Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

choze

Kevin Smith si kopl do náboženských fanatiků a vyšel mu z toho guláš, který se pohybuje od PRCIČEK přes příliš ukecané a málo drsné skoro-hixploitation až po jakýsi home invasion naruby (zlí vevnitř a hodní venku) s černohumornou tečkou (vyslýchání agenty). A i když se na to dá koukat, hororisti a asi i většina diváků bude celkem právem zklamána. TUSK se Smithovi vyvedl mnohem víc i díky soustředění se na hlavního hrdinu, kterého tady de facto nemá. Michael Parks ale tradičně válí. ()

Gilmour93

Anal Penetration = Eternal Damnation. No to mi ho, Ježíši, vyndej.. Na první i na druhý pohled nekonzistentní směsice černé komedie, exploitationu a akčního dramatu, jenž se opírá o suverénní výkon Michaela Parkse jak věřící o otčenáš. Od Smithe hravě provokativní ukázka toho, že (protiteroristické) zákony se dají podle potřeb ohýbat stejně jako Písmo svaté - tvrdím to pořád, problém vždycky byl, je a bude jenom v lidech a jejich výkladu. Koneckonců, sami jsou autory výše uvedených "předpisů" a od nepaměti praktikují zásadně jen ty pasáže, které se jim zrovna hodí do krámu. Pokud by se natáčela hraná verze Simpsonů, Goodmanovi obarvit vlasy na bílo a role zprávaře Kanálu 6 Kenta Brockmana je obsazena.. ()

TeeAge

|| Scenár: Kevin Smith | Hudba: - | Produkcia: Jon Gordon | Distribúcia: SModcast Pictures, Lionsgate (US), Entrertainment One (UK) | Štúdio: The Harvey Boys | Rozpočet: 4 miliónov $ | Tržba: 1,030,000 $ || ()

Botič

Bowling for Red State! Po osmi bezchybných kouscích stačily pouhé dva filmy k tomu, aby se z Kevina Smithe stala osina ve zřítelnici. Smith zajímavé myšlenky má, ale ty tentokrát marně hledaly formu. První hodina vyvolává svou náladou mrazení po celém těle, ale jakmile se ke slovu přihlásí pušky a kulomety stává se z Red State průměrná televizní báchorka s rádoby drsnými hláškami a kupou mrtvol na dvorku šumící vesele do ztracena. PS: Doufám, že Smith, po vzoru Stevena Soderbergha, svůj konec kariéry zase hezky odvolá - byla by to škoda rozloučit se s námi flákači, co (marně?) naháníme svojí Amy, dvěma naprosto průměrnými snímky a sportovním dramatem! ()

Le_Chuck

Jediné body k dobru Smith naháňa svojou nekompromisnosťou, ináč je to babätkovske čvachtanie v plytkých vodách (škoda!). Totálne bez rukopisu a blbo natočené (prakticky celá akcia). 50% ()

castor

Zkusit se má leccos.. Ale tak jako si přeju, aby se po infantilních transformeřích demolicích vrátil Michael Bay zpátky do sedla dospělého, leč zábavného akčního nářezu, tak i u Kevina Smithe vyslovím přání, aby už kurva nechal toho experimentování se žánry. Jeho akční taškařice Poldové dle ohlasů nedopadla taky dvakrát ideálně (respektive se ani nepřiblížila tomu, na co jsme od kultovního tvůrce zvyklí) a nejnovější Red State je všechno ostatní, jen ne štiplavý pohled na současný svět. Nekouká se na něj příjemně, je těžké se s kýmkoliv ztotožnit. Kevin Smith se opět snaží být oním drzým chlapíkem, který si jde svou vlastní cestou, ale tentokráte ho nejen, že nepoznáte, ale možná ani nechcete poznat (sterilní několikaminutové monology o ničem). Možná, například po technické stránce (vizuál, kdy kamera běhá za prchající obětí a kulky tu létají lidským masem velice efektně) dokázal, že obstojí i u jiného žánru, ale v New Jersey je mu i jeho hrdinům přeci jenom o dost lépe. Protože přes možná zajímavý úvod skončíme jednoduše u dvou band lidí, co po sobě hlava nehlava střílí. Čtení mezi řádky? Ale kdeže.. Příště raději “Shut the fuck up.“ ()

viperblade

Neskutečné, já opravdu dávám filmu od Kevina Smitha plný počet! Red State je skvělý film, který v 90 % své stopáže vám ukáže fanatiky, kteří dělají špatné věci, (ale mají na to výmluvu - Bibli a Boha) aby vám v posledních 10 % své stopáže ukázal agenty, kteří… dělají taky špatné věci (ale mají na to výmluvu - zákon). Možná nejkomplexnější film Kevina Smithe, kterému, troufám si tvrdit, se ještě dlouho nedostane takového uznání, jaké by si zasloužil. Kevin konečně dospěl, rozhlédl se a napsal scénář o dnešním světě plné strachu. A je jedno, jestli to je strach z fanatiků či agentů… Je mi jasné, že přední fanoušci tohoto režiséra zde budou brečet "to není vůbec Smith", ale to mi je jedno. 100 %. P. S. Už chápu, proč Tarantino prohlásil: "I fucking LOVE this movie!" ()

freddy

To se takhle těšíte na sex, jste nadržení, a než se nadějete, dá vám číča, v níž chcete smočit, a která je mimochodem věkově tak trochu možná i za zenitem, vypít pivo, po kterém jako zázrakem usnete a probudíte se v sídle jisté sekty, která má s vaší osobou nepěkné plány... Kevin Smith, jehož filmy mě vždy dokázaly zaujmout, tentokrát přišel s podivným filmem, který by sice mohl být hororem, ale na to je zde příliš mnoho dalších nápadů, které z toho dělají ve výsledku vlastně hodně originální mišmaš něčeho, co snad ani nejde nějak stručně označit. Ale ono je to jedno, protože to funguje tak dobře, jak by mě ani ve snu nenapadlo. Zapnul jsem televizi, začal koukat na film, a oči jsem z obrazovky spustil teprve po závěrečné scéně. A celou dobu jsem si říkal, co to kurva je. Je to jiné, je to crazy, je to absolutní úlet, který ale má charizma a koule. A fakt nemůžu jinak, než hodnotit nejvyšším počtem hvězd, protože tohle si o to přímo říká. A myslím, že tenhle film jen tak z hlavy nevytěsním a bude to jedna z mých soukromých kultovek. Kevin Smith opět boduje, a to je fajn. ()

Spooner

Smithův pokus do pro něj neprobádaného žánru nakonec skončil plichtou. Po řemeslné stránce se tomu nedá nic vytknout, protože za ten malý rozpočet se to už z tohodle hlediska už asi líp natočit nedalo. Některé scény jsou správně atmosférické (všechny scény s Parksem), herecky je to taky nečekaně dobré, střílí se tu překvapivě taky dost a nemilosrdné odpravovaní postav mě hodně potěšilo. Bohužel, po scénáristické stránce už to tak slavné není. Kevin Smith toho totiž chce říct zdánlivě hodně, ale kvůli přehršelu témat a motivů neřekne prakticky nic a jeho rejpání do náboženských fanatiků, policie atd. vyplyne do ztracena. Navíc zde ani nemá člověk komu fandit, protože většina postav jsou, i když naprosto úmyslně, slizký nesympatický svině a jenom postava Johna Goodmana nabírá ty kladný body. Ty vlastně nabírá i Kevin Smith, protože je docela dobře, že po nic moc Poldech zkusil trošku něco jinýho. Zvláště když to vůbec není průser. 60% ()

Faustka

Brr… Red State je neředěný zdroj fanatismu. Až mi z těch sektářských pošuků naskákaly osipky. Ale arzenál měli slušnej. A příště raději zvolím mírnější druh narkózy;) ()

Wacoslav1

Ufff to bolelo. Námět se mi nezdál vůbec špatnej, ale bohužel se mi potvrdilo, že lidi jako verbal, červeňák a spol taky vychválí do nebe kdejakou kravinu navíc ještě naprosto chaoticky natočenou. Místy je to úlet, místy se to bere vážně. Místy to má bavit, místy to má šokovat. Kdo se v tom kurva má vyznat?!20% ()

petero

Kombinácia horor + Kevin Smith sľubovala zaujímavý to počin, čím aj Red Stete je. Síce strašidelných scén a kadencii hlášok sa divák nedočká, no absurdných situácii si rozhodne užije dosť. A na nich ten film stojí aj padá. ()

Davies182

Kevinu Smithovi se povedlo něco nevídaného, když si v jednom snímku stihne zahrát na Michaela Moorea, udělat si sám ze sebe legraci, pomrkávat na filmové nadšence kteří mají něco málo nakoukáno, a k tomu ještě solidně pobavit a držet publikum v téměř permanentním napětí! Vážně chyběli už jen ti čtyři jezdci apokalypsy a efekty za desítky miliónů dolarů na konci, abych vypálil i tu poslední hvězdu! ()

pepo

Veľká šialenosť. Mix psychothrilleru, akčného filmu a čiernej komédie v ktorej je takmer všetko možné. Jediné čo v tom filme chýbalo bolo cameo Jaya a Silent Boba. Kevin Smith sa úplne zbláznil 7/10 ()

Xmilden

Nebýt slabší pasáže, která začíná s příchodem speciální jednotky, dal bych určitě 4. Kevin Smith rozhodně nezklamal, ten chlap to se mnou prostě umí. Abina Coopera bych bez váhání označil za jednu z nejvýraznějších filmových postav, klidně i historie. Red State by mohl být určitě lepším filmem, ale ve druhé půlce mu bohužel jaksi dojde dech. Náboženství je zlo!!!! 60% ()

darkrobyk

Předně - část filmu je nepříjemně upovídaná. Kázání fanatického kněze je lakmusovým papírkem trpělivosti - blá, blá, blá. Myslí si scénárista, že veškerá omladina jest padlá na hlavu a myslí jen tím mezi nohama? Asi ano. Podá-li vám někdo cizí otevřené pivo z lednice, je to normální? Ne. Prcháte-li před zabijáky se samopalem, je logické, že je postřílíte - nebo se alespoň pokusíte. Může parta amatérských fanatiků střílet lépe než vycvičená jednotka? Dle tvůrců rozhodně ano. Na druhou stranu vítám filmy, které stále upozorňují na fanatické šílence okolo nás. Střelba působí velmi realisticky stejně jako zásahy kulkou. Škoda, že naznačené mysterium bylo nakonec logicky vysvětleno - naštěstí s vtipnou pointou. Závěr mohl vypadat komicky, leč mám obavy, že mocní opravdu takto rozhodují o osudech druhých... ()

A_FISH

Tu byli rozvázáni ti čtyři andělé, připraveni na hodinu, den, měsíc a rok, kdy mají pobít třetinu lidí. 4444. hodnocení. S.odřenýma křídlama, ale za 4. Bůh vás nemiluje! ()

juta

Zasmál jsem se za celou dobu snad jen jednou, takže bych to neřadil jako komedii. Nebál jsem se vůbec, takže bych to ani jako horor neposuzoval. Jediné co tu převažovalo bylo drama. Myslel jsem, že to aspoň dobře dopadne, nebo nějaký slušný konec, ale nakonec ani nevím co si o tom mám myslet. Trochu krok vedle od Smitha. ()

playboxguest

Kevča Smith poprvé vynechal humor (teda né že by si ho tam úchyláci mého typu nenašli) a nasadil syrovou strunu v příběhu o pošahaných panbíčkářích, kteří mají v hlavě nasráno víc, než jejich oběti v gatích. A vzhledem k tomu, že do toho zasáhne i zajímavá linka s neúspěšným polišem, rodinka se chová skoro jak vývar z filmečků Roba Zombieho a má to celé jen osmdesát minut, nenudí. 70% ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008