Sesterstvo putovních kalhot 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

Sesterstvo putovných nohavíc 2

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 115 min

Hezké, milé, nenásilné, hladící × místy nepatřičně trapné fráze. Ale i tak jsem film k závěru oplakala. První díl jsem neviděla, tak jsem se nemohla dost dobře seznámit s hlavními postavami, ale všechny mi přišly milé a fajn. Každý řeší nějaký problém, a řeší se lépe pokud k tomu máme kouzelné kalhoty a k tomu tři skvělé kamarádky. Byl to pohodový film, v závěru bylo na můj vkus moc otřepaných frází například: "Byla by na nás hrdá! Bez Tebe bych to nedokázala." (scéna po porodu, tu při porodu si nepamatuju; pozn. autora) Sesterstvo vám nic nevezme, dodá maximálně trochu optimismu.(30.1.2009)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $44,089,964Tržby Celosvetovo $44,352,417Tržby za predaj DVD v USA $14,509,836 //počet predaných kusov 934,176║ Z tohto žánrového súdka jedna z tých príjemných a pozerateľných vecí, Grécke prostredie opäť očarilo. /70%/(11.3.2010)

Řekla bych, že druhý díl byl příběhem o něco lepší než jednička, na 4 hvězdičky to ale i tak nemá. A to i přesto, že hlavní čtyřka hereček se zdála také hrát o něco lépe než předtím. Hodnotila bych to jako docela dobrý film pro holky, ne však pro opačné pohlaví :-) ~(3,3)~(14.3.2009)

Nemůžu si pomoct, ale mám pro tyhle sympatický holky a jejich příběhy jakousi nepřekonatelnou slabost. Slabost a pochopení pro všechno, co prožívají, co cítí, co vyjadřují, jak jednají, čím procházejí... Neznám původní předlohu, ovšem autorka se očividně dobře vyznala ve vnitřních stavech dospívající duše a jejích typických i netypických pocitech, kterými je člověk v konfrontaci s různými situacemi zaplaven. Film zručně servíruje jednu přívětivou scénku za druhou, z níž postupně skládá celkovou atraktivní mozaiku směřující ke zdárnému konci společného příběhu, a i když místy lehce sklouzne k poněkud okaté sentimentalitě a situační narafičenosti, dá se mu to s klidným svědomím romanticky oblažené duše odpustit. Poslední scéna filmu, v níž holky zahučely do vody, se spontánním výbuchem smíchu Americy Ferrery, který zaručeně neměla ve scénáři, prozrazovala, jak si samy museli natáčení srdečně užít.(16.2.2010)

• Prochy38

Chtěl jsem dát 3*, jakože to není tak špatné, ale asi to nechám takto. Evidentně se to snaží nabrat na "úspěchu" prvního dílu, který podle mého nebyl tak zlý. Ale příběh, pokud se tomu tak dá říct, je absolutně nijaký až trapný. Každé z našich hrdinek si všímají jen hezouni a kulturisti. Bloncka, která minule byla schopna akorát kopat do balonu teď bude šířit rodinná moudra apod. Holky se chovají jako malá děcka, dějovky jsou trapné a nulové. Snaží se to hrát na romantiku, city a moudra ze života, ale je to spíše trapná pohádka pro malé holky.... Škoda...(12.6.2012)

• - Spoiler: Film je natočen podle knižní předlohy od autorky Ann Brashers, která vydala 4 díly, filmaři natočili pouze dva. V knize kalhoty dívky ztratí až v posledním díle, kdy jsou na vysoké, zatímco ve filmu už ve druhém. (Aknah)

• - Závěrečná scéna, kde dívky skočí z útesu do moře, byla přidána na žádost Amber, Americy a Blake. V Řecku viděly 2 teenagery skákat z útesu, ty je přesvědčily, aby to taky zkusily. Dívky následně požádaly režiséra, jestli se by se takováto scéna nemohla objevit i ve filmu. (HappySmile)

• - Herečka Alexis Bledel byla v době natáčení o šest let starší než její herecká kolegyně Blake Lively, ve filmu však ztvárňují devatenáctileté dívky. (Aknah)