Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

Rocky88

Život píše neuvěřitelné příběhy. A Eda Cvik tenhle zfilmoval znamenitě. Sice ne úplně na jedničku z hvězdou, jelikož je stopáž mírně přetažená a některé dialogové scény jsou k ničemu, jinak ale není co vytknout. Herecky, výpravně, hudebně, dokonce i akčně na jedničku. A když si uvědomíte, že z těch dvou hodin tu bylo tak 5 minut akce, zbytek "pouze" činy a dialogy, opravdu musí před Zwickem každý sejmout svůj klobouk dolů. 83 %. ()

Streeper

Tenhle film ve mě vyvolal spoustu pocitů. Často jsem měla husí kůži, z toho všeho, co se tam dělo. Několikrát jsem měla i na krajíčku a slzy se mi spustili až na konci, kdy se objevovali fotografie bratrů Bielskich. Dojalo mě, co všechno byli schopní udělat pro záchranu 1200 židů. Hudba ve filmu je úžasná, vytváří dojemnou atmosféru a k hereckým výkonům nic nemám. Všichni byli skvělý. ()

TomikZlesa

Na tohle sem se vlastně podíval jen kvůli Danielovi, Lievovi a mistu kde se příběh odehrál, ano vlese :) Call of Duty se sice nekonalo, ale moje očekávání se splnilo. Navíc sem rád že historie není mou silnou stránkou a tudíž sem nevěděl jak to dopadne...jooo a ten konec to bylo ončo ! ()

Crawler-D

Jdou lesem, žijí v lese, utíkají lesem, jdou mokřandami a na zelené louce se utkají s tankem. Film, který už nepracuje s Židy pouze jako oběťmi druhé světové války, ale aktivními členy partyzánského odboje. Jenom kdybychom věděli, v jakém běloruském lese se to zrovna ocitají, jak často podnikají výpravy za jídlem, jak jsou nebezpečné, jakou mají podporu obyvatel apod. Nic z toho se zrovna nedozvíme, mnohem důležitější je, že trojice bratrů, ačkoliv založená na skutečnosti, trpí syndromem filmové nesmrtelnosti a najde si své životní lásky. ()

starbrejkr

Cítím ne úplně příjemnou chuť nevyužité šance. Příběh bratří Bielských je jistě poutavý a pro zfilmování vhodný, a tak není úplně v pořádku, když se během projekce několikrát kouknete, kolik ještě zbývá do konce. Pokud mám být konkrétnější, nejméně využitou je postava Daniela Craiga - takový bombarďák a herec par excellence by si určitě zasloužil vyniknout ve více než několika málo scénách (ty jsou ale parádní, za všechny asi "upevnění moci proti rebelům v táboře"), a celkově ho díky tomu zastiňuje komplikovaněji pojatá postava Lieva Schreibera. Jako celek mě tedy film sice zaujal a jsem rád, že jsem ho viděl, ale těch chvíle, kdy přešlapuje na místě, zkrátka nebylo málo. Asi to chtělo zručnějšího režiséra, který by dynamičtěji a syrověji ukázal život v táboře, takhle tomu zkrátka chyběly emoce, které film podobného ražení potřebuje jako prasátko drbání.... ()

C0r0ner

II. světová válka je pro mě vděčné téma, protože beru skoro cokoliv. Odpor je velmi dobrý film o partyzánech, o kterých se toho tedy moc netočí. Z tohohle pohledu tedy všechno v pořádku. Bohužel to ale celé dojíždí na rozvleklosti, kde je film v některých pasážích až úmorně pomalý. Velká škoda. 70% ()

Flynn

Zajímavý příběh. Takový trochu jiný Schindler z Běloruska :o) Daniel Craig mi přišel opět vpoho. Umí se tvářit vypjatě, což zde bylo rozhodně potřeba. Rozhodně povedený film, nedosahuje vyjímečnosti Schindlerova Seznamu či Pianisty, ale určitě stojí za shlédnutí. ()

Wormboy

Zwickove filmy mam napriek ich patetizmu v podstate rad. Je dobry rozpravac a tiez zrucny remeselnik. Odpor rozprava pribeh troch bratov viacmenej donutenych zucastnit sa protinemeckeho odboja v Bielorusku. Tema je to opat vyborna a zaujimava, aj ked historicky vyrazne zjednodusena a jej spracovanie kvalitne, avsak vzhladom na potencial len lahko nadpriemerne. Je samozrejme, ze podrobnejsie prerozpravanie pribehu bratov Bielskich by vyzadovalo viac miesta, avsak asi by som to v tomto pripade skor uvital, pretoze ich postavy sa mi zdali byt len hrubo nalinkovane (napr. oproti bratom Ludlowovcom v Legende o vasni) a tak ich osudy a cesty sa ma az tak nedotkli. Herci boli ok, nic extra. Hudba J.N.Howarda akoby z ucha vypadla jeho majstrovskemu doprovodu k Village, ale ako krovie nevadi. Finalny dojem je tak lahko napriemerny. 3,5/5* ()

Gabbo

Do dnešního dne jsem o bratřích Bielskych neslyšel, děkuji tedy za to, že to není jeden z těch dookola omílaných příběhů. Scénář jistě měl nějakou tu chybičku a postavy mohly být propracovanější. Avšak toto komorní drama to vynahradilo emocemi a hereckými výkony. 82% ()

kusper

Trapné. Dobrým jevem ovšem je, že i v Americe pochopili, že 2. světová války se odehrávala z 95% na východě. Ovšem pořád nepochopili, že Wermacht byl nejlepší armádou jakou svět poznal, která by se rozhodně nenechala napadat ze zálohy špatně vyzbrojenými partizány. Craig jako primitivní zalesák je rozhodně lepší než jako Bond, přesto jeho výkon je dost zoufalý. ()

Andre3000

Válečné osudy lidí co si to nezasloužili mě často dostanou a bylo tomu tak i v tomto případě. Hodně realisticky vylíčený příběh boje o přežití, kde si pro mě překvapivě, ale za to velmi dobře střihl hlavní roli Daniel Craig a nezklamal. Čekal sem, že to bude podobá nuda jako Katyně, ale díky bohu to bylo mnohem živější a nápaditější. Skvělý film i když se smutnou tématikou !!! ()

sulimo

Před tímto filmem silně nedoporučuji koukat na jiné dílo....Jdi a dívej se, protože pak budete horko těžko hledat důvod, proč tomu dávat aspoň ty tři hvězdy.....to snad neviděl ani režisér sám, páč kdyby jo a s předpokladem, že má nějakou soudnost, vybod by se na to, protože po Jdi a dívej se je to film naprosto nesmyslný a zbytečný.....pokud jste to neviděli, asi se Vám tahle přehnaně hrdinská, neuvěřitelně trapně namluvená (co to bylo za přízvuk, proboha???!!!, aneb víte jak se pozná Rus a Bělorus? Rus mluví rusky, Bělorus anglicky s ruskym přízvukem,co z toho plyne? prostý fakt, Zwick je debil) rádoby historická a zejména nesmírně americká záležitost asi i bude líbit.......tak....a teď si fakt nevzpomenu, proč jsem tomu ty tři hvězdy dala.....asi pro Craigovy modré oči....:-) ()

carly

každý môže byť hrdinom. a každého hrdinstvo sa prejaví iným spôsobom. natrafila som na film náhodou a zaujal ma obsah. ten námet znie tak trochu ako rozprávka, ale príbeh je oveľa menej čiernobiely. je celkom úžasné, čo bratia dokázali. dobrý bol hlavne výber hercov. a kamera ()

Pajky3

Na těhle filmech mě štve jedna věc. Když už to natočí američani (angličani) a ti evropani budou mluvit anglicky, tak proč jim ještě musí nechat dělat i ten přízvuk? Přijde mi to ještě víc rušivé než ta samotná angličtina a vadí mi to úplně pokaždé. Vždy mi to zkazí dojem z jinak velmi zajímavého filmu. Craiga moc nemusím a i tady mě dlouho odrazoval, ale nakonec byl úplně v pohodě a stejně tak i Schreiber nebo Bell. Jak jsem řekl zajímavý příběh a věřím, že by zůstal dostatečně poutavým i kdyby se nepřidávaly akce, jako zlikvidování tanku. ()

Juto

Je to vynikajúci film s príjemnou vyváženosťou ťažkej akcie a intenzívnej drámy, ale ak to nestačí na to, aby ste ho videli, už len skutočnosť, že títo hrdinovia na plátne existovali v skutočnom živote, rozhodne stojí za pozretie. 7/10 ()

Maty85

D. Craig ukázal, že umí nastavat i jinou tvář než jen tu bondovskou a E. Zwick opět nezklamal a ukazuje nám výtečně vylíčenej příběh z války. Drama, akce, napětí, romantika a vše s tím spjato pěkně hezky vyvážený ve více jak douhodinovým intervalu. ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky