Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Silence

Byl jsem docela překvapen, když film skončil a já měl v podstatě stejný pocit, jako po zhlédnutí traileru. Co to znamená? Několik nádherných momentů na jedné misce vah a na té druhé ty zbytečné a zbytečně přehnané taškařice, obličeje a těžkopádné vtípky, které Bobule okrádají o tu hezkou civilnost a příjemnou náladu, která na mě dýchla v poslední půlhodince. Kéž by ten film byl celý takový. Potom by těch devadesát minut nemuselo být - sice příjemných - ale opravdu lehce zapomenutelných. Bohužel... celý takový nebyl. 6/10 ()

bouncer

Příjemný zjev na scéně českého filmu - komedie, která není trapná a vyčpělá. K dokonalosti tomu chybí ještě hodně, ale i tak to byla příjemná a celkem kvalitní podíváná. "Když jsem šel k dívce, tak jsem bral tři lahve vína. Jednu pro ní, aby byla povolnější a dvě pro sebe na kuráž." ()

Johny_fork

Příjemné překvapení, pohodová letní komedie, která na české poměry působí velmi svěžím dojmem, atmosféra Moravy funguje na jedničku, vtipy povětšinou fungují, Tereza Voříšková je okouzlující, milá odpočinková záležitost. ()

Terva

Na Bobule jsem se těšil, ale pak přišlo zklamání. Celkem nudný trochu v rytmu Veksláka nebo Kamaráda, nic nového pod sluncem, blbý policajti už taky moc nejsou...Tomáš Bařina se teprve učí, a že má od koho... ()

Hismael

Když jsem viděl v úvodu logo televize Nova, dost silně jsem znejistěl a začal se obávat nejhoršího. Výsledek mě však překvapil. I když je scénář nahoru dolu, drží si poměrně slušnou úroveň, až na jisté části, které se měly udělat jinak, nebo by se mohly vystřihnout úplně. Každopádně hlavní je, že se Bobule dají sledovat až do konce, chvilkami se dá i zasmát bez pocitu trapnosti a to je pro mě v současné době u české komedie zásadní. ()

JayZak

Jemná komedie o víně, která se odehrává v příjemném prostředí Jižní Moravy, mi bohužel občas připadla trochu "o ničem". Je tu několik vydařených vtípků, přesně pár pěkných citátů, je tu pěkná Tereza Voříšková, vtipný Václav Postránecký, ale kromě nedomyšlených titulků jsem po skončení filmu měl pocit, jakoby se toho tam ani moc neodehrálo. Nevím jestli jsem z takového typu filmu vyrostl, ale možná by neškodilo trochu té dramatizace. ()

moviesfan

Bobule je příjemný film s prvky humoru, ale jako největší stinnou stránku vidím v příběhu. Určitě mohl být lepší nebo alespoň rozsáhlejší. Film se mi jeví jako téměř o ničem, i když jistý děj se zde odehrává. I přes toto jisté negativum je Bouble příjemně koukatelným dílkem. ()

F.man

Totální vykrádačka Bokovky mixnuté s Dobrým ročníkem, která však dopadla poměrně dobře. Velmi milý a neokoukaný casting se vyplatil a i když Hádek i Langmajer sem tam děsně přehrávají, vůbec to nevadí. Naopak Terka Voříšková je (kromě svojí krásy) velmi věrohodná. No a Postránecký - ten se vyloženě vyžívá (i když pravda, někdy to s tím kurvováním přehání)... Bařina dobře mixuje atnosférickou poetiku Moravy s moderním urbanistickým stylem a, podpořen dobrou kamerou, možná ne ani úmyslně, tak vytváří hodně pohodovou atmosféru celého filmu. Celkově jsem byl více než spokojen - takový lepší průměr. A ne jen na české poměry. ()

PauloZ

Po hodně dlouhé době zase něco k světu:) Ano, spousta klišé, herci rádoby moraváci, ketří mají k moravě hodně daleko! Ale zase celkem dobrý příběh, režie a celkové zpracování. Hodnotím to pozitivně:) ()

Marsik

JOJ CINEMA HD - Po pravdě ani nevím, proč se mi film do dneška vyhýbal. Vlastně vím, nemám k vinařině žádný vztah. Nicméně jsem se k tomu po 9 letech od premiéry dostal a musím říct, že to bylo fajné. Dokonce jsem si říkal, že to nějak rychle uteklo, protože konec přišel poměrně náhle a nečekaně. Pokračování mě nemine. 68% ()

spaceboyCZ

Lehka, pohodova, letmo si tak plujici komedie s prehledem dobre zahrana, obcas mirne pritazena za vlasy, na konci prilis utnuta (co se stalo s dedou Lipskym? kam zmizel nemluvici strycek? jak dopadl Jirka u more?), protoze vzhledem k nenasilnemu prubehu by v tom vubec nebyl problem, nenudite se a ta hodina a pul utece nepozorovane rychle. Libive barevne obrazy vinic jizni Moravy (Palava, Valtice) doplnuje nenasilna hudba. I kdyz jsem z Moravy, film jsem videl v prazskem multikine a kupodivu Prazakum narazky na ne nevadily, coz mne potesilo. Navic Barina dokazuje, ze dobry cesky film se da natocit i bez jmen jako je Holubova, Geislerova, Machacek ci Polivka... Uz se tesim na DVD :). Mozna je me hodnoceni a pocit z filmu ovlivnen i tim, ze tuto cast nasi republiky casto navstevuji, prakticky se tam citim jako doma a mam to tam tak rad, ale co na tom, dulezity je prave ten pocit :) ()

zdepapepa

Russell Crowe ze zahraničních vinic neviděn, na poměry naší zemičky a za současného stavu kinematografie je tohle rozhodně perla, která by neměla ujít, no... nikomu. Hlavní dějová linie je lehce předvídatelná a ty vedlejší jsou zase useknuty pro mě brzkým koncem. Ale o to tu nejde. Každá hlavní role je vedlejší, protože tu tady hraje moravská krajina a především vinice, jejíž udržování posouvá děj kupředu. Celkově je audiovizuální stránka sladěna na výbornou, z toho filmu přímo sálá (krom jen mírně rušivého product placementu) léto, venkovská krajina, atp. Pak tu jsou herci, Hádek hraje tak nějak normálně, akorát v brýlích mi připomíná mého třídního ze střední školy (což je spíš negativum, ale s filmem to nesouvisí) Figurky, co protagonista se svým kumpánem (všimněte si motivu, jak dvojice kamarádů je zde prezentována jedním chytřejším a druhým "retardem", ať už to je děda s tím co furt kouše ten chleba nebo Hádek s Langmajerem nebo páni policajti) potkává zde mají podle mě příliš málo prostoru, především jsem čekal nějaké vyústění té Langmajerovy romance. A třeba na takovou Terezu Voříškovou bych se vydržel koukat třeba 4 hodiny. Jo a k ústřední skladbě od Kryštofů - nelíbí se mi... Nejspíš proto, že mi to kámoš zpíval svým ještě míň zpěváckým hlasem než mám já tohle léto, tak jsem jaksi přesycen tou skladbou. Závěrem bych chtěl jen dodat, že na americké poměry, dával bych míň (a taky nemít moji mámu z moravy), jenže moje máma odtama pochází a film je to českej, takže plnej počet. ()

baribal

Slušný potenciál vytvořit alespoň přibližně stejně poutavé dílo jako byl Dobrý ročník. Chybí tady ale příběh, pokud tady hraje hlavní roli akorát nekonfliktní atmosféra a prosluněné léto, tak je to prostě málo. Lipský, Postránecký, Skopeček? Co to mělo znamenat? Strašný role. Bobulím chybí jakákoli hloubka, absolutně zapomenutelný zážitek, boužel. ()

Adman

Píše se rok 2008 a já se stále nemůžu zbavit pocitu, že český film má dosud největší problémy s konci (chápej, se zakončováními píběhů) a s dialogy. Jde o to, že pocit se stává realitou - Bobule jsou toho nad slunce nejjasnějším důkazem. K tomu se Terezka Voříšková staví do role celebritky co si chodí nejdřív s Vojtou Kotkem a pak třeba s Kryštofem Hádkem. Ne, tohle je amatérismus.. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček