Reklama

Reklama

Recenze (12)

MadChick 

všechny recenze uživatele

Tento seriál (první serii) jsem shlédnul na doporučení kamaráda a bohužel jsem od něj očekával trochu mnoho. Rozhodně se považuji za fandu britských seriálů jako Black Books, It Crowd, Father ted, Jistě, pane ministře atd. Ale green wing se mezi mé oblébené "britkomy" rozhodně nedostane. Green wing vypráví příběhy zaměstnanců jedné britské nemocnice. Je nabité až po okraj vtipy a šílenými situacemi, ale zde vidím právě ten největší problém, určitě dobrá polovina těchto scének je naprosto trapná či rádo-by-vtipná a opravdu povedených kousků je tak 5-6 za díl, což mi od něčeho s 50ti minutovou stopáží přijde opravdu žalostně málo. Když k tomu ještě přidáte otřesný a chaotický střih se zrychlenými scénami, je toho bohužel v seriálu tragicky málo. Resimé...viděl jsem jednou a stačí mi to, rozhodně nemusím vidět druhou serii... 60% ()

erased 

všechny recenze uživatele

Green Wing je originál. Ať už je řeč o osobitém střihu a doprovodné hudbě, počtu postav, podivném (nicméně tradičně anglickém) humoru nebo délce jednotlivých dílů, člověk aby podobný seriál pohledal. A právě tím si mě sitcom plný tehdejších profláklých obličejů britské televize získal. Všechno je to tak jiné, že to rozhodně nemůže sednout každému, obzvlášť ta téměř hodinová stopáž každé ze sedmnácti epizod vyloženě hází klacky pod nohy fanouškům tradičních britcomů, ale i kdyby kvůli ničemu jinému, už jen dík dokonale šáhlé skotce Sue White jsem tomu podivnému mišmaši pohybového a britského suchého humoru nedokázal odolat. ()

Reklama

rawen 

všechny recenze uživatele

Miluju IT Crowd, miluju Black Books - to pro začátek musím podotknout - Green Wing je takříkajíc ze stejného těsta (dokonce tu jsou tu k vidění dva herci z BB :)) - přesto trochu jiné. Má 50min stopáž, má větší ansámbl hlavních rolí, má jiný (?) záměr - a jak se mu daří? Špatně. A proč? Protože z cca 12 hlavních postav je zhruba 7 vysloveně trapných, nicneříkajících, nesympatických, špatně napsaných, špatně zahraných, prostě jak vystřižených z nováckých Vydra/Paulová scének - když k tomu přičteme příšernou hudbu, naprosto dementně zvolený styl střihu a přechodů (to se musí vidět) - vychází mi z toho jeden dosti nepovedený britcom. PS: viděl jsem pouze 5 dílů - třeba se po nich kvalita rapidně zvedla? PPS: dlouho jsem na doporučení tento seriál sháněl - nikdo ho na netu (přiznávám) neměl --- už asi vím proč... 5/10 za mužské postavy kolem Tamsin Greig a za Tamsin Greig ()

Landier 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený seriál, který však ztrácí šmrnc a sílu díl od dílu a poslední, konečný film jsem prakticky protrpěl. Přes to všechno se jedná o jeden z těch povedených seriálů, kde pokud máte rádi ostrovní humor a navíc jste poměrně dost výstřední - zamilujete si ho ... ale jak jsem již napsal - s klidným srdcem si odpusťte poslední díl... ()

Bytchaz 

všechny recenze uživatele

Už samotnej Mark Heap by si zasloužil pět hvězd, protože jeho dr. Statham je momentálně ta nejvtipnější a nejúchylnější postavička, jakou jsem kdy v televizi spatřil (a že jsem jich spatřil hodně). Jenže on by ten seriál byl skvělej i bez něj. Hrozně se mi líbí, jak je v dobrym slova smyslu "ujetej". Zrychlený a zpomalený záběry, skvělej střih, hudba a předevšim k dokonalosti dovedenej absurdní humor. Pro někoho jenom série nudnejch a trapnejch scének, pro mě jeden z nejlepších britskejch sitcomů. Hodně záleží na tom, jestli se vám Green Wing trefí do vkusu. Pokud máte rádi Black Books, Smack The Pony, Big Train, Spaced a podobný počiny, dejte mu šanci. Stojí to za vidění. =) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama