Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Johny_fork

Masakrální řežba, která ve mně evokuje vzpomínky na naší první videokazetu s Běžícím mužem a na časy, kdy sme onehdá s bratrem na kompu pařili Death rallye. Film má vše, co by měl mít, bez dlouhého úvodu začíná akce, kterou zastaví až závěrečné titulky. Destrukce vypadají skvěle, zejména megalomanský výbuch kamionu rozhodně stojí za podívání. Závodnický prožitek je maximální, je radost sledovat vypiplané záběry na tuny kulek letících vzduchem, drtící se plechy od aut, masakrální crashe, do toho Jason Statham je drsný jako nikdy, hláškami se rozhodně nešetří, k tomu sličná navigátorka. Jednotlivé scény působí skvěle, ovšem jako celek přeci jen nedosahuje rozměrů Běžícího muže, proto nedám plný počet, ovšem jsou to velmi silné 4*. ()

Hismael

Hodně obecně je Rallye smrti spojení počítačové hry Carmageddon a filmu Běžící muž. Trochu nelogický systém ve věznici který nesmíte brát moc vážně a neptat se na fungování věznice, stejně jako scény mimo závod. Třeba takové producírování vězeňkyň které se zrovna vrátily z modelingové agentury, na realitě moc nepřidalo. Dále třeba na konci ten dárek v podobě bomby. Nikoho nenapadlo co to asi je za dáreček v dost velké velikosti na to, aby do něj někdo dal něco co někomu ublíží, než se s tím zatěžovat odnesem to rovnou k vedení. Takže nám zůstaly jen závody které jsou naštěstí to nejlepší na celém filmu a tvoří minimálně polovinu snímku. Bitky mezi auty se hodně povedly, trochu škoda toho zbytku který bych ale úplně nezatracoval. Nic intelektuálního, jen kruté závody které v této akční podívané fungují na jedna mínus. ()

Terva

Universal skoro vždy udělá něco se svým logem hned na začátku filmu. Zde je to zvuk odjíždějícího auta okolo planety. Skoro vždy mě vadí když je hlavní hrdina brutálně vtažen do děje. Ale zase chápu, že kdyby to nebylo, tak se ten film nemusí vůbec točit. Jason Statham mně vždy zvedne adrenalin a tak to režisérovi odpustím. ....a co je tohle? To je nejdůležitější část auta - zapalovač. Nevhodné pro děti do 18 - ti let. Na ostrově Terminal se koná třídenní automobilový masakr...ujetej film a na těch já ujíždím. Tak nehledejte logiku, nasedněte, střílejte, používejte řízené střely a ujíždějte!!! Tahle hra je super. ()

Ouwen

Apokalyptickej trhák. Frank Martin vyměnil vyleštěnou Audinu a fešný obleky, za černou kombinézu s vězeňským číslem a rudým pruhem, s odstrašující maskou a usedává za volant mého oblíbeného Mustanga a z kapoty mu vykukují dva rotační kulomety. Jason Statham kraluje se svým charismatem, chraplákem a celej film táhne i za doprovodu parádních herců, sexy bab, monstrozních aut a epickýho audiovizuálu. Brutální řev motorů, explozivní palba z těžkých kulometů a soundtrack dokreslují svět, kterej se potácí na pokraji kolapsu - společenský přesah, nezaměstnanost, stoupající kriminalita a v tom žije jeden potetovanej drsoň, co pro ránu nechodí daleko, ve skutečnosti se však jedná o civilního člověka, kterej se snaží uživit svojí rodinu a nadevše jí miluje. Co to však s nim udělá, když mu jí sebereme? Jeho výraz zkamení, moc toho nenamluví a z očí mu lze vyčíst úplná beznaděj. Začne si aj pokládat otázky ohledně toho, jestli je to vůbec dobrej chlap. Takže je zde pokus o nějakou psychologii hlavní postavy, a pak zde máme plno monumentální akce. K čertu s rychle a zběsile, takhle si představuju adrenalinové honičky v autech. Plechy skřípaj, exploze vyvolaj husinu po těle, jsou zde pastě, útočné i defensivní zbraně a paleta pěkných aut. Bylo to dravé, strhující, napínavé, nápadité a prostě kulervoucí. Jason Statham řídící Mustanga je vysněnej sen. Natalie Martinez má nádhernou prdel, která si prostě o to říká, Gibsona si nepamatuju, že by byl někdy takhle cool, McShane je pán herec a je zde ta bitch Allenová, kterou by divák rád ohnul přes ten kancelářskej stůl...film umí bejt místy vtipnej díky chirurgicky přesným střihům, nabídne i několik brutálních fightů kde jsem si říkal jak týpek mohl přežít ten takedown a celým filmem se táhne ponurá atmosféra, která je skřížená s hodně nervozní theme hudbou. Film je aj bohatej na informace, divák se dozví téměř cokoliv, hlavně to podstatné a tempo je kolosální. Anderson odvedl fantastickou vizuální práci, já jsem prostě nadšenej a nemůžu chtít víc. Je to zábavné, ani chvilku film nenudí a proto odpustim i spoustu nelogickej věcí. Krásnej epilog ;-) ()

moviesfan

Fanoušek akčních filmů bude spokojený. Možná i navýsost spokojený. Sice jsem fanoušek mnoha filmových žánrů, tedy i akčních filmů, ale Rallye smrti je výborný kousek u kterého jsem se ani na moment nenudil. Pozitivně hodnotím jak hlavní herce, tak i triky a závody, které mají šťávu. Joan Allen zahrála skvělou mrchu. Není toho moc, co bych mohl vytknout. Tento snímek se vydařil téměř ze všech úhlů pohledu. ()

Tyler:D

Oproti originálu sa film tvári vážnejšie, scenár je znovu slabý, príbeh o niečo zaujímavejší no a akcia a efekty sa s pôvodným filmom ani nedajú porovnávať. Tie sú spolu s herečkami ozdobou tohto béčka. Ako jednohubka na zabitie nudy (v práci :) je to celkom dobrá vec. 75% ()

JohnCZ

Zábavné akční béčko s áčkovým vizuálem zasazené do krásně dekadentního prostředí, které připomíná klasické postapo kousky z 80. a 90. let. Špinavá věznice, železné industriální lokace, parta drsných individuí a přímočarý příběh. Akce Rková, nekompromisní, přesně taková, jakou já rád. Vadila mě akorát rozlítaná kamera, ze které chtě nechtě začne po čase bolet hlava. ()

corpsy

Ultimatívne filmové béčko, pri ktorom je 4áčková brožúrka menom scenár, nepodstatná. A zrejme nemala viac ako tri stránky. Trhanie plechov, rev motorov, explózie a milióny vystrelených nábojníc, O TO TU IDE. Totálny akčný masaker, ktorým pán režisér Anderson dokazuje, že je viac ako schopným žánrovým režisérom. Škoda len, že to nepredvádza(l) tak často. ()

Revanx

Prekvapujúco dobrá no brain akcia. Statham je výborný a vlastne okrem neho nikto za spomenutie nestojí. Škoda toho konca. P. S. : Odporúčam pozerať s dobrou audio sústavou. ()

PauloZ

Akční popcorn jak má být. Pecka a vyprděná akce to plných ve všech směrech, od začátku do konce! Ani minuta nudy, ani minuta bez akce, ani minuta bez cool zaběrů! Statham je neskutečný masér a pod taktovkou Andersona útočí hodně vysoko! Takovou akci od Transformerů nepamatuju. Nice :) ()

ConanVJ

Jo Death Race mám hodně rád, sice zde nemá Statham moc možností k bitkám (krom jedný trošku větší), za to je zde hodně akce s ozbrojenými auty. Nyní je děj filmu chronologicky zařazený jako třetí díl, po velmi povedených Death Race 2. a 3. Filmy na sebe pěkně navazují. Je zde spousta pěkných krvavých bouraček s luxusními efekty. Sem tam padne i nějaká ta hláška a baby jako spolujezdkyně jezdců taky pěkný. Film doprovází skvěle padnoucí soundtrack, i když to není moje krevní skupina. Pro mě parádní film 100% :) ()

Kryton

Celkem dobrá oddychová zábava. Film ubíhá jako turbo motor a defacto se stále něco děje. Hlavní devizou jsou souboje , které jsou svižně nasnímány a provedeny. Ke konci to krapet připomnělo Mad Maxe 2. Statham asi za chvilku zabředne do podobných rolí. Ne , že bych mu drsnáka neveril. Právě , že naopak tady je ten macho fajn. Jen by neměl brát všechno , protože třeba Dungeon SIege nebo War jsou odpadky. Ale pokud mám vidět drsnáka tak si vyberu toho s britským přízvukem :D. Akorat mě štve jak každý film ohledně vězení musí mít vždy hip hopovou hudbu v pozadí. ()

kikuka

Well.. Vydarena "dirty" vyprava, cool "kostymovanie" spolujazdkyn / navigatoriek, dokonala domina Hennessey - nikdy by som nepovedala, ze "cocksuckers" pojde Joan Allen tak "krasne" pomedzi zuby. Najma vsak lahkost a nenasilnost jednotliych elementov robia z DR a fine entertainment ;-). 70% ()

ladko

Veľmi sympatická B-lbosť...Hlavné je, že film snáď ani na sekundu nenudí, stále sa niečo deje. Závody sú správne adrenalín pumpujúce, bitky sú tvrdé a nekompromisné a hlášky síce trochu suché, ale napriek tomu sa tam dokonale hodia. Škoda, že nebol väčší rozpočet na efekty, ale v konečnom efekte u nich v momentoch tá prílišná počítačovosť až tak nevadí. ()

Zayl

Lehce ulítlá béčková akční podívaná, u které není ani tak důležité co se děje, nýbrž jak to vypadá. Tohle Rallye smrti skládá na výbornou. Dobrou zprávou je rychlá svižná režie se spousty vizuálních nápadů, které udrží potřebné tempo. Pak už se jen stačí bavit servírovanou zábavou v podobě silných motorů, svištících kulek a sexy křivek zúčastněných slečen. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne