Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Cedr

Nevím proč je tento film tak odsuzován. Je jasné, že oproti ultimátní The Thing bude asi každý film z prostředí izolované polární základny působit dosti vyčpěle. Nicméně Whiteout nejde sci-fi cestou a hororové prvky nahrazuje celkem napínavým thrillerem. Je pravda, že by se dalo nalézt mnoho nedostatků, ale atraktivní prostředí (a hlavní hrdinka) a slušná vizuální stránka to všechno přebíjí. Aspoň tedy pro mě. Líbilo se mi to a potvrdilo se mi, že i průměrně hodnocený film nemusí být průměrný. ()

Kulik.Z

Jako myslel jsem si, že to byl naháč a komplic ten cápek z FBI, ale doktora jsem nečekal... Omlouvám se EfBíAj! ()

st.jim

Dominic Sena není žádný excelentní režisér a tady to bohužel jenom potvrdil. Škoda, že to nedostal do ruky někdo, kdo má pro tyhle komorní filmy větší cit (David Slade). Celá Bílá Smrt stojí na Kate Beckinsale, která zahrála velmi dobře, stejně jako Tom Skerrit. Oba herci určitě zvedají svým hereckým výkonem snímek výš. Je tu hodně věcí, které se dají předvídat a občas si řeknete, že logičtější by to bylo jinak. Bohužel se už stalo a je natočeno. Nic excelentního to rozhodně není, ale ani špatný film též ne. Je to takový klasický průměr. ()

st.verka

Škoda, škoda, šlo to určitě natočit mnohem líp. Na tak perfektní prostředí a dobré herecké obsazení si s tím režisér moc práce nedal. Zase jeden promarněný námět. Ale i tak, no, průměr. ()

ecceHOMMO

Pre mňa obrovské sklamanie....a to aj napriek šarmantnej Kate a nádhernej scenérii ( ala mrazivej Antarktíde). Dôvodom je najmä slabý scenár, ponúkajúci len slabý béčkový odvar - trilleru. ()

Mrkvič

Proč cpát do takového filmu tak nevhodnou herečku. Na Kate Beckinsale ve sprše bych se díval klidně hodinu, ale na takhle silnou postavu šerifky fakt ne. Podobné je to s filmem. Prostředí a atmosféra jak dělaný na mysteriozní horor. Bylo by to sice mnohokrát viděné, ale s tímhle týem by to určitě neurazilo. Takhle je tu dost slabounká zápletka, která se celou dobu tváří jako něco velkého, že na konci musí zákonitě sklamat. ()

Qitek

Slabé dvě. Lepší televizní thriller od režiséra, který nám neměl nikdy co nabídnout, snad jen, sem tam nějaký ten hezký filtr a jeden krásný výbuch s kovovými kuličkami. A to je opravdu vše. Nepočítám věčně krásnou Kate Beckinsale, která je u filmu opravdu jen proto, že je to kost od hlavy až k patě. O nějakém hereckém talentu nemůže být nikdy řeč. Tohle je ztráta času. ()

Honzíno

Tak jsem si myslel, že po přečtení zdejších ohlasů shledám zápletku nabitou a konec vyšponovaný do brutálního napětí a překvapivé pointe. Heh, nestalo se tak. Zápletka, WTF?? Konec, WTF?? Kdo je padouch vědět po 5 minutách, WTF??? Hudba okopírovaná z Bonda a Bourna, WTF???? Bitko-honička ve vánici, kde je úplný prdlajs vidět, WTF????! Hvězdička za Kate, půl hvězdičky za prostředí a zaokrouhluji nahoru. ()

neoBlast

Nějaký úvod, táhlý jednozáběrový příchod hlavní postavy na polární stanici. Bez okoulků se hned svlékne (!) a decentně poodhalí, výrázný záběr na pozadí Kate Beckinsale. Poté jí zavolá nějaký dědek a sprcha přerušena... Pak jsem usnul a pochybuji, že film dále nabídne více interesantnosti než v této stručné desetiminutovce. Bez hodnocení ()

ywo666

Ani dobré ani zlé. Mám pocit, že to bolo trochu nasilu natočené. Film na mňa pôsobil tak, ako by sa to tvorcovia zo všetkých síl snažili nepokaziť (až na to že policajtka a ex-vojak si nevedeeli ani za boha poradiť s vedcom, ale inak málo logických prešlapov), čo sa ale odrazilo na zábavnosti a zaujímavosti. Ako keby sa báli skúšať. Báli pridať niečo naviac. Takto je to priemer všetkých priemerov. Film nie je ani dobrý ani zlý. Ani som sa extra nebavil ani nenudil. Proste nevýrazný. Jediné plusy sú snáď antarktická príroda a pôvabná Kate. ()

tnp101

Průměrný thriller, který svůj potenciál využil jen v malé míře a je to velká škoda, protože jej tu pro natočení nadprůměrného filmu bylo habaděj. ()

Maki89

thriller s klišoidnou zápletkou a mizerným spracovaním bez nápadu... to jediné dobré tu je stále krásna Kate Beckinsale a jej kúpeľňová scéna... 3/10 ()

noriaki

Vcelku podařený thriller z mrazivé únorové Antarktidy. Zápletka není z nejgeniálnějších a upřímně řečeno občas je hodně předvídatelná, ale každý scénář nemůže hýřit nápady a plýtvat originalitou. Novátorské je prostředí, ve kterém se celý děj odehrává. Smrtonosná příroda ozvláštnila klasické schéma kriminálních filmů - vražda, hledání vraha, boj s vrahem, dopadení vraha o nový prvek. Na jižní točně číhá zhouba doslova na každém kroku a i rutinní přesun mezi místem činu a základnou se může během pár okamžiků změnit v boj o přežití. Bitka s útočníkem ve sněhové bouři při mínus 60 stupních je pak vysloveně lahůdka. Herecké obsazení je velmi slušné. Potěšili mě moji oblíbenci Gabriel Macht a Kate Beckinsale, která je nejen krásná ale i talentovaná a tady to prokazuje se vší parádou. Škoda že jejich charaktery nejsou propracovanější. Jít trochu víc do hloubky duše by určitě neškodilo. Whiteout není tak špatný jak se o něm traduje a kdo zná jméno režiséra tak snad ani zklamaný být nemůže. Dominic Sena se světlou výjimkou v podobě Kalifornie nenatočil nic, s čím by udělal díru do světa, počítaje v to i tento film. ()

lennyd

Amundsen-Scottova základna, Arktida, jedno z nejméně příjemných míst na Zemi. Ale i zde žijí lidé, a i zde je spáchán zločin. Vyšetřovatelka Carrie Stetko (Kate Beckinsale) má jen několik dnů, aby zákeřného vraha odhalila, a s ostatními opustila základnu, jinak zde zůstane uvězněna na dlouhých šest měsíců - a možná s vrahem za zády... Je jasné, že film získá asi tisíc kladných bodů za prostředí - to je tak nádherně mrazivé, že samo o sobě tvoří atmosféru, kterou by jiné filmy mohly závidět. Škoda jen, že většinu kladných bodů film ztrácí nevýrazným scénářem (kdy mi jako divákovi bylo úplně putna, jestli Kate vraha odhalí nebo ne, bylo mi i vcelku fuk, proč vrah vraždil) i hereckým obsazením (kromě Kate Beckinsale ani jedna zapamatovatelná tvář, natož někdo, ke komu bych si jako divák vytvořil nějaký vztah). Přitom ale, když Kate (nebo kdokoliv) vystrčil nos ze základny, nabíral film na stoprocentních obrátkách a fičel (stejně jako vítr extrémní rychlostí) - byť, hlavně v jedné ze závěrečných scén jsem si říkal, proč na kladné hrdiny působí atmosférické podmínky úplně jinak než na padouchy. Jo a malé pochlubení, vraha jsem odhalil hned na začátku - i když jen tím, že jsem si tipl toho nejméně pravděpodobného a ono to vyšlo... ()

venison

Klasická béčkoidní akčárna s chatrnou zápletkou, která kupodivu funguje na atraktivní polární krajině, akční dějovou linií a relativně přesvědčivými hereckými výkony.. Po shlédnutí to divákovi v hlavě nezůstane, kulturní zážitek nepřinese, ale jako odpočinkový filmeček se to celkem slušně dá.. Hodně se blíží devadesátkovým thrillerům :-) ()

JohnSmith

Celkem slušný thriller,sice to není nic extra,ale rozhodně je to profesionálně natočený. Celkem rychle se příběh rozjel a udržoval si standartní tempo až do konce. Možná bych vyškrtnul ony flashbacky,ale jinak to celkem šlo. Bohužel scénář nedává hercům moc prostoru,takže o nějakých výkonech tu nelze mluvit. A ta zima byla fakt pěkná. ()