Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

forsberg

Mamma Mia je oddechový film, který nemá jiné ambice, než vykouzlit vám na tváři výraz jakési tupé blaženosti. Víte, že děj je chatrný jako dvěstěkrát vyvařená plena. Víte, že kolovrátkové melodie, flitry a boty na platformách dávno vyšly z módy. Víte, že Pierce Brosnan není zrovna nejlepší zpěvák pod sluncem....a přesto se nepřestanete usmívat. Je to jako lehnout si na vyhřátou pláž. Po dvou hodinách nebudete asi nijak obohacení...zato nádherně odpočatí. ()

petaspur

Hity skupiny ABBA byly vždy kritikou považovány za laciné, jednoduché a vlezlé. Čekal jsem, že s o přibližně pětadvacet let vyvinutější technologií, která dokáže udělat zpěváka z kohokoliv, budou znít ještě líp než kdysi. Místo toho je hudba o třídu horší a o zpěvu některých star se dá s úspěchem pochybovat. Přesto jsem byl lapen prvoplánovitě pohodovou a ztřeštěnou atmosférou, kterou notně zpestřili tři skvělí tatínci pohodáři, bez nichž by hodnocení filmu bylo o dost horší. ()

hippyman

no tak teda mama míja, tohle mě málem zabilo! scénáristka byla asi hodně sjetá, takhle znásilnit abbu do příběhu o šišce, jehož konec tomu všemu dodá korunu, to je teda fakt nádhera. sakra, jen psaním těhletěch plků jsem se zas rozčílil. rychle whisky do mozku, ať na tu hrůzu zapomenu, nebo mě bude při každý písničcce od abby strašit víc než noční můra! brrrr, veeelkým obloukem, přátelé!! a naprosto bych se podepsal pod koment uživatele JohnnyBoy. 20% ()

Rosomak

Trapný příběh, poslepovaný tak aby překlenul jednotlivé songy, které bohužel ale zabíjí špatná choreografie a absence jakýchkoli nápadů... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 7/10/// +nádherný a živý muzikál, písničky od Abby, dobří herci -příběhová línie je jen proto aby se dali jednotlivé hudební čísla pospojovat dohromady/// Tohle je film tak nabitý enerií, že jí na vás chrlí v ohromném množství po celou dobu. A najde se jen málokdo komu tento snímek neudělá radost. A o to větší udělá těm co mají rádi Abbu. Mamma Mia má tu výhodu, že se na ní dá dívat několikrát a vždycky pobaví. Její příběhová část je totiž dost zjednodušená a mám dojem, že slouží jen jako výplň aby se vzápětí moho zase spívat. A to je vlastně taky dobře. Když du na muzikál, chci slyšet hudbu, to ostatní už je vedlejší. I tak to ale stojí za pozornost. Dívka pozve na svoji svatbu svoje údajné tři otce. Jeden z nich to určitě bude. A tím se roztočí nekonečná spirála různých komických situací. Sice nemůžu říct, že by mě mužští představitelé přímo ohromili. Ale špatní taky nebyli a navíc, kde máte možnost je vidět všechny pohromadě. S ženským obsazením je to jinačí. Meryl Streep jasně září nad ostatními, ale je pravdou, že její kamrádky jsou taky pěkný matrony. Potěšila Amanda Seyfried, kterou jsem viděl konečně ve větší roli. Mamma Mia sice nedosáhla na 5*, ale i tak se jedná o jeden z nej filmů tohoto roku, alespoň co se pozitivní energie a znovukoukatelnosti týče. Rád si koupím DVD, i kdybych si ho měl častěji pouštět jen jako kulisu./// Celkem 77%/// Podruhé viděno na DVD 31.12.2008 ()

Aky

Naivní až hloupoučký příběh vyprávěný uječeným a upištěným způsobem. Jeho taneční čísla připomínají spíše české MDŽ než americký muzikál. Od mého ještě horšího hodnocení jej zachraňují jenom písničky. ()

Rosaviva

Tenhle film miluju a je pro mě srdeční záležitostí. Ano je to taková letní oddychovka, ale rozhodně to nenudí, pobaví a ze všeho nejvíc to dokáže strhnout. A navíc mi vždycky zlepší náladu. Písničky jsou chytlavé, Amanda Seyfriend, Meryl Streep a všichni ostatní (kromě všech "tatíků") zpívají naprosto výborně. Myslím, že tenhle film si rozhodně zaslouží větší hodnocení, protože přesně tohle je to, co od dobré komedie chci. 5* ()

Ruut

Ten film je hrozný. Vůbec nedrží pohromadě. Písničky jsou roubované na scény křečovitě. příběh prostinký. Ale tak nějak to dohromady jde. ABBA byla opravdu geniální. ()

Allien.9

Přesto, že nemusím Meryl Streep, tak mě přeslazená "Mamma Mia!" poměrně příjemně překvapila. Po druhém zhlédnutí však počáteční "kouzlo" vyprchalo a od snížení na tři hvězdy mě neodradí ani úžasné písničky, ani ústřední trio otců.;-) ()

HAL

Doufal jsem že ten film bude o tom jak se tři charismatičtí chlapi přetahují o otcovství mladé holky, ale opak je pravdou - v první půlce se nedostanou k lizu vůbec a i v té druhé jen velmi málo, byť i tak ji vytahují aspoň trochu ze sraček ječících holčin a jejich ještě víc ječících mamin s rozjívenou Streepovou v čele. A fakt že film je převážně o ní a o tom jak se po přechodu snaží začít chovat jako puberťačka vážně není ok. Naštěstí samotné písničky od Abby jsou pořád docela fajn, pokud je tu tedy neprasí mizerný zpěv a nové aranže, takže to jde přežít aspoň do chvíle kdy konečně nastoupí ti tři... obzvlášť Brosnan je bůh a jako jediný pochopil že si z toho všeho musí dělat prdel. A taky dokazuje že sundat tričko ve špatném filmu pro holky nemusí být nutně odporně směšné (a přitom má i hrudník zarostlý víc než ti debilní vlkodlaci). Každopádně jediná vyloženě zajímavá scéna je, když budoucí ženich pošle nevěstu do háje s tím že je pitomá a dělá si z toho holubník, zbytek je jen nesmírně slizce povrchní, blbá a pohříchu nevtipná fraška... a i když odhlédnu od osobních antipatií k tomuhle stylu, tak je jasné že jako muzikál to nesahá relativně podobnému Beatlesáckému Across the Universe ani po kotníky. 2/10 ()

Aidan

Zhmotnělý sen čtenářky Cosmopolitanu. Přiznávám, že sledovat výskající ženy na obrazovce ve společnosti výskajících žen před obrazovkou bylo jistým zážitkem a že jsem se u toho s kolegyněmi z práce docela bavila... teda bavil. Také abbasongy se mi zdály být do filmu zakomponovány vtipně a paní Streepové, jakož i jejím chlapským protějškům, herecké kvality upřít nesnadno. Ale přeci jen jsem příliš mužem a příliš málo příznivcem blyštivé pop music, než aby se mi to mohlo skutečně líbit. Ke konci už jsem byl doslova unaven sluncem. A navíc to vyústění... jako by vlastně bylo jedno kdo, s kým, jak vážně a na jak dlouho, hlavně, že úsměvy nám září, že se máme rádi a že i po padesátce vypadáme skvěle. Proč se vázat na trvalo - vždyť nebe je azurové, moře také tak, roztančená noc střídá prosluněný den a párty právě začíná. Všem teenagerům vstup povolen, byť už jsou zralí na hůl a chrup si před spaním dávají do skleničky - jen skutečnosti vstup zakázán. Únava, stárnutí, čas, ať prosím na egejské ostrovy nevstupují. ()

mzss1

Perfektní muzikál s úžasnými písněmi z alba ABBA. Ze začátku jsem si myslel, bůch ví, co to bude za úlet a dost jsem se zmýlil. Film má skvělé herce, skvělá Meryl Streep, roztomilá Amanda Seyfried a další. Ve filmu zazní dost dobrých písní, které jsou dobře ze strany herců ve filmu zazpívány. Pierce Brosnan byl asi jako zpěvák ve filmu nejsrandovnější. Ale nezpíval hrozně, zpíval srandovně. Co se týče příběhu, byl to velkej úlet, ale to chybou rozhodně nebylo. Konec mohl být lehce lepší, ale přesto je to podívaná, která se jen tak nevidí. Hodnotím na 96% = ***** ()

k212

S muzikály těžko srovnávat, jako hudební komedie až parodie však Mamma Mia! funguje - díky všem hercům v ústřední sedmici a samozřejmě také díky skvěle a účelně zakomponovaným písním. Abba sama o sobě je mega kýč, takže jsem ani od filmu neočekávala nějaké hlubokomyslné výlevy, kdo ano, těžko mohl býti spokojen. Srdceryvných cajdáků je tu samozřejmě slušná kadence, o tom žádná. 60% PS: Svému častějšímu úsměvu také vděčím za perfektní české titulky, klobouk dolů, takhle hezky "přebásněné, ale význam neztrácející" texty jsem si opravdu užívala, neb originál jest podstatně na nižší úrovni. ()

kingik

Tak asi takhle má vypadat muzikál, který je odvázaný a nebere se vážně. Ovšem tolik kýčovitosti a nevkusu se jen tak nevidí. Herci vesměs sympatičtí. V čele s tentokrát nedobře hrající a krákorající Meryl Streep a stejně tak příšerný zpěv, či spíše nezpěv Pierce Brosnana. Abba není moje oblíbená hudební skupina, a tak ani nevadila poměrně špatná interpretace jejich písní. Kdo příliš neočekává, mohl by být spokojen, a třeba se přistihne, jak si notuje spolu s protagonisty chytlavé songy. 60% ()

Snorlax odpad!

Zahrála jsem si hru Najdi deset rozdílů a hledala jsem je mezi touto taškařicí a Cestou ke štěstí. Švorcová na traktoru nezpívá, Streepové to celkem jde, takže 0:0. Příběh je stejně primitivní, takže stále 0:0. Oba filmy jsou křečovitě rozjuchané a končí radostnou cestou ke světlým zítřkům. V Cestě ke štěstí se však nevlní Brosnan. Domnívala jsem se, že je to to nejhorší, co mě kdy ve filmu potkalo. Omyl, on začal i zpívat. A kam se hrabe waterboarding na Brosnanovo afektované křepčení a otřesný kvil? 2:0 pro domácí. Streepová se fakt snažila, za její výkon bych i tu jedno hvězdičku z milosti dala, ale za to, že alespoň občas nekopla Brosnana do brňavky, nedostane ani ona nic. ()

Payushka

Film spis pro herce nez pro divaky. Presne na vsech vidite, jak si cele nataceni uzili, jak se hrozive nasmali a ...(dot dot dot). Pro me kraloval Colin Firth a neustale nechapu, proc hlavni party predali agentu 007. Colin byl roztomilejsi, hezci a hlavne - ma stokrat lepsi hlas. Jeho jedinych 20 sekund neruseneho zpevu jsem si nad miru uzila, ale znate to, clovek chce furt vic a vic. A btw, nechapu, proc ve vsech trailerech opomijeji A. Skarsgarda. Ano, ten pan neni ani z Hollywoodu, ani z Londyna. Ale byl sakra dobrej! ()

Aknah

Perfektní volba herců, krásná příroda, kouzelná atmosféra, nádherná hudba, vtipné hlášky, dojemné chvilky, úžasný nápad, příjemná zápletka, skvělá Meryl Streep a super konec ! Nic mi tam nechybělo, tohle je HIT, ať si říká, kdo chce, co chce ! ()

Legas

Něco tak báječně milého, rozjuchaného, upřímně nekomplikovaného jsem dlouho neviděl. Všichni herci si to museli vyloženě užít a je to na nich vidět. Streepová válí! Škoda jen, že chlapci, tedy již budoucí penzisté, nedostali více prostoru. Ale co, hlavní je tu Abba, která je interpretována moderně, často vtipně a především vkusně, bez zbytečných cingrlátek. A to Řecko, moře... Kdo si nedokáže užít Mamma Mia!, je u mě MOROUS. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část