corpsy

Scenáristicky vydarená komédia, ktorá zavedie do doby (ne)dávno minulej, keď sa nám západ už nadobro otvoril ( a my jemu ). ()

El Pistolero

Příjemné překvapení a nejlepší Hřebejkův film od „Horem pádem“. Žánr heist movies mám hodně rád, takže mě potěšilo, že si na něj někdo troufl i u nás. Na rozdíl od ostatních jsem byl ale spokojený i s první, spíše nostalgicko-lyrickou částí snímku, tak trochu v ležérním stylu „Rozmarného léta“. Polívka, Schmitzer a Vladyka ve svých partech výborní. U mě víc než dobrý. ()

F.man

Jsem rád, že se v Čechách točí více a více filmů určených pro kina. Na druhou stranu, opravdu potřebujeme dva Hřebejky ročně? Chápu, že jeho jméno už automaticky dokáže vydělat, ale... Hřebejk by se měl asi sám zamyslet, jestli točit v takové kvalitě má vůbec smysl... Prvních 45 minut bylo naprosto hrozných a já se držel za hlavu co to režisér takových filmů jako Pelíšky a Musíme si pomáhat vytvořil. Vůbec nechápu jediný důvod proč rozvíjet příbéhy o všech postavách, když v konečném důsledku jsou naprosto k ničemu. Jediný důvod je laciné připomenutí doby HerbaLifu, antiglobalizačním bojům, aby si mohl divák říct a bouchnout se u toho do prsou : "Jo, tak tohle pamatuju". Jaký to má smysl ale nevím. V druhé půlce film, pravda, začíná nabírat na obrátkách a tahle heist odbočka už je pěkně svižná a docela promyšlená. Sice mi celá přišla jako česká kopie Podrazu, ale alespoň měla nápad a narozdíl od začátku i spád. V konečném důsledku ale nechápu, co měl vlastně tenhle film znamenat, aneb co tím chtěl tvůrce říct? Jestli se chtěl jen epizodicky vrátit do 90.let protože z tohoto prostředí ještě netočil, tak to snad ani nemusel. Děj žádný, zápletka ... tak bych to snad ani nenazýval ... Těžko říct. U mě dobrý není vyloženě špatný film, ale asi mě celá jeho myšlenka naprost minula. Takže U mě docela špatný. 2 hvězdy a nejslabší Hřebejk (prozatím). Pane Mrklas, víte co jsou to skořápky? ()

PauloZ

To byla zas blbost z české produkce, obsolutně zbytečný film, bez jakékoliv zajímavosti a kouzla, které by vás u obrazovky pevně udržela. Minimum vtipu. Nebýt Bolka, tak je to odpad. ()

Marsik

Rozjezd filmu trochu táhlý a dlouhý, i když Vladyka, coby kominíček, mě fakt dostal :) Každopádně druhá půlka filmu-to už je jiný kafe. Ten jejich plán, vedený Bolkem Polívkou, byl geniální. Schmitzerovi role naprosto sedla a banda "Skořápkářů" byla taky povedená. Nemám problém dát vysoké hodnocení a rád se na film znovu podívám. 80% // (27.7.2014) NOVA CINEMA - A opět jsem si dal tuto parádní českou komedii se super hláškami, parádním obsazením a nezapomenutelným podvodem na skořápkáře. Přidávám pár procent. 85% (with J.) // (8.2.2015) NOVA - Super. U mě dobrý je prostě pecka! Přidávám pět procent a plný počet hvězdiček je na světě :-) 90% ()

Philippa

Oddychovka "U mě dobrý" opravdu potěšila mé srdce a ušetřila mou mysl. Hřebejk opustil své hluboké rozbory vztahů dnešní doby a opět se vrátil do dob minulých, ale ne zas tak dalekých a také k Petru Šabachovi ,jehož humor z filmu libě dýchá. Na rozdíl od většiny ostatních se mi první polovina, šmrnclá "rozmarným létem", líbila skoro víc než druhá "akční ". Pod taktovkou Jana Hřebejka se rozehrál koncert při němž jsem neměla pocit, že by někdo hrál druhé housle. Všechno příjemně ladilo a obsazení rolí bylo dobrou volbou. Všichni byli hvězdami, jak Polívka(překvapivě "umírněná" role), Schmitzer(krásně dlouhovlasý) , tak i Vladyka(ten jeho hořcemilý kukuč), Forman(jeseter) a Javorský(příjemný uličník po všech těch duchaplných postavách:-)) a i všichni ostatní. U mě chvalitebný! ()

spaceboyCZ

Ne, ne, NE. Takhle to pane Hrebejku dale nepujde. Ani Polivka, ani Schmitzer, ani Somr, proste nikdo z kvalitni herecke skoly nezachrani tento ubohy, radoby komedialni opus. Nuda vedle nudy. Trapne ne-vtipy a radoby usmevne sceny, co vyzni do nikam. Ta jedna hvezdicka je za Simonu Babcakovou, ta opravdu jako jedina komedialni byla. ()

Kryton

Bylo to dobré, to ano. Dobré je vlastně za tři, že? Takže 3 a prospěl jste pane Hřebejku. Jen ten začátek z Vás lezl jak z chlupaté deky. Pořád jste jen ukazoval chabé nic až v druhé půlce jste mě zaujal. Trumf velký vidím v použití velkého esa Polívky a celé té akce "zloděj okradl zloděje". Pokud byste umazal tu šeď začátku 90.let a nudných uvodů do jinak nudných postav, pak by bylo u mě výborný! Takhle jste mě potěšil na půl. Ta trojka je však pěkná a tu si zasloužíte! ()

ledzepfan

Sice vlastně nemáme co říct, ale hodíme to do retra, pohrajeme si s nostalgií, každé prázdné postavě dáme nějakou drobnost kterou divák důvěrně zná (a tak bude mít pocit, že je to postava opravdová), zamícháme do guláše, okořeníme několika dobrýma vtipama a hurá, další úspěch je na světě........ No, tak ani hovno kluci, ani hovno. ()

fannah

Jeden z mých nejvíce oblíbených Hřebejku, resp. čtvrté místo. Lehkost tohoto filmu je úžasná, vždycky mě naplní dobrou náladou a pobaví. Zápletka je jednoduchá, ale postavy jsou zajímavé a skvěle zahrane. ()

frashmaker

Ač poměrně naivní snímek, tak nemohu hodnotit jinak. Už dlouho se mi nestalo, že bych měl od začátku až do konce filmu koutky do široka rozjetý a z pár momentů jsem se prostě musel válet smíchy :). Jeseter byl asi úplně nejvíc :). Parádní parafráze na film Podraz, kde Polívka hraje nejlépe, co jsem kdy viděl, a ťunťa, kterého hraje Vladyka taky stojí za to. Sympatický kominíček jen dokresloval pověstnou lehkost a poetičnost tohoto minimalistického dílka plného srandy a pohody. Kam se hrabou Pelíšky!!! ()

Paxxx.cz

Zpočátku jen pár dobrých vtípku, ale konec ve stylu Dannyho (Bolkových) parťáků mě skutečně pobavil a hlavně mile překvapil takže tři plus. ()

sta

opravdu hrubě nevydařenou první hodinu trochu zachraňuje ocean´s-eleven-like závěrečná půlhodina.. ale ve výsledku jeden z nejhorších Hřebejků - 35 % ()

UncleG

Hřebejkovsky patologická nedějovost a roztříštěnost místy prokládaná výkřiky do prázdna, rozmělněná až na kost milionem what-the-fuckózních motivů bez jakékoli relevance k příběhu. Tedy, ono používat slovo "příběh" by bylo snad až příliš troufalé. "U mě dobrý" je spíš neuhlazený sled scének, který v závěru vrcholí zajímavou čtvrthodinkou ve stylu "Podfukářů". Hřebejk opět vsází na romantické retro, tentokrát tedy z let devadasátých. A protože jsem tuhle dobu už celkem vnímal, můžu se zaručit, že devadesátá léta t-a-k-h-l-e opravdu n-e-v-y-p-a-d-a-l-a. Jaký byl tedy důvod vracet se do roku 1993? Průhledný. Hřebejk pod rouškou retra totiž mohl stvořit další ze svých sladkobolných "Bezčasí" a vypustit na svět nový komerční kýček. V třicátých letech se točily ohromně populární kýčařiny typu "Srdce v celofánu", dneska máme halt svoje "U mě dobrý". ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr