Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

c.tucker

Vtipně podáná satira na mladé matky. Z Ellen Page se stává čím dál tím více slečna Herečka, opravdu dobře odvedená práce. Jen tolik nominací na Oscara prostě nechápu. ()

fars

Mame tu filmek ktery je mily, svym zpusobem vtipny, se zbouchnutou, hlaskujici Ellen Page, s vybornou hudbou, dokonce jsou na svete i nejake ty nominac na oskara. Nejlepsi film roku z toho asi nebude, tim spis u me. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvezdickami - vzhledem k tomu ze jsem se prece jen ve filmu stihl misti krapet nudit (jsem to ale necita) a film se mi zalibil vlastne az na konci volim spis tu trojku. Ono je to fuk, jak koukam tak zbytek CSFD to stejne vychvali do vysin a muj hlas se ztrati, ale nemyslim si ze bych Juno jentak zvladl na druhou projekci. ()

BoXBe

Nemůžu říct, že bych Juno považoval za jeden z nejvýznamnějších příspěvků světové (resp. americké) kinematografii. Je to nicméně příjemný úsměvný film, který s sebou nese docela hluboké poselství o významu přátelství, rodiny a zásad. Na Juno je mi hodně sympatický scénář, který komplikované životní situace řeší s nadhledem a přitom bez patosu a americké naivity. Prostě tak to v životě někdy je a nemusíme si hned trhat hlavu, podkreslovat emotivnější momenty depresivními hudbeními motivy a tvářit se, že nikdo nikdy nemůže prožít to samé. Zůstává mi tak záhadou jen nominace na nejlepší film roku, kterou si vysvětluji jedině tak, že akademici chtějí diváky upozornit na pohodovou a přitom inteligentní komedii, kterou je škoda přehlédnout. ()

Eviator

Krásný hodnotný příběh o tom jak rizikové a jak krásné může být těhotenství, které jako chlap nezažiju, ale přesto mě tenhle film docela dojmul. Viděno na filmovém zlínském festivalu 2008. ()

mortak

Laskavý pohled na americký zapadákov. Humor vytváří neuvěřitelná Ellen Page, která každou minutu drze a hlavně inteligentně hláškuje. Zbytek už je velmi něžný pohled na strasti a radosti lásky říznutý výchovnou notou (první (?) sex a hned to byl ten pravý - to je jako z Káji Maříka, milující rodiče, krize manželského páru...). A tak zamilovaný pár v posledním záběru džemuje před typickým americkým snem - domkem. Myslím, že to teď Amíkům hořkne na jazyku. Jó, ty hypotéky! ()

Ruuzha

Na můj vkus asi trochu přeceňovaný film. Vidět ho v televizi, nepřišel by mi ničím vyjímečný. Tím ho samozřejmě nechci nijak shazovat, leckdo se v něm určitě najde :) Každopádně Ellen Page byla brilantní a celý film pro mě dost zvedala. 60% ()

campix

Jason Reitman je bezpochyby sympatický režisér jehož komedie jsou velmi příjemné a není tomu jinak ani u Juno. Zvláště když v hlavní roli je má oblíbenkyně Ellen Page. Příběh dá se říci, že je i do jisté míry originální, ale běh událostí je očekávaný. Přesto příjemná komedie se zajímavou hudbou, ale nijak sem z toho odvařený nebyl. ()

papaJA21

Ta malá odvážná drzá holka mě dostala. Po dlouhé době opravdu originální filmek ve skvělém obsazení. Ellen Page jsem si zamiloval od úvodních titulků. Michael Cera je naivně upřímné trdlo, s těma žlutýma šortkama fakt nemá chybu. Jennifer Garner nijak zvlášť v oblibě nemám, tady hraje ale opravdu sympaticky. Baví mě i kulisa unaveného předměstí se svou rutinou. Nesmím zapomenout na výborný soundtrack. ()

Ninkaa

Co se stane, přijdete-li v šestnácti letech domů „s outěžkem“? V rodině dívky jménem Juno nelítají ani facky, ani ostrá slova, nýbrž zde všichni překypují pochopením, rozvahou a až sofistikovaným klidem. Ač tato situace může leckomu přijít lehce bizarní, je třeba nenechat se odradit – Juno je totiž jinak celkem chytrá a hezká holka, trochu rebelka, která se s ničím nepáře – možná proto je divákovi tak sympatická a ten je ochoten prominout sladkobolné pozadí „typického útulného středostavovského domova“, v němž Juno vyrůstá – i když pravda s malou kaňkou na začátku – rodinu opustila matka a nyní dívku tedy vychovává matka nevlastní. Velkou výhodou filmu je také hudba, leckdy až dětsky roztomilá – např. I´m sticking with you od The Velvet Underground je skvělá. Sečteno a podtrženo mě Juno překvapila – on asi člověk občas potřebuje vidět hezkou pohádku, ve které se (téměř) všichni mají rádi, svět je bezpečný a rodiče vás mají rádi i když nejste tak skvělí, jak by asi chtěli. ()

KajusaK

Žádná akční zápletka, ale naprosto typická v téhle době. Zaujme hned odzačátku, žádné dlouhé rozpiplávání. Stále se něco dělo. Skvělá hudba hned odzačátku. Dokonale ladící Ellen Page a Michael Cera.. ()

dr.fish

Přál bych si víc takových amerických komedií, kdy se pořád nemusím chytat za hlavu a říkat si jak blbý jsou ty a ty dialogy, jak se ti a ti chovají dementně a jak je všechno povrchní. Tohle je prostě normální film o normálních lidech, i když se většina ve filmu moc normálně nechová. A Ellen Page? Nemá smysl komentovat- je to "její" film. A já její fanoušek, takže naprosté nadšení. Film, který má nápad, vtip a šmrnc...a Ellen...90% ()

angel74

Lepší komedii o (ne)chtěném těhotenství jsem prozatím asi neviděla. Diablo Cody napsala chytrý scénář, který prostě neměl chybu a Ellen Page obdivuhodně ztvárnila trochu trhlou hlavní hrdinku, přičemž je nutno podotknout, že všichni zúčastnění jí skvěle sekundovali. K celkovému pozitivnímu vyznění filmu přispěl také fajnový soundtrack, jenž bych si klidně hned pustila znovu. (85%) ()

FrankSusta

Mile a upřímně pojaté téma, které vyloženě vybízí k prosazování svých názorů, což by ale bylo špatně a tvůrci si to moc dobře uvědomili a právě kvůli tomu je to tak milej film. Netušil jsem, že jde udělat film o zbouchnutý šestnáctce opravdu sympaticky, neuvěřitelně vyzrále a až tak, že to pomalu žene k slzám. Ellen Page předvedla neuvěřitelnou věc a ta oscarová nominace je naprosto oprávněná. Je to barevný, milý, chytrý a já už tu vlastně jenom plácám o jednom z nejupřímnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Miluju to Searchlight Pictures, ty jejich barevný vyzrálý ''blbosti'' pořád mají co říct. ()

kubin.

Viděl bych to spíš jako komedii než jako drama, i když zápletka není zrovna k smíchu. Skvělá, přirozená Ellen Page, která "udělala" tento film (což ale asi bylo v plánu), celkem povedený výběr písniček v soundtracku a hlavně dobrý nápad o tom jak se někdo nejdříve rozmnožuje a pak teprve zamiluje. ()

KatanaCZ

Ani náhodou nechci tento (svým způsobem originální) film nijak zatracovat, pouze to asi nebude přímo pro mě. Je hezké sdělit divákům něco o problémech a strastech ze skutečného života, ale zdálo se mi to takové možná až moc opravdové, myslím tím bez nápadu, bez přikořenění, nic zábavného ani dramatického. ()

Radiq

Když byl ten film novej, tak z něho byl každej hotovej a nadšenej. S pocitem, že je to asi teda dobrý, jsem se na to musel taky kouknout a řeknu vám, že nic tak extra zajímavýho to není. Juno a její postava je umělohmotně dospělá, což mi přijde dost přehnaný (jako by mi film něco nutil a já tomu pořád nemohl uvěřit). Sympaticky na mě působí hlavně její nekonvenční názory a vtípky. Jako neříkám, že to byla kravina, ale víckrát se na to kouknout nechcu. ()

wendelin9

Respekt, respekt, respekt... A to nejenom skvělému hereckému výkonu mladé Ellen Page, ale také skvělé postavě Juno. Taková holka se ve filmech moc nevídá a je jenom dobře, že Juno je "jiná". Tahle holka je prostě třída a právě proto si ode mě snímek zaslouží 4* ()

phoebe.h2

Tak tenhle film nemá chybu..Už dříve jsem měla tušení že Ellen Page je výborná herečka i Jennifer Garner zde ukázala že umí hrát..nevím co říct jen snad samé chvály..100% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009