Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

triatlet

Expozice byla tam zdlouhavá, že otupila mou pozornost. Ani po zádušní mši jsem se moc nebavil. P.S. Možná tomu dám ještě jednu šanci. ()

jojinecko

Sklamanie... ...žiadne slzy v očiach ani náznakom, vtipné je to miestami fakt náramne, každopádne nedostalo ma to ako som si predstavoval (to je možno kameň úrazu, že som čakal "niečo veľké") a za mojimi najväčšími "true" romancami to zaostáva o míľové kroky. Námet je fakt super, herci sú výborný... chýba mi tam autenticita, uveriteľnosť, vadí mi istá šablónovitosť...aby som parafrázoval Wormboya- ja fakt neviem prečo tomu chce niekto dávať plný počet :)))) ()

Pejpr

Měl jsem temně depresivní náladu a potřeboval jsem si pobrečet a uvolnit se. Moje volba padla na P.S. Miluji Tě. Už název sám o sobě vypovídá, že se bude jednat o sladký romantický film. Romantický ano, sladký už ne. Ne opravdu to není slaďárna, celý film se mi zdál situovaný spíš do černého humoru než do sladkých klišé. No každopadně jsem si pobrečel a uvolnil se. Filmařsky je to tak na 4*, ale mně film přesně sednul do nálady a vyklubolo se z něj přesně to, co jsem potřeboval, proto tedy plné hodnocení. A závěrem bych chtěl jen říct, že bych chtěl mí taky takový pohřeb :) ()

Jinny

Z roztomilé knižní předlohy sice tvůrci zachovaly jenom kostru a mnoho důležitého změnili (například v knize má Holly velkou rodinu, která jí drží nad vodou), přesto se odvážím tvrdit, že P.S. Miluji tě patří i přes dramaturgické nedostatky mezi nejlepší romantické komedie poslední doby. Přinejmenším její hrdinové nejsou teenageři... ()

poz3n

Já vlastně očekával od tohodle filmu spíš drama, s nějakým poselstvím, s tím pocitem vevnitř, kterej ve mě zůstane a bude mě pak hřát. Místo toho, kromě první scény, která se mě z jistých důvodů dost dotkla, jsem dostal plochou romantickou komedii v níž hraje prim Hilary Swank a její pusa, což jsem sám o sobě musel překonávat. Děj ještě nebyl tak hroznej do tý doby než ženské trio odjelo do Irska a začala ztřeštěná komedie s vrcholnou scénou na loďce. V tu chvíli jsem začal pochybovat jestli koukám na správnej film. Další věc je, že jsem čekal, že Butlerovo dopisy budou o něčem víc než byly. Takže co bylo na tomhle filmu nejlepší?... Butlerovo Gaelic. ()

rikitiki

Prima nápad utopený v nesnesitelně dlouhé stopáži, kdy je divákovo mučení nudou ještě zostřeno banálními dialogy a odhadnutelným klišovitým dějem. Mnohé postavy příběhu nejsou vůbec využité a jaksi jen vyplňují prostor. Z konce čiší bezradně naplněné zadání šťastného ukončení. ___ Jednání hrdinek mnohdy působí jako urážka všeho ženství: např. ve scéně na loďce (ale nejenom tam) se chovají jako ukázkové slepice. /7. 1. 12./ ()

honajz

Žánr romantického filmu má určitá pravidla. Pokud s nimi začnete šachovat, může to dopadnout buď geniálně, nebo velmi špatně. Obávám se, že tohle je druhý případ. Přitom nápad není nejhorší - mladá žena (no řekněme mladá, u Hilary Swank by se sice čtyři hádali, ale dobrá) přijde o manžela. Je zoufalá, neví, co dál. Pak objeví 10 manželových dopisů, něco na způsob hry Simon Says, a díky nim projede kus světa, seznámí se se zvláštními lidmi, a konečně zjistí, kým skutečně je. A samozřejmě se znovu zamiluje. Lidičky, já nevím, asi su pěkný cynik, ale tohle bylo tak vycucané z prstu, až to bolelo. Všichni byli báječní, úžasní a skvělí. Každý sypal moudra z rukávu. Moderní témata feminismu a homosexuality byla podána nesmírně korektně. Postavy se chovaly přesně podle přání scenáristy. Scény silně tlačily na pilu a kapesníky žen a dívek. Prostě nereálnost sama celý příběh i jeho podání. Aspoň že se část děje odehrává v Irsku, to nabídne zajímavé exteriéry kdykoliv. Osobně si ale myslím, že přírodopisný film o milostných námluvách holubů v Irsku by mi přišel mnohem realističtější a zajímavější. Film má anamorfní formát obrazu 1,85:1, zvuky původní i český dabing v DD 5.1, a divné menu, kde se volba prosvítí bíle, což je na bílém pozadí poněkud hůře čitelné. Jinak samotný disk načíná obligátní protipirát, reklama, trailery na filmy V Bruggách, 10 položek a méně, Volba, Dobryňa Nikitič, Ten večer, Králové a královna, následuje další reklama a jako bonus trailer (2:03) a TV spot (0:31) na tento film. Publikováno: 10.10.2008 ()

HellFire

Film sem zkouzl snad s 10ti prestavkama a s klidnym srdcem muzu rict,ze je to ten nejneromantictejsi film, co jsem kdy videl. ()

Thomick

Joo, přesně to jsem potřeboval. Něco, co zahřeje u srdce, pohladí po duši, donutí mě pořádně si zavzpomínat a snad mě i trochu inspiruje. Nečekaně opravdový film, který decentně pobaví a mně vkusně přisladí další osamělou noc. Ve 21. století bylo natočeno jen pár romantických komedií na úrovni a právě tahle z té kraťoučké řady vyčnívá nejmíň o dvě hlavy. Jak svou originalitou, tak (úspěšnou) snahou vyhnout se zbytečným klišé. P.S. ... hádej co? Dobře, nebudu napínat - Gerard Butler je nesmírný talent, doufám, že se s ním ještě nejednou potkám. Třeba i ve filmu, kde svůj potenciál uplatní přeci jen lépe. ()

Sofia

Knížka se mi moc líbila, proto jsem byla trošku zklamaná, že scénáristi knižní předlohu zpracovali dost volně...filmu ublížila příliš dlouhá stopáž, ale přesto je to v přehršli dnešních mnohdy trapných rádoby romantických komedií nadprůměr s několika mála hluchými místy (např. úvodní hádka nebo trapné chování Harryho Connicka alias Daniela). Hodně pozitivně chválím soundtrack a výkon Gerarda Butlera (ani nemusel vyřvávat nic o Spartě a stejně byl charismatický), naopak Hilary Swank odehrála svůj standard, stejně jako Kathy Bates. ()

Ištván87

Proč udělali z Holly ve filmu takovou histerku, to vskutku nechápu. Proč je její matka rozvedená mi taky tak nějak nejde na rozum. Kam se poděl všechen ten bláznivý humor z knižní předlohy, to taky nevím. Chápu jen to, proč byly hlavní postavy přestěhovány do Ameriky. Aby to herci a štáb neměli tak daleko a aby zbytečně neutráceli za natáčení v Irsku. Jestli se jim něco povedlo, je to obsazení hlavní mužské role Gerardem Butlerem, ktarý má charizmatu na rozdávání a přidržuje tenhle film nad hladinou. Ale jinak ten film dopadl tak jak dopadl. Jako kdyby z knížky Harry Potter a kámen mudrců udělali zombie horor s prvky historického kostýmního dramatu a ještě to prošpikovali dokumentem o objevování cizích planet. ()

mm13

S hustejšou romantikou som sa ešte na obrazovke či plátne nestretol. A pritom to funguje vcelku normálne. Intenzita môjho zážitku sa rovná tým 3*, lenže ono akosi nejde neoceniť hravosť a dôvtip zúčastnených. Všetkých zúčastnených, pretože úplne všetci sa snažili o jediné a síce podať tento najneuveriteľnejší príbeh čo najneurážajúcejším spôsobom. Každá scéna, kedy to už divák môjho typu chce znechutene vypnúť (Gerryho striptíz, karaoke a niektoré ďalšie), je vzápätí useknutá nejakou drsnou absurditou... Každé romantické klišé bohato vyvažujú postrehy postáv, zrozumiteľné, ale nie lacné... neverím, že sa nájde divák, pre ktorého by aspoň v jednom jedinom momente tento film až zarážajúco presne nezareflektoval jeho vlastné myšlienky, skúsenosť či pohľad na vzťahy. Áno, tie postavy, aj keď sú len odrazmi, tak v rámci filmu naozaj žijú a tu sa už dostávame k hereckým predstaviteľom (hlavným, vedľajším i epizódnym), ktorí bez jedinej výnimky zvládli čo zvládnuť mali - zahrali túto romantickú frašku tak, až sa hanbím za práve použitý termín. Popri spoľahlivej Hilary Swank nemožno nevyzdvihnúť zakaždým inú a predsa vždy tú istú Kathy Bates, ktorá opäť akoby hrala samú seba. Potom je tu trojlístok mužských postáv, ktorých predstavitelia preukázali neskutočnú odvahu, že svoje role vôbec prijali a dokázali nemožné, že v nich zafungovali... Či už Gerard Butler (čistý blázon!) alebo Jeffrey Dean Morgan s Harry Connickom Jr., ani jeden ani na chvíľku nepôsobí trápne a to im scenár predpisuje riadne zapeklitosti. P.S. I Love je skrátka dokonalý v tom, ako uspokojuje tú najromantickejšiu dušičku a zároveň neuráža diváka, ktorý sa inak červenej knižnici vyhýba. Stačí troška odstupu. ()

Morholt

Nic proti námětu, který je celkem originální, což je v žánru romantická komedie samo o sobě nevídaným jevem. Bohužel je przněn zbytečnou ukecaností a depresivním projevem Hillary Swank, která zkrátka není komediálním typem. Prostě je pro tenhle žánr až moc herečka a protože je na ní celý film postaven, je to v mých očích za pouhých 40%. ()

Richie666

Naskočila mi z toho vyrážka. S takovými ultrasentimentálními přecukrovanými záhrobními příběhy, kde se herci předbíhají v tom, kdo udělá milejší grimasu, na mě nechoďte.. (Celkem blbá fráze, když jsem na to šel do kina já, ale to nevadí.) Zkusím si to pustit, až mě jednou někdo opustí a já budu ve stejné depresi, kterou film popisuje, nicméně do té doby na tento zážitek rád zapomenu, stejně jako na otřesný Butlerův přízvuk. Doufám. ()

Kamca_

Možná jsem od toho čekala víc ... snímek je to zajímavý, ale nemůžu hodnotit víc jak třema hvězdičkama. Nezanechalo to ve mě skoro žádný pocity. Zítra už nebudu vědět, že jsem se na to koukala. ()

Katullka

Po prvé: Asi to nemá na těch pět, jen kvůli tomu, že je to možná dost sentimentální. Po druhé: Musela jsem mít menstruaci. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)