witeek

Komedie to není. To na úvod. Narodil jsem se přibližně v době vzniku původních "Sněženek". Dnes je mám rád a připomínají mi mládí na škole atd. Nicméně k jejich pokračování - jak je zmíněno v několika komentářích, je to výpověď lidí, kteří odrostli bezstarostnému žití v socialismu, kde bylo vše naplánovano a všichni měli své jistoty. To je na filmu nejzajímavější. Rozvinutí postav, i když jenom pár, do kapitalismu, jejich bytí a boj s každodenní realitou. Musím pochválit kameru, některé záběry jsou vyloženě luxusní. ()

Peterek82 odpad!

OMG, to mám fakt přestat chodit do kina, abych nemusel přispívat do fondu české kinematografie, když se z těch peněz točí takovéhle sračky? Co to má kromě xichtů a jmen společné s prvníma Sněženkama? ()

JJaannee

Bohužel opět jsme čekali od filmu víc než jsme měli. Proto je výsledek více méně nudný a tragicky depresivní...a čas letí a lidi stárnou...Jednou za rok se na to ale podívám...jen z nostalgie... ()

montel

Profesor Karda (Radoslav Brzobohatý) vlastní vysokohorskou rekreační chatu, kde se po 25 letech koná třídní sraz v čele s Viki Cabadajem (Jan Antonín Duchoslav). Na místo přijedou všechny známé tváře v čele s Karlem Máchou (Michal Suhánek) a Radkem Převrátilem (Václav Kopta). Souboj o Mariku (Eva Jeníčková) už ovšem nebude takový jako tenkrát...Hrozně nostalgické dílo. Cabadaj se svými vtipy neustále opakuje ohraná fráze, scénář je ubohý a ani Marika už není co bývala. Děj se urputně snaží navázat na případné osudy hlavních hrdinů, což neklaplo. Na druhou stranu není to přehnané a je to natočeno docela reálně. Jen to dost nudí a s původními sněženkami se to naprosto nedá srovnat. Připadá mi, že v moderní době potřebují tvůrci dvacet pokusů na to, aby natočili dobrou komedii. 40% ()

Filatov

Tenhle film má hodně velkou smůlu, že vykradl sám sebe...a to i s hláškama, které zazněly už v prvním filmu a to je ubohý. Tady se někdo bál trošku odpoutat od originálu a tak vsadil na jistotu a využil starých hlášek v novém kabátě. Pár vtipných momentů a průpovídek by se tu našlo, ale jinak nuda. Něco mezi dvě až tři. ()

lepinla792

Za trapnost opakování hlášek ze Sněženek a machrů, což ještě drze ve filmu zmíní v dialogu a tak celkově za pokažený film, který jinak měl dobrý potenciál. Například nápad využít reálný život herců pro postavy filmu. Veronika Jeníčková - Marika; Michal Suchánek - Karel Mácha. ()

Eisenmann

Omlouvám se ale proč se vždycky najde někdo, kdo si myslí, že pokud sezeře něco moc dobrého, nevyjde z něj později hovno... Takhle podprůměrnou záležitost s nádechem hořkosti jsem neočákaval však ani já....... Jednou jedinou hvězdičku dávám snad jen kvuli panu Brzobohatému, který se se svou rolí vypořádal velmi dobře, tak jako v prvním dílu. ()

leto.sk

Opakovaný vtip nie je vtipom, aj preto je lepšie povedať nový. Žiaľ mnoho rozprávačov sa tejto zásady nedrží. Rovnaké, ak nie horšie je to v prípade filmu. Snežienky a machri po 25 rokoch sú presne tento prípad. Na jednotke z roku 1982 vyrastali celé generácie, patri ku klenotom česko-slovenskej kinematografie, a postavy z nej už zľudoveli. Rozumiem že je lákavé pustiť sa do voľného pokračovania, ale treba si uvedomiť, že je to moc tenký ľad. A tvorcovia tohto diela sa určite preborili. Pod váhou strnulosti, pokúšania sa o nostalgiu z čias dávno minulých a hereckých výkonov niektorých zbytočných protagonistov, hodiacich sa akurát tak na nemý komparz. Depresia jednotlivých postáv zo svojho súčasného stavu ako kostra pokračovania komédie o veselej partií na horách mi nepríde šťastná. Aj keď už nie sú študentmi, aj keď majú svoje problémy, a doba je pre nich ťažká. Na komédiu(hoc trpkú) je to až príliš jednotvárne, a strnulé. Najhoršie na tom je, že všetci tu pôsobia navyše akosi unavene, snáď až na Brzobohatého. Ten sa tuším vôbec nezmenil. Ale ani to sám nezachránil. Škoda. ()

iwee23

Před nedávnem jsem si ten film pustila znova a trochu jsem musela změnit hodnocení. Na jedné straně je vidět řada zbytečností či trapností (růže a šampaňské na vrcholu), otravné vzpomínání na staré časy a také dost špatné herecké výkony, na straně druhé film nabízí zajímavý, spíš než komediální trochu hořký pohled na bývalé spolužáky, jimž se život příliš nevydařil nebo se přinejmenším nevyvíjel úplně podle jejich představ. Skvělý Kopta, sympatická Freimanová a příšerná Jeníčková, přesto dávám 3* ()

Gr.Martina

Ach joo.. takove zklamani. Pokračování mého oblíbeného filmu už není vtipné ale spíše trapné a navíc depresivní. Charaktery některých postav jsou dost divné a herecké výkony otřesné. Vytáčelo mě i neustálé opakování hlášek, které už bohužel vtipné nebylo, nicméně chápu, že to k běžnému třídnímu srazu patří. 40 % ()

LiveInPeace

Příběh tak normál spíš snaha něco oživit ale zase oproti jiným filmů co se o to snažili a vůbec to nevyšlo (pokračování) tohle nebyla vůbec špatná záležitost. Prachař a Johanidesová byli moc dobrá volba do obsazení no a Suchánek je Suchánek =) ()

bez1

Film o stárnoucích bývalých spolužácích, setkání po 25 letech na horách. Dle mého je pokračování hodně špatné ani komedie ani drama, sonda do života každého z nich, film plný problémů, film plný nostalgie. Nechápu, ale proč je prezentován jako komedie, nezasmála jsem se ani jednou, spíše jsem byla v depresi. Jednou vidět stačí. ()

iveta234

Tak tady přesně platí, že další pokračování se nedá srovnat s prvním dílem...je to tak , první díl mnohem koukavější, herci snad dobrý, ale třetí dík už radši nepište... ()

ricky4

Obrovské očekávání a nadšené hlasy lidí, kteří na tom vyrostli. Ti se ale poté museli jít někam zahrabat, poněvadž vznikl film, jenž se svým obsazením, scénářem a hláškami de facto neliší od jednotky. Zároveň se mi nelíbí nápad propojení Máchova života s životem jeho skutečného představitele Suchánka. Toto se vážně nepovedlo, přesto to ale dokázalo vydělat. A propadáky dokážou vydělat snad jen v Česku... 40% za "Vikyho" ()

BlackVelvet

Tohle je spise hodne smutne. Smutno mne bylo ze toho, jak je to depresivni, smutno mne bylo z toho, jak je to predvidatelne a jede to po totalne zkratkovitych pribehovych osach. V roce 2008 to jeste napriklad predpoklada, ze pani co se vrati z USA je totalne vysmata, bohata, a vsichni ji tu zavidi, a nenavidi atd. Uff uff, cesi docela hodne cestuji, mlada generace zije vsude mozne....Take vyznavani se byvaleho zaka, ze byl kdysi do pani ucitelky zamilovany je fajn, ale svete div se, ucitelka mu to i trochu opetuje (jasne, to se bezne stava), scena s vysypanyma knihama a nemoznosti se uzivit idealistou je take proste sablona....ne vsichni, kdo na gymplu ci kdekoliv jsou jen snilci pak nejsou schopni fungovat uplne jinak v dospelem zivote, protoze proste musi. Na mne to dychlo hroznou malou ceskosti, prvoplanovite rozkreslenym scenarem a hlavne proste vazne tisni a smutkem, nefalsovanym. Svym zpusobem sem hodne dlouho nevidela tak smutny film. ()

JimMorrison

no, tak jsem byl včera statečnej a vydržel to v televizi až do konce... no, marně jsem čekal na nějaký vtip, nebo něco zajímavýho, ty dvě hodiny (nebo ještě víc, včetně reklam) jsem vydržel jen proto, že jsem si říkal, že teď už to konečně bude... nebylo nic, jediný světlý bod filmu překvapivě Suchánek... "napište tam něco vtipnýho" se zalepenýma očima 2* ()

medveed

Film ukazuje postavy sněženek a machrů po dvaceti pěti letech a není to příjemný pohled... Trapnost, zklamání, nenaplněné iluze a hlavně nuda. Taková je náplň života hlavních hrdinů i celý film. Jednu hvězdu si zasloží snad jen naprosto beziluzorní závěr filmu. 25% ()