Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

casef

Nádherný film o životě s "nejhorším psem na světě". Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film takhle rozsekal, ta poslední půl hodinka byla hodně uslzená. Jennifer Aniston a Owen Wilson k sobě skvěle pasovali, že bych jim uvěřil, že i 1+1=3. Čekal jsem, že budou působil střeštěně, ale byli vyzrále dospělí a hlavně u Owena mě to překvapilo. A i vedlejší postavy přesně zapadly do svých rolí jako sukničkář McŽhavý nebo nikdy se nesmějící šéf. Celý příběh je založen na životě se psem, který Vám dokáže udělat ze života peklo, ale přesto ho budete milovat, protože jeho láska k Vám je ta nejčistší na světě, ať jste takový nebo makový. ()

Uhura

Tak tohle byl šok. Veškeré trailery a plakáty připravovaly na romantický film v klasickém stylu: Roztomilý Owen Wilson s roztomilou Jennifer Aniston si pořídí roztomilé šťěnátko. Konec příběhu. Bohužel, bohudík, tomu tak není. Místo záběrů štěňátek s mašličkami se na člověka vyvalí docela depresivní podívaná, kterou bych já osobně asi komedií nenazvala. Prvky předpokládaného žánru to obsahuje, ovšem neřeší se tu nesmrtelnost brouka, ale opravdové problémy opravdových lidí, a výsledek působí velmi realisticky a procítěně. ()

matynka

Film skvělý od záčatku skoro až do konce. Posledních zhruba dvacet minut, kdy Marley umírá, tvůrci trochu přehnali. Jinak je film možná pro někoho překvapivě nejen o rodinném miláčkovi, ale především o vztazích a o životě. A s tím se vypořádal výborně, bez zbytečných cukrbliků, a navíc chytře a vtipně. ()

Sollozzo

Vtipný, chytrý, uvěřitelný, ale také citově vyděračský film s pořádnou dávkou klišé. Ale dohromady to všechno funguje. I když jako ryze komedii, jak by někdo mohl od námětu čekat, bych to ani zdaleka nezařadil. Spíš je to rodinné drama s prvky komedie, kterých je hlavně v první části dost. 75%. ()

danielK

Pár podařených vtípků, ale stopáž mi přišla tak děsně dlouhá, že jsem to prostě nedokoukal. Každopádně Jennifer pořád v herecké formě, ale i přesto 50% ()

dacek

Trochu nevyvážený rodinný film, který v polovině zachází zbytečně do dramatu. Tahle vážnější část mi tu moc nesedla, dost se vleče a nic moc divákovi neřekne. Průměr a trochu zklamání. Čekal jsem, hlavně kvůli komerčnímu úspěchu, že to bude zábavnější. ()

peace.man.xd

Jednoduchý filmík, se žádným pořádným dějěm. Je to film o životě psa a jeho rodiny, který je podle mě moc dobře obsazen... Film moc dobře neskončí je to přímo mučení emocí - nejde nebrečt... Je to film na vybrečení ()

newer_more

Život se psem neznamená jenom si ho přinést domů a starat se o něj. Znamená to i to se s ním důstojně rozloučit když přijde čas (aneb jak jsem posledních dvacet minut filmu probulela). ()

dj_kure

Takovou podpásovku jsem od amíků nečekal. Asi 8 min pred koncem jsem zdrhl na cigaro, protoze jsem si slibil, ze zustanu strong a za zadnou cenu nebudu rvat... Bylo to o fous ! Dokoukavat tech par minut nehodlam, presto davam 4*. ()

liberita

Na to, že nemám príliš v láske Annistonku ani Owena, sa mi páčil nielen ich herecký koncert, ale kompletne celý film. Značné sympatie si odniesol aj psí hrdina, neidealizovaný najlepší priateľ človeka do pohody aj nepohody. Celý príbeh vzájomného spolužitia rodiny s ich miláčikom sa odvíja v primerane rýchlom tempe, nemá žiadne hluché miesta. Obzvlášť sa mi páčila postava Owenovho šéfa v novinách a jeho svojský zmysel pre humor. ()

Petus

Tenhle film mi připadal jako jeden dlouhý návod jak se (ne)starat o svého čtyřnohého mazlíčka a zároveň poučení pro budoucí nadšené kynology. Nic proti, ale dovedu si představit plodněji strávený čas. Tím spíš, že vlastně ani nevím, o čem ten film byl, resp. měl být, přičemž smysl se vytratil do nenávratna. Kdyby nebylo pár vtipů a roztomilosti psích očí, zřejmě bych nehodnotila ani tak vysoko. Nezbývá než se ptát: Pourquoi? ()

johhny007

Tenhle film už sem viděl asi 3x a vždy končí stejně...Prostě od začátku do konce suprová jízda s příjemnými herci a s pejskem bohužel tohle se zvrtne v posledním okamžiku celého filmu SPOILER:kdy Marley leží na stole a Wilson ho uspí to mi doopravdy přišlo dost hrozné !! Do konečné scény sem myslel , že se někde ukáže , ale tohle tohle se mi nechtělo věřit a když sem šel spát tak mi to bylo líto :(( , ale film je film.... bohužel za konec nemůžu dát mé 4hvězdy , ale snižuji na 3!!!! ()

lucinka1270

Rčení „Pes, nejlepší přítel člověka!“ se k tomuto filmu velice hodí! Zpočátku se u filmu budete válet smíchy, ale na konci nebude moct udržet slzy na uzdě. Tento film ukazuje, jak vás pes dokáže milovat a jak dokáže změnit člověka a udělat ho lepším a šťastnějším. Vcelku jednoduchý děj, ale opravdu vás chytí za srdce a budete se na film chtít koukat znovu (až se tedy přenesete přes to, že budete znovu plakat jak malé dítě). Hodnotím 9/10 – kvůli smutnému konci, který jsem skoro nedokázala přes všechny ty slzy dokoukat. ()

Bezda22

Celý jsem to viděl jednou. Pak jsem se vždycky snažil vyhejbat konci, ten je hodně smutnej. Ale jinak moc hezkej film. Opravdu rodinná podívaná a kdo má rád zvířata a hlavně psi, tak určitě si tady to svý najde. Ale dám jen 3 hvězdy. Protože zase tak výborný to nebylo a opravdu stačilo na to kouknout jednou na celý. ()

speedy7929

Pes nepotrebuje aby ste boli bohatý, mocný alebo v niečom najlepší, stačí keď mu dáte svoje srdce a on vám dá to svoje , o koľkých ľuďoch môžete toto povedať ? MYSLÍM ŽE TO HOVORÍ ZA VŠETKO! ()

LukH

Tak jestli mne něco spolehlivě přiměje uronit slzu, pak jsou to (nevtíravé) filmy se zvířaty a speciálně psí story...konec mě zabil :-( Nicméně nehodnotím relativně vysoko jen proto, že rád psy, ten film zkrátka obsahuje spoustu věcí, ve kterých se lidé podobně založení jako já najdou. ()

lord-artoo

Není moc filmů, které mě v životě urazily, ale tenhle mezi ně rozhodně patří! Nebyl jsem pejskař, nejsem pejskař, nebudu pejskař a jediné, co s nimi mám společného je uzenář Pejskar, od něhož si kupuji lovecký salám. Jedna hvězdička za neuvěřitelně skvělej nápad, jak vydělat peníze na pejskařích! Třikrát haf, haf, haf, haf! Vynikající komentář: Ivoshek ()

Falco.araea odpad!

Americká komedie o psech, stvořeních, které já nadevše nenávidím. Co byste asi tak čekali, že dám za hodnocení? Jo a to, jak chudáček pejsáček umíral, to bylo tááááááááák dojemný, ještě teď mám zalitý oči slzama. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)