Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Sedmilhář

asi nejsem cílovka...efektů plno, jinak klišé, klišé...prostě nejsem cílovka...nejlepší na celém filmu je komentář od verbala ;) ()

wizaard

Jelikož mě hodně překvapilo převážně velmi pozitivní hodnocení filmu Warcraft zde na ČSFD (v době psaní textu 75 %), přidám také svou krátkou trošku do mlýna... Inu, grafická stránka filmu je povedená (na to jsme však u podobných filmů v roce 2016 tak nějak zvyklí), hudba tematicky správná, ale naprosto nezajímavá (žádné jasné motivy, které si budete broukat, nenajdete, veškerá hudební složka je jen standardně připravené podkreslení), příběh a celkově scénář je i na film podle hry až příliš jednoduchý a (samozřejmě) plný klišé toho nejhrubšího zrna s motivy (i scénami), které jsme už mnohokrát předtím viděli jinde. Co mě mrzí dvojnásob, jsou uměle vytvořené "emocionální" scény, které se drží ověřených a prvoplánových šablon, které nezbaštím ani já. Opravdu hodně mi nesedlo herecké obsazení - jednak většina herců ve filmu v podstatě nehraje (možná jim křivdím a za vše může scénář s často topornými nebo naopak extrémně plochými dialogy), jednak máme - jak to tak bývá - osazenstvo plné krasavců a krásek, kterým nevěřím skoro nic, co na plátně předvádí, no a jednak mi spousta herců na své role přijde příliš mladá. Děkuji za pozornost! ()

Radim98

Koukalo se na to opravdu hezky, ale jakožto světem Warcraftu nedotčený divák potřebuji vedle krásných vizuálů ještě také vtáhnout do děje a to se jaksi nepodařilo. Všechno kolem tohohle filmu je tak neuvěřitelně zjednodušené, až to přestává bavit. Logická posloupnost akcí a reakcí je tu postavená na hlavu a smysl jednotlivých úkonů hlavních hrdinů se tak často úplně ztrácí. Travis Fimmel sám je ve filmu hodně cool, jeho ani žádná jiná postava se mě ovšem nedotkla. Pro mě jen kukátko do opravdu nejpoctivějšího a nejčistšího fantasy světa, nic víc. ()

Lockdown

Určitě jako každej fanoušek herní série jsem k filmu přistupoval poněkud obezřetně. Filmaři na tom pracovali dost dlouho a pod drobnohledem Blizzardu se pokoušeli vytvořit něco, za co by je publikum neposlalo úplně do řiti. A jaký je výsledek? Vizuálně je vše dotaženo k dokonalosti. Prostředí fantastické, k tomu navíc výborná hudba od Djawadiho. Já mám však bohužel obrovský problém s castingem. U orků toho moc poznat nejde takže tam je to asi jedno, avšak u lidí. Grupa v čele s Vikingem Fimmelem, nebo kazatelem Cooperem připomíná spíše skautíky běhající po lese plném růžovoučkých jednorožců, než neohrožené rytíře. Korunu tomu pak nasadila postava Medivha hraná Benem Fosterem. Ten je jako herec v jiných filmech úžasný, ale zde by se hodil přibližně někdo o deset let starší. Takhle to všechno působí až moc komicky. Upřímně bych byl moc rád, kdyby se tvůrci rozhodli odkývnout i pokračování, případně další díly, protože zde je víc než dost příběhů, které by si zfilmovat zasloužily(viz. Arthas). Jako fanoušek herní série tedy říkám, ač mi tam těch věcí vadilo na můj vkus až moc, jde o vcelku povedený snímek. 75% ()

Pythonator

Házet tento film do jednoho pytle s Pánem prstenů je blbost. Nesahá to Jacksonovi ani po kotníky. Jenže je tu jedno ALE. War Craft je film z plnohodnotného fantasy světa, který ačkoli nevznikl v knihách, ale v hrách, stále se jedná o úžasný fantasy svět, a s tím se dá ve filmech pracovat. To, že scénáristé nejsou Tolkien, je už věc druhá. Příběh War Craftu skutečně za moc nestojí. Kdo ovšem očekával po filmu podle počítačových her něco víc, tak je hlupák. Já neočekával ani z daleka tak vynikající nářez, jaký jsem dostal, tudíž nemám v podstatě na co nadávat. Veškeré stížnosti na příběh, herce a roztomile barevné umělé kulisy musí stranou, protože ten film je pro každého fantasy nadšence dokonalý únik do jiného světa. Kdo se nedokáže u tohoto filmu jednoduše bavit a slintat blahem, tak podle mě není pravý fantasy fanda. Kdo se netetelí štěstím při pohledu na dokonalé digitální efekty ve strhujících akčních scénách, kde si dávají zubatí skřeti do držky kladivem a obří vlci strhávají rytíře z koní, ať se jde vysrat. Ten film je nářez a jeden pohled na bojujícího gryfa mi stačí na to, abych odpustil všechny nedostatky, které z toho potenciálního velkofilmu dělají jen dokonale vyšperkované tupé béčko. ()

KiJi

VELKÁ FANTASY SE SLABÝM PŘÍBĚHEM A JEŠTĚ SLABŠÍMI DIALOGY Úrovně Pána Prstenů to nedosáhlo ani náhodou. Spíše bych to připodobnil k epické pohádce. Nablýskaní rytíři, králové a hrady; ani ti Orkové nevypadají nijak hrůzostrašně. Tvůrci přenesli svět a barevnost hry na plátno a nic víc (někteří na csfd se posmívají, že jsou jak teplouši…bohužel nepochopili, že tvůrci chtěli před diváky dostat legendární hru). Nejpoutavější na filmu jsou pouze scény s magií. Choreografie soubojů a bitev je už horší, ba dokonce silně banální, takové tuctové intro her, bouchají a plácají do sebe (jo bitva, jakou předvedli v Game of Thrones v 9. dílu 6. řady, to je jiné kafe). Což je škoda na tak velký film. Děj má dva základní motivy, zřejmě variace na Mojžíše a národa, který si zničil planetu a chce se stěhovat jinam. Jenže tento film příběhy teprve rozehrává, takže závěr je silně otevřený a divák s hrůzou zjišťuje, že to fakt bude série… Viděl jsem to ve 3D… o jeho smyslu trošku začínám pochybovat, že by to byl nějaký vodvaz a já z toho skoro nedýchal, tak to ne. Zajímavé byly akorát širokoúhlé záběry krajin. A tento názor podtrhla pak 2D verze, ve které banální dialogy a otřesné herecké výkony byly ještě víc znát. Postavy jsou totiž schematické, bez vlastní osobitosti – kouzelník Medivh je jak Ježíš, Lothar hraje Ragnara, král je Artuš/Karel Veliký/Karel IV. Celkově děj není propracovaný, dialogy vo ničom. Prostě nuda. ()

PePiG7

Nadherne vizualni zpracovani, bylo prijemne po Hobbitovi videt opet krasnou krajinu a prirodu. Videno ve 3D. Za 5 ()

Krupe

Tak pro nás neznalé a nezasvěcené o fenoménu Warcraftu je to moc modrých a zelených koulí, blesků, fleků či čeho všeho pohromadě :) Ale vizuál s hudbou jsou na jedničku, to jo. Zbytku už nerozumím... ()

Africanus1

Počítačový hry je lepší hrát a ne se na ně dívat. Nikdy jsem teda nebyl zavilej pařmen čehokoliv a tahle WoW mánie mě taky minula. Že by se po těch nekonečných dvou hodinách na tom něco změnilo a já dostal chuť zkamenět u kompu a kosit orky, tak to ani náhodou. Prefabrikovaná instantní nuda plná zelenýho bordelu a žhnoucích očí. Ne, díky. Vím, že je to úspěšná a oblíbená hra, ale jako pařba to mělo i zůstat. ()

mansonn

Pokusit sa sfilmovat takyto material vyzadovalo vela odvahy....Co chybalo....dobra otazka.... vyhrali sa na efektoch, vytvorili obstojny fantasy svet, kde tu im ulietala vyska osob, dej hmm chybalo mi vyvrcholenie deja, film ma proste nechytil i ked pacil sa mi ...carovna esencia chybala ()

shinlove

Asi nejkvalitnější zpracování filmu dle herní předlohy! Jako už aby byl další díl / díly. Fakt se mi o moc líbilo...i když Ben Foster tu má image jako David Guetta :D Nicméně parádní podívaná. 4* ()

michael99

Než to vyšlo, bylo toho všude plno. Propagace "největšího filmu historie". A čeho jsme se dočkali ?¨Filmu který je těžce pod průměrem toho jak ho propagovali. Neříkám, že film není špatný. Film je celkem kvalitně natočený, ale proč kolem toho všichni dělali tolik povyku ? Prostě normální film s originálním příběhem. Efekty bomba. Ale něco mi v tom příběhu chybělo. ()

WilliamMW

Plnohodnotný fantasy zážitek. Nepředvídatelné, svým způsobem originální a vizuálně krásný film. Hra je ve filmu jednonačně poznat a to jsem ji nehrál bůhví jak dlouho. Vlastně ani nevím, co bych vytknul. Snad jen to, že má film smůlu, že přišel v době, kdy už jsme podobnými tituly přesyceni. Lituji, že jsem nestihl projekci v kině. 80%... Snad to nepřitáhne moc lidí k online hrani. :-D ()

Krocan

Film jako takový je v podstatě na 1 hvězdu. Druhá je za to, že je to podle počítačové hry a na rozdíl od jiných případů, to nedopadlo ještě tak moc tragicky. Do konce jsem to nedokoukal. Univerzum, ze kterého film vychází zmapované nemám, takže jsem pravděpodobně nedokázal ocenit celou řadu odkazů a spojitostí. Jako samostatný film to pro mě ale prostě nefungovalo. ()

TimyD.

,,Zase práce? Tak já teda jdu!'' Tuto hlášku zná snad úplně každý, který zažil éru Warcraftu III. Již dlouho očekávaný film se stal špičkovým unikátem mezi filmy podle hry. Děj sice není stejný jako ve stejnojmenné hře, ale uchvátí Vás už jenom hlavní postavy a grafické zpracování. Zelení mužíčci a nečekaný zvrat k závěru, bomba! Vřele všem doporučuji! FOR THE HORDE!!! ()

pichta

Pre oko nádherné filmové podanie starého Warcraftu. Postavy boli výborne spracované, dobrý príbeh - aj keď sa v ňom veľa neudualo, čo otvorilo cestu druhému dielu. Ale malo to ducha. Boje boli dobre urobené, zápletka dobrá, chvíľu človeku trvalo všetko pojmut o čo komu ide. Odporúčam a teším sa na ďalší diel. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy