Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

adams89

Schválně, za jak dlouho si zamilujete Ellen Page, v roli šestnáctileté nechtěně otěhotnělé dívky. Mně si Juno získala hned jak poprvé promluvila, protože ta vlna pozitivní energie, co z ní vyzařuje, nelze jen tak přehlédnout. Pro herečky mladší dvaceti let, bývá nominace na Oscara celkem vzácností, jenže v jejím případě to těm filmovým kritikům budete muset chtě nechtě dát za pravdu. Ačkoliv řeší film poměrně závažné téma, díky jeho křehkosti a půvabu si při něm odpočinete i možná pobavíte zároveň. Atmosféru kolem mladé dívky dokonale vykreslují barevná schémata ročních období, animace hlavní hrdinky při úvodních titulcích či vhodně zvolený soundtrack. Je pro mně ale dosti velkým překvapením, že byl film nominován na Oscara za nejlepší film. Vždyť zase tak něco extra to nebylo, ne? Po zklamání z Tahle země není pro starý se nemůžu ubránit dalších smíšených pocitů z letošního udělování zlatých sošek.80% ()

Magneto

Film do pohody s excelentnou výpravou a fenomenálnou Ellen Page...Som rád, že aj takéto malé filmíky sa dostávajú do širŠieho povedomia vďaka oskarom. Pekný príklad toho, že na dobrý film človek nemusí mať milióny. ()

SG_ever

Téma „náctiletá holka otěhotní a neví co s tím“ mi přišlo otřepané a špatně zpracovávané. Očekával jsem podprůměrný film, určený pouze pro mladší diváckou základnu. Zpracování i celkový výsledek mě příjemně překvapil. Film sladko-hořce vypráví jednotlivé události v životech postav. Vážnější část střídají humorné sekvence či povedené hlášky Ellen Page. Tato herečka, představitelka postavy Juno, je tím co dostává film do kategorie "velmi nad průměrné" až "dokonalé". (90%) ()

ecceHOMMO

Svojská a rozkošne divná či divoká Juno alias Ellen Page vyvolala vo mne len tie najpozitívnejšie pocity...asi som sa zamiloval...hihi...:o)) ()

Wall-E

Jason Reitman je genius... Další film, který se mi nesmazatelně vryl do paměti. Ellen Page je v roli 16ti leté JUNO naprosto úžasná a vůbec celý film na mně působil tak vesele.... optimisticky. Romantika trochu jinak... skvělá podívaná. ()

DaUr

Jeden z nejlepších filmů, který jsem v poslední době viděl. Ale je velmi pravděpodobné, že je to pouze mým momentálním rozpoložením, a že dokonalý zdaleka není. Pro mě ale takřka ano. 90%. ()

skrblik007

Zezačátku to vypadá jako průměrné, nijak výrazné nebo originální komediální drama. Pak ale pomalu zjišťujeme, že scénář je vlastně docela nápaditý a klišé jsou podána tak, že to vlastně vůbec nevadí. No a poslední třetina filmu je opravdu hodně dobrá. Když k tomu připočtu výborné herecké výkony (v čele s Ellen Page a J. K. Simmonsem zářícím ve vedlejší roli) a příjemnou stopáž, musím konstatovat, že se jedná o velmi vydařenou oddechovku. ()

Ryuuhei

Myslím, že si za týden ani nevzpomenu, že jsem nějakou Juno viděl, ale na jedno zkouknutí to byl určitě příjemný filmek a jedna ze vzpomínek na to, když Elliot ještě stále byl(a) Ellen. Vše se v podstatě točilo jen okolo hlavní hrdinky, nikdo další moc prostoru nedostal, ale nebylo to tak, že by tím úplně zanikly charaktery důležitých postav. Jen bych si od podobného tématu sliboval silnější drama, větší důraz na prožívání kořenového těhotenství nezletilé a obecně vážnější tón, než v podstatě jen takovou nenáročnou pohodovku. Pak bych klidně ty 4* dal, takhle nemohu nezůstat u lehkého nadprůměru. /// Viděno na FilmBox Stars. ()

Chasm

Wow! Tak příjemnou a inteligentní komedii jsem neviděl už hodně dlouho... Nadchly mě úvodní titulky a od té doby mě film těšil, bavil a nepustil... Ellen Page je úžasně přesvědčivá, Öscara jsem jí moc přál... + převelice příjemný soundtrack. 95% ()

Cushing

Legra a doják zároveň, a přitom civilní a při zemi, se zatraceně vážnou zápletkou, no co vám mám povidat, ani jedno mý oko nezůstalo suchý. Hudba jedinečná, animované titulky taky. Bravo!!! ()

youtoo18

Jednoduchý film s obyčajným príbehom, ktorý je tak dobre natočený, že sa z toho stáva akýsi „originál“. Výborné obsadenie a to hlavne Ellen Page ktorá tomuto filmu dala osobitý charakter. Hudba je skvela. Music by: Matt Messina ()

wer4

Musím priznať, nechápem oskarové nominácie za scenár a najlepší film. Úplne obyčajný príbeh, v ktorom sa nič nedeje. Jediné pozitívum je herecký výkon Ellen Page. ()

_DAVE_

Velmi prijemna komedie s prvky dramatu o mlade holce ktera velmi brzy otehotni, a na posledni chvili se rozhodne dite donosit. Veskerou pozornost na sebe strhuje ustredni postava ztvarnena talentovanou Ellen Page. Jak ona jako herecka, tak jeji postava jsou zkratka vynikajici, nemam nic zasadniho co bych tomuto filmu vytknul. ()

T-pack

Super! Do filmu, jako je tenhle, bych já osobně ani neřekl, že mohl být nominován na cenu akademie. Přišel mi příliš oddechový, milý a blízký člověku prostému. Je to asi tím, že jsem ignorant. Každopádně Juno (jak film, tak postava) je naprostá senzace. Má neuvěřitelný švih a je sám/sama sebou. Je vtipný/á a správně rebelantský/á. A hlavně má srdce na správném místě. A je to konečně film o normální holce, co se zamiluje do ne zrovna kluka z plakátu! ()

Playman

Film Juno, skvělý příklad toho, že kde převažuje chuť tvořit a vymýšlet něco nového nad tím, kde je jen chuť vydělat a vytěžit peníze, vzniká neobyčejně skvělý produkt. Film Juno je pro mě něco jako unikát, něco naprosto jedinečného a ojedinělého a přispívá k tomu právě charakter hlavní hrdinky, která na mě zapůsobila tak, že bych si s ní hned teď někam zašel, třeba do kavárny, popovídat si s ní o životě a jak se vůbec má... Atmosféra snímku je naplněna takovým tím správným inteligentním humorem, nenuceným průběhem a zkrátka pohodou, ke které přispívá i soundtrack, který je pěkně weird, v dobrém slova smyslu. ()

Beky

Juno je pro mě film, který mě absolutně minul a nemám k němu vůbec žádnej vztah!! Prostě jsem ho dokoukal a okamžitě vymazal z hlavy!! Hlavním důvodem je absolutní nesympatičnost hlavní hrdinky, která se chová jako ( doslova jako )dospělá, přitom je to obyčejná středoškolačka, kterou zbouchnul jeden spolužák!! Její chování mi přišlo tak absurdní, že raději budu věřit tomu, že děti nosí čáp!! Tím nemyslim, že E.Page je špatná herečka, to vůbec, zde předvádí špičkový výkon a spolu s Cerou tvoří dokonalý pár!! Ale ta postava, kterou hraje...dál bych řekl, že film nepřináší nic objevnýho ani svěžího do vzorce komedie - drama, pro mě je to obyčejný film, s dvěma perfektníma výkonama...nejen teda v posteli:)!! Jedou větou: Nechci tátou býti...ach jo,měl jsem radši gumu míti:))!! ()

terunka003

Milé, usměvavé, hladící, se šťastným koncem, reálné. Juno je krásný film o nečekaném těhotenství 16-ti leté dívky, kterou nenádivíte, za to jak se chová a jak je drzá. Vzápětí byste jí dali cokoliv. Jednoduše je vidět, že s ní puberta, těhotenství a hormony pěkně cloumají. Juno vyřeší své těhotenství adopcí mladému páru, prožívající relativně šťastný vztah. Ten se ale po pár měsících rozpadá. Dilema - zda dítě dát do neúplné rodiny, či do rodiny, kde není láska a souznění. Hlavní hrdinka vyřeší i své city k otci dítěte a pohádkový, šťastný konec je na místě. Hlavní představitelka Ellen Page byla trefou do černého. Juno je pohodový film, nic nevezme, dodá úsměv na tváři. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009