Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

brrumlaa

Kdo má doma mazlíčka - především psa tak pochopí... . "Psovi nic neříkají luxusní auta, velké domy ani značkové oblečení. Zašpiněné dřívko bude úplně stačit. Psovi nezáleží na tom, zda jste chudí nebo bohatí, šikovní nebo nemotorní, moudří nebo hloupí. Věnujte mu svoje srdce a on vám dá zase to svoje. O kolika lidech to můžete říct? Kolik lidí vám dá pocit, že jste vzácní, ryzí a výjimeční? Kolik lidí z vás udělá jedinečného člověka?" Můj Beník - běžný scénář: poházené granule po bytě a vycvrndaná voda, jak mu kape z huby. Zorané záhonky, skomírající dřevinky, na které chodí zvedat nožičku, díry jak si zakopával kostičku, aby mu zasmrádla... :) Rozkousané boty, oblečení, zničený plot jak skáče na pošťáka, když přinese dopis... Chvíli se zlobíte, ale vždycky je to váš kamarád - ať už spolu děláte lumpárny, nebo se k vám tulí, když vám není zrovna nejlépe... Už stačí jen ten pocit, že na vás doma někdo takový čeká a vyhlíží, kdy konečně přijdete ... Na tyto chvíle by hodnocení nestačilo.. na film, mi tato bodová stupnice bohatě stačí - "bohužel".. První půlku filmu jsem zvažovala, proč se na to vlastně dívám, neshledávala jsem tam nic výjimečného a ani nějak zvláště výjimečné herecké výkony... Film jsem, ale dokoukala do jeho konce a jsem tomu nakonec ráda... :) "Výprodejové puppy"... Nezáleží na rase, nezáleží ani na tom, jestli je to jen "pouhý oříšek".. Záleží jen na přátelství člověka a psa. ()

guri

Komedia, ktora sa postupne meni na dramu plnu najroznejsich zivotnych osudov. Ich nedielnou sucastou sa stava aj hyperaktivny a casto nezvladatelny labrador Marley. Dokaz, ze aj ked tie nase stvornohe bestie cokolvek rozhryzu a robia si co len chcu, stale su nase a stale ich budeme mat radi. ()

pepa3rd

Moc hezký, veselý i smutný, pomalu vyprávěný příběh. Když se na to budete cítit, asi se vás dotkne na srdci, ale jinak je to prostě "jen" příběh. 70 % ()

Johny M.

Pro někoho, kdo bude mít za pár dní doma podobnýho "mrňouse" (jako já :)), fakt zážitek. Jen ten konec je až moc velkej doják :( 4,5* ()

Blaogranas

Za prvé, Marley jako štěňátko byl absolutně roztomilý a jako dospělý pes byl neméně krásný. Za druhé, film stavěl na základech myšlenky dokonalého života, kde máte úžasnou rodinu, práci, dům apod. a také myslím na pocitech ženské partnerky, které chybí manželova pomoc při výchově dětí. Jinak je to příjemný poklidný snímek, který nastiňuje možná až utopický život jednoho chlapíka. 70% ()

charmin

Skutocne velmi prijemny film, dokonca som si aj schuti poplakala, LEN. Ach, teraz sa citim ako keby som sa ruhala pred Marleyho ocami na lozku, moje svedomie. Neda mi inak, 3* [hraniciace so 4!] ()

radaza

Tenhle film mě neoslovil. Aniston pokládám tradičně za slabou herečku a ni její "krása" mě neoslovuje. Owena Wilsona mám moc rád, ale tady mi připadá toporný. Celý fim je roztříštěný a scénáři by lépe sedl seriál, kde by epizodovost byla na místě. ()

dlouha_potvora

Rozhodně víc než "bláznivá americká komedie s Jennifer Anistone a Owenem Wilsonem". Nebylo to úplně k popukání, zato ale celkem pravdivé. Ideální na nedělní odpoledne. ()

Viky.05

Krásny film o pejskovi. Jen je škoda, že je od začatku jasne, jak film dopadne...a dokonce mi ani na konci filmu nevadilo, jak tlačili na emoce, abych se kapce slzy neubranil :) ()

kuces

Vidím Wilsona a Anistonovou v jednom filmu a jeste k tomu se psem, tak to musi byt nejaka strestena blbost... rikal jsem si. Jenze omyl, je pravdou. Příjemná podívaná s emocionálně vypjatým závěrem, jaký jsem snad pocítil jen u zelené míle. ()

Porp

Pre mňa obrovské prekvapenie. Čakal som, že sa ma psík vo filme bude snažiť dojať podobnými fígľami ako kedysi Beethoven, ale chvalabohu v tom Hollywoode nesedia až taký zadubenci ako si to o nich často myslíme. V podstate je príbeh úplne jednoduchý a poukazuje na tú najelementárnejšiu pravdu, a síce, že najšťastnejšie chvíle v živote prichádzajú celkom neplánovane a často sme ich schopní doceniť až s odstupom času. Vrelo odporúčam. ()

Alice02

Psí příběh dokáže spolehlivě dojmout daleko líp než příběh lidský... :) Děkuju za nezapomenutelný a skvělý zážitek, je to jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední roky viděla a snad nejlepší film o psím přátelství vůbec. ()

Lusů

Film na mě působil neskutečně monotónním dojmem, od komedie bych čekala větší zábavu. Každopádně konec mě stejně dojmul, balíček papírových kapesníčků padl za vlast ... ()

LadyEsik

Na tomto filmu se mi hrozně líbí, že je tam vyprávěný vztah muže a ženy po dost dlouhou dobu bez známky nevěry a touhy po nevěře. Sex tam taky není. Je to o příběhu manželského páru od příchodu psa po smrt psa. Je to z části i příběh toho psa, ale spíš celé té rodiny jako celku. Práce, příchod dětí, stres z dětí... zasahuje to do hodně oblastí. Je to přirozené, nenásilné, neamerické, nezhappyendované... nedává to však ani moc napětí, akce, očekávání. ()

Darckol

Tunajšie hodnotenia ma mierne prekvapili - nečakal som, že toľko obohraných scén vie urobiť taký veľký dojem na toľko ľudí :) Nuž nevravím, havino bol zlatý a pár scén stálo za to, ale zvyšok filmu ma vlastne nijako neprekvapil - obyčajný príbeh o rodine a jej problémoch (až na tú brechajúcu guľku). Záver mi tam taktiež akosi nerezal... Takže 4,5/10 a prípadného spoločníka nechám na záhrade :) ()

Blondy.

Film, který je pomalu o ničem a dějová nebo příběhová linie skoro není, přesto se tomu dá jen těžko něco vytknout. Několik let života pár lidí a jednoho psíka, nic víc. Je to ale všechno pravda a človek si uvědomí, že s rodinou, dětmi i domacím mazlíčkem jsou spojeny problémy a krize, nicméně když si ostatních vazíme tak to za to věchno stojí a jsou s tím spojeny vzpomínky na které člověk nikdy nezapomene. Osobně jsem psa nikdy neměl ale řekl bych, že bych konec prožíval dost podobně jako je zobrazen právě zde a pro mě to je jeden z dokonalých snímků. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)