Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

agentmiky

Vskutku zajímavý náhled do života jednoho Američana, který nechtěl vzdát svůj boj s nemocí AIDS a rozhodl, že při svém putování pomůže i dalším lidem se stejným problémem. Dallas Buyers Club se může opřít o tři silné stránky. Pravdivý příběh, a dále pak McConaughey a Leto. Oni dva zde totiž rozjeli takovou hereckou extratřídu, že jsem pořád měnil svá rozhodnutí, kdo z nich byl teda vlastně lepší. Stejně na tuto zapeklitou otázku nedokážu poskytnout jednoznačnou odpověď. Shrňme to tak, že oba dva brilantní. Konec. Tečka. I vedlejší role kvalitně obsazené, Garner v roli doktorky jest tím vzorným příkladem. Nejdříve jsem si myslel, že se film vlastně ani nedrží nějakého skutečné předlohy, ale že rozehrál vymyšlenou partii. O to více mě ve výsledku překvapilo, že Woodroofův příběh se v reálu doopravdy stal. Omezil trochu svůj bohemský styl života, začal pobírat léky (nezákonné, ale na druhou stranu fungující) a v zásadě se prozatím vyhnul nevyhnutelnému a prodloužil si svůj život o sedm let místo slibovaných 30 dní. Konec dokázal emocionálně zasáhnout diváka. Za mě dávám 85 % ()

RasputincZ

Věšení obrazu jako alegorie na destigmatizování HIV pozitivních pacientů. Typický oscarový film, trpím s hrdinou, když mám trpět, držím mu palce, když mám držet, dojímám se, když mám brečet atd. Z vypočítavého průměru (lákavé téma je pro takový film samozřejmostí) Dallas Buyers Club vytahují fenomenální herecké výkony (Jared Leto mne naprosto uhranul). Zdali se jedná o něco více, než pouhý pokus o to "urvat nějakou sošku" si ověřím až časem a další projekcí. ()

kareen

Nemíním tady oslavně vzdychat nad tím jaké oběti Jared s Matthewem museli podstoupit, aby vypadali jak dvě smrtky, protože na mě tyhle fyzické proměny slavných herců nikdy nedělaly dojem a počítám, že jejich lékaři by se mnou ze srdce souhlasili. Co je však pozoruhodnější, jako by Matthew se shozením své působivé muskulatury naopak přibral na hereckém talentu, protože to co poslední dobou předvádí nejen v tomto filmu je obdivuhodné. Jako ženskou mě to trochu mrzí, přeci jen to tělo bylo dřív k sežrání, jako filmový divák jsem s jeho i Jaredovým výkonem velmi spokojená, protože bez těch dvou by byl snímek přes všechny své nesporné nesentimentální kvality přeci jen poloviční. Tak ted' jen hodně štěstí v oscarovém klání. ()

MartinezZ

Matthew se pro roli tedy řádně zhuntoval a spolu s Jaredem zahrály ústřední dvojici perfektně. OK. Ale že by mě nějak zasáhl příběh jakéhosi zhýralého prostopášníka, který si vše podělal sám, zjevně podělával vesele i dalším, snažil se zachránit si krk, na čemž následně vydělával, poté prodělával a teprve před sklonkem života se stal "opěvovaným světcem", tak to fakt nezasáhl. Jakési tahanice s FDA, DEA a kdo ví čím dalším tam byly tak okrajově, že ani nemělo moc smysl je ve vztahu s ním pořádně zmiňovat. ~ Zahrané a natočené skvěle, ale ten příběh mě míjel. ~ Při koukání mi nedalo si nevzpomenout na Lincoln Lawyer a Puncture. ()

SaNcHeZ_cz

Herecká extra třída a silně osobní příběh o boji se strašákem zdravotnictví. Klub poslední naděje je snímkem, který stojí na velmi solidním filmovém zpracování a především na prvotřídních hereckých výkonech Matthewa McConaugheyho a Jareda Leta, kteří ze sebe ždímají maximum. Nakonec díky tomu ale film nepůsobí jen jako další emocionální vyděrač, nicméně jako parádně natočené a zahrané osobní drama, jehož dvě hodiny utěčou překvapivě rychle. [80%] ()

Paxxx.cz

Mírně přetažený film, ovšem s výbornými herci, hlavně Jared Leto byl úžasný a oscara si zcela určitě zasloužil. Boj proti FDA zachycený v tomto filmu velmi poutavě odkrývá nezasvěceným jedincům situaci ohledně léku proti AIDSu...7/10. ()

javak810i

Nic nového pod sluncem, řekla by si dnes většina konspiračních teoretiků. Velkým farmaceutickým firmám půjde vždy spíše o zisky, než o skutečnou záchranu životů. Politiku stranou - Dallas Buyers Club ztvárnil dle mého názoru období "boomu" AIDS v USA velmi dobře. Strach, nevědomost a uprostřed zoufalá snaha zachránit si svůj vlastní život, o což se snažil i Ron Woodroof (a to nejen ten svůj). Musím uznat, že McConaughey se do své role opřel a jako HIV pozitivní byl hodně přesvědčivý. Pokud chcete mít nějakou představu o tom, jak to všechno začalo a zhlédnout s tím i dobrý film, je tento snímek ideální volbou. 4* ()

Tayen

Klub poslední naděje má všechno, co můžete od nezávislého amerického filmu čekat. Brilantní herecké výkony v podání McConaugheyho a Leta, který si tu nominaci na Oscara za roli transsexuála zaslouží. Je to výpověď homofobního narkomana a závisláka na sexu, který najednou nejenže zjistí, že umírá, ale náhle se ocitá na druhé straně barikády, na té ve které jsou lidé, na které nadával a posmíval se jim. S naprostého požitkáře se stává zoufalec odhodlaný bojovat všemi možnými i nemožnými prostředky nejen za pár dní života navíc a proti nemoci samotné, ale také proti lékarenské korporaci a systému, který přehlíží život člověka, protože zákon nemůže nic dělat. Ale tento boj není hlavním tématem filmu, tím hlavním je postava Rona, který je nucen si nějak poradit, na řešení zbohatne a bezděky tak pomůže i těm, kteří se octli ve stejné situaci. Není to film o přerodu bídáka ve světce, ale o člověku, který je nucen se na život dívat i z jiné stránky a to ho ovlivní. Jistě, je to pořád americká produkce, takže se nevyhneme tématu postavšího se jedince proti velkým korporacím, přátelstvím mezi macho ztroskotancem a čistou doktorkou a nějakého toho potlesku. Film občas na diváka tlačí a předkládá mu zbytečné propriety, bez kterých by se snímek obešel a které v jinak syrovém filmu působí jako kdyby biblickým příběhem proběhl Santa Claus. ()

Praxis

Tenhle film staví vlastně jen na naprosto úchvatném herectví McConaugheyho a Leta. Jinak jde vlastně o obyčejný příběh jednoho HIV nemocného týpka, který vybuduje Klub poslední naděje vs. úřady. Nic převratného, ale ty herecké výkony vás úplně urvou ze židle... 75% ()

kolda1990

Pro mě jeden z nejlepších filmů, ne-li uplně nejlepší film tohohle roku. Ze začátku těžká deprese. Postupem času se to krásně rozjelo a já to hltal jedním dechem. Fuck off farmaceutickej průmysl:) McConaughey získal Oscara víc než oprávněně! No a klobouk dolů i před J.Leto. ()

Popluh

Překvapivě svěží a zábavná Oscarovka se skvělými hereckými výkony, která překvapivě není skoro vůbec ubrečená ani patetická. Je jasné, že plačtivější verze by možná na Oscarech měla šanci, což ale nikoho mrzet nemusí protože Oscary již několik let nejsou žádným měřítkem kvality. S velkým citem natočený i odvyprávěný film, které mu se dá vyčíst snad jen velmi pozvolné tempo (film subjektivně působí delší než skutečně je) a taky fakt, že od určitého momentu příběhově ustrne a už se nikam neposouvá a nabízí jen recyklaci předtím viděného. ()

GodComplex

Matthew McConaughey konecne v roli ktera mu padne, tedy elektrikare umirajiciho na AIDS a Jared Leto je nejsympatictejsi HIV buzna siroko daleko. Pokud by v soutezi Miss byl on a Jennifer Garner, tak bych dal hlas jemu. Filmove sice pomerne predvidatelny standard, ale palec nahoru za poukazani na kapitalisticke zlo farmaceutickych spolecnosti a zdravotnictvi. 6/10 ()

Baronne

I přesto, že 90% lidí, co má AIDS si za to může samo, a přestože hudba je tady pro mě hrozná ( omlouvá to texaskej žánr ) , a přestože Leto neni úplně můj šálek kávy ( konečně ukázal svojí pravou bukvotvář ) mě to oslovilo. Ani ne tak kvuli tomu, jak je to nespravedlivý, a že doktoři jsou k ničemu, a že velký firmy dělaj všechno pro prachy, to je už pro mě nudnej fakt. Spíš jak AIDS změní toho člověka, ne tim že začne flusat krev, nebo váží 30 kilo, ale zevnitř. I tohle by mohlo otvírat oči. Jinak Mekkváka oceňuju za to že podle mě tak půl roku nežral a pil jenom kuřecí vývar v pet lahvi. ()

Freemind

"Oscarové biografické drama natočené podle skutečného příběhu". Tož tak. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal - bolestivě neinvenční standard se slušnými hereckými výkony, který dělá vlny tématikou, ale za deset let po něm ani pes neštěkne. Času nelituju, ale jednou to stačilo, děkuji. ()

erased

Nezvykle prosté a strohé pojetí tématu jako dělaného pro srdceryvné drama. A přiznám se, že mi to dojmově zcela věrné zpracování skutečných událostí nesedlo tak, jako jiné biografické filmy, ať už bývají oslazené tak či onak. Ani tak se však nedá říct, že by nebyla radost (ačkoliv to slovo na realistické zobrazení komunity nemocných a jejich boje s moralitu postrádajícím kapitalismem úplně nesedí) sledovat hereckou árii hlavních postav. Jen na mě ten Klub poslední naděje holt pocitově nepůsobí tak silně, jako konvenčněji pojaté oscarovky nebo více stylizované nezávislé filmy. ()

vorheese

Možná je to podle skutečných událostí, ale Hollywoodská "černo-bílá" romantizace tu pracuje až příliš usilovně. McConaugheyho skvělý výkon tak kazí nevěrohodný přechod z texaského burana do samozvaného spasitele a všemu nasadí korunu poslední dovětek filmu, kde se tak mimoděk dozvíme, že ti (zlí) američtí doktoři a (nenažrané) faramaceutické společnosti ve výsledku zachránili miliony lidí. ()

Tirion

Matthew McConaughey je tady bezkonkurenční. O tom žádná. Režie je také precizní. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že tahle látka postrádá něco, co diváka strhne. Ronům osud mě prostě nezajímal. Scénář je nudný a ani kvalitní řemeslné zpracování ho nepovyšuje. Oceňuji, když se někdo v Hollywoodu utrhne a je nezávislý, ale Dallas Buyers Club mě svou táhlou syrovostí nechytil... ()

kaylin

Rozhodně zajímavé téma, které ukazuje, že těch silných příběhů, které je možné natočit podle skutečných událostí, je skutečně mnoho. Matthew McConaughey se do role dokonale položil, a to se vším všudy - z pořádného chlapa se stala chodící kostra. Ale jeho mistrovství není jen v tom, co obětoval, je to v tom, co předvádí. Jared Leto mu skvěle sekunduje, někdy se dostává do popředí. Překvapivě ani Jennifer Garner to nekazí, což je dáno i tím, že jí mám rád. O AIDS je možné natočit zajímavý film, který není patetický a může zaujmout. Nevím, jestli okouzlit je to správné slovo. Sílu tenhle kus rozhodně má. ()

Makky

Presne ako praví pieseň počas záverečných titulkov, life is strange. Nezvyčajný boj pacienta proti takmer všetkým a všetkému. Je zvláštne, koľko bitiek v tejto nerovnej vojne vyhral. Vynikajúci snímok oslavujúci nádej a životnú silu! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm