Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

S.Quentin QUALE

Jakmile prokouknete, vo co se jedná, tak je to nudná hovadina s nábožensko-fanaticko-sadisticko-komunitním námětem. Věřící všech zemí, polibte mi prdel....a vy, kteří o tom točíte filmy, taky! Dvě hvězdy z milosti za syrovost některých scén a za jakštakš zdárného dočkání se titulků. Brak.... ()

HAL

Bezskrupulózně postřílených křesťanů není nikdy dost. A cynických, s nadhledem nad "základními lidskými právy" hláškujících agentů taky ne. Funny as hell. 8/10 ()

misterz

S Kevinom Smithom to je u mňa ako na hojdačke. Raz príde s filmom, ktorý ma aj celkom baví, a inokedy zase príde s nejakou koninou. No a toto je práve tá konina. Chápem tu ten istý nadhľad, recesiu a satiru, ale všetko toto je tu prezentované totálne hlúpym spôsobom a nelogickým chovaním sa postáv. Najmenej ma sklamala thrillerová zložka, ktorá krvou nešetrila, pričom v súvislosti s tým sa tu vyskytlo aj pár drsnejších alebo napínavejších scén. Na priemer však toho bolo málo. 45/100 ()

2-Xtreme

Smith je pán a dosť veľký. Pofuckovať celú distribúciu a ísť na vlastnú päsť chce odvahu a gule. Kevin to všetko má. Ale k filmu samotnému. Toto nie je to pravé orechové.. fanúšikovia to vedeli hneď, rejžo to vie tiež, tak prečo vlastne Red State vznikol? Zrejme sa potreboval vyventilovať a naložiť to každému od cirkvi, politikov až po otázky sexu. Je pravda, že Smithove filmy máme radi pre jeho nekompromisný humor, no práve tým humorom a tým ako ho podá nám chce niečo povedať a poukázať na veci, ktoré sa mu nepáčia (alebo si z toho urobiť riadnu prču). Red State je stále o tom istom. Opäť sa niekomu niečo nepáči a má potrebu si obtrieť hubu o všetko a všetkých. Prečo, ale vymeniť geniálny humor a dialógy, z ktorých ľudia padajú zo stoličky za akciu? To vie asi len jeden človek. V každom prípade to celé funguje asi tak na pol plynu a i keď je technická stránka filmu zvládnutá celé to vyzerá nejako podivne :) Krása minimalizmu zostala nevyužitá a dialógy ani dianie vo filme neprinieslo nič z čoho by divák zostal obarený.. až moc priamočiare bez akejkoľvek odbočky. V podstate mi ten film nestojí ani za tých pár riadkov, ale mal som akúsi potrebu ;-) asi takú ako Smith. ()

pornogrind

V podstatě jsem na tom jako uživatel ricci.s. Církevní filmy jsou pro mě utrpení a to hlavně kvůli těm pánbíčkářskejm žvástům. A tady tomu nebylo jinak. Red State je pouze další variací na filmy o sektách. Tahle sekta je silně zaměřená proti teplomilům. Takže co film Red State může nabídnout? Spoustu nudnejch keců, dlouhou a nudnou přestřelku a náznaky komedie ( nebo co to bylo ) a trapnej závěr. Jedna hvězda z milosti za asi dvě povedený scény. ()

Goldbeater

Čekal jsem cokoliv. Od odpadu až po pět hvězd, ale dostalo se mi tak výborného filmového žážitku, který jsem snad ani nečekal. Děsně mě mrzí, že jen málo zdejších hodnotících uživatelů dává víc jak tři hvězdy. No když někdo neumí číst mezi řádky, nedá se nic dělat. Kevin Smith nezklamal, ukázal že neumí jen komedie. Velmi povedená scénáristická směsice žánrů. Výbornej Michael Parks. Trocha humoru taky potěšila a hlavně nečekané dějové zvraty. Opravdu povedený film, který by si zasloužil víc pozornosti a hlavně víc uznání. ()

kingik

Tento film mohl být výjimečný v mnoha ohledech, ale utopil se ve zbytečné snaze o kontroverzi a nerozhodnosti, jaký žánr bude vlastně reprezentovat. Tři kamarádi ze školy objeví na netu inzerát, ve kterém zralá žena nabízí sex. Neváhají ani minutu, a protože dotyčná bydlí nedaleko, rozjedou se za ní, aby konečně smočili. Z přívěsu vyleze nevzhledná ženská s lahví piva v ruce, ale klukům se přesto líbí. Každý normální by se otočil a odešel by, ale oni něco málo vypijí piva s uspávadlem a po probuzení zjistí, že padli do spárů náboženských fanatiků, které vede šílený pastor nenávidějící tento zkažený svět a se svými přívrženci ho hodlá napravovat po svém. V prvé řadě, co mně na filmu vadilo, byly jeho sáhodlouhé a v podstatě dokola se opakující dialogy řešící jen v menších obměnách stále stejný problém, který divák už dávno pochopil, ale režisér pro jistotu dialogy nekrátil a několikrát zopakoval o co v příští scéně asi tak půjde. Zpočátku realistické vyznění dramatické situace, do které se kluci dostali, vezme za své od chvíle, kdy se do celé záležitosti vloží ozbrojená jednotka vládních agentů vedená Johnem Goodmanem. Film se i nadále snažil podsouvat, jak je syrově realistický, ale to už dávno neplatilo, ale přesto obléhání kaple bylo zvládnuto velmi dobře. Líbilo se mně, jak bylo nakládáno s hlavními postavami a nebylo možné odhadnout, v jaké chvíli zmizí ze scény. Naopak jednání některých postav, bylo místy krajně nelogické, a když se například jednomu z kluků podařilo utéct a dostat se ke zbrani, tak místo, aby šílence postřílel, dal se nepravděpodobně na útěk. Hororový příznivce příliš uspokojený nebude, protože scénám mučení není věnován velký prostor, ale zato se "fuckuje" v každé druhé větě, a stejně tak je zde únavná přehršle náboženských keců. Rovněž po herecké stránce bych nevznesl žádné námitky. Nejvíc ale překvapí, že tento film režíroval Kevin Smith a to není režisér pro tento druh filmu tak úplně ten pravý. Na výsledku je znát značná rozpolcenost díla, kdy vlastně ani nebylo záměrem natočit horor, ale spíše film, o kterém se bude delší dobu mluvit. A do jaké míry se to podařilo, to už si musí každý posoudit sám. Smith se za nic stydět nemusí, ale přesto film není snadné pro jeho kontroverzní přesah vstřebat, ale nakonec jsem ho vstřebal. 70% ()

Omnibus

Bože můj, bože můj, bože můj! Z téhle „Smithovské kritičnosti vůči všemu možnému“ mi nepěkně duní v hlavě - ještě víc než z hlásných trub v závěru, při Soudném dni, který se nekonal. A volume na maximum tomu oroštovalo pár skutečně skvostných WTF momentů. Jako - já chápu, že režisér strávil dětství v kostele (zavřený v bedně pod oltářem), a že scenárista nedostal v životě ani pár facek (věčná škoda!), natož aby se podíval zblízka do hlavně pistole nějaké náboženské fanatičky, co má zrovna den blbec, ale toto...? To nikdy neslyšel o existenci pudu sebezáchovy? Následují SPOILERY! (Varovat před nimi u blbého filmu je asi zbytečné, ale nešť). Volně přetlumočím nejvýživnější WTF scénu: "Kašlu ti na to, že chceš zachránit ty děti a mě taky. Zabili jste mi dva kámoše, takže na tvoji snahu mě zachránit ti seru, kočičko! Schválně tady chcípnu ! ... a to budeš mít za to!" Zhruba tohle svým "Naser si!" říká pomstychtivě osmnáctiletý panic rozrušené pastorově vnučce Cheyenne. A prsí se přímo do hlavně namířené pistole. A nebo, taky dobrý, ti sportovní střelci z FBI. V klídku odstřelí, pěkně zblízka, face to face, dva neozbrojené civilisty (z toho jedno rukojmí!). A aby udělali šéfovi akce ještě větší radost, chystají se postřílet i pět šest malých dětí, jen tak, aby nezůstali svědci zpackaného zásahu. ROFL! To jsem netušil, že do zásahové jednotky FBI se přijímají jen kvalifikovaní psychopati... Velmi uvěřitelné. Taková (krvelačná) třešnička na tomto debilním filmovém dortu. Jedna hvězda pastorovi, neboť zajímavě ztvárněných náboženských pošuků není nikdy dost, a druhá hvězda jeho ženě, obětavé milfce, co šla s kůží na trh: „Nepustím do sebe žádnýho chlapa, kterej v sobě nemá aspoň dvě piva“. Čiperná fanatička :-)) ()

InJo

Smith ty křesťany asi fakt nemá rád (viz DOGMA)... ;-) Pulpová multižánrová (ani omylem to není čistý horor) hříčka snažící se o společenský přesah (a ne pouze o jeden!). Zábavná, velmi svižná (skvělá kamera a střih v akčních scénách) a s rychlým, nepředvídatelným a sympaticky nekompromisním vývojem událostí. Po nevýrazných POLDECH další hodně netypická 'smithovka', ale za tuhle se můj oblíbený kultovní tvůrce nemusí vůbec stydět. 70 - 80 % ()

Sobis87

Nepředvídatelný, odvážný, inteligentní (a poctivě napsaný), výtečně zahraný, svěže natočený a hlavně zlý, zlý, ZLÝ FILM. Kevin Smith změnu žánru ustál se ctí, přičemž v případě tohoto filmu se jedná vlastně hned o dvojitou změnu - z jeho tradiční komedie na progresivní variaci na teenage horor, která se zase v polovině transformuje v akční film - v tomto případě taktéž neobvyklý. Velká spokojenost. P.S.: Michael Parks je boží. ()

Anderton

Dedukujem, že z filmu sa stal medzičasom vo Vatikáne šláger na DVD.....Otázkou filmu je, kto je tu vlastne ten horší. Odpoveďou je, že je to nepodstatné. Hlavne, aby neostali žiadni svedkovia... ()

Frajer42

Hodně málo zajímavý a přesto převelice orginální snímek o tom, jak silně se dá věřit, který na mě mnohem více zapůsobil po stránce komediální než po stránkách ostatních. Nevím jakým stylem byl film točen, ale přišlo mi to, jako by neměl vůbec žádný scénář a režisér vymýšlel zvraty na place, protože se zde velmi často a velmi výrazně odbočuje od tématu a jsou zde obrovské žánrové skoky. Bohužel se mi příliš nezamlouvala amatérský kamera a ani amatérské výkony. Obě věci jsem zde shledával úmyslné. Na tomto filmu oceňuji 2 věci. Nadhled a orginalitu. Zbytek mi skutečně neměl co říct. Takže 2* ()

teutates

Není nad bandu božích oveček, která čučí na pohádku o Svetoplukovi a třech prutech v božím provedeni. V jednotě je síla, pomyslí si dané palice. Potom co vůdce beran začne vykládat slovo boží a poukáže na daný problém, který převede do mysli spolusedících oveček, které skromně a vzorně poslouchají v domě božím, najdou společnými silami viníka/y, které musí ve jméně božím potrestat. Protože tak to chce on, jejich srdcí šampión. Nasledně na to, jinný boží služebník, který tak úplně nesouhlasí s jejich prevedením poukáže na daný problém?! božííí... 4/10, ehm. ()

oje

Pestrý příběh ladně střídá i těžko kombinovatelné filmové žánry, přelévá vývoj příběhu z jedné postavy na druhou a rozepisuje charaktery jen proto, aby nás dovedli k těm dalším. Nejde tak o horror, filozofování nad náboženskými sektami, ani policejní drama, je to zkrátka všechno pospolu v přirozeně kompaktním celku. Zajímavě vyznívající koncepce filmu potěší, žádná z přísad výsledného mixu nepoleví a nenudí, naneštěstí ale taky žádná zvlášť nevyčnívá a film zůstává tím, pod čím jej Smith uvedl – fajn počinem bez zvláštních ambicí. ()

swamp

Red state je divný film s poetikou Smithe, ale chybí tomu vtipná šťáva. Co bych dal za to, aby natočil Clerks 3. Tenhle film s "posláním" - jestli se to tak dá nazvat - není to pravé ořechové.. ale je přinejmenším lehce nekorektní, což je správně. ()

PetrPan

Brambůrky na palmovém oleji, dá se to žrát, ale ta zatuchlá pachuť přebíjí vše ostatní. Sektářské SM trochu postrádá fantazii, zato si však užijete kazatelova mluvidla do takové míry, že si budete přát, aby už mu konečně někdo vrazil hlaveň brokovnice přes krk až do prdele. Nebývám často vulgární, ale tahle nekonečná ukecaná pasáž mě skutečně otrávila, od verbalovy čtyřky jsem přece jen čekal úchylnější nášup pořádné anální lekrace. Nu což i oplenkovaný má právo na trochu toho nevinného rozjímání s pevně utaženým růžencem. Přežijete-li vše ve zdraví, dostane se vám pak už jen klasické lidové zábavy s upocenou přestřelkou, nehláškujícím Goodmanem a pokaženou pointou. Pro toho kdo čekal trnové korunky na spodních hlavách prostě nic moc. ()

iamek

Upřímně nevím co si o tomhle novém snímků Kevina Smitha myslet. Ze začátku mi kecy o bohu a víře lezly na nervy, ale jak se začalo útočit na dům od náboženských fanatiků tak mě snímek neuvěřitelně dostal. A když jsem slyšel záverečnou trumpetu tak jsem upřímně nevěděl co příjde což je v dnešní filmové tvorbě velká vzácnost. Jsem rád, že po mizerných Poldech natočil Kevin Smith další pecku. ()

klerik

Jeden z najzaujímavejších filmov poslednej doby! Označenie horor mu dosť škodí. Je to totiž originálny mix žánnrov, ktorý v celkovom vyznení pôsobí neuveriteľne poctivo. Pre mňa to bolo rovnako pôsobivé ako oscarové TÁTO ZEM NIE JE PRE STARÝCH. Prístup k téme sekty je takmer dokumentaristcký a skvelo funguje s hororvými i policajnými dejovými líniami. Priamočiare riešenia týkajúce sa už využitých postáv a nápadov je odvážne a vysoko funkčné. Obsadenie Michaela Parksa a Johna Goodmana bolo vyslovene geniálne... rovnako ako anjelske trúbenie... ()

SeBig

Smith nás asi zkouší, nebo ja nevim. První půlka kecy otom jak jsou buzeranti na hovno a druhá půlka prestrelka s panbičkařema. Nic mi to nedalo a katolíka s buzerantem by tohle asi nasralo. ()

Chrustyn

Kultovní režisér přisprostlých komedií o sexu a Star Wars Kevin Smith se buď pokoušel natočit smrtelně vážně míněný akční horor ve stylu vyvraždovaček Roba Zombieho nebo se chtěl vysmát všem církevním hodnotám a pobožným bláznům, kteří se nechávají vést bohem. Každopádně vznikla krvavá podivnost, kterou budu ve Smithově filmografii rázně přeskakovat. ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008