morena.jea

Zaprisahala som sa, že tento výtvor si nikdy nepozriem. Viem, aké hodnotenie by sem patrilo ale nebudem si predsa kaziť dojem z vydarenej jedničky. ()

JohnSmith

Pokračování kultovních sněženek je sice fajn, ale není rozhodně vtipné, ba spíš smutné. Už to proste  není ono. ()

blackJag

Znásilněná nostalgie a zneuctění původního scénáře vypreparováním těch nejlepších hlášek, jejichž použití v tomto pokračování zavání jako koudel zapálená u prdele. Většina původních herců nepěkně chátrá, což se dá z logiky věci vyčítat jen zatučněnému Koptovi a Jeníčkové, zralé na ručník od plastického chirurga. Opravdu jí nepomáhá ani chemlon, natož pak tuna makeupu. Je hrozná, a skutečnost, že po ní Cabadaj pořád pálí, je vzhledem k tomu, že by na ni v této fázi rozkladu ani rýma nesedla, trochu (hodně) nonsence. Počáteční nápad příběhu nemá špatný základ, sraz účastníků školní lyžovačky má své komediální, ale i dramatické ambice, ovšem to by se páni scenáristé museli trochu snažit (napsané je to vážně ukrutně špatně, vtipy negradují, nemají načasování a nosné myšlenky zabředávají do křečovitého balastu). Po 15ti minutách filmu jsem si úpěnlivě přál, abych šel radši na ten MADAGASKAR 2, jak jsem měl v plánu. Tam jsou aspoň tučňáci... a tady jen Neumanová. 20% ()

smolicek04

Celkom dobré, ale tu už nešlo o komédiu ale aj niečo viac, samozrejme už to nieje tak ono ako to bolo ale aj tak sa mi to páčilo. Hlavne ten koniec. ()

fojty

Spousta lidí nadáva na tento kousek že je tam spousta opakovaných vtipu a spousta nostalgie. To je ale nesmysl. Právě nostalgie dáva filmu kouzlo. Mi se to líbilo a to se vším všudy. Jestli mám vyzdvihnout nějaké herecké výkony pak Kopta, Suchánek, Brzobohatý ale Duchoslav nic moc respektive od něho sem čekal více. ()

Pražák

"Všichni jsme starý..." vyhrkne Marika a já musím říct, že jsem čekal ještě větší mlácení slámy a další z řady nepodařených pokračování. Nestalo se tak úplně i přes zcela jasnou zbytečnost tohohle dílu. Pelant/John napsali výpověď o jedné generaci (trošku děravou), které něco uteklo či stále utíká. Příležitosti, které jim naservírovala změna režimu i lásky a život, který se zdá u některých vyvrcholil právě na slavném lyžařském výcviku. Takové to tlachání nad tím, co všecko je v životě už v hajzlu s trochou nadsázky, nic víc. Vadilo mi časté opakovaní starých fórů (aspoň si rejpnou nakonec sami do sebe), ale zdá se že snahou bylo právě navodit ten pocit, že opakovaný vtip není vtipem a staré časy jsou už dávno pryč. Vadila mi ta story o dvou mladých lidech a celkem mě překvapuje ta uměle vetkaná paralela se skutečnými osudy dvou hlavních postav. Velký comeback se nekoná, ale nebylo úplně nepříjemné vidět některé hrdiny znovu. Nejzajímavější je pro mě Václav Kopta. Doufám, že ho uvidím častěji. ()

Guzo

Nuda, nuda, nuda.. Možná tenhle film pochopím po nějakym srazu za 25 let, ale v současnym věku mě prostě ničím nezaujal. Možná k tomu ani nechybělo moc, nejvíc mi asi vadil scénář a prokreslenost jednotlivých postav - byly scény, které stálo za to víc rozvinout a pak takové, které byly úplně k ničemu.. Holt neni vždycky posvícení. ()

Kacounek

Měním svůj komentář i hodnocení. Film se mi rozležel v hlavě...má smůlu v tom,že vůbec nesplnil naše očekávání. nechápu také, jak to může někdo nazvat komedie. Nebýt několik málo trefných seků Suchánka.... ()

svobik

Řemeslně velmi slušné, režijně a scenáristicky extrémně nedotažené, místy až amatérské. Dívat se na hromadu starých trosek není samo o sobě žádný med, pokud má být tedy film chápán jako reflexe hlavních představitelů, po nichž už v drtivé většině ani pes neštěkne, působí absolutně zbytečně, poněvadž při pohledu na neznámé obličeje to musí dojít každému. A mimochodem, opravdu mě zaráží, jak si někdo může po čtvrtstoletí pamatovat takovou hromadu tuctových hlášek a jak se s takovou hromadou chlastu může několik ztracených čtyřicátníků, kteří se snaží uniknout z reality, na sebe ještě víc nasrat. Slečnu Johanidesovou už raději před kameru nestavět. 3-4/10 ()

Bagr_007

Nekomediální pokračování komedie. Ne že by tu nebyly pokusy o pár chabých vtípků, ale snaha se v tomto případě ani moc necení. Přidejte si bandu hodně otravných čtyřicátnic a máte dost důvodů proč se filmu vyhnout. To by ale možná byla trochu chyba, protože romantika chvílemi i docela funguje, hlavně mezi mladou dvojicí, najde se tu pár pěkně natočených záběrů a když ne komedie, tak v závěru dorazí alespoň solidní deprese. 50% ()

rumczeis odpad!

Kýčovité, slabé herecké výkony a podivný scénář vykrádající (nebo snad parodující ?) původní film. Hrůza a děs. Tento film neměl spatřit světlo světa. ()

MNTB

postavit scénař na odkazech a hláškách z prvního dílu dokáže každej blbec. od toho filmu sem sice nic neočekávala, ale tohle bylo teda slabý. pro příště je lepší se vyprdnout na nesmyslný pokračování, nejen že škodí sami sobě, ale i prvnímu dílu, chudák Smyczek ()

Ravi

Film se zmítá ve stínu staršího bratra, až docela umírá a zanechává po sobě jen matnou vzpomínku, že něco takového se někdy natočilo, ale o čem to bylo, je věc záhadná. 45% = 2/5 ()

Elleannie

Přišlo mi to strašně ale strašně moc depresivní.. asi to mělo zachytit skutečnost, že i když někteří mají namalovanou budoucnost, ne vždy to dopadá podle jejich představ. Ale i tak, strašně depresivní, nijak zvlášť mě to nezaujalo a pak jsem měla akorát zkaženou náladu. Samozřejmě to zcela neodsuzuji, ale čekala jsem aspoň o trochu více vtipu.. ()

mrx.friend

Náhodou, zas takovej karambol to nebyl. To, že se tady pokračování vyčítá převážně to, že se akorát neustále recyklujou hlášky z prvního dílu, bych tolik nehrotil - vždyť i já, když se sejdu se svýma spolužákama, rád zavzpomínám na staré dobré časy a na perly, který jsme ze sebe tehdy chrlili a pořád nás při nich bolí bránice. Sněženky a machři po 25 letech zabředávají do vážnějších vod, už to neni kolikrát taková bžunda jako první díl, což se dá pochopit vzhledem k tomu, že všichni dospěli. Hlavním kamenem úrazu je mj. téměř dvouhodinová stopáž, během které se toho zas tak moc nestane a fakt, že snad o polovině herců bychom jako o hercích ani mluvit neměli... :( ()

Koryntos

Nejsem zastánkyní pokračování filmů po XY letech, navíc tenhle film se nemůže s prvním srovnávat ani v nejmenším. Stejní herci, stejné hlášky, ale úsměvná komedie se někam vytratila, na místo toho zbylo něco co připomíná depresivní tragédii. Zatímco u prvních Sněženek a machrů se člověk pobavil a zasmál a byl nakloněn novým zítřkům :oD U tohoto pokračování, abychom se báli budoucnosti, jestli náhodou naše vlastní nedopadne takto depresivně. Další z filmů, které nebudu mít potřebu vidět podruhé. Z mého pohledu tento film neměl vzniknout jako pokračování Sněženek a machrů, ale jako úplně samostatný film a nesnažit se na ně navazovat vůbec ničím. ()