Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Handle

Tý jo, tak na tenhle film jsem se fakt těšil (už jen když jsem se dozvěděl o čem bude, tak jsem si říkal, že to nemůže dopadnout jinak, než výborně), ale musím říct, že mě prostě zklamal. Černý humor byl fajn, herci byli dobří (hlavně potěšila vedlejší role Lisy Kudrow), nepřišlo mně to trapné ani nevkusné, ale až na pár míst mě to vůbec nebavilo, nedojalo a žádný pocit nevyvolalo. Prostě ve směs jsem se nudil a samotného mě to překvapuje. Vlastně nemám co vytknout, ale nějak mi tohle nesedlo. Asi jsem čekal trochu něco jinýho, kdo ví. Takže u mě za 2*, ale uznávám, že je to poměrně subjektivní hodnocení, avšak pro mě to byl opravdu průměrný film, na který už se nejspíš asi znovu nepodívám. ()

ScarPoul

Často sa nestáva že by som si odkladal pozretie nejákeho filmu tak dlho ako v tomto prípade a dôvodom bol že tento film som zohnal iba s českým dabingom- potvrdzuje pravidlo že dabing ničí film. Atributy tohoto filmu sú štylizovanosť, hravosť, farebnosť, rôznorodosť, úprimnosť, poetickosť ktorá je obalená sladkastou hudbou a prezentuje nám obyčajné klišé zabalené do amerického hávu s malou dávkou nezvyčajnosti. Butler je herec ktorý má naozaj skvelú budúcnosť a dokazuje to každým novým filmom tento nie je výnimkou a swank je sama osebe skvelá aj keď podľa mňa takéto úlohy jej moc nesedia. S vedľajších jasne kraľuje veteránka Batesová ktorej kreácie a úprimnosť ma pobavili ale aj napriek tomu všetkému je ten film len priemer. Je síce pekne natočený aj vtipný zasmial som sa naozaj veľa krát a memory scenes sú naozaj dokonalé a štylisticky a dejovo originálne ale keď film skončil teda troška nezvyčajne na romantický film mal som taký horko sladky pocit. a musím prinať že horkosti bolo rovnako ako sladkosti pretože keď vás dvojhodinový film nedokáže presvedčiť aj napriek svojim kvalitám niečo je zle ale ako vravím pozeral som to z dabingom. ()

5150

70%.. Zábavná a taky tesklivá romantika s řadou známých herců, z nichž se zejména Gerard Butler hodně blýsknul.. p.s. líbilo se..)) ()

PROROK14

Zahrané pekne, kde tu som sa aj zasmial, ale inak nuda. Od tejto romantickej komédie som čakal viac. Zo začiatku to aj bolo na 4* ale ku koncu ma tie dojemné scény keď Hilary spomína na svojho skvelého muža začínali dosť nudiť. 70% ()

Silence

Ztřeštěná, místy opravdu otravně ztřeštěná komedie, která vyhrává především díky originální romantické zápletce a velmi sympatickému obsazení. Je poměrně těžké, dostat se tomuto snímku pod kůži, v první polovině má občas člověk pochybnosti, zda sedí ve správném sálu, ale při závěrečných titulcích jsem překvapivě jenom seděl, usmíval jsem se a měl jsem dobrý pocit... a zbytek sálu očividně také. Takže ano, P.S.: I Love You versus Já = 1:0 = 7/10. ()

BigDeal

Hneď po úvode som sa bál, že film bude len citovým vydieraním a deprimujúcim utápaním sa v spomienkach, preto som ho dosť skoro a neprávom odsúdil. O to väčšmi ma prekvapil humor, ktorý sa začal vyskytovať čoraz častejšie a na veľmi nečakaných miestach. Navyše som bol užasnutý z Hilary Swank, takže nakoniec musím povedať, že sa jednalo o veľmi vydarený, jemný, no hlavne povzbudzujúci a vtipný snímok s krásnou írskou krajinou. ()

bouncer

Dvouhodinová reklama na Jameson. Ne, že bych si nedal říct, ale i na dojemnou romantiku (trochu záhrobní) to bylo příšerně zdlouhavé a nezachránili to ani dobří herci. ()

Johny_fork

Moc ubrečené a konec natažený prádelní šňůrou, nicméně film poměrně umě kombinuje hořkost s humorem a má naprosto kouzelnou Hilary Swank, působí tím správným křehkým roztomilým dojmem. Hudební doprovod je geniální. ()

Gazy

Tak tohle byla neuvěřitelně příjemná slaďárna, které se velice dobře daří diváka slušně citově vydírat. Překvapil mě Gerard Butler, kterého jsem měl zatím zafixovaného jako ultra svalovce Leonida ze 300, nicméně tímhle ukázal, že umí i diametrálně odlišnou roli. P.S.: Powellův hudební doprovod je jako vždy dokonalý. ()

moviesfan

Film, kterej je svým způsobem velkej doják a zároveň nabídne i momenty pro zasmání. Myšlenka s dopisy se mi velmi líbila. Film je hezky natočen a např. scéna, kdy se hlavní postavy poprvé potkají v Irsku (nebo Skotsku?) je výborná. Mám rád filmy, kde hlavní postava vypráví a promlouvá do děje. Určitě mi to nevadí. Je to opravdu hezkej film. Hodnocení: 75% ()

villon17

Já je taky miluju:D. Něco tak dokonalýho, co nikdy nezažiju...Vlastně ne že bych chtěla, ale je to krásný, chápete. Víc jsem probrečela snad už jenom Madisonský mosty:D. Na jednu stranu byl ale docela krutej, že se jí pořád takhle připomínal - jak ji bude navždycky milovat atd. Si skoro mohla připadat, že ho podvádí. ()

zablaga

Tento film je obľúbeným u veľa známych..preto som dlho čakala, kým si ho pozriem. Vlastne som na to ani nemala chuť. Možno, ak to uvidím v budúcnosti budem to brať inak, ale teraz je to pre mňa skôr len cliché záležitosť samozrejme aj s milými prvkami, medzi ktoré rozhodne patrí Gerard Butler a Jeffrey Dean Morgan. Mňa to nerozplakalo a ani príliš nebavilo, takže 3*- ako ten slabší priemer, sú teraz pre mňa na mieste. Keď ja tak nemusím tú Hilary Swank! ()

Marek1991

Tento komentár bude obsahovať aj časti z deja, lebo to tak cítim, aby som to spomenul, keď už toto hodnotím. Neviem, či som pri nejakom filme v poslednej dobe tak veľmi ľutoval to, že film nebol dotiahnutý dokonca a že nevyužil svoj potenciál. Veľmi ma to v tomto prípade mrzí. Na prvý pohľad si poviete, no je to o vyrovnávaní sa ženy so stratou milovanej osoby a hľadaní cesty k novému svalnatému fešákovi, no tento film taký celkom nie je. Keď dievča prišlo do Írska a zahľadela sa do prakticky prvého chlapa, ktorý navyše hral tú istú jej veľmi známu a osobnú pieseň, pomaly som prevracal očami, no ono sa ukázalo, že jej milovaný jej naplánoval cestu na miesto, kde žil jeho najlepší kamarát, takže jediné, čo ma rozrušovalo bolo len to, že to bol práve on, do ktorého sa náhodou ona zahľadela a že to bol práve on, ktorý ju zachraňoval, keď zostala uviaznutá s kamarátkami na jazere. Potom do toho prišiel pes, ktorý zachránil situáciu, no našťastie až tak úplne nie a ona sa predsa vrátila do USA, našťastie pre film, aby si vyriešila, čo cíti k inému chlapovi, ktorého stretla tam a to, že to dopadlo tak, ako to dopadlo, mi zhodilo kameň zo srdca. Ďalšia vec, že sa vrátila do Írska bolo pochopiteľné, menej však už to, že chlapíkov otec bol slobodný tak, ako jej matka. Tiež mi vadilo, že sa dostala s predchádzajúcim chlapíkom na baseballový štadión, počas toho, ako je bežne zatvorený a bežní ľudia sa tam len tak nedostanú. Tento film mi však vedel vyčariť úsmev, nasmial som sa dosť, ale ešte by som sa rád viac, som rád aj tomu, že zostala slobodná a hľadajúca, vypovedá to realite, ale nepovedalo to nič viac pre slobodných, na jednej strane som rád za zhodenie kameňa záťaže ohľadom odpútania sa od blízkej mŕtvej osoby a žiť život ďalej a som rád, že stále zvýrazňovaný posun nemal byť o nájdení nového chlapa hneď na to, ale ako romantickému filmu mi tam chýbali také okamihy, ktoré mohla prežiť aj s tým chlapom v Írsku, namiesto toho hneď skončili v posteli tou trápnosťou s nahotou, čo ma zrovna neokúzlilo. Hudba bola v pohode, veľa scén napríklad to s tými rečami o výtvoroch a inováciách a zanechaní niečo po sebe, kde Ír vravel, že sa do nej zamiloval, to bolo ozaj fajn, menej už tie retrospektívne spomienky, kde sa dvaja ľudia stretli len tak v prírode, kde dievča akože zablúdilo. Nie je to film z našej kultúry, miestami sa zdá pritiahnutý za vlasy, ale v dôležitých momentoch sa zachráni, detaily nezachránil, ale bol roztomilý, vtipný a nápaditý, bolo to ozaj svieže a nezabudnite, že ženy majú radi príhody z minulosti hlavne zábavné a milé. Dokonca vie byť nenútene, nevtieravo dojemný, ale skutočná emócia tomu chýba, filmu chýba niečo poriadne, silné, všade zastal tak na trištvrte cesty, dokonca aj toho vtipu by som tam zniesol viac, lebo bol dobrý. ()

Crazer

Všichni jsme sami. A právě proto jsme všichni spolu - myšlenka, která opravdu nejlépe vystihla tento film. Ze začátku jsem netušil o co tady sakra jde, hádka o ničem v zapadlém bytě v čínské čtvrti, po pár minutách následovalo usmiřování a opět velká slova o ničem :)) Poté mě dostala Lisa Kudrow se svými komickými scénami. To hlavní však mělo přijít v podání Hilary Swank (kterou jsem si zde nedovedl představit po filmu Million Dollar Baby) a Gerarda Butlera. Komedie spíše první půl hodinky, poté se jednalo opravdu o opravdové romantické drama se vším všudy. Střídá se zde opravdu mnoho emocionálních nálad a některé momenty na mne velice zapůsobily. Jednou se přistihnete, že Vám film dokázal vykouzlit úsměv na obličeji, poté Vás donutí skoro brečet. Toto vše Vám k tomu obohatí dokonale pocitová hudba a tento film se stane jedním, na který se nezapomíná. 4,5* ale u tohoto filmu si nedovolím zaokrouhlit dolů a ani si to nezaslouží. ()

corpsy

Skvelá romantická komédia, ktorá je skvelá v tom, že sa vyvaruje takmer všetkým klišé, ktoré tvoria tento žáner. Naozaj originálne. ()

draculca

Myslím si, že lepší film typu komedie/drama/romantický nenajdete. "Irskému divokému psovi" jsem se upřímně smála, nad příběhem mě mrazilo a u dopisů jsem brečela. Když mě chytne romantická nálada, tak tohle je první po čem sáhnu. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)