V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

hygienik

Zapnúť TV o 20.00 so sebou nesie riziko, že uvidíte veci, ktoré sa javia ako dobré, ale v skutočnosti by bolo lepšie, nikdy nezistiť, že existujú. ()

fmash

Ále co, tady všichni nadělají... DaViD´82 mi bohužel vyfoukl to hlavní, co jsem chtěl k tomuto dílku podotknout: kdyby si ten vůl Hartl (nebo kdo to má na svědomí) odpustil tu svatokrádežnou mesalianci a nesahal drze na artefakt české komedie, mohlo to proběhnout všechno v klidu a bez emocí. Tedy samozřejmě i bez emocí na plátně, ale český divák je dávno zvyklý, že většina současné produkce je prostě jen napůl odfláknutá podívaná ke klobáse a pivu. Proč mimochodem zůstaly postavy z původní rodinky, nechaly se jim některé detaily (Poldinka, kupříkladu), ale jinak z nich nezůstalo nic? Čili, abych se nerozepisoval, kdyby se film jmenoval jinak a postavy kdyby se předělaly kompletně, mohli jsme mít nekonfliktní úsměvnou epizodu jako pilotní díl seriálu, nebo jako televizní film. Takhle dávám 3 hvězdy jen pro to, že vědomě nechci hodnotit drzost a hloupost tvůrců ohledně přiznání vzoru svého opisování (protože o remake nejde), ale fakt, že nakonec se na to dívat dá. V opačném případě bych dal odpad a nepolemizuji s nikým, kdo tak skutečně učinil. ()

OG_Swifty

Je to další řadová česká "komedie". Se vším všudy - debilním scénářem a přihlouplým humorem. Co naplat, že jsou ve filmu i dobří herci - když nemají pořádně co hrát, tak není ani co předvádět. Jedna hvězdička za věrnýho nádražáka a druhá za poměrně sympatickou ústřední dvojici. Jenom prosím už žádný filmy s Lilianou Malkinou v roli bláznivý ženský a nevychovanýma smradama... ()

Kosmik odpad!

Jako film nezávislý na kultovním seriálu by si možná zasloužil 1*, ale za neoddiskutovatelné PARAZITOVÁNÍ na klasice to musí být čistý ODPAD! ()

ilemas

Možná je to tím, že jsem byl trochu opilý a byl v dobré náladě, tak se mi film líbil. Rozhodně si zaslouží vyšší hodnocení.Docela příjemná česká komedie,Mádl výbornej. Seriál jsem neviděl, tak nemohu srovnávat. ()

BoredSeal odpad!

Navrhuju zakázat točit další české filmy bez speciálního povolení příčetnosti. Protože tohle byla fakt síla. A zastřešit to žánrem "komedie" nebo dokonce označit to za remake vtipného ČB stejnojmenného seriálu? Vím, co by mi pomohlo ulevit si. Rozstřílet na cucky nějakou ukrajinskou nebo sovětskou dementní babu, která se vydává v Česku za herečku rotačákem z Predátora. ()

maverick10

Stojime snad na prahu nove ery ceske kinematografie, kdy tvurcum dochazi napady a zacinaji tocit nevtipne komedie? Nebyt scenky se zarlivym autobusakem ani bych nevedel, ze nam tento snimek predklada humorny pribeh. Oni totiz tvurci snad predpokladaji, ze ony situacni peripetie hlavnich hrdinu sami o sobe staci jako komedie. A kdyz mistrovi pera dochazi napady, tak nam proste do pribehu zamota spoustu zbytecnych postav. Takova normalni hovadinka co skonci v zapomneni a po letech po ni nestekne ani psi gulas. ()

Katarine

Nuda, asi dvě větší pousmání a zase nuda... Tohle k původnímu vynikajícímu seriálu ani nečuchlo. Aspoň že Holubová a Dulava předvedli skvělé výkony. ()

easaque odpad!

odpad Na zhodnocení tohoto paskvilu mě stačila čtvrthodinka a možná bych po delším sledování přišel k nějaké újmě a nebo k průjmu ;-). Ani si to netroufám s něčím srovnávat, protože už samo o sobě to nefunguje. Herecké obsazení sice kvalitní, ale nejsou kompatibilní a na vzájemné vztahy si jen hrají. Ale to asi nejde, když scénář nestojí za nic. Zbytečně to rozmazávat a zkuste jen na vlastní nebezpečí .... já se Vás snažil varovat! :-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Nevím, jestli je to plus nebo spíš mínus, ale původní seriál, který byl tomuto filmu předlohou, jsem nikdy neviděla. Takže jako nezaujatý divák, který šel na tenhle film do kina díky velké reklamní kampani, která kolem něho byla (i když nemám moc ráda hlavní herečku), a vlastně od tohohle českého filmu vůbec nic nečekal, musím říct, že to byla naprosto báječná komedie. Skvělé komediální postavy (hlavně babička), jedna vtipná scéna za druhou (nejlepší byla ta se záchodem). Opravdu jsem se celou hodinu a půl musela smát. ()

MartinNDL

Hodně zajímavý mužstvo tahle rodinka. Kvalitní hráči jako Mádl, Dulava nebo Holubová mi dávají naději, že by se moh hrát dobrej zápas. Jenže ono to moc nefunguje. Občas klička, přihrávka nebo pokus o střelu, ale kurva prohráváme už 2:0 a to je půle. Dám si klobásku a doufám v lepší druhej poločas. Trenér Hartl je ale asi blázen a místo posílení útoku se hraje někde na polovině hrací plochy a začíná to bejt pěkná nuda. Mádl hraje dobře a po pár slušných pokusech z dálky snižuje nakonec na 1:2. Diváci ještě věří, ale týmu bohužel dochází dech. Hráčům chybí myšlenka, moment překvapení, něco originálního, čím by překvapili soupeře. Místo toho jenom marný nakopávání. V závěru dostáváme na 1:3 a není co řešit. Naštvaně opouštím stadion a nic podobnýho už nechci vidět. Někteří zklamaní diváci řvou Hartl ven, ale víme, že ho stejně nevyhodí. ()

Jack_D.

Vydrzel jsem koukat do prvni reklamy, pak jsem to redeji prepnul. Nerikam ze to bylo spatne, ale zadna slava to taky nebyla. Rozhodne jsem cekla vice. ()

Giggo

Zbytečnej film, ale kterej z českejch filmů poslendí doby není zbytečnej? Postavy se snaží bejt náramně zábavný a vše je psáno, aby se divák pouze bavil. Bohužel toto nestačí, k původnímu českému seriálu má tento film opravdu velmi daleko. ()

rakovnik

Taková normální pitomost o ničem, jakých se točí v této době mnoho. Nejslabší článek: babička. Řvoucí otravující kluci jsou zde také dost zbyteční. Celkově špatné, nudné, nevtipné. ()

Martin741 odpad!

Dementna a retardovana kravovina o zivote 4. generacii na jednej samote. A na odpade nezmeni nic ani Labuda starsi. 0 % ()

cariada

No není to vůbec špatné je to tak na půl mezi 3 a 4 ,ale prozatím dám za 3. Nevýhoda je dát tomu stejný název jako seriál. Jelikož to každý srovnává a to je škoda. Já se pěkně bavil stejně jako asi 50 lidí v kině. Postava babičky mě ze začátku připadala jako z jedličkárny. ()

Nach

Velice slabý odvar slavné černobílé klasiky. Herci se sice snaží, ale scénář jim to neulehčuje. Herecké projevy se pokouší navázat na dávný seriál, ale jen tím si vlastně kope cestu do pekel. Kdyby se tento snímek vykašlal na veškeré participování klasiky z roku 1971, tak by měl alespoň nějakou šanci získat průměrnější tři hvězdy za vcelku koukatelnou komedii. Takhle bohužel palec dolu do mírného podprůměru. 40% ()

Crawler-D

Budu přísný, i když to není až takový průšvih, jak se z ukázek mohlo zdát. Ano, stále je to průšvih, ale to hlavní, co filmu sráží vaz, je, že se tak urputně snaží parazitovat na výtečném českém seriálu Taková normální rodinka, i když jenom ukradli jména a pár základních charakteristik. Je to hold o ničem a přenést nostalgicky bizarní feeling sedmdesátkového seriálu do dnešní doby, je naprostá sebevražda. Zajímavá je jen Lilian Malkinová, protože si tu infantilitu vážně užívá. Stokrát lepší než Jak se krotí krokodýli...ale tak jenom dvacetkrát. ()