Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

smrt.ka

Juno v sobě nese tolik věcí - možná právě proto se mi tolik líbil; příběh postavený na reálných základech, sympatickou, ač rozporuplnou postavu, roztomilý, dětinský nádeh a humor! Ten humor! Jak někde pláču nad tím, že je film moc dlouhý, tak tady bych pár minut navíc klidně snesla - možná bych dala větší prostor Junině vášní k hudbě a také jejímu celkovému vnímání věcí a lidí kolem sebe - možná víc vnitřního hlasu, je přece z čeho čerpat. Celkový dojem ale více, než průměrný. Divácí v kině se co chvíli smáli, v téže minutě oněměli, aby se pozastavili nad vážnou scénou a začali se smát nanovo. Rozhodně ne bůhvíjak velký zázrak, který by přišel s něčím šíleně novým, rozhodně ale příjemně "jiná" komedie s fanynkou Iggyho v hlavní roli. ()

AdaMM

Pro pár jako jsme my to bylo téměř ideální: dost vtipné, romantické, ale nikoliv přeslazené, dobří herci, spousta hlášek a solidní hudba. Dávám palec nahoru - bavil jsem se výborně :) ()

bartias

Nezávislá komedie Jasona Reitmana o předčasném těhotenství a mladé lásce je poměrně standardní love story. Disponuje hrdinkou, která je tak charismatická, až je někdy protivná. Juno má přesto své kouzlo hlavně pro ty, kteří holdují náladovým příběhům podkresleným zasněnou hudbou. ()

daEmoNickY

Neni to az zas tak vtipny. Ty ses nudil? Me se docela libilo. Vtipnost nebyla ucel, a svuj ucel splnil. Jasne. Ted uz vim ze kdyby mela decko, tak nebudu muset sbirat vsechny ty kousky lebky z bot nebo radiatoru. A z koberce. To JE neprijemny! . Staci prodat. Presne tak. Jedno maly bily decko se na velkym cernym trhu skvele ztrati. ()

bk81

Slušný, ale nevzal mě tolik jak bych si možná přál. Stejně jako u Děkujeme, že kouříte. Ale herci jsou skvělí. ()

moviefilm

Jason Reitman dokázal niečo neuveriteľné. Spojil drámu a komédiu bez toho, aby to pôsobilo nanútene. Komédiu vytvára Diablo Cody, ktorá dala do Juno toľko nadhľadu, že je to občas-vzhľadom na vážnu tému-neseriozne. Drámu vytvárajú herci, ktorý si uvedomujú vážnosť témy viac, ako scenáristka; a Reitman, ktorý svojou hravou réžiou spolu s Ellen Page vytvára vynikajúcu odľahčenú atmosféru. Človek by si povedal, že to z Juno robí ukážkový schizofrenický film. No opak je pravdou. Reitman dokáže dva odlišné žánre spojiť tak bravúrne, že to vôbec nepôsobí rušivo. Bez neho a bez Ellen Page by Juno bol minimálne o 20-40% horší. Ellen Page dodáva filmu a svojej postave neuveriteľné čaro, ktoré sa z plátna nevytratí ani na sekundu. Jej sarkazmus akoby cítila, akoby ona BOLA Juno. A aj ona dopomáha atmosfére a faktu, že Juno je film, ktorý sa používa ako antidepresívum... ()

Noviik

Velmi příjemný film o nepříjemné události, která zpříjemní život někomu, pro koho by šlo o příjemnou událost. S velmi upřímným a trochu cynickým humorem. ()

3n3my

Mladá Ellen Page veľmi potiahla tento film. Oscar za scenár, no bez charizmatickej Ellen alias Juno neviem neviem. ()

tom88

Prekvapivo kvalitná, ale ľahučká dráma s podivným čarom. Nie zložitý dej, ale aj tak dobrý spolu s kvalitnými hereckými výkonmi postáv. Ellen Page dokázala, že z nej raz bude hviezda Hollywoodu. Garner, Cera aj Simmons tiež hrajú dobre. Juno je príjemným osviežením a prekvapením, odporúčam každému. 75% ()

tomeek

Je to tam. Superpříjemný soundtrack, neskutečně dobrá Ellen Page a příjemný, upřímný, hřejivý a úsměvný příběh. Velice dobrý film. PS: M. Cera je opravdu asi největší filmový ňouma, jakého jsem kdy viděl - Jim z Prciček hadra. ()

URBAN

Mít v 16 děcko je prdel ? No Juno mi to ukázala . Ta to měla řádně v p**i . Opravdu skvělá osobnost , ale myslím že kdyby do toho dala kapku víc , mohlo z toho vzejít ještě větší ujetárna , ale přece jen , na tak mladou herečku mě její výkon dostal . ( 20.4.14/MAC ) ()

vesper001

Tematicky identické se Šestnáctiletou matkou, avšak mnohem lepší. Juno se sice chová spíš jako dvanáctka, ale jak stopáž plyne, člověk si zvykne. Nevím proč, ale celou dobu jsem čekala nějaký dramatický zvrat (nebo aspoň malý zvratek :), jakoby šlo o detektivku. Že se z budoucího náhradního otce vyklube úchyl. Že mimísek bude mít dvě příšerný hlavy po rodičích. Nebo že se Juno nechá co nejdřív zbouchnout znovu, protože zjistí, že lepší titul Miss Vorvaň než žádný. A víte co? Nakonec jsem stejně byla překvapená. ()

majo0007

Retrospektívne moje pôvodné 4★ korigujem na 2. Pretože Elliot Page... WTF! Pretože v skutočnosti tomuto hermafroditovi nenarástlo brucho, ale bimbas 🤮 ()

Kjůkíí

Poradí si 16letá holka s problémem, který roste v jejím těle? Snímek o lásce, rozhodnutích, potížích a průšvihách. Když začnete tomu drzému a pěknému spratkovi fandit, zjistíte, že tohle se klidně mohlo stát vám, nebo i může. A většina by to řešila potratem, někdo ne, jsou i jiné možnosti, pro nás nepředstavitelné, ale v Americe jde všechno. Uzavřená, otevřená adopce, osvojení jen matkou. Ellen Page to zahrála na výbornou, tak jak se sluší a patří, určitě věděla, do čeho jde a prožila si svá léta. Není o moc starší jak já. Bát se otěhotnět, to slýchávám každý den od normálních lidí a občas to prostě dopadne i takto. Líbí se mi ta drzost a vtip malé holky, nebojí se života. Akorát nevím, jestli si tolik nominací na Oscara tenhle film zasloužil, i když je fakt dobrý. Třeba nejlepší film? HAHA:) Akademici občas přestřelí. ()

eJacques

...Další film z Oscarového klání, vítězný snímek za scénář, který jsem musel skouknout... A oproti ostatním konkurentům z Oscara, kterým jsem dal 4*, naprosto báječný... Oddechový, pohodový, takový happy (i když těhotenství v šestnácti není zrovna "štěstím do domu")... Skvělý soundtrack, přirození mladí herci, skvělá barva... Přestože komedie a romanťáky nesnáším, neboť jsou bez nápadu a prvoplánové a hned vím, jak to dopadne - tahle stojí zato, proto taky 5* (můžeme to třeba nazvat "jednooký mezi slepými")... Doporučuji ()

peteq

Tak tohle mě popravdě trochu zklamalo.Nevím jestli sem čekal něco víc,komediálního?Hlavní hrdinka Ellen Page hraje výborně,ale pořád sem měl pocit že ve filmu něco chybí..a to se mi líbil i střih a hudba. Ovšem rozhodně doporučuji shlédnout,přímočarý,oddychový snímek. ()

Klenotka

Mě to moc nezaujalo. Možná za to můžou očekávání, která jsem měla, ale zkrátka mi Juno nic moc nedala. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, její chování jsem nechápala (mohla si za to sama a ještě odhání lidi, kteří jí pomáhají) a ani to adorování Ellen Page příliš nerozumím. Její herectví se mi nikdy moc nelíbilo, a Juno není výjimkou. Příběh je takový obyčejný, pojatý sice docela originálně, ale tam, kde to mělo být vtipné, jsem se ani neusmála. Pro mě dost zklamání, přesto dávám tři hvězdičky, kvůli ostatním hercům, které mám ráda. ()

chelseaman22

Úvodní song predikoval, že divák bude svědkem příjemné odrhovačky, jež nepřekvapí, ale pobaví. Následní shot na hamburgerový telefon tento dojem jak umocnil, tak vzbudil závist po západním kapitalistickém sortimentu. Druhým a posledním pozitivem byla zmínka o Kauflandu (vždyť Kaufláč a Wall-Mart jsou si co do rozpočtu a velikosti přeci rovni!). Každý druhý uživatel (ať muž či žena) si stříká do gatí z výkonu slečny Page. Mně na jejím neustálém cucání dýmky bez tabáku nic kůl nepřišlo. Celé je to dětinské a hloupé, golfistu to jistě rozplakalo. Neúměrná dávka upřímnosti alespoň dokázala, že Juno si na nic nehraje. 37% Celosvětový výdělek k 4. 3. 2013: $231,411,584, což je 30,85 násobek budgetu aneb na tomhle snímku se producenti napakovali jak svině!..........412. nejvýdělečnější snímek historie ()

markuc

Film, ktery mne velmi pobavil a libil se mi jeste vice nez Zbouchnuta, na vyssi hodnoceni chybelo velmi malo (shazuji to nektere vedlejsi role - treba Vanessa) a Ellen Page v hlavni roli je perfektni. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009