Krev: Poslední upír

• Hongkong Blood: The Last Vampire (více)

Upírka Saya je členkou tajné vládní organizace, která se zabývá lovem démonů. Ke svému lovu používá pekelně nabroušenou katanu. Děj se odehrává v půlce války ve Vietnamu na americké základně v Tokiu. Saya musí v místní vojenské škole vypátrat démony a zničit je. Produkce se ujal Bill Kong, který je podepsán pod hity jako Tygr a drak nebo Hrdina. (sheen)

destroy83

Hraná verze stejnojmenné anime řežby o mladé upírce, která si to v přestrojení za mladou školačku namíří do americké vojenské základny v Tokiu, aby pokosila pár bestiálních pijavic. Zaměstnavatel záhadné Sayi je ještě záhadnější než lovkyně upírů sama, což se samozřejmě nelíbí americkým vojákům a díky Sayiným schopnostem ani místní pijavicím, které nečeká nic jiného než smrtelné ostří samurajského meče. Původní cirka padesátiminutové anime tvůrci natahují děravým scénářem na hodinu a půl digitální řežby, jejíž souboje po chvilce těžce zavání nudou. Za zmínku ovšem stojí souboj Kata Takatory v podání Yasuakiho Kuraty, který má na svém kontě pěknou řádku rolí a ve filmu opravdu hraje, což se bohužel nedá říci o všech zúčastněných hercích. Kladně se dá hodnotit také celkový vizuál celého dílka a šťavnatý úvod. Celkový dojem je však pouze lehký nadprůměr, takže za mě této akční hororové a vkusně nadsazené řežbě uděluji tři hvězdy. ()

bartias

Krvavá pohádka vychází z povedeného krátkého anime. Půvabná hlavní hrdinka je okouzlující a démonické upíry masakruje neméně okouzlujícím způsobem. Baletní stylizace akčních scén je v zajímavém kontrastu s graficky vyobrazeným násilím. Příběh je ovšem chabý a ubírá se dávno vykrvácenými cestami. ()

tom88

Až na zopár skvelých záberov a obrázkov, či nejakú lepšiu akčnú scénu je tento film veľmi slabý až nudný. Na 30 miliónový rozpočet sú biedne aj vizuálne efekty. Herci podpriemerní tak, ako aj ostatné aspekty filmu. 40% ()

Sabrewulf odpad!

Asiatka si hraje na Blejda ve filmu, který vykrádá, co může. Do toho cáká zvláštně krystalická CGI krev (no prostě hnus) a člověk tam dokáže úplně v klidu přežít pád s náklaďákem do propasti. ()

StanislachKo odpad!

Odpady nedávam veľmi často a ani veľmi rád. Lebo som bol donedávna v takej bláhovej viere, že každý film na svete má "momenty". Ale tu nebol moment asi ani jeden. Povedal by som si, že TV produkcia, ale že rozpočet 30 mega?! Za takú sumu si mohli hádam dovoliť aspoň strihača bez Parkinsona, či desiatkou klincom zarazeným do mozgu (nie, vážne... ten strih by som zvládol lepšie aj ja napriek tomu, že strihať neviem...). Dej stupídny, herectvo sa nekonalo, gradácia žiadna, ale hlavne zúfalý storybuilding. Neodpustiteľné! Blade byť smrteľný tak by sa v hrobe obracal. ()

Cedr

Mně se to náhodou líbilo! Stačí vypnou mozek a užívat si povedenou CGI podívanou. Možná je to tím, že anime seriál a anime film na stejné téma se mi tenkrát velmi líbili a tohle mi je krásně připomnělo. ()

terunka003

Strašidelné, děsivé, temné × nerozpracované, slabé. Strašidelný to bylo. Krev taky tekla, teda krev, no jak se to vezme. Smysl to taky nějak dávalo. Ale byl to hodně slabý kulturní zážitek. Jen škoda herečky Ji-hyeon Jeon, kvůli které jsem se na tento děsuplný příběh dívala. Je to pohodovka, která pobaví svými nedokonalými triky, svou nedotažeností, zmatenou kamerou a praštěnou americkou holkou. ()

Beky odpad!

Strašidelná sračka!! Nedoporučuju nikomu!! Triky ze začátku devadesátých let, choreografie soubojů žádná, vždycky je sek, střih, sek, střih, nikdo nevrací úder, nikdo nebojuje, jen mrtvých přibývá!! Ke konci jsem už překlikával, nešlo to buhužel vydržet, ale je zajímávé jak věděli, že sračku točili a tak do traileru nacpali opravdu jen to co přípomíná film z nového století a kupodivu hodně lidí nalítlo, včetně mě!! Jednou větou: Komiksově stylizovaná krev mi nevadí, jsme přece v komiksu, vadí mi však trik, který ve vás vyvolá sebevražedný sklony. ()

oveckaoa

Anime jsem neviděl. Film se my líbil parádní masakr a to že je to přehnané a neoriginální no a co jako z toho bych vědu nedělal. ()

lennyd

Už dlouhá léta Saya (Gianna Jun) vyhledává démony, a pomocí své katany je posílá tam, kam všichni démoni patří. Jednoho dne se vydává v přestrojení za školačku na školu na americké vojenské základně, kde zachraňuje život mladé Alici (Allison Miller), dceři místního generála. Od té chvíle se po stopách démonů vydávají obě dívky společně ... Tak toto se opravdu moc nepovedlo. I když mám upíří filmy docela rád, a v kombinaci s japonským prostředím zněl námět docela zajímavě, tak se film podařilo autorům docela zpackat. Některé scény působí vyloženě komicky (Saya zabije asi milion démonů, zatímco se Alice schovává. Po chvíli Alice říká - "Nemůžu tě nechat bojovat samotnou"), a i to velké překvapení i momentálně zaostalý divák jako jsem já čeká už tak od poloviny filmu. Na druhou stranu se mi docela líbil styl natočení filmu - například scéna v lese je vyloženě lahůdková. ()

demented

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev. ()

Ceres

Film je založen na krátkém anime filmu Blood: The Last Vampire (ne TV seriálu Blood+!!), ze kterého ve filmu zbylo jen málo. Pro mě, jako fanouška anime předlohy, je tenle film zklamání. Souboje se snaží film trochu zachránit, ale ani to se nepodařilo, zbytek je k smíchu, ale spíše k pláči. Bohužel takhle to vždy dopadne, když si někdo zahrává s anime předlohou, totálně to dosloní, tohle není vyjímka. Za snahu jednu hvězdu, jinak je to pro mě totální propadák s Ji-hyeon Jeon v hlavní roli. ()

Kicune

Tak stupidní béčko jsem už opravdu dlouho neviděla. Naprosto hloupé dialogy, u kterých se člověk zasměje, zakroutí hlavou, nebo si dokonce řekne, že si z něj tvůrci snad dělají srandu. Velmi laciné triky čítající rádoby cool zpomalovačky, trochu Matrixu, samé máchání s katanou a digitální krev. Všechna klišé, na která jen pomyslete, a to nemluvím o nezajímavých charakterech, nezajímavém ději apod. A že by nějaké napětí, naznačující že se jedná o horor? Ani náhodou. Sama nuda a šeď. Nebýt podivné souvislosti s výtečným anime Blood +, tenhle film bych si nikdy nepustla a byla ušetřená zbytečného zklamání ztráty času. Japonsko-zahraniční kooperace s Korejkou v hlavní roli (mimochodem Ji-hyeon Jeon znám z vynikajících korejských filmů a naprosto nechápu její účast v tomto) prostě není dobrá. 1* za jednu a půl hodiny času, ale i tak to na mě bylo příliš dlouhé. ()

Danny F.

Souboje svižné a efektní. Děj divoký a koukatelný. Jakési ty obludy by ušli ale obešel bych se i bez nich. Celkem solidní film plný akce. 70% ()

VanTom

Pochválit se dá snad jenom vizuál (kostýmy nebo kamerové filtry jsou občas opravdu pěkné), hudba Clinta Mansella a poměrně působivá flashbacková bitka v lese. Jinak bída a utrpení: naprosto stupidní a nesmyslný děj, ve kterém nic nefunguje a který působí dojmem, že každá pátá scéna byla vystřižena, epilepticky sestříhané akční sekvence, kde jednotlivé záběry na sebe navíc příliš nenavazují, nezajímaví herci/postavy/dialogy a absolutně nefungující a nerozvinutý svět/mytologie. Korunu tomu nasazuje závěrečný minutový "osudový" souboj. ()

Curlyman

Jedným z najväčších pozitívov tohto filmu je Ji-hyeon Jeon v školskej uniforme. Nebyť jej, asi by som sa k nemu nedostal. Bojové scény celkom ujdú, ale príbeh je hlúpy a nezáživný. Ale na jedno pozretie neurazí. ()

3 AM Code

Prvnich cca 25 minut zkracena hrana verze puvodniho animovaneho Blood : TLV Nasledne se kona prachsprosty slasher namixovany s dejem B-ckoveho akcnaku. Akcni sekvence maji trochu osobity komixovy/klipovy styl a sou docela dobre, jinak je to ale bida s nouzi. Zbytek filmu je proste spatne (hodne spatne) zahrana nuda bez atmosfery s par akcnimi sekvencemi. Asi to nestoji ani za podivani. ()

sedm.1

První polovina by se dala označit za lacinou a nevýraznou verzi Bladea,ale pořád za koukatelnou blbůstku.V druhé polovině ovšem vyšla najevo naprostá slaboduchost a nesoudnost tvůrců,kteří vypytlíkovali něco tak špatného,že dokoukat to až do konce je sakra velká oběť.Skutečně úvodní zhruba čtyřicetiminutovka se ještě dá.Akce sice slabá,špatně nasnímaná a efektně dost na hraně snesitelnosti,a to přitom z digitálních cákanců alá Ninja Assassin jsem byl naprosto unešen,ale zde to prostě vůbec nezafungovalo.Děj primitivní,ale i v tomto případě pořád v nějakém slabším průměru ještě koukatelné.Ovšem právě v druhé polovině zmizelo i to málo ucházejícího z úvodu.Akce se pořád opakuje dokola,nepřinášející za prvé nic nového a za druhé je už tak nepřehledná a především přestřelená,že jsem to prostě nedával.Efekty jsou pak už pouze jen k smíchu,něco tak zpackaného a levného jsem už dlouho neviděl.A samotná zápletka se zvrhla v totální fiasko,které lze už jen okomentovat slovy Jak jen lze hluboko klesnouti?.Herecky jde též o třetiligové hráče,čemuž se nelze divit,pod tohle se mohli upsat pouze jen aktéři,mající sakra hluboko do kapsy.Krev:Poslední upír je zkrátka hodně nepovedená a laciná napodobenina Bladea,kde naprosto vše stojí za jedno velké hnědé,nevoňavé to ono :) !Velmi špatný film! ()

piserius

Škoda jenom, že to nemá s původním Blood: The Last Vampire krom názvu a hlavní hrdinky nic společného. Nedoporučoval bych ten film, pokud máte rádi původní mangu a seriál. ()

Josh Hartnett... tasí kolty?

Josh Hartnett... tasí kolty?

13.09.2009

Nepletete se, včerejší novinka se jmenovala skoro stejně. Tentokrát se ale místo veterána Jeffa Bridgese stane pistolníkem představitel mladší herecké generace Josh Hartnett. Stane se tak v… (více)