Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Lulu13

Filmu sa síce nedá uprieť pomerne originálny dej, ktorý však pre mňa s romantikou nemal nič spoločné a celý ten nápad mi prišiel akurát nepekne morbídny. Pri stupídnych dialógoch som sa chytala za hlavu a za hlavnú "hrdinku" a jej kecy mi bolo trápne minimálne 70% času.... Ďalší kus kinematografie kde mi uniká príčina toho vysokého hodnotenia. ()

kaylin

Tenhle film byl čisté emocionální vydírání, ale mně to vůbec nevadilo. Už od druhé scény se ne diváka valí silné emoce a je jich skutečně přehršel. O to více mě pak zarazilo, když závěr hrála Hilary Swank, jako kdyby jí to ani moc netankovalo. Skvělé charaktery to však vynahrazují, pro mě osobně je plusovým bodem i můj oblíbenec Gerard Butler. Možná trochu frajírkovský, ale tenhle Skot umí hrát a komedie mu jsou dobře. I tady skvěle prokázal své komické nadání. Já vím, tohle není jen komedie a někdy se opravdu vůbec smát nebudete, ale drama to také není celou dobu. Příběh je hezky odlehčován, chvílemi se mění v romantický film německé provenience, ale jako celek to nakonec působí docela dobře. Jen škoda, že některé postavy jsou příliš málo rozpracovány a ve druhé polovině pak úplně zazděny. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0003-eastwood.html ()

Kreeki

Manžel ví, že zemře na nádor v mozku, a připraví své manželce cestičku k tomu, aby na něj po jeho srmti zapomněla a byla schopná žít ve štěstí dál.. Zní to dobře, že? Jenže takové to opravdu není. Chtěl jsem na to jít do kina, ale nenašel jsem společníka či společnici, kteří by se mnou chtěl strávit takto dvě hodiny, a nakonec jsem asi udělal dobře, když jsem zůstal doma. Nepoutavé plácání na místě absolutně bez jakéhokoli spádu, a když k tomu přidám mojí averzi k Hilary Swank, vznikne z toho jedno velké zklamání. ()

Damiel

75 % - Chytře udělaný film, který mě zaujal, přestože nejsem ženská a nebrečel jsem u něj (od toho mám jiné filmy:-))) Butler a Swank jsou super, jiskří to mezi nimi, a právě o to v romantických filmech jde, protože ta dějová šablona je vždycky něčím otřepaná. Pokud mezi hrdiny, může se jít i sebelepší a prudce originální romantický scénář vycpat. // No a plusem je to zelené Irsko, och :-) ()

01Zuzana10

neverila som, ze sa este najde nejaka ORIGINALNA romanticka komedia, na kt. by sa dalo pozerat. Voila! Moc idealisticke, no to prehliadam. Ale bavila som sa! Netradicne situacie, prip. tradicne situacie konciace netradicne na americke pomery. a tak. Hilary, uprimne, mam zafixovanu ako chlapcensky typ. Ha! Teeeda ta ma postavu:D ! Ale ne. Mala tam zopar vystupov, kt. sa mi mimoriadne pacili. Ta holka ma styl a zvlastne vlnenie sa, ked chce. Co sa tyka ostatnych muzskych roli, uuuuuuuf:D skvela sledovacka:D. Nielen sledovacka. Uz sa tesim, ked si ten film pozriem v originali. Ten irsky prizvuk z traileru ma dostal. Celkovo, nadmieru ocenujem, ze som podobny pribeh este nevidela. A tak :) prijemne rozptylenie. Len lutujem, ze vo mne nezanechali hlbsiu stopu. Snad na buduce.. ()

Rosalinda

Příšerně sladkobolná nafouklá bublina, z které med jen odkapává a trochu se vleče. Přežila jsem to. Zmáčela jsem kapesník. Jak směšné! Ale pokud od někoho v nejbližší době uslyším jméno Jerry, tak ho praštím pánvičkou. ()

Mr.Pumpkin

Podle mého názoru výborná, sveží a citlivě natočená romantická komedie o vyrovnávání se životní ztrátou. Když k tomu připočtu skvělý scénář, soundtrack a herecké výkony, tak nemohu jinak... 90% ()

Bones!

Velmi příjemné překvapení, navzdory tomu, jak mi byl film doporučován, pro mě velice důvěryhodnou osobou, tak jsem tohle nečekal. Swank a Butler jedním slovem úžasní a scénář prostě parádní. Svěží romantická "komedie", co mě v těhle mrazech zahřála alespoň zevnitř. ()

FilmFan24

"Na irských základech můžete stavět!" Krásná a smutná romance, o jednom zemřelém Irovi, který zanechá své ženě pár dopisů, je podbarvená výtečnou hudbou Johna Powella a výběrem písní doslova od srdce. "P.S. Miluji tě" je, ať si říká kdo co chce, to nejlepší z daného žánru, co se dá v poslední době vidět. A jak na konci filmu říká Kathy Bates jako matka hlaví hrdince: "I když jsme sami, jsme v tom vždycky spolu!" Ano, jsme...A někdy stačí opravdu milované osobě říct: Miluji tě! ()

Lucjen

PS: I love you môže na prvý pohľad pôsobiť gýčovo. Istým spôsobom aj je. No ja jednoducho nie som schopná mu niečo vyčítať. Ak mi vo filme aj niečo zaškrípe, zabudnem na to hneď pri ďalšej vete. Samozrejme, snaží sa vyžmýkať čo najviac emócii, ale robí to tak nenútene, že ma to ani na chvíľu za tie dve hodiny neotravuje. Naopak, rada sa tomu poddám. Pre mňa jeden z tých kúskov, kde jednoducho všetko sadlo, do bodky. Herci, scenár, soundtrack - jeden z mojich najobľúbenejších. Smutný film, rozhodne však nie depresívny, naopak mi vždy zlepší náladu. Film, ktorý môžem vidieť tisíckrát a vždy ma dostane :) ()

Skip

Netradičně pojatá romantická komedie. Možná by těch zubatých úsměvů Hilary Swank mohlo být méně, ale pustil jsem i slzu, takže spokojenost. ()

Želik

Nevravím, že to nebolo originálne, ale mňa to nechytilo, až by som povedala, že ma to nudilo. Možno na druhý pokus pozmením názor. ()

*Elfík*

Musím říct, že mě to dost překvapilo. Ale ve špatném slova smyslu. Dobře, čekala jsem sice romantickou komedii, romantika tam byla, ale komedie ne. Zápletka žádná a scény skákaly od jedné ke druhé v nesmyslném pořadí. A co ten její nejlepší ,,kamarád''? Proč jí četl dopis i když se potom nic nekonalo? A Gerard Butler měl být sladký týpek ,který miluje svoji ženu, ale mě připadal, že ji každou minutu podvádí s nějakou jinou! Jediná vtipná místa byla Lisou Kudrow, která v každém filmu dokáže překvapit a zachránila film mezi nudnými dialogy svým balením kluků anebo nafukováním vest. Jinak jsem trpěla celé dvě hodiny. Tak proč jsem se na to koukala? Protože věřím hodnocení 78 procent. Teď nad tím pochybuju! ()

kajas

Kamenujte mě, ale já bohužel bytostně nesnáším Hilary, do romantického filmu se mi ten její zvláštní obličej vůbec nehodí, její postavu jsem tedy vůbec nemohla mít ráda. Dokonce jsem si říkala, že kdyby se role obrátily (a psala by dopisy ona), bavila bych se víc. Stopáž se mi zdála přestřelená, první setkání v Irsku bylo sice pěkné, ale Holly mělo být 19, proboha, herci mohli být aspoň trochu "omlazení". A plakat se mi taky nechtělo, to je co říct. ()

Aleee89

P. S. Miluji tě je film, který mě hned docela zaujal a celkem jsem ho chtěla vidět. Přece jenom, na romantický film nemá až tak klasickou zápletku. A toto moje očekávání taky naplnil - opravdu jsem se nenudila, protože scénář byl výborný a neotřelý. Hlavní hrdinové taky sympaťáci, ke kterým si poměrně snadno najdete cestu. Ovšem abych dala filmu více, musel by mě rozbrečet nebo ze mě trochu více vymáčknout emoce. Takhle můžu říct, že byl fajn, líbil se mi, něco vě mně zanechal, ale není to nejlepší film toho druhu. ()

Dont

Na takovou sladkou romanci je 126 minut zbytečně moc. Hilary Swank hraje moc hezky, Gerard Butler se dobrácky usmívá (hlavně z fotek), sestra (Nellie McKay) pronese několik fajnových hlášek (Are you drunk? No… Do you wanna be?), ale jinak mě to za srdce nechytlo. Chybí hlavně více humoru, který by snímek odlehčil od těch tun cukru. ()

kalap

Je to pokus o niečo nove v romantickej oblasti,avšak podľa mňa príliš presladené,cukrikove ,ale určitú skupinu divákov ten film určite osloví. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)