Krev: Poslední upír

• Hongkong Blood: The Last Vampire (více)

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

Moiraine

Rádoby efektní akční scény tvářící se jako děj nedokážou na 90 minut zabavit. Obzvlášť když postavy jsou buď nezajímavé nebo iritující. Příběh "cesty za pomstou" by mohl být zajímavý, kdyby... to byl příběh cesty za pomstou. Takhle to pořádně ani nedává smysl a působí to dost zbytečně. ()

Mik_e

Koukat se na toho Bladea v sukni dalo (už jen proto, že ho hrála Ji- hyeon Jeon, to se filmu pak odpouští ledacos), ale tím to taky veskrze hasne. Dialogy občas skutečné "perly", digitální triky do očí bijící, příběh teda žádný veledílo. Výprava je ucházející, akce je naštěstí dost. O thrilleru neřku li hororu nemůže být ani řeči.. Škoda, od divoké koprodukce Francie / Japonsko / King Kong jsem čekal rozhodně víc. ()

Zombiepod

No ja by som sa za toto aj kludne postavil. Tupý scenár to malo len čo je pravda, efekty nestáli za nič a celé to bolo tak nejak nešikovne zostrihané, že autor asi sám niekedy nevedel aký film z toho vlastne chce mať, a výsledok pôsobí veľmi chaoticky a hlupučko. No ja si myslím, že napriek tomu kolko chýb to malo, to bolo solídne béčko ktoré nenudí, rýchlo ubehne, a dokonca obsahuje zopár štýlových scén, na ktoré si človek kupodivu spomenie aj neskôr. Dostať to do správnych rúk a zmeniť obsadenie niektorých postáv (Ji-hyeon sa mi náhodou ako Saya páčila), mohol byť z toho slušný akčný fantasy nárez. ()

Sir Ludvig

Tupy film plny klyse a nudy - jednoznacne natoceny pre neskusenych teenagerov. Debilne postavy konaju debilne v debilnom prostredi, logika i skutocny cit chybaju. Menej ako dve * nemozem dat lebo: 1. hlavnou hrdninkou je japosnka skolacka s velkou katanou 2. touto katanou rozseka okolo stovky "protivnikov" (a len zlahka sa pri to zadycha) 3. niektore scenky su tak trapne, az su skvele 4. japonska skolacka je vo vacsine zaberov 5. bitky, hoci su "light", maju celkom slusnu stylyzaciu (zrejme v zhode s animovanou verziou) 6. japonska skolacka tu pije z flasky krv 7. japonska skolacka sa vacsinu casu tvari nasrate ()

stephano

jedna hvězdička za první hromadnej souboj na ulici a druhá za druhej hromadnej souboj v lesích. Jsou přehledný dlouhy plný nápadů a choreografie. Jinak ten film má spoustu chyb a předělávat manga stylem jako předělávají Franka Millera je nesmysl. ()

vieriX

Po zhlédnutí nevím prakticky o co tam šlo, kromě potoku digitální krve a vnitřností. Pro mě celkem fiasko čekal jsem mnohem více. ()

intro

Scénář u Blood: The Last Vampire je sice průměrný a už několikrát použitý, ale ještě o něco horší je to se zpracováním filmu. Chris Nahon to vůbec nezvládl. Další špatné zpracování upírské tématiky. Natočí se ještě někdy povedené? ()

Esmit

Jsem ovlivněná seriálovou předlohou, se kterou má tenhle film společného asi jen jméno Saya, něco jako rádobyupírský magický monstra a lidi měnící se ve vražedné zrůdy. Jenže v anime šlo o mnohem víc, bylo tam také více postav, více příběhu, mnohem více šmodrchanců ale chápu, že se to do filmu nevejde. Tak nuzné hodnocení bych soudila možná i podle toho, že lidi vůbec netušili, co se v samotné Saye děje, ten její rozkol, nejistota, jak se k tomu všemu popravdě dostala a jak se k tomu staví... Osobně si myslím, že to šlo natočit mnohem líp. Dvě hvezdičky dávám za to, že takové boje dokážou udělat prostě jen Japonci, pobíhající staříky, skákající děvčata, samozřejmě pantsu (oblíbené kalhotky), takže si zachovali alespoň něco z japonské "tradice" a fanscének. :) - a mimochodem, až budete chtít dělat film Blood, zkuste tam vytáhnout i něco jiného než jen zabíjený zrůd a spoustu stříkanců krve... ()

sechmet5

Japonský lesbický rip-off Underworldu (včetně pár přesně překopírovaných scén, jako například když děvčata ukradla náklaďák a prala se s lítajícím upírem). A ta uniforma mi lezla na nervy ze všeho nejvíc - to holka lehce zapadne, když je jediná Japonska v uniformě mezi Američankama v normálních hadrách. ()

lobo87

Mám rád filmy s upírskou tematikou, aj keď tu na nej vôbec nezáleží. Celé to bolo dosť slabé - od efektov až po herecké výkony. Režisér Nahon bohužiaľ po výbornom Bozku draka výrazne upadol... 45% ()

Facerr

Nadčasová podívaná to teda rozhodně není. Spíš bych řek, že to je tak teprv třičtvrtě na Blada. Pochopitelně tady nejde opomenout jistý srovnání s kolegou lovcem upírů, kterej zaútočil na filmová plátna o něco dřív. No a když budeme srovnávat, tak v tomhle případě chybí sympatickej a nabouchanej hrdina, rozmanitější akce a hlavně rozpočet. Co naopak přebývá je patos japonskejch komiksů, kterej sice může mít svoje kouzlo, ale jen v měnším množství, o čemž se tu mluvit nedá. Některý scény mě svojí přísnou japonskou strnulostí umocněnou komiksovým přeháněním vážně dováděly k smíchu. Na druhou stranu pozitivně hodnotím odvahu japonskejch filmařů pouštět se dál, než k otesákovanejm upířím monstrům. Tady příšery dokonce lítaj a berou na sebe podobu, která by vás vyvedla z míry i na maškarním pořádaným k příležitosti dne dětí. ()

CrazymanM odpad!

Ach jo,co to zase jako mělo být!Asi nemám příliš právo hodnotit,protože jsem to vypnul ani ne po 10 minutách,ale myslím,že to k názoru na film stačí!!! ()

Dr.Bishop

Dementní, debilní a stupidní zelený lidský výkal, který mi akorát zkazil dojem z výborného anime. V životě nepochopím, jaký druh kreténů má tento typ filmů na svědomí - co je motivuje k natáčení, proč to sakra vůbec dělají?? Příště radši pošlete peníze na charitu nebo mně na účet a neplýtvejte zdroji na filmovou verzi ranní stolice. Lepší příběh a dialogy bych vymyslel za osvobozujícího močení po deseti pivech v místní nálevně. Nechápu, odmítám, odvrhuji, zvracím. Chris Nahon si nadělal do vlastního hnízda a už to nevysmejčí. Fuj, špatný vtip. 10% ()

Sethlans

Bohužel mě to moc zklamalo. Bohužel tento film nemá žádné vizuální efekry, triky, bojové umění, opravdu to tomu chybí.Jediné co má, je výborná Saya alias Ji-hyeon Jeon. ()

Trilobajt

Začátek nadějný. Celkem mě zajímalo jak se celý děj rozvine a pak přišla první digitální řežba... Nic proti krvavé řeži, ale po deseti minutách máchání mečem (sličné) démonobijky zájem ochladl, přičemž by to mělo být opačně..... ()

brasek

Prekvapený som bol nízkym hodnotením, ale pochopil som svoj omyl po scéne zo školy. Snímok som ani nedopozeral, otrasné digitálne triky a naivné dobrodružstvo mi nerobia dobre na krvný tlak. ()

svist10

WTF? Scénář snad psal někdo, kdo o seriál ani nezavadil a z filmu viděl snad jen deset minut. Nečekal jsem kopírování slovo od slova, ale tohle je trochu moc. Akce je víceméně koukatelná, nicméně by jí prospělo trochu dravosti. Spoustu milých detailů zabije zbytečně rychlý a zběsilý střih a dokonce se mi zdálo, že vypadla spousta záběrů, které tam měli být. Atmosféra je sice v rámci akčního hororu solidní, nicméně k původnímu Blood: The last vampire se ani nepřiblíží. Atmosféra a výprava jsou také jedny z mála plusů, které jsem našel. Triky by potřebovaly pilovat a pilovat a scénáristu rovnou vyměnit. Takže znovu a lépe. A já si jdu spravit chuť původním Posledním upírem. P. S.: Co měla znamenat ta zjevná vykrádačka Wanted? ()

Mukade

Báječný anime-like film. 5 hviezdičiek je málo... Vy, čo dávate 3 a menej zvjozd, something's wrong with you, mali by ste sa liečiť alebo čo :)) ()

Josh Hartnett... tasí kolty?

Josh Hartnett... tasí kolty?

13.09.2009

Nepletete se, včerejší novinka se jmenovala skoro stejně. Tentokrát se ale místo veterána Jeffa Bridgese stane pistolníkem představitel mladší herecké generace Josh Hartnett. Stane se tak v… (více)