma na posteli a koukal kde co lítá. Je to opravdu vydařená podívaná, se spoustou akce, dobrým příběhem a parádními hereckými výkony. Opravdu to stojí za ty prachy....a to jsem se bál, protože filmy od Timura Bekmambetova zrovna nevyhledávám, spíše naopak.(19.7.2008)

Obával jsem se přehnané akční jízdy ve stylu xXx a dopadlo to myslím až nečekaně dobře. Efektní akční scény přebíjí nelogický děj, což je vlastně výhra tohoto filmu. Angelině to sekne jako vždy a James McAvoy svou roli odehrál bravurně, od mladého, plachého, obyčejného a nervózního hocha po vyspělého machra, a v akčních sekvencích mu to nejen, že sluší, ale k tomu navíc je to uvěřitelné. Morgan Freeman klasicky dobrý, což jen potvrzuje kladné ohlasy kritiků. 85%, po druhém shlédnutí se ještě rozhodnu, zda-li nezměním na 5* Po druhém shlédnutí: Jako správný filmový fanoušek preferuji originální znění, ale podruhé jsem viděl film s dabingem, a můžu říct, že mi to ani v nejmenším nevadilo. Přibylo pár zasmání nelogickým situacím, ale příjemný pocit u akčních scén zůstal. Ve výsledku zůstávají 4*, ale číselně bych to viděl na 80%. Vypnout mozek a jakékoliv uvažování, zda-li to a to mělo nebo nemělo smysl a budete spokojení.(19.9.2008)

Připoutejte se a jedem! Bekmambetov vystřelil kulku, která obletěla celý svět, smetla kdejakou akčňárnu vyplozenou v posledních letech a navíc se trefila do toho správného místa. Tím místem nebylo nic jiného než oči, protože ostatní smysly snad u tohoto filmu nehrají roli. Kdo by ještě chtěl zapojit mozek a spojit si něco do souvislostí, ať to také radši nedělá. Je tam sice nějaký náznak souvislostí, které vám zamotají hlavu, ale že by to bylo něco světoborného á la Matrix nebo jiný kult se říci nedá. Logických nesrovnalostí bychom se nedopočítali, ale proč nepřistoupit na to, že chvílemi je někde něco anglicky, někde něco rusky, že český Žigul dojede Pendolino, atd. James McAvoy se čím dál tím víc stává hercem, který v mých očích sklízí uznání. Jeho výkon nebyl vůbec zastíněn takovými esy jako Angelina Jolie nebo Morgan Freeman. K pořádnému akčnímu snímku patří i pořádná muzika a ta ve Wanted nechyběla. Naopak ve mne rozproudila krev tam, kde to bylo přesně třeba. Bekmambetov odvedl velice dobrou práci a ta práce se skrývá i v tom, že jsem byl bez problému ochoten přistoupit na jeho hru, dokázal jsem popřít na určitou hranici ty otázky "Proč?" a "Jakto?". Timure jen tak dál, klíďo píďo si zajdu i na další tvojí akčňárnu, protože ty to máš v krvi.(27.9.2008)

Bylo to takové... no... tak nějak... Bylo to takové, jako ten můj komentář :) Jsem tolerantní divák, ale to střílení do zatáčky jim prostě nežeru!(19.10.2008)

Našlo se tam několik mainstreamovejch momentů, ale kupodivu mě nepohoršily, ale pobavily. Digitální efekty nebyly tak dobré, jak bych si představoval, ale mohlo to být taky mnohem horší, takže držím rypák. Nejvíc si cením scény, kdy střelba probíhá skrz hlavu jedné z mrtvol. McAvoy umí pěkně naběhnout žíly na čele a Angelina vypadá skvěle, když zamračeně střílí ve zpomaleným záběru (ona vlastně vypadá skvěle pořád). Samozřejmě se zmíním o pendolinu, žiguliku a o Pernštejnu. Příběhově dost nadupáno, akčně taky (i když místy přehnáno AŽ MOC). Co víc dodat - jen tak dál, Timure. Timure a tvoje parto...(4.11.2008)

Čekal jsem akční podívanou s působivou vizuální stránkou a neotřelým příběhem, čehož se mi dostalo tak napůl. Myšlenka držení světa v rovnováze prostřednictvím odstraňování lidí, jejichž další činy by ji mohly narušit, je rozhodně zajímavá i přesto, že onen proces výběru probíhající pomocí tkalcovského stavu tak trochu evokuje Minority Report. Situace, kdy se hrdina probouzí a neví, zda to, co právě zažil, je sen či skutečnost, zase nejsou nepodobné Matrixu. Kladem je dobře hrající James McAvoy, jehož přerod "z ovce ve vlka" je uvěřitelný, ona vůbec ta jeho snaha nepromrhat svůj život a stát se něčím víc než jen pracovníkem v kanceláři, který se neustále snaží bezúspěšně "vygooglit" své jméno, a jemuž se kamarád tak dobře stará o přítelkyni, je na filmu pro mě to nejzajímavější. Vizuální stránka je sice velice dobrá, ale nedostala mě tolik, abych si řekl: "Jo, tohle je teda bomba." S odstupem hodnotim lépe první polovinu filmu, celkově jsou pocity trochu rozporuplné. Zatím 70%.(26.12.2008)

Tak poviem to,že Angelinu som este takúto ako tu nevidel , ... Je ak vždy sexi a k tej akcii proste patrí, ... paradný film napumpovaný akciou,Dejje vpohode , ... Morgan je ako vždy skvely + tá akčna jazda na konci filmu je skvelá - BRAVO!!(3.1.2009)

Wanted balancuje medzi akčňákom a komiksom a celkový dojem reálnosti je preto mätúci. Imho aj keď sa moje hodnotenie týmto znížilo na maximálny počet 4*, nie je veľmi čo ďalej vytknúť. Inak tá naháňačka Angeliny a Jamesa mi v niektorých momentoch pripomínala Terminátora.(1.4.2009)

Výborná akční pohoda s výborným ozvučením, efekty, hudbou, kamerou. A především s neuvěřitelně sexy Angelinou. Tak proč né pět? :) ... drobnosti, které dělají mnohé. McAvoy prostě nemá na to aby hrál takového tvrďáka a neustálé lečení jejich bebi.. fuck that, John McClane by je ztřískal do posledního i kdyby mu utrhli obě ruce a nohy.(21.12.2009)

s do krve odřenými bradavkami Angeliny 3...slátanina, kterou zachraňuje vnadnost Angeliny, akce a občasné záchvěvy McAvoye... a taky Nine Inch Nails...jinak by to skončilo s Timurem a jeho partou bledě...(8.9.2010)

Dobrá blbinka a odreagovačka. Kdo by nechtěl zjistit, že má veskutečnosti "super" schopnosti, opustit nudný život a stát se jakýmsi agentem zabijákem.(18.9.2010)

• slunicko2

Velké nic ve voňavém lesklém obalu. 1) Neustálé zpomalené záběry v častých akčních scénách klipovitě rozsekané na dílčí kousky mě iritovaly. Chtěl jsem vidět film s příběhem a ne videoklip, který nemá konce. Ani děj mě neuspokojil. Jak to dopadne, jsem se dopátral někdy po 30 minutách filmu, což je, jak jistě uznáte, trochu brzy. 2) Předvídatelnost děje spolu s nepříjemnou kamerou a vcelku nezajímavými i když rádobyatraktivně natočeným souboji by film v mých očích poslala někam blízko k odpadu, kdyby nebylo Jamese MvAvoye, kterého jsem dosud v akčních rolích neviděl (a zřejmě ani v budoucnosti neuvidím). Sluší mu to a zasloužil se o jednu hvězdičku navíc. 3) Přesto však mě film nepřesvědčil o svém smyslu a ani Shadwellovy intelektuální tanečky (skoro bych řekl, že zajímavější, než sám film) na věci nic nezmění.(27.7.2011)

Váhám váhám, stále váhám, mezi *** a ****.. vizuálně atraktivní, to ano, oblíbené slůvku, tu mockrát zmiňované - efektivní, to ano, obsazení více než ucházející, to ano, ale.. jedno velké ALE. a propo, by mě zajímalo, kudy že to jel vláček ČD? "líbí" se mi, jak se všichni derou natáčet do Čech, a pak se otevře úžasná rozlehlá a bohatá krajina, která má s tou českou pramálo společného (byť samozřejmě máme také své krásy, tak nevím, proč to).(4.11.2011)

Neskutečně přepálené audiovizuální, akční orgie, které nezpomalují a to ani tehdy, kdy by člověk nějakou tu vatu ocenil. Příběh je vzhledem k tempu na vedlejší koleji a jediná sympatická postava (Jolie), je na film o řádu superzabijáků přeci jen trochu málo. K tomu přiznávám, že McAvoy mi je hodně nesympatický odjakživa, ale opravdu si nepamatuji více otravnou postavu, než-li zde jeho hlavního hrdinu.(3.6.2012)

• Mylouch

Klucí se tak nějak ukojili na vizuálech, a přestože bez obrázků není film úplně to vono, taky to samo nestačí. 2-3*(10.6.2013)