pytlik...

Rozhodovat se, jestli je horší první díl nebo pokračování, je jak dumat nad tím, jestli je lepší dostat ránu do hlavy kamenem nebo cihlou. První díl mně lezl na nervy, druhý mě nekonečně nudil. Jediné vzrušení představoval strach, aby spolu Kopta a Freimanová neprovozovali víc než bezduché plytké plácání. ()

Tomatáš

Celý film jsem na něco čekal a nakonec zase nic nepřišlo...:( Kouzlo prvního dílu je naprosto jiná liga...nečekejte, že se budete smát! Vůbec mi nepřijde, že by se jednalo o komedii, neb starým hláškám jsem se smál prvních deset minut a pak už nič..Možná by to chtělo druhé shlédnutí, ale zatím nevím, co si mám myslet... ()

VasaX

Ajajaj... 100 minut? To snad ne.. prvních 40 to celkem šlo, ale pak se to začalo čím dál víc táhnout. Kolega to komentoval "Pěkná blbost ale písnička je hezká... bylo by lepší kdyby ji pouštěli hodinu do kola..". Takže přibližně tak. Vtipu pomálu, spíše takové komické chvilky a zbytek houstnoucí nostalgie. ()

Allenka

Bylo to slabé. Hodně slabé. Moc se podle mě odkazovalo na původní Sněženky a machry, což vytvořilo poměrně nepovedený humor. Tak když se čtyřicetiletý chlap zeptá sedmdesátiletého, zda-li si může postavit sněhuláka, nějak to ztrácí kouzlo. Ale tak je pravda, že jsem stejně čekala, že tento snímek bude slabota. Spousta lidí asi na to ale připraveno nebylo, neboť dobrá čtvrtina sálu nevydržela až do hořkého konce (který byl opravdu moc moc hořký). ()

Brandon

Nechápu ty, kteří mají plnou hubu kritiky za opakované hlášky z prvního dílu. Co budete dělat vy, když se sejdete s přáteli po dlouho době?! Jisteže budete probírat vzpomínky a rádoby vtipně hláškovat jak vzteklí. Čekali jste, že to bude trhlá komedie jako když jim bylo 17? No to snad ne, vždyť jim je přes čtyřicet. Naopak, třídní slepice by se mohly chovat méně pubertálně. Deprese, nostalgie? Ale kdepak, nastala jen tvrdá realita všedního života, ne zas tak tragická. Ano, pokračování pokulhávalo, ale i přesto patří k tomu lepšímu. 3,5* P.S. Taky by se mi už líbilo mít dceru "stíhačku". ()

Mytologie

V hlouby duše sem od filmu čekl alespoň náznak originality. Celé je to postavené na slávě původních sněženek a opakování starých vtipů. Nových momentů u kterých sem se zasmál tam sice pár bylo (především narážky na běžný věci jako věk, bolavá záda, děti a práce). Celé to však naráželo na spoustu nelogických odboček, nepropracovaným vývoji postav a nastupující alergii na jméno Cabadaj. Po shlédnutí ve mě zůstala hořká pachuť. ()

Timak

no co na to říct - slabota. tři hvězdy jen z nostalgie. Není to ono. Možná tak ještě stáhnout si to doma když nevíte čím zabít čas, ale jít na to do kina - měl jsem ty prachy raději investovat do něčeho jiného ... ()

Millanium

Trošku zbytečný film, který se snaží nostalgicky navázat na svého předchůdce. Hlavní hrdinové se snaží vzpomínat na zážitky z lyžařského kurzu. Pokud by se tvůrci dokázali zcela oprostit od původního filmu, dopadlo by to jistě o fous líp. 45% ()

Master19

Docela překvapení. A musím říct, že příjemné. Nekoná se žádná masivní "zakaždoucenu" komedie, ale zamyšlený film, semtam ustřelený, ale proč ne. Když se probijete úvodní půlhodinkou, která je jakýmsi trapným šroubováním na prastarý závit (nutno podotnout, že dosti tragickým), dostává se snímek do polohy hloubavé. Tam servíruje divákovi pořádný krajíc nostalgie, natřený tlustou vrstvou melancholie a navíc posypaný příslušným patosem. A já jsem se sám sebe zeptal: Co jsem to vlastně čekal? Vždyť to je to nejlepší, co jde u filmu se sufixem "po 25 letech" udělat. Kdo zažil nějaký ten sraz po 20+ letech, víme, jak to je. Ty lidi se rádi vidí, vyznávají si bez závazků dávné platonické lásky, ale ať už je přítomnost jakákoliv, prostě se nic nezmění a právě proto se tak chovají. Hlavně nikdo nechce, aby bylo něco jinak - zejména aby zůstaly ty vzpomínky. A takový je i tento film. Kašlu na ty vrkoče kolem (milostná linie dětí, cameo Káči Neumannové...) a vida, líbilo se mi to. ()

yeniczek

Depkoidní výprava pro rodiče, která ale může zaujmout i nás mladší. Škoda jen, že se v těch ponurých stavech tlačí až moc na pilu. ()

Petr23

Nemá cenu psát k tomuto filmu cokoli když jste to co zažili postavy ve filmu nezažili. Ale moho hodnotit děj, kameru, a hudbu, a ta byla podle mě na úrovni. ()

nevermore

Co to bylo za odporný sentimentální brak? Takovou nudu jsem dlouho nezažil, přitom první díl byl pro mě jeden z nejlepších filmů. A jestli to tady někdo obhajuje tím, že to neměl být druhý díl - stejná sranda, ale pozastavení se nad tím, jak ten čas letí a jak mizí ideály mladých a proto nelze hodnotit směšnost filmu, ale tuto myšlenku, no tak potom tam neměly být repliky z prvního dílu!! U každé jedné z nich jsem kroutil hlavou, jaké mi je předkládáno zprznění. A ta Marika - no to je příšerná herečka. Sympaťák Převrátil z 1. dílu se tady pořád tak neomaleně podceňuje a sebelituje, bída. Nechť se stydí každý, kdo dal tomuhle paskvilu více, jak 2 hvězdičky.. Být Smyczek v hrobě, tak se 3x obrátí a pak vstane z mrtvých a jde Tauše nakopat do pr*ele. ()

lucascus

není to nejhorší....čekal jsem teda větší průšvih, cabadaj neztrácí ze svého humoru nic ani po 25 letech, i když je asi sám...trošku mě mrzí, že to nebylo napojeno více na původní film, že se tam neobjevila ta druhá učitelka, ani "Prťka" :) ale nostalgicky mě to aspoň donutilo si uvědomit, že původní "Sněženky a machři" jsou nepřekonatelní a nenahraditelní... ()

shantim

Tatam je příjemně uvolněná atmosféra a přirozenost Sněženek a machrů před 25 lety. V tomto díle spíše převládá křečovitost, marnost a zbytečnost. Kdo psal proboha ty dialogy?! Jako bych se díval na ten nejtrapnější seriál české produkce na Nově od osmi. Snad bude další díl (S. a m. po 50 letech) lepší! 25% hvězdiček ()

Danny F.

Podle komentářů zde přítomných jsem nečekal nic excelentního a to se mi také dostalo. Hodně slabé pokračování, chvilkama až nudné. Připadalo mi to takové mrtvé, není se čemu divit, když protagonisté už nejsou žádní mladíčci a tempo děje tomu také odpovídal. Mimochodem, Viky byl perfektním bavičem. 45% ()

Aven

Úplně jiné než jsem čekal, ale sázka na nostalgickou strunu se vyplatila. Některé situace jsou vypjaté až moc, některé záběry (Neumanová) jsou úplně zbytečné, ale jako celek je film fajn. Happy end po 25 letech by sice filmu slušel víc, ale tak jak to dopadlo na plátně, by to nejspíš dopadlo i ve skutečnosti - a za to patří režisérovi velký dík. ()

Všivák odpad!

Hrozný shit. Nevím, co autory nutí natáčet takovéhle zbytečné filmy. Lituji lidi co na to šly do kina. To bych snad chtěl vrátit vstupný. Nechápu, jak tomu může dát nikdo nálepku komedie. Strašně debilní humor, opírajíc se o nostalgickou notu. Spíš by seděla zoufalost. ()

zdenny

Při zhlédnutí tohoto filmu jsem tipoval, kdo by to tak mohl natočit. Mé tipy byly dva: Buď jakýsi sentimentální šedesátiletý dědek anebo mladé režisérské nedochůdče. Ale v žádném případě bych nepřijmul, že to může být člověk mezi třiceti a čtyřiceti lety. A přesně takový režisér to byl. Alespoň jsem měl pravdu v tom, že to bude nezkušený režisér. A byl, druhý film na kontě o něm vypovídá dost. Já jsem se přišel bavit, ne řešit sociální potíže hlavních aktérů. Snad si ani neumím představit ten obrovský tlak, který byl na herce vyvíjen, aby do toho šli. Protože hlavně i R. Brzobohatého se divím, že takovou hovadinu vzal. Když už natočím něco, co tematicky navazuje na velice úspěšný český film (takřka kultovní), nemůžu prostě s tím naložit jako s hnojem. Ten potenciál tam určitě byl, ale tak odporně bych to nenatočil ani já. Měla to být komediální jízda, ne utápění se v dementních problémech všech zúčastněných. Já ty jejich problémy tady ani nebudu vyjmenovávat. Každý přece nějaké problémy má. A film (komedie) má být o tom, aby divák z těch problémů na chvíli vystoupil, bavil se a přišel na jiné myšlenky. Ale jestli k lidem do kina nebo do obýváku přijde něco takového, co je ještě víc utvrdí v tom, že život je fakt na hovno, tak to potom pan režisér může zabalit a může po štábu maximálně vytírat interiér. Na nic jiného se nehodí. A ta kráva, co si vzala bohatého američana dědečka a prosila o práci v televizi? No to byl vrchol i pro mě. ()