Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

marcek

Přesně jak píše golfista - taky jsem potřeboval odpočinkový film po všech těch střílečkách a dramatech. P.S. Miluji tě je film, který vážně baví. Humor, děj, dojetí. Skvělé obsazení v čele s Butlerem a Swank. Vážně skvělý ()

dezorz

Hranate krkolomne indie umenie ako rysy Hillary Swank. Swank je dokonca krajsia nez tento indie film. Nieco ako korejsky polokomercny dojak refkelktujuci americke filmove postupy naoapk. ()

delaware

Krátce po zhlédnutí jsem na papír ležící na stole napsala ozdobným písmem slovo Ireland. Netřeba víc dodávat, já to Irsko miluju, já tam pojedu, nikam jinam snad tolik nechci. Téměř všichni z mého okolí u filmu brečeli, já taky, dvakrát. Poprvé, když Gerry poslal v dopise Holly do Irska a ona tam přijela. Podruhé, když se do irské vlasti vrátila i s maminkou v úplném závěru... To mě dostalo nejvíc, hodnotím hodně podle konců a tenhle byl skoro vzorový. Líbilo se mi, že Gerryho nenahradil jen tak někdo, ani věčný kamarád Daniel. Žádný přehnaný happyend, jen ta úžasná irská krajina... ()

Petoss1

Krásny, pekný, romantický film s kvalitným, no neprehnaným humorom so skvelými hercami. Čo viac si môže priať usmrkaná nátura. :D 80% ()

Langy10

Já nejsem žádný romantik, ale tenhle film mě absolutně vším dosta! .. Uplně "krásný" pozorovat, jak se musíte srovnat s tim, co jste ztratili.. :(... je to smutný, krásný, romantický film, který je nad mé očekávání! ... v polovině filmu se zdálo být vše jasné na 3 hvězdy, ale pak všechny ty dopisy , to mě naprosto dostávalo, uplně mi nabíhala husí kůže z toho... Přenádherný film, přenádherný obsazení, prostě jak se říká - dokonalost! 5 hvězd zasloužených, ale nejde jenom o hondnocení, jde především o to vidět ten překrásný filmový zážitek. Pan Richard LaGravenese toho moc v životě nenatočil, ale tohle napsal suprově!... bez chyby! Znám jak Gerarda Butlera tak Hilary Swank a musím potvrdit, že se jim to opšt povedlo!.. Prostě neni, co k tomu víc dodat! .. já jsem žasnul :) .. doporučuji! ()

WoWoW

Přijemný film se skvělými herci, jen mi dvě hodiny přišly trochu moc. Prostě jsem se místy lehce dloubal v nose, ale rozhodně je to koukatelný a musím uznat, že i můj neoblíbenec Butler odvedl slušnou práci. ()

Elyssea

Příjemný romantický film. Příběh je správně namixovaný, takže ty opravdu dojemné okamžiky střídají i ty úsměvné. Gerry má neuvěřitelné charisma. Škoda jen, že Holly hraje Hilary Swank. Její obličej na mě působí až moc tvrdě a tu devatenáctiletou ulítlou slečnu jí prostě neuvěřím. ()

Nach

Velice smutný a tím i velice silný film, který ví jak útočit na emoce. Určitě chválím hlavní roli v podání Hilary Swank a jako vždy skvělou Kathy Bates v roli starostlivé matky. Na některé věci jsem již u tohoto filmu zapomněl. Na tyto dvě herečky však nikoli. 75% ()

Streeper

P.S. Miluji tě byla první kniha, kterou jsem četla od autorky Cecelie Ahern a doslova jsem se do ní zamilovala, kniha je jedna z mých nejoblíbenějších, dokázala mě rozesmát, rozplakat i potěšit. Film, ale zdaleka není tak dobrý jako kniha, spíše to pro mě bylo velké zklamání. Hilary Swank se mi do hlavní role Holly vůbec nehodila, nepovažuji jí zrovna za krásku, ale dokázala bych si na jejím místě představit někoho jiného, naopak Gerard byl ve své roli skvělý, ale i Hilary se mi vůbec nehodil, ani mezi nimi dle mého názoru neprobíhala ta jiskra. Proto je myslím docela škoda, že na celém filmu mě nejvíce bavila Lisa Kudrow, dokonce i příběh mi přišel o dost zajímavější v knize než na filmovém plátně a je to škoda. ()

4daPeace

Verdikt: Příjemný a optimistický (ano, slečny, optimistický) film s několika vtipnými scénami plus fešák Gerald a další nahý chlap, co víc si mohou ženy přát? :o) Muži, vemte své půvabnější polovičky do kina, nepřistupujte k tomu s despektem a sledujte, co film udělá s vaší přitelkyní/manželkou. P.S. Nemůžu se zbavit dojmu, že Korejci by se stejným námětem naložili ještě lépe, emotivněji a zasáhli by i mužskou část diváků. ()

Crawler-D

Pro mě osobně film nefungoval od samého začátku - uvedení do děje způsobem, jaký tvůrci zvolili, zabíjí jakoukoliv možnost emocionálního vcítění, protože se dost hraje na noření do minulosti, i když hned první scéna je z minulosti a moment ztráty jde mimo nás, i kvůli veselému pohřbu. Swanková se pak může snažit sebe víc, Gerard Butler může ze sebe dělat sebe většího sympaťáka, jsou to jen výjevy a nesourodé obrazce. Přitom samotný nápad posílání posmrtných dopisů je zajímavý a do konce nechává dváka tápat, jak to udělal - ale ani toto odhalení není dvakrát přesvědčivé. Navíc je film neuvěřitelně sterilně a nenápaditě z hlediska režie a kamery natočen. ()

JohnRambo

To čo somnou dokázal tento film, tak to sa ešte žiadnemu nepodarilo. Dojalo ma to dokonca viac ako Anakinova porážka v Epizóde III. Ale vážne, nemôžem povedať že som plakal jak mimino ale slza nieže ukápla. Ona kapala vkuse. Jak pokazený kohútik vo vani. Nádhera! Nádhera! A ešte raz nádhera! PS: I LOVE THIS MOVIE. ()

DruidKarel

930. hodnocený film: Na doporučení mé milé Péti, která měla při koukání na tento snímek slzičky v očích, jsem nedbal ničeho a také jsem se tedy kouknul. Již samotné obsazení vynikající herečky Hillary Swank je dobrým příslibem pro tenhle romaťák. Určitě se ale nejedná o tuctovej film, což napoví již samotná zápletka příbehu, který nekončí jako ty všechny dobře. Tenhle končí asi někde na půli cesty mezi dobrým a špatným koncem. Moc se mi ale líbila myšlenka toho, že muž se snaží naplánovat své bývalé lásce život, ačkoli je již mrtvý. Dařilo se mu to a celému filmu také, protože jej můžu dále jen doporučit. 4* si jistě zaslouží. 4* ()

annihilation

Přiznám se, že jsem romantické filmy nikdy nevyhledávala (a asi ani nebudu), ale tento snímek mi ulpěl v paměti jako krásný. Příběh spočívá v tom, že mladá dívka přijde o svého manžela. A ten, jelikož věděl, že zemře, pro ní přichystal několik dopisů, aby jí opět vrátil chuť žít. Z toho se odvíjí docela zajímavý příběh, do kterého se prolínají vzpomínky. Filmu jistě nechybí ani humor a dobrý spád. Akorát ten konec nemusel být tak kýčovitý, ale to zase vyrovná charismatický Gerard Butler. ()

tomtomtoma

Tato sladká romantická pohádka se snaží o ochranné zbarvení. Vyzývavě se vyhýbá bahnu žánrového klišé, aby se z přemíry snahy a s vítězoslavnou fanfárou na rtech v tom bahně utopila. Zvrácená láska vystupuje ze záhrobí, aby moudře i škodolibě řídila kroky živého. Bizarní ve svém přesvědčení a představě. Alespoň ženy snad dokáží ocenit ten zvláštní druh velké lásky. I přesto, že film má zajímavé momenty, je to jen přeslazený filmový brak. Hlavní postavou příběhu je ovdovělá Holly Kennedy (zajímavá Hilary Swank) v trápení, nejistotě, váhání a poslušném následování posmrtného hlasu. Co slova na papíře všechno dovedou! Hlavní mužskou postavou je duch Gerry Kennedy (sympaťák Gerard Butler) v upřímnosti citů a laskavého vedení k životnímu štěstí a budoucímu uplatnění své ovdovělé manželky. Z dalších rolí: bezstarostná kamarádka Holly a zarputile vdavekchtivá Denise Hennessey (Lisa Kudrow), další věrná kamarádka Sharon McCarthy (Gina Gershon), Sharonin milující manžel John McCarthy (James Marsters), Hollyina starostlivá a obezřetná matka Patricia (zajímavá Kathy Bates), nechápavý a odmítaný barman Daniel Connelly (Harry Connick, Jr.), extravagantní Hollyina příbuzná Ciara (Nellie McKay), či osudový starý dobrý Gerryho kamarád z Irska William (Jeffrey Dean Morgan). Emoční vydírání je na nejvyšší možné úrovni, a přesto je všechno sladké, šťastné, optimistické. A já nerozumím té naparáděné prázdnotě. ()

C0r0ner

Bylo to krásně udělané, parádně zahrané, se skvělým scénářem, úžasně vybranými lokacemi,... Akorát to bylo všechno tak strašně sladce naivní a nereálné, že jsem z toho byl hodně otrávený. Filmově to byla špička v každém ohledu, ale vnitřně to tak moc hrálo na emoce a trapný happyend, že jsem toužebně očekával konec, abych to mohl vypnout. 40% ()

Wormboy

Filmov, kde sa romanticka a komedialna stranka navzajom doplnaju a zasadaju do seba bez toho, aby jedna z casti bola ukratena na ukor druhej, nie je vela. P.S. I love you vsak do tejto uzkej skupiny patri. Ide o velmi prijemny snimok, ktory v jednej minute tlaci do oci slzy nehy a v druhej rozosmeje viac nez akakolvek "cista" komedia. Tolko kritizovane obsadenie ustredneho dua beriem ja velmi pozitivne, pretoze nie je absolutne zanrovo okukane, hoci namiesto Butlera by mi sedel aj taky Ewan McGregor (avsak tu by uz pozitivum okukanosti padlo). Kazdopadne je to vyborny film a Pomo to vystihol velmi dobre, ked skonstatoval, ze ani nevie/m preco nedava/m plne hodnotenie. ()

Andre3000

Klasickej sladko-hořkej doják, tentokrát s tím rozdílem, že se na to dalo v celku koukat a tím nemyslím jen hezkou irskou přírodu. Snaha byla asi diváka co nejvíc dojmout. Film byl sice smutný to ano, ale zase tak hlubokou stopu to ve mne nezanechalo. Rozhodně mě víc dojal poslední díl LOST. Hilary Swank je opravdu zajímavou herečkou, ale vůbec se mi nelíbí jako ženská, proto jsem alespoň ocenil její hraní, což někdy moc nejde ,když Vám tam běhá polonahá Natalie Portman :-) P.S. Nemiluji to ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)