Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

.DukE.

Jedna velká nuda. Komedie? Tomuhle jsem se měl smát? Rád bych, ale jaksi nebylo čemu. A ty "rádobycool" výbuchy mě už vůbec neberou... ()

Bigfuckman

Tak tohle je opravdu skvělá komedie kde si herci dělají srandu sami ze sebe a ze svých předešlých filmů. Úvodní trailery nemají chybu a chvílema to vypadalo i že jsou opravdové, hlavně díky preciznímu komentátorovi trailerů. Parádní scéna byla kde Ben Stiller hraje Chaplina přesně jak ho kdysi podal Robert Downey Jr. Herecké obsazení je výborné. Tom Cruise si svou roli vychutnal naplno. Downey "australský black/white nigga je famozní a namluven s perfektním černošským hlasem a slangem. Opravdu výborný herecký výkon. Inu jak jinak přinutit herce aby své role nehráli, ale aby jimi žili, než je vrhnou do reálných situací. Perfektní nápad této komedie, která se chvilkama tváří i docela vážně, avšak zůstává cool komedii. "Alpa Chino loves pussy." "Fat Jack Black" ()

Burrows

Budu opakovat ostatní, ale musím - Úvodní trailery jsou brilantní. Downey jr. a Stiller se sympaticky předhání, ale u postavy Blacka by to chtělo více zatlačit na pilu. O vtipy není nouze, ale těch, které by protrhávaly bránici je poskrovnu (ale stojí za to :)) Tropická bouře nanaplnila svůj potenciál do maximální možné míry, což je škoda. Možná je chyba na mé straně, protože jsem od Tropické bouře čekal nejlepší komedii roku (poslední doby). ()

Pochtli

Tak tohle šlo úplně mimo mě, jestli jsem se zasmál jednou, což je na komedii sakra málo, tak je něco špatně. Naprosto nechápu nadšený hodnocení tohohle "dílka" ostatními... Hvězdička za excentrika ztvárněného Tomem Cruisem. ()

MarkHoppus

Tak tenhle film mě bohužel příliš nezaujal. Pravda, občas tam jsou světlé a vtipné momenty, ale to je asi tak všechno. Až na pár výjimek mě film příjde poměrně trapný a nudný. Možná, že mně zkrátka jen nesedí tenhle typ humoru. Dávám tři hvězdy za úžasnýho Cruise, keterej mě vyloženě dostal. ()

OldaB

Při scéně, kdy odhodlaný Vietnamec vykuchá střeva jedné z postav, je jasné, že tento film se nezalekne ničeho. Začátek je opravdu vynikající a připomíná scény z Apokalypsy. Později film trochu ztrácí spád, ale já se bavil až do konce. Škoda nevyužitého Blacka, i když scény, kdy je přivázaný ke stromu, mě vyloženě dostaly. A co dodat ke Cruisovi? Jeho role je odpovědí pro ty, co říkají, že bez hezké tváře by nikdy nic nedokázal. ()

Pai-Mei

Pár krát sa človek zasmeje, ale nerozumiem, prečo toto „dielo“ žalo v USA taký úspech. Ben Stiller sa znovu ukázal ako slabý komik a jediný, kto zrejme za niečo stál bol Jack Black. ()

mdduch

Jako povedená komedie, ale čekal sem tak nějak víc...Začátek je našlapanej, ale pak film lehce ztrácí dech... ()

HarveyDent

Viděl pouze UNRATED VERZI. Komedie, která vám nemusí v každém okamžiku trhat bránici na cucky, ale má jistou podstatu, kterou najdete jen v několika málo komediích z minulého století. Myšlenka o shnilosti Hollywoodu tu nebyla jediná a nejpodstatnější, třeba otázka identity herců, když se Kirk a Tugg hádali kdo je kdo. Na první pohled to může vypadat blbě, ale ve skutečnosti to tak prostoduché není. Je bohužel obvyklé, že lidé, kteří chtěli skrz blbost ukázat něco smysluplnější neskončili moc dobře (viz. výdělek a 69%). Pro mě však jasných 90%. P.S.: K talentu Jacka Blacka, zrovna on tu hrál takovou roli, která mu nedala možnost svůj talent naplno projevit, ale i tak co zahrál v rámci své role zfetované prdící hvězdičky na dně bylo dostatečně dobré. ()

Kleopatr

Na komedie moc nekoukám, páč život komedií je, ale tahle se mi moc líbila. Srší z ní originalita. Role Bena Stillera a jeho filmy mám čím dál tím více rád. Ale Zoolander byl ještě o třídu lepší (pitomější). ()

Prubner

Pár dobrých vtipů (hlavně díky Stillerovi a Downeymu), mnoho nepovedených pokusů o vtip (hlavně Black, Cruise a McConaughey jsou totálně mimo) a řada hluchých míst. Několik potenciálních vtipů je také zabitých neobratnou režií. ()

HarlanWade

Zklamání. Čekal jsem vynikající parodický nářez plný vtipných scen a hlášek, místo toho jsem dostal průměrný akčňák, který alespoň zčásti zachraňují herecké výkony. Začátek se vydařil, Stiller to rozjel v ostrém tempu a skvěle diváka navnadil na něco, co bohužel vůbec nepřijde. Dál je to totiž průměr s několika světlými, bohužel také ale s několika trapnými momenty. Ben Stiller si zkrátka myslel že diváka uspokojí střelbou, spoustou krve a kopou sprostých slov. Na mě osobně to ale nezabralo. Konec celkem stravitelný. Ovšem dojem z průměrné prostřední hodinky by nezachránila ani ta sebenadějnější parodická vsuvka. ()

crasty

přehnané tak, až jsem se smál z plných plic. Naprosté vypuštění mozku a člověk se může do toho pustit ()

kubas369

10/10. Stiller se trefuje do vlastních řad a u mne boduje na celé čáře. Za normálních okolností bych dal čtyři hvězdy ale za Toma Cruise musím dát pět jinak to prostě nejde. Po nějaké té době musím trošičku přehodnoti svůj vztah k tomuto filmu: Viděno už asi čtyřikrát a pokaždý je to o něco lepší, nikdy jsem si nemyslel, že budu moci říct "Ben Stiller natočil něco naprosto užasnýho, originálního a hlavně genialního" ale ono je to prostě tak. Asi nejlepší komedie, kterou jsem viděl. ()

Achilleus1

Paráda nasmial som sa ako kôň. Vynikajúce hlášky. Vtipne vymyslené postavy, ktoré boli dobre zahrané. Škoda toho nemastného neslaného konca, ale aj tak veľmi slušná komédia. Tom Cruisa by som bez záverečných titulkov nespoznal. ()

Larry12

Jedna hvězdička za Bena Stillera, druhá za Jacka Blacka a třetí za originální nápad, Jinak mě bohužel film jako celek moc nezaujal. Doporučuju, ale jen pro akční fandy se smyslem pro humor. ()

Mykhaluu

Natočit parodii asi není tak lehké. Tedy dobrou parodii. Na ty děsivé, kterým se lidé někdy okolo smějí a já jsem jich pár z posledních let kousky zahlédl, se podle mě moc nemakalo. A tady se teda aspoň makalo! Čekal jsem větší taškařici, ale kde nebyla sranda, byl normální kvalitně odsýpající film. Blbina to byla hrozná! Blbci taky! Ale parodie si to může dovolit. Ale šlápnutí na minu, divadelní představení se zubní protézou, producent Cruise a hlavně Jack Black: "Kluci už mě můžete rozvázat! Jsem v pohodě! Uaaaghrr!" :-D :-D :) Nakonec i přes občasná hluchá místa a spletitost dialogů hereckých borců/blbců, dávám čtyři! ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)