Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

Marsik

** Pěkné melancholické drama s perfektním obsazením. Kameraman si s těmi kamerovými filtry pěkně vyhrál, tolik barev :) 77% (with J.) ()

ladko

Plus: Jessica Biel sa konečne pred kamerou vyzliekla-a stojí to za to. Mínus: Jessica Biel nevie hrať. Čo sa týka filmu filmu, zo začiatku, kým ešte človek nevie takpovediac ktorá bije, dá sa to. Akonáhle sa však začne vyjasňovať, ide to ku dnu. Emočný dopad to na mňa malo nulový, i také zvonenie budíka ráno ma dojme viac...Škoda. ()

Riddick77

Směsice "Crashe" a "The Air I Breathe" s poutavým příběhem, řadou up & down životních situací, povedenými dialogy a skvělou Jessicou Biel v hlavní roli. Pavučina příběhů, která se Vás zmocní a před koncem filmu nepustí. Žádné velké "americké" tlačení na emoce, jelikož se jedná spíše o životní strasti podané syrovým, bezprostředním a nenatahovaným způsobem. Potěšili i Forest, Ray či Eddie. Vynikající! 10/10! ()

Lulu13

Tento film chcel z diváka vytlačiť emócie tak sileným a nešťastným spôsobom, až to na mňa malo úplne opačný efekt. O otrasnom závere, plnom klišoidných gýčov nehovoriac. ()

Eldrick

Lehce protkané tragické osudy ztracených existencí. Žádný emo ždímání slz se ale nekoná. Z chladného průměru to nevytáhne modrý filtr, ani sympaticky se snažící herci. Takových filmů už tu byly mraky. Nakonec si to stejně budou všichni pamatovat díky striptýzu ramenaté Jessice Biel. Poslední film Patricka Swayzeho. RIP. ()

Sheldra

Z přehršle mozaikových filmů ve stylu Magnolie je Powder Blue rozhodně jeden z těch povedenějších. Čím se vymaňuje? Příběh ani scénář nejsou nijak geniální, ale emoce jsou opravdové a herci potí krev a slzy, aby vás o tom přesvědčili. Klobouk dolů, protože se jim to povedlo - to mě sice u Whitakera ani Redmaynea nijak nepřekvapuje, ale kdo mě nečekaně fakt totálně rozmetal na prášek je Jessica Biel, která byla naprosto dokonalá. Asi nejvíc mě dojala scénka ve vaně, kdy ho ona upozorňuje, že to s ní není žádná výhra, protože je matka s děckem v kómatu, která se živí tancem u tyče, načež jí on opáčí, že je zadluženej pohřebák s astmatem, kterej se zhoršuje, když je mezi lidmi, a jehož jediným koníčkem jsou loutková představení pro děti. Tohle jsou naše postavy: oběti dnešního izolovanýho způsobu života, který potěší i to, když je obejme úplnej cizinec, protože není nikdo jinej, kdo by je pohladil po zádech a řekl: "Neboj, to bude dobrý." No, možná nebude, ale někdy je fajn to slyšet... ()

Valsadora

Ano, priznavam, tento film me dostal. Ctyri pribehy lidi, kteri se dostali v zivote az na same dno, do sebe pekne zapadaji. Vsechno doplnuje uzasna hudba, ktera podporuje silu a emotivnost pribehu. Trosicku nespokojenost se samotnym koncem, ale v konecnem vysledku to pro me nebylo tak zasadni, abych uvazovala o nizsim hodnoceni. Herecke vykony se mi velmi zamlouvali. Skvele drama, ktere dokaze lecktere donutit uvazovat o jejich vlastnim zivote, o chybach, prekazkach, prohrach. Clovek si pak rekne: Ja se mam vlastne fajn.... 9/10* ()

Hees

Taký poetický film o skutočnom živote.O živote, ktorý je plný nástrah a občas dokáže prekvapiť.Niektoré scény sú krásne.A pekná hudba na koniec tiež doplní atmosféru.(Hodnotenie 3,5) ()

Hennes

Autor a režisér Timothy Linh Bui nám připravil posmutnělé drama o osudu několika "nešťastníků". Po 25 letech ve vězení, najde propuštěný trestanec svou dceru. Ta je narkomanka, pracuje v striptýzovém klubu a její malý syn leží v nemocnici v komatu. Bývalý kněz, který přišel o svou životní lásku shání někoho, kdo je ochoten mu za peníze pomoci z tohoto světa. Naráží na transvestitu, nesmělého mladého majitele pohřební služby, opuštěnou servírku. Osudy se navzájem propojují a končí v podstatě až na jednu vyjímku tragicky. Povedená hudba i námět. Mírně nadprůměrný snímek. ()

Martin741

Film o Vietnamcoch v USA- sranda ze v popredi je hlave tzv . muslimska integrace, kriminalita, zakony atd atd atd ...... a Vietnamske realie nie su popisovane takmer vobec- ani v mainstreae ani v alternative. Pricom Ho Ci Minh nebol dobrak, ktory sa usmieva - brutalita zltej rasy je povestna. Tuto aspon sledujeme Vietnamcov v US meste Los Angeles - miesi sa to tam, ludske osudy sa pretinaju navzajom -- oplati sa mat to . 66 % ()

laik_60

neuveriteľný príbeh plný nepokoja, ľudskej bolesti, túžby po láske alebo aspoň po empatii, či aspoň nejakej zmene, keď už návratu niet. Výborná hudba výborné herecké výkony. Čo viac dodať ? Milovníci dramatična, pohnutých ľudských príbehov si prídu na svoje. ()

Andre3000

Další z řady filmů, který má své osobní kouzlo a dokáže vás vtáhnout dovnitř, poté Vám nabízí mnoho rozmanitých situací plných emocí a vy je opravdu prožíváte. Skěle zahráno Jessicou Biel, Forestem Whitakerem a Lisou Kudrow. ()

campix

Timothy Linh Bui ve svém Powder Blue rozehrál melancholickou a velmi smutnou hru několika životů, které se vzájemně prolínají. Všichni jsou svým způsobem zoufalci a všichni po něčem touží a snaží se něčeho dosáhnout. Lihn Bui snímek ohákl do líbivého melancholického hávu, který ještě přiživuje dokonalým soundtrackem. Potěšilo mě herecké obsazení (Whitaker,Redmayne a Biel) dokonce i Liotta dokázal, že umí hrát a je možná lepší než ve svých klasických akčních béčkách. Také Lisa Kudrow se u mě zbavila potrhlé Phoebe z mnou ne příliš oblíbených Přátel. Zároveň se mi podařilo vidět Patricka Swayzeho v jeho poslední roli - RIP. ()

dr.fish

Úspěch filmu Magnolia zřejmě inspiroval mnoho filmařů, že se dá točit film nejen o drsných borcích, ale i o zoufalcích. Tento film je plný zoufalců, je to tak špatné, že chybí už jen aby padali sledi a došlo k samovznícení starosty Varšavy. Jediným opravdovým pozitivem jsou taneční kreace Jessicy Biel, která se na roli striptérky poctivě připravovala, jelikož scénář dával tušit, že bude hrát hlavně tělem. Vypadá velice dobře, nějaké ty činky asi nazvedala. No a zbytek je řeka patosu, která mne osobně dost znechutila a měl jsem co dělat, abych film dokoukal. Superpero to popsal úplně přesně, není co dodat. 45% ()

andrii

Přibrzdit nebo uspíšit ten pád? Komu by se chtělo kráčet sešlapaným osudem, po černých nitkách...Světlo života se míhá před očima. Polapila nás zrádná existenční zář - ten masožravý květ, který vyčnívá. Jsme otisky pouhopouhé iluze v době temna, v davu "lepší společnosti" opuštěné, marné, zbytečné...Mžitky modré, červené, nebe se proměnilo, odvrátilo svou tvář. Vychrstni na nás poctivé slzy noční oblohy. Noc - ta dáma v černém oblékla svůj tmavý háv, odevzdej jí do dlaní svůj "ubrečený" šat. Stůněme beznadějí, toneme v zoufalství, v citovém prohloubení. Sami osamělí po krajích levného vyproštění...Takový je život. Tak může vaše tělo i duši mást, pohltit, rozdrtit. Přikryj tu utýranou nahotu bytí, zachraň zuboženou krásu v objetí. Střádej si své čtyřlístky pro štěstí na později, získej oporu v lásce k tomu, kdo chce být po tvém boku. S nadějí vyplň pozadí vlastní identity. Nech ji volně plynout a zrcadlit. Věř v lepší časy, mohou tě obklopit. ()

Cedr

Velmi kvalitní drama, rozhodně jeden z těch nejlepších filmů roku 2009. Depresivní příběhy několika cizích lidí se postupně začnou proplétat... znáte to, ne? Každopádně to funguje dobře. ()

Mona07

Tenhle film nad ostatními jemu podobnými snímky převyšuje díky své dokonalé hudbě. V žádném jiném filmu jsem hudbu nepociťovala v takové míře, jako v tomto případě. Díky ní jsem se do jednotlivých příběhů ponořila o to víc. Krásný zážitek. . . 9/10 ()

ladyDOOM

Sice mě tyhle spletitý náměty alá Iňarritu vždycky bavily, ale asi už přestávám být depresivní pesimistka, protože žádný pocit uspokojení se nedostavil. Hlavní hrdinka se mi líbila (i jako žena), ale to je asi tak všechno. Překvapivě se tvářící film, který ale odhadnete v několika prvních okamžicích a už jen čekáte a čekáte, až se tak stane. A mě to čekání přišlo vážně dlouhé. Člověk by z toho až pomalu spáchal sebevraždu... ()