poster

Láska za časů cholery

 • USA

  Love in the Time of Cholera

 • Slovensko

  Láska v čase cholery

Drama / Romantický

USA, 2007, 133 min

Externí recenze k filmu (10)

 • Aktuálně.cz (Irena Hejdová)

  "Řadu postav film zplošťuje až na úroveň karikatur: týká se to Ferminina otce, který se mladé lásce postaví s tlustým doutníkem v otylých prstech, ale i Fermininy protřelé sestřenice a manžela Urbina, kterého Benjamin Bratt opatřil slizkým knírkem. Sama Fermina působí spíš dekorativně a v závěru se…" (více)

 • Filmpub.cz (Daniel Žák) **

  "Nijaká filmová adaptace klasického románu, kterou příliš nezvedají ani herecké výkony. Jestli vás Láska za časů cholery skutečně zajímá, raději si přečtete knížku, odečtěte krásu jazyka a ta nuda, co zbývá, je Newellův film."

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) **

  "Jakkoliv předchozí popis děje zní mexicko-telenovelovitě, kniha samotná je poutavým a malebným vyprávěním. Bohužel, film je jen onou mexickou telenovelou. Odlišnost od knihy by mi nevadila, nesnesitelnost snímku, který na vás valí tu nejděsivější červenou knihovnu, ano. Je pozoruhodné, jak všechny…" (více)

 • Galaxie.name (Monika Janalíková) **

  "Pravá láska dokáže počkat věky, nebo alespoň 50 let. Tak nějak by mohla znít hlavní myšlenka tohoto romantického dramatu. Ještě že ne déle, říkám si..." (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) *

  "Newell stvořil telenovelu nejhrubšího zrna, při které si budete celou dobu říkat, že ty miliony dolarů, které stála, měli tvůrci raději poslat hladovějícím dětem do Afriky. Láska za časů cholery je filmem, který nemá na plátnech kin co dělat a nejspíš by se za něj styděla i každá televizní stanice…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) **

  "Láska v čase cholery by mala stáť na niekoľkých kľúčových scénach. Scénach, ktoré doslova nabijú postavy motiváciami pre ďalšie správanie, dodajú vnútornú logiku ich slovám a udalostiam vôbec. Tieto majú akúsi výhodu – môžu byť pritiahnuté za vlasy. Film však túto licenciu berie doslovne a vlasy…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) **

  "Ne že bych v zápletce neviděl onu osudovost lásky, co překonává generace, ale v Newellově zpracování je slibná látka ředěna zevjněškem z druhořadé mexické telenovely a navíc neustále narušována jak dírami v logice (ti dva se mezi přerodem z Florentina mladšího do Florentina staršího mohli snad…" (více)

 • Nekultura.cz (Martin Miklošovič) **

  "Mnohé čtenáře jméno věhlasného autora k filmu přivábí (a budou nutně zklamáni), těžko si však dovedu představit, že by to bylo naopak a tohle dílo by nějakého svého diváka přimělo přečíst nebo opatřit si knížku. Na to totiž příliš vypadá jako extrakt z telenovely nebo kostra televizní inscenace.…" (více)

 • Premiere.cz (Barbora Šťastná) **

  "Velkou předností filmu jsou autentické jihoamerické kulisy: atmosféru dotváří bujná tropická vegetace, vznešené horské hřebeny And i líné široké řeky, po nichž se plaví kolesové parníky. Ani tohle všechno ale nesmaže dojem, že místo magického eposu sledujete zdlouhavou a usedlou televizní inscenaci." (více)

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Jedinou diváckou skupinou, jimž může být Láska za časů cholery skutečně k užitku, jsou líní studenti středních škol, kterým může adaptace posloužit jako náhražka povinné četby. Ti se ovšem vlastní vinou okradou o zážitek: dostanou totiž skutečně pouze náhražku, jejíž mdlá chuť se s originálem nedá…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace