Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

stration

Jízda smrti kriminálem budoucnosti. Statham bez problémů válcuje protivníky ve zběsilém tempu u kterého netřeba přemýšlet, jenom se bavit. ()

YURAyura

2/10 Zase se shodneme s Cankajou ;]] No to jsem se zase nechal napalit, ze pry zabavne becko! A pritom je to nudne acko. Velky rozpocet, divoka strelba, kozate polonahe baby, rychla? auta – no zkratka typicky negersky film, s tim rozdilem, ze tu hraji vetsinou bili... Jason nejak zdrevenel – kdyby si kdokoli jiny nasadil masku jako Fronkenstien, tak to zahraje stejne „dobre“ (i mistni neherec). Co tam drti ty postavy za dialogy, z toho by jeden opravdu posel. No a ze prej akce? K smichu – jede to po vymastenych klisovitych kolejich a jeste to neumetelsky vykrada sve predlohy – Escape from NY, MadMax2, cokoli z videneho s vezenskou tematikou... Jedine co stoji za zminku je stylizace do PC/konsolove hry, ovsem starsi Mortal Kombat je nedostihnutelny a o dost zabavnejsi. Pro me velke zklamani, ale jiste si to najde mezi teenagery dost priznivcu i kdyz zaverecny titulek varuje pred napodobovanim, jsem si jist ze ze strany priznivcu tuningu se najde dost lidi s dostatkem penez po lobotomii, aby neco podobneho udelali nejenom na herni obrazovce... ()

PogoJoe

Vzhledem k žánru, který již nemůže přinést nic moc originálního (vždyť se také jedná o remake) mě Rallye smrti příjemně překvapila. Vizuálně a stylově je totiž tenhle snímek zvládnutý, herci sedí a i když je příběh od začátku do konce průzračný jak křišťálová studánka, tuhle jízdu si lze užít... ()

Thomassi

Paul W. S. Anderson prostě takový to akční nářezy umí. I když jsou jednoduchý, dělá je hlavně pro zábavu. A Rallye smrti je podle mě jeden z jeho nejlepších filmů. Je to sice jednoduchý, ale je to zatraceně originální. Vidět vězně, jak si to rozdávají na okruhu vězeňského ostrova s upravenými sporťáky, krásně se na to dívá. Ale pozor, úpravami nemyslím klasický tuning, ale to, že mají přidané různé štíty, kouř, olej, hřebíky, napalm a hlavně kulomety. A všichni se snaží vyřídit všechny. No nezní to originálně? Vizuálně je to na skvělé úrovni, všechny ty závody, výbuchy. No a ten kamion s dělem, zvaný Křižník, radost pohledět. Jason Statham sice nějak neoslní, ale u takových rolí jde především vyblbnout se. A myslím, že tady se pobavil až až. Pro mě 90%, rozhodně stojí za vidění. ()

džanik

Drsné, drsné, drsné až komické. V sedmnácti bych neváhal s 5* !!! Mix Shawshanku, Mad Maxu dvojky a benhurovského závodu kvadrig. Kamery pro televizní přenosy by musely mít i ve vozech, jinak by v reálu přítomnost něžného pohlaví byla celkem zbytečná. Dávám 80% (jedna * za "křižník") ()

reqiuem

ja se páradně bavil..a jestli je to akční béčko s bezduchejma dialogama a dějem, kterej byl trochu jednodušší, tak je mi to dost jedno, protože jsem se nad tim nestih ani zamyslet.. zbraně=dobrý,auta=dobrý,akce=výborný a to všechno v děsivym koktejlu, kterej si bere to nej ze Soudnýho dne..a to jsou honičky, při kterejch lítaj káry,hlavy a drsný kecy vzduchem .. ()

FilmFan24

Stupidní? Možná, ale i tak zábavné. V rámci současných akčních filmů jednoznačně nadprůměr. Prostě akce, akce a zase jenom akce se sympaticky charismatickým Stathamem. ()

dawe04

Ne úplně blbé béčko, které povýšilo nudné závody F1 na adrenalinovou zábavu. Pravda - napalm, ostny, samopaly - to vše je povoleno, o krvavé scény, výbuchy a "ou" nárazy do všeho možného i nemožného není nouze. Drsní chlapi, sexy ženy a jedná velká mrcha - Raylle smrti je prostě velmi chutná ostrá jednohubka! ()

salalala

Pod produkčním vedením béčkového krále Rogera Cormana natočil Paul W.S. Anderson svůj suverénně nejlepší počin. Od počátku neřeší vůbec nic a po pár minutách je i méně zkušenému divákovi jasné, jak se vše bude vyvíjet. A ono to vůbec nevadí, protože akce je výborná, má potřebné tempo, nechybí jí adrenalin a je dost brutální, což po letech od vzniku rozhodně potěší. Samozřejmě to celé nejvíc připomíná videohru, kterou tedy divák nemůže hrát, ale moc pěkně se na to kouká. Štědrý rozpočet je znát právě na vizuální stránce, která je naprosto parádní a je tou největší devízou. Jason Statham se do hlavní role naprosto hodí, protože se po něm chce jenom jeden výraz, který zvládá výborně a přes charisma vše uhraje, na herectví tu totiž jsou vynikající a hláškující Ian McShane a smrtelně vážná, nicméně výborná Joan Allen, která si hlavní záporačku vysloveně užívá, z dnešního pohledu pak potěší i začínající Jason Clarke, mužskému oku pak lahodí především nebezpečně sexy Natalie Martinez. Je jasné, že příběh nedává mnohdy smysl a nelogičností je v něm dost a dost, což samozřejmě korunují ženské vězeňkyně, které pochopitelně vypadají jako z módního salonu. Ve výsledku to ale nevadí, protože Death Race je výborná jednohubka, která svůj účel splní a většina diváků u ní nebude mít pocit promarněného času, je ale samozřejmě nutné být fanouškem podobných hovězin. 80 % ()

Phetronius

Výborná oddychová zábava k večeru, kdy si chcete prostě jen užít film bez hlubšího přemýšlení. Akční scény jsou zábavné, ženské sexy, tvrďáci tvrdí. Překousne-li člověk to, že by někomu stálo tahat jezdce do krimu takovýmhle způsobem, tak nenacházím nijak podstatnou vadu na kráse. A pokud si pustíte i původní film se Stallonem, je o další zábavu postaráno:) ()

Dexter1

Nová éra béčok sa na nás s neuveriteľným úspechom valí. Jason Statham, so svalmi ako ešte nikdy predtým, mašíruje so svojim autíčkom a peknou dievčinou po boku každého, kto si to zaslúži. A vy sa budete pri tom veľmi dobre baviť. ()

mae-geri

Jason vymenil nadupane Audi za postapokalyptickou plechovku s rotacnim kulometem a pancerem z tanku.. A docela mu to vyslo, byla to zabava. I kdyz si clovek musel pockat. Prvni cast filmu se trochu vlekla, ale pak uz zacala jizda.. Sice je to becko, ale dobre se na nej diva a efekty jsou taky ok. 70 % ()

grogodil

The Longest Yard za volantom Carmageddonu - asi toľko v skratke k deju. Je to krávovina, no napriek tomu, že v prvej polovičke Anderson len lepí dohromady snáď všetky ohrané väzenské klišé, tak to nie je krávovina nudná, hlavne vďaka nabúchanému Stathamovi, ktorý trúsi snáď bez výjnimky podarené hlášky a okrem toho filmu pristane špinavá plechová (nie len) väzenská atmosféra blízkej budúcnosti. Podaktoré výjavy síce vyzerajú trapne aj v takomto béčku (nástup navigátoriek) a ku koncu to destruction derby postráda trošku nápaditosti, no na to, o akú koninu ide, je to stále veľmi slušná zábava. ()

marleyy

30% Auta nemusím a tohle mi extrémně nesedlo. I když Stathama mám rád a některé popcornovky taky. Zde na mě celý obsah i akční scénky působily strašně nepřesvědčivě a vykonstruovaně. Nevermore. ()

Dubro

Úplný nezmysel, ale pastva pre oči. P.W.S.A. nepribrzdí po celý film, aby človek nemal čas sa zamyslieť nad tým, akú tuposť to vlastne pozerá. ()

Kopik

Hodně dobrá akční podívaná. Statham se mi začíná zamlouvat čí dál tím víc a do tohohle filmu sedl jako ušitej. Děj běží nádherně, akce střídá akci,auta s kulomety vypadají fakt hodně drsně, skvělá hudba k filmu - prostě se nenudíte. Scéna která mě absolutně dostala - opancéřovaný náklaďák, který se pouští do závodníků. Rozhodoval sem se mezi čtyřma a pěti hvězdičkama, ale nakonec dávám čtyři. ()

Petroff

Tohle by ještě tak mohla být hra. Film je špatně ... Víc k tomu odmítám psát, většina soudnejch lidí tohle prostě nemůže překousnout... Flanker.27 to vystihl super!! ()

Fanucci

Béčkové obsazení, béčkový příběh, ale skvělé zpracování, tempo a efekty. Bohužel hlavně ke konci už filmu docházel dech kvůli absenci kvalitního příběhu a řadě nelogičností. Ke konci už Rallye smrti sklouzávala do těžkého průměru. Samotné rozuzlení ani nebudu komentovat:-)...Slabé 3. ()

kalap

Zrušte všetky komenty a nechajte tam len Violetu, tá holka vie čo je to mať koule.Jej koment je najlepšou reklamou tohto filmu a tak chlapi keď ju chcete prehovoriť, vzor je telo pana Stathama. ()

kinderman

K tomuto hodnocení si připočtou hvězdičky obzvláště diváci přikrmovaní pravidelně scénami vzduchem rotujících automobilů v seriálu Kobra XI. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne