Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Magnomous

Nepovedal by som, že to bolo infantilné, ale ten dej... Hrozná, neoriginálna, predvídateľná klasika, v ktorej ako tu už u takýchto klasík býva, sa skoro nič nedialo. Ten film by sa dal bez problému skrátiť na 40 minút a aspoň by tak nenudil (miestami). Aj tie choreografie bojov 1 versus 1... Dalo sa z toho niečo vyťažiť, ale toto bolo proste "odfláknuté". A Ragnar sa mi teda zrovna na hlavnú rolu nehodil. Je to dokonalý herec do prepnutých vikingov, ale sem, ako nejaký rozumný vodca? To tam fakt nesedí. Inak audiovizuálne efekty boli fajn, ale kvôli tomu filmy fakt že nekukám...Po pozretí celkom dosť dobrého traileru bolo toto celkom dosť dobré sklamanie. ()

inhotep

Warcraft jsem hrál kdysi dávno, tu strategii s princem Aratasem, byla to fajn hra, Wowko jsem ale nikdy nehrál, možná právě proto mě film nijak moc nenadchl. Připadá mi to uměle a infantilně stylizované, tato "greenscreen land" se nemůže vyrovnat kouzlu Nového Zélandu, sídlo králů pripomína zase hrádek z loga Walta Dysneye, zbroje a meče nejsou funkční, ale okázalé a jen stěží by plnily svůj účel při boji, ale vypadají cool. Jsou to takové omalovánky, no chápu jde wowkovou stylizaci, ale mě to rve oči. Scénář je slaboduchý a nezajímavý herci postrádají charisma, snad jen ta horda orckých "muslimů" kteří si zničily svou zemi a proto potřebují upravit k obrazu svému (tzn. zničit) kultivovanou civilizaci je poměrně, v současné cituaci, trefná, agitování za "integraci" je už ale směšné a laciné... ()

MirINDay

Film se mi líbil, i když jsem hru nikdy nehrál. Oceňuji, že se taky tvůrci nebáli "udeřit kladívkem na hřebíček". Žádná strana nepřevažuje a děj pro další filmy tak zůstává otevřený. To, co mi vadilo je, že jsem tak nějak čekal drobné představení hlavních postav nebo světů obecně. ()

Wolfis

Začiatok mi prišiel trochu moc v rýchlosti prerozprávaný, čakal som bližšie prezentovanie Draenoru. Dej filmu bol možno trošku jednoduchší, no úchvatné CGI, pri ktorom nie je čo vytknúť a prostredia zodpovedajúce počítačovým hrám či prepracované epické bitky Orkov a ľudí s krásnymi efektami a mágiou to pekne zahladzujú a dej sa dá to tak bez žiadnych problémov prekusnúť. Sem-tam padnú vtipné narážky, ktoré filmu dávajú aj kúsok vhodného humoru, čo určite poteší a na nejednej tvári sa nájde úsmev. Koniec nadobudne rýchly spád, a tak celkové rozuzlenie príde z minúty na minútu. Ja ako bývalý hráč "World of Warcraft" som si toto filmové spracovanie hry, ktoré vo mne vyvolalo istú nostalgiu, užil a verím, že pokračovanie bude ešte lepšie. FOR THE HORDE! /85%/ ()

hejkalakate

Pro mě veliké překvapení, hru jsem nikdy nehrála, takže jsem neměla potuchy, co od toho očekávat. Určitě se podívám ještě někdy ráda znovu a už teď se těším na další díl. Úžasná hudba a konec. ()

Veeky

Pro mě, jako pro fanouška her a příběhů to byla jistá povinnost s musím říct, že peněz vůbec nelituji, naopak, film jede v perfektním tempu stejně jako Warcraft hry a i když občas něco nevysvětlí, nebo projeví chybu, dá se to překousnout. Na celém filmu je vidět, že je to spíš jen příprava na další filmy a to je dobře, protože ja chci víc, mnohem víc ()

GreedyOne

Tak, předně bych chtěl zmínit, že ačkoliv jsem před mnoha lety hrával strategii Warcraft 3 a v současnosti si rád zahraji Hearthstone, kde se postavy z tohoto světa také vyskytují, tak nejsem žádný velký znalec příběhu a všeho okolo. Tudíž jsem se na film díval spíše jako nezaujatý divák, než jako nějaký velký fanda. A upřímně, od příběhu jsem asi čekal více. Fanoušky série určitě zaujme, ale mě přišel příliš obyčejný a předvídatelný, s nemnoha zvraty. Až moc se točil kolem hlavní myšlenky, kterou je brána mezi světy. Co se mi naopak líbilo, bylo to, že umíraly i hlavní kladné postavy, za což mají tvůrci u mě nejeden plusový bod. Výsostně totiž nesnáším, když hrdinové porazí milión protivníků, kteří je ani nemají šanci ohrozit. O efektech mluvit asi ani nemusím, ty jsou dost dobré, zaujaly kratší úseky POV scén z bojů, těch mohlo být vícero. Prostředek filmu postrádá tempo, které získá až na konci, ten je ovšem otevřený, aby se mohlo natočit dalších deset tisíc dílů, ostatně jako v každé podobné fantasy věcičce. Nemusel jsem ani typická klišé o přátelství, lásce a podobně, která zazněla z úst několika protagonistů. Sečteno a podtrženo se ale jedná o jeden z lepších fantasy filmů poslední doby. ()

Drslw

Pozitívne prekvapenie! Má to síce logické diery, chýbajúce scény (director´s cut bude tak, tipujem, o hodinu dlhší), ale z výtvarného, hereckého, režisérskeho, akčného a trikového hľadiska niet čo vyčítať... Teším sa na dvojku a trojku! :) ()

soulless

Má to rezervy, má to díry, má to chyby (například scénář). Ale je to Warcraft, který vypadá k*** dobře. Celý film jsem žral jako malý, takže za mě paráda :) 9/10 ()

Lubess.Knopp

Kdybych hrál všechny hry od Blizzardu, tak asi ječím jak třináctiletá Markéetka na koncertu Justina Timberlaka, ale jako normální debil, kterej hrál jenom wowko tak se mi to zdálo průměrné a čekal jsem od toho více. Efektů bych se moc nedotýkal, protože lepší jsem asi neviděl a co se týče hereckých výkonů tak to dle mého byla katastrofa, ale každej má jinej názor. Gul dan a Mediv, soundtrack to mě zaujalo na tomto filmu. ()

sunny.day

World of Waercraft jsem nikdy moc nehrála. Vím, jak vypadá prostředí hry, postavy a tak nějak znám zhruba kostru příběhu. Toto fantasy se mi líbilo především pro to zpracování. Orkové opravu skvělý. Všechna města super. Hory jako ve hře. Toto opravdu chválím. Ale samotný příběh? Podle mě jen tuctový dobrodružný film s celkem nezajímavou zápletkou. ()

mpet

Nemůžu si pomoct, ale jsem lehce zklamaný z tohoto filmu a hlavně z toho, jak všude slyším, jak dokonalé to je. Efekty byly absolutně úžasný a bitvy taktéž, ale chyběli mě tam kouzla, elfové, démoni a spousta dalších bytostí z herní série. Chápu, že tam přidat tyto bytosti mohlo být dosti nákladné, ale bez těch bytostí a kouzel to prostě není ono. Proto jsem byl z toho lehce rozčarovaný, neboť to nebylo to co jsem očekával. ()

SRK

Nie som hráčom Warcraftu ani som ho nikdy v živote nehral. Nečítal som ani jednu knihu Warcraft iba som videl obal z knihy. Mám rád fantasy, sci-fi a mágiu vo filmoch. Ale to čo predviedol tento film bolo trochu sklamanie. Tie 3 hviezdičky som dal kvôli tomu že sa mi páčili kostýmy, páčila sa mi hudba a špeciálne efekty mágov. Príbeh bol biblický a na jedno kopyto, dalo sa predvídať. ()

Herrydos

Po všeličem co jsem četl jsem čekal vše možné ale takovídle kalibr tedy ne. Film má skvělí náboj akce střídá akci dialogy příliš nezdržují a pořád je na co se koukat. Pokud podle Amerických diváku a kritiků je tohle propadák tak to chci takovídle odpadů víc. 5* zaslouženě. ()

Fixa

Tak co se mi na filmu líbilo.......ehm......co se mi tam sakra....už to mám.....ne, to nebude ono.....a co když když co? Asi jsem vymletej mozek, ale jdu z kina a nenapadne mě jediná věc, která mě na filmu zaujala. Jo už vim. Krále hraje Kazatel Jesse a královnu Tulip ze seriálu Preacher. Počkat, Warcraft. Hodně barevnýho světla, jako při ohňostroji, nějaký to intro ke hře a Ragnar s rádobychytráckým výrazem, kterej jsem mu žral u Vikingů, ale tady už ne.. Příběh nepříběh a když náznak, tak klišé ve stylu fantasy estrády pro tupé. Taky bych chtěl, aby se mi to líbilo, jako ostatním, ale nebudu si nic nalhávat. Pro mě totální megapropadák, kterej si ještě bezostyšně otvírá vrátka na další díl.....no, spíš díly. Vůně peněz je mocná síla. Jinak co se týče fantasy knih, Warcraft vždycky stál za vyližprdel, ale já doufal, že na plátně uvidím něco, co mi vyrazí dech. Bohužel, nic takovýho se nestalo a já si raději jdu před spaním číst knihu, ze který nikdy film nebude, protože není podle známý hry a nesehnaly by se žádný prachy. PS: Už jsem si vzpomněl. Ten kouzelník si zaslouží hvězdičku, za alespoň trochu zajímavou roli v jakémsi náznaku o nějakou zápletku. ()

Asakin

Naprosto skvělý film. Epické prostředí, skvělý příběh a k tomu hraje úžasná hudba. Nejvíc mě dojala smrt Durotana, Skvělý byl taky Medivh. Gul'dan byl jeden z nejlepších záporáku které jsem kdy viděl. Za mě 100%. ()

iceböss

Warcraft jako hru nesnáším a na film jsem jít neplánoval. Ale nakonec teda joo, dobrý to bylo! Jako neznalec tohoto světa, jsem sice byl na začátku docela utopenej, ale když jsem pochopil nějaké ty souvislosti (nebylo to těžký), tak mě to i docela vtáhlo a nevěřil bych tomu, ale těším se na dvojku! Za mě lepší než hobit a jen o fous horší než pán prstenů. ()

andrew.cygal

Efekty, střih, kamera, masky, herci, vše bylo super! Samozřejmě, má to své mezery, ale co/kdo ne? Já si to užil. Warcraft jsem hrál od prvního dílu a sem tam si ještě zahraju. Takže pro člověka, který ví, o co jde, je film až povinností vidět. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy