Rosie

Depresivní příběh starších a pokročilých ztroskotanců, okořeněnej vtipy, který už jednou vtipný byly a tady vyznívají až příliš trapně. Celý mi to přišlo jako dost nepovedená parodie na sněženky a machry, "herecký" obsazení je při nejmenším úsměvný, protože nikoho už dávno nezajímá umělá a nepřirozeně se tvářící, vyžilá hvězda Eva Jeníčková nebo chichotající se puberťačky, co si na herečky jen hrají...Přehnanej scénář přecpanej blbostma jako problémy mediální hvězdy s fetujícím synem, nebo vzdorující dcerou třídního baviče, kterej už dávno ztratil vtip,...Není to jen trapný, je to vyloženě nepovedený. Myslela jsem si, že po básnících, kteří už dávno naději ztratili, mě nic nepřekvapí, ale opět jsem byla přesvědčena o tom, že už žádnej další pokus o natočení pokračování oblíbenýho filmu po několika letech vidět nechci....Jedna hvězda za suchej humor Václava Kopty, kterej je to jediný, díky čemu jsem film dokoukala do konce. ()

Kucin

Tohle se opravdu nepovedlo. Jediné co tam uslyšíte je ja jsem Viki Cabadaj ja sem nejvic nejlepší borec na svete...to me nebere ()

Chlo0opek

Ano, 1. díl byl lepší. ALE... tenhle film už neměl být žádná velká nicneřešící komedie, ale prostě snímek, který zachycuje osudy účastníků lyžařského zájezdu v dospělosti. Tak, jak by to klidně mohlo být.. Stylem hořké komedie, jako je hořký život samotný. I když nabídl i čistě humorný situace, které film vyvažovali. Je jasné, že každý jej bude srovnávat se svým předchůdcem a říkat, že předchůdce byl lepší, ale tento snímek asi neměl ani za cíl mu nějak konkurovat, protože by to nemělo smysl. V předchůdci se nic neřešilo a pouze si účastníci užívali svobody, kdežto v tomto snímku již představitelé svobodu mají a musí s ní nějak naložit.. Pokud jste neviděli 1. díl, je pro Vás pokračování v podstatě zbytečné. Já teda přiznám, že po prvním shlédnutí se mně film nelíbil a podruhé jsem se ani dívat nechtěl, ale musím říct, že sem nyní rád, že jsem se nakonec podíval, protože sem v něm našel zas něco jiného než v díle předešlém. A jeden z důvodů, proč se lidem možná nebude tento film moc líbit, je, že zachycuje dobu, jaká je a ne takovou, jakou by si představovali, aby byla. Zkrátka pokud si již najdou čas na podívání se na film, chcou sledovat něco jiného, než sami zažívají... ()

mimuzik

Po různých ukázkách na tento film jsem si myslel, že to nebude tak hrozné, ale opak je pravdou. Celý film je postaven na hláškách z kultovní jedničky a celkově je to takové nudné, až trapné. Postrádal jsem nějaký hlubší smysl tohoto pokračování - že by z toho chtěli vytřískat co nejvíce peněz ? Až na pár vtipných chvil je to slabota - 20% ()

Tomulka

Jediný kdo by stál za zmíňku je Václav Kopta, protože ten měl asi jako jediný zajimavou roli (ostatně v jedničce taky !) a dokázal ji podat velmi dobře. Jinak je to jen takový výplach. Nic nového všechno natahané z minulosti, jen pár novinek a td. Celý film jsem si představoval úplně jinak. Režisérsky a hlavně scénaricticky hodně nezvládnuté a ještě podpořeno velmi slabými hereckými výkony až na toho Václava ten byl dobrej. Nemohu doporučit. ()

martpolak

Berete-li film tak, jak ho zamýšlel autor, dostane se vám proudu melancholie, nostalgie, smutku, sebelítosti, tragičnosti života a dalších ne zcela pozitivních témat. Jako celek to vypadá velice dobře. Při každém zhlédnutí ve mně film vyvolává tytéž emoce, myslím že přesně ty, které autoři zamýšleli. Život je smutný, zde máte příklad. Čtyři hvězdičky a ne jinak. ()

camomilla

Cekala jsem ze to bude vareni z vody, ale nakonec jsem byla celkem prijemne prekvapena. Film by si ale mohl odpustit tolik pripominek "ke staremu lyzaku". Premyslela jsem nad dvemi nebo tremi hvezdickami, nakonec me o trojce presvedcila Klara Vytiskova s Davidem Volencem a jejich Noc pada. ()

Drky

Nostalgickomelancholická sračka. Tohle nemělo s pravými sněženkami a machry nic společného! Kdo ví kde budu já za 25let. 1* za Veroniku Frimanovou, to je pánové baba!:-) 15%. ()

kecka007 odpad!

Pan Tauš se se zřejmě snažil vzkřísit slavnou legendu. To ale neměl dělat. O čem ten příběh vlastně je ?. Proboha vždyť je to tak trapný!. Pohled na hrdiny po 25 letech je sice zajímavý,ale jinak je to naprosto o ničem,prostě nudné... ()

Morin

Sněženky a machři po 25 letech mají s prvním dílem společné tak akorát herecké obsazení. Ale české filmy mam rád, takže pro mě velice příjemná realisticky smutná komedie. Avšak vzpomínky na film minulý ve stylu omílání starých hlášek mi lezlo na nervy. Myslím že jako samostatný film by to vyznělo lépe než se snažit navázat na něco co nejde. ()

jonnybe odpad!

Tak tohle je moc smutný případ. Čekal jsem trochu víc, ale byl jsem zklamán. Opravdu menší porce kvality toho toho co bylo před 25 lety. Víc komentovat nebudu, protože co jsem viděl byla fakt hrůza. ()

vojta033

Viděl jsem tento film již po třetí (a moc jsem se na něj tentokrát těšil) a když jsem si přemítal (než film začal), co mě čeká, myslel jsem, že hvězdičku asi uberu. Ale ani náhodou. Každá scéna, jak jsem si pamatoval, asi nebyla nic moc, ale celek mě opět naprosto dostal. Hořká komedie o hořkosti života. Podle hodnocení jsem se poprvé dost obával, ale byl jsem mile překvapen. Možná to bude tím, že jsem tenhle film viděl poprvé v divné náladě na konci léta (asi mi chyběl sníh) a naprosto mi padl do noty. Plus bylo také to, že jedničku jsem dříve neviděl tak nějak v kuse a vtipy mi nepřišli tak ohrané. Možná jsem se trochu do děje vžil, protože jsem sám viděl, jak se vše mění a i když jste se stejnými lidmi, už to není totéž a to stačí pět let odstupu. Teda ne, že by se někdo snažil o stejné vtipy jako před časem, ale... Přišlo mi to velmi podobné reálu. A to jsem ještě mladý (myslím). Možná jsem divný, ale podle mě si tento film zaslouží lepší hodnocení než má. Jinak naprosto souhlasím s komentářem od uživatele finest . Zahoďte očekávání a podívejte se znovu. ()

Welsiot

Kdyby se z filmu vytáhly všechny vtipy, hlášky a situace z 1čky, zbyde 10 minutový krátkometrážní, zábavný materiál, což je logicky málo. 3/10 ()

Reyak

Mám na tento film rozporuplné pocity. Jednak se mi nezdá, že by to byla komedie, protože jediný, kdo je vtipný je Michal Suchánek. Ale když si to vezmu jako vzpomínku, tak mi to zas tak hloupé nepřijde. Prostě jen pár lidí se svými problémy, na které by za jejich školních let ani nepomysleli. Některé záběry jsou opravdu pěkné, například bobování, kde se všichni vrací do studentských let. Oproti tomu je to předražený film se slabým scénářem. ()