V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

teutates

Slabý priemer ak nie podpriemer...Righteous Kill sklamali. Hrozný scénar, réžia a taktiež technické prevedenie... tradičné charizma hlavných predstaviteľov niekam uniká, asi to bude zlým vplyvom prostredia. Na oko seriózna krimi, vo vnútri skazený Avnet. Známe tváre potešili, avšak nemôže byť úplne všetko postavené na hercoch. Tie "zmyselné dialógy" a slovné hračky mi vybili dych...5/10 3* zo súcitu k "dôchodcom"... ()

Ant

Bývaly doby, kdy hvězdy jako Pacino a De Niro filmu pomohly, teď by ale oni sami potřebovali film, který by pomohl jim. Premisa Righteous Kill by měla na to, stát se základem slušné kriminálky, nesměly by ji ale brzdit ohraný scénář a nudná režie. Ten film prostě nemá šťávu. ()

iamek

Od spojení Al Pacino a Robert De Niro jsem čekal trošku jiný film. Bohužel Righteous Kill je snímek tak akorát na DVD. Jedná se o průměrný a hlavně ničím originální thriller. 2* dávám za závěrečnou zápletku a za úctu k téhle legendární dvojici. ()

Chrustyn

Po dlouhých 13 letech od "Nelítostného souboje" se opět setkávají jedni z nějvětších hereckých hvězd a zachraňují jinak průměrnou detektivku. Tentokrát jsou narozdíl od svého předchozího filmu oba detektivové a pátrají po záhadném zabijákovi, který zabíjí ne zrovna nevinné spoluobčany a podezření brzy padá i na jednoho z detektivů. Film celkem dobře šlape a má minimum hluchých míst ale celou dobu to je jen o pozorování hereckých výkonů De Nira a Pacina než o napínavém ději a nemohl jsem se zbavit pocitu, že kromě těchto dvou hlavních hvězd nemá film co nabídnout. Naštěstí nemám těmto dvou starým pardálům co vytknout a závěrečný zvrat se také docela povedl, ikdyž vnímavému divákovi dojde dříve než hercům. Slušný průměr. ()

Arsenal83

De Niro z Pacinom sú veľkí herci, aj keď dokopy merajú ledva cez 3 metre. Ale práve ich spojenie ukazuje, že je mylne sa domnievať, že kvalita hercov vždy určuje veľkosť filmu. Mnohokrát sme boli svedkami presného opaku. Musí to ťahať scenár. Ktorý tu pokulhával a angažovanie 50 haliernika z In da Club to určite z bryndy nevytiahlo. ()

jojinecko

Je jasné kvôli komu som si film pozrel...Chyba! Počas celého filmu a najmä po skončení som sa neprestal sám seba pýtať "PREČO" sa na toto títo dvaja (kedysi) kvalitní herci dali??? Chceli si spolu zahrať, alebo chceli si vyskúšať béčko, kde namiesto nich kľudne mohli figurovať Dolph alebo Jean- Claude? Peniaze? Alovi sa čudujem, prečo sa zase nechal zlákať Avnetom po predchádzajúcom béčkovom filme. Táto sračka si nezaslúži žiadne zľutovanie v hodnotení, tak niečo debilné sa nevidí často..Je fakt umením dosiahnuť to, že ešte aj často používané slovíčko "FUCK" tu pôsobí neskutočne umelo a dokonca otravne! Tá akože prekvapujúca pointa je absolútne trápna a hovadská (a okrem toho mi to bolo jasné už pred prvou polovicou). Toto nie je ani "guilty pleasure", toto je shit nehodný pozretia a koketujúci s odpadom! ()

MontyBrogan

Scenár deravý ako terč, ktorý na policajnej strelnici práve podľahol muške s 30ročnými skúsenosťami, nedokážem vnímať dostatočne kriticky. Mám totiž oči zahmlené úžasom nad Pacinom a De Nirom znovu pokope. Nie je to druhý Heat, ale ani ďalší zbytočný shit, minimálne, keď ste ich fanúšikom. ()

Roman.Ticka

Obvykle si čtu komenty ostatních až po svém, abych se nedala ovlivnit a výsledek ráda srovnávám, a tím se docela bavím. Tentokrát jsem zvolila opačný postup a sjela si první stranu kritických komentářů, až na jednoho, který to napsal i za mě. Avnet není Mann ani Scorcese, protože holt NENÍ, no A CO?! Thriller měl vše podstatné - akci, napětí, vtip, hudbu, výběr herců, zápletku i pointu, kterou jsem nečekala. Patřím totiž k 99% hlupáků, kteří řeší pouze denní nákupy a cestu do práce. Díky za to lepší 1%!! Líbilo se mi to a navíc mám silný pocit, že si Bobby s Alem spolu zahráli víc než jednu partii šachu a užili si vzájemnou vzácnou blízkost dvou přátel. Já si přišla na své a jako bonus jsem "oprávněně" spala celou noc, jako bych dostala do hlavy dvě rány pistolí. ()

honajz

Hodně slabé. Televizní zpracování bez špetky originality, nápadu nebo atmosféry, a scénář vytáhli odněkud z kadibudky. Jasná linie příběhu nám ani nedává možnost tipovat, kdo je vrah, protože je to tak jasné hned od začátku, takže nám nezbývá, než si odškrtávat, co dopředu tušíme, a čekat na závěrečné, naprosto nepovedné a hloupé finále. Kdyby ty postavy byly aspoň životné, a ne jen nějaké plakáty, tak bych tomu konci možná - skutečně jen možná - věřil. Ale takhle je slabota a blábol. ()

SOLOM.

Opravdu hodně jsem se těšil na tohle krimi a to hlavně z důvodu přítomnosti obou známých herců. Naivně jsem si myslel, že by nevlezli do nějakého propadáku, jenže to jsem se tentokrát přepočítal. Jelikož největší slabinou byl samotný scénář, který byl čitelný již od první půlhodinky, očekával jsem, že kvalitu navýší hlavně jejich herecké výkony. Leč i ty byli hodně průměrné. Najde se tu několik dramatických scén, které diváka alespoň na chvíli probudí z letargie, ale jinak to postrádalo pořádnou šťávu. Bohužel ač velice nerad tentokrát nedám ani to průměrné hodnocení. Což mě vzhledem k obsazení dost mrzí. 45%. ()

claudel

Velmi těžce se mi opětovné setkání Ala Pacina a Roberta de Nira hodnotí. V temném a téměř prázdném kině jsem v důsledku dvoudenní absence spánku usnul, takže si pamatuji začátek a konec. Ale v hlavní pointě jsem se chytil, ale připadala mi až příliš okatá. Škoda, Al Pacino je vedle Johnny Deppa můj nej nej nej herec a v kombinaci s de Nirem to mohlo dopadnout mnohem lépe. Přesto nejsem zcela objektivní, nevím však, zda si do francouzštiny přeloženo jako "La loi et l´ordre" zopakuji. ()

kajda.l

Auu, tak tohle bolelo. Film, který "vyniká" nehorázně otravným scénářem (ne, nejsem úplné pako), příšernou kamerou (ty wtf. nájezdy kamery měly zmamenat co??) a stupidním střihem. A když s k tomu přidají neskutečně otravné herecké výkony, ano, myslím tím i pány De Nira s Pacinem (opravdu zasloužená nominace na malinu), ale chápu, že si chtěli zavzpomínat na staré dobré časy a tentokráte si prohodit role:/. Co naplat..očekával jsem poctivou kriminálku a byla mi nasevírována otravná nuda, kterou jsem už dlouho nezažil. 30% ()

Necrotongue

Jsem si naprosto jistý tím, že se mi tvůrci snažili tímto filmem sdělit něco opravdu důležitého. Dělali to ale tak těžkopádným způsobem, že mě podivně kaleidoskopický děj přestal v podstatě zajímat, a z celé záležitosti si odnáším jediný silný a emocemi nabitý dojem- Carla Gugino tady vypadala naprosto kouzelně. Zážitek to byl v tomto ohledu sice silný, zároveň si ale myslím, že původním cílem snímku bylo něco úplně jiného, jenže já nevím co, nehodlám po tom ani pátrat, a trochu mě děsí, kolik kvalitních herců je zapotřebí k natočení něčeho tak chabého. / Poučení: Pro krásu se vyplatí necelých sto minut trpět. (Určeno obdivovatelům Carly Gugino) ()

Bauer

Hlavním lákadlem tohoto snímku je bez jakýchkoliv debat herecké duo Al Pacino a Robert De Niro, kteří se sešli v roce 1995 ve filmu Heat, což byla neuvěřitelná pecka, takže si možná někdo myslel, že i Righteous Kill bude něco podobného. V žádném případě to není žádná pecka. Jen obyčejná kriminálka s perfektním obsazením. Al Pacino a Robert De Niro hrají stále skvěle a vůbec bych jim nehádal jejich věky. Na to, že Pacinovi je 68 let, tak vypadá skvěle. Docela slušně tam sekundují Donnie Wahlberg a John Leguizamo a samozřejmně rapper 50 cent, který se mimo hip hopu snaží prorazit i do filmové branže a docela se mu to daří. V této roli sice hraje gangstra ale ne tak přehnaného. Žádné řetězi a za každým slovem se nevyskytne slovo jako "motherfuckin' ". Docel jsem zvědav kam to Curtis Jackson ještě dotáhne. Scénář filmu je průměrový. Seriového vraha jsme už viděli několikrát, tudíž nic nového. Ovšem konec mně velice potěšil. Posledních dvacet minut bylo naprosto výborných a finální zvrat byl vážně dobrý a nečekaný. Největším problémém je ale režisér Jon Avnet. Nemá ještě takové zkušenosti, aby mohl natočit něco extra, něco o čem by se mluvilo ještě za půl roku. Tohle mi vyprchá z hlavy asi tak za hodinu. Za ten konec ovšem to nejsou čisté tři hvězdičky ale spís 3,5*! ()

becki_tu

Marně přemýšlím nad tím, proč se zdejší výtky a kritika omezují nejčastěji na stáří obou hereckých velikánů nebo na špatný scénář a režii. Chápu, že spousta uživatelů si někde přečetla, že Avnet je břídil a že ani obsazení Pacina a De Nira na kvalitě filmu nic nezmění. Holt vlastní názor už je zde téměř nedostatkovým zbožím a já tak opět velice rád vystoupím z řady, protože jsem se neméně rád se nechal vodit za nos zkušenými detektivy, kteří zkrátka nestárnou, a kteří mě neomylně dovedli až závěrečné pointě, kterou bych sice nenazýval přímo geniální, ale byla dost účinná na to, aby příběhu dodala zcela jiný rozměr, aniž by musel divák měnit názor na oba hlavní hrdiny. 75% ()

Morholt

Jsem na vážkách. Na jednu stranu stavím výborné výkony De Nira a Al Pacina, kteří se výborně doplňovali, hláškovali, nadávali a já nevím co všechno a navíc jim zdatně sekundovala Carla Gugino a na druhou stranu zpackaný, předvídatelný scénář, který nedával jinou možnost, než užívat si obou hereckých veličin. Konec mě bohužel nepřekvapil - překvapilo by mě, kdyby to bylo jinak. Za herecké výkony a zúcty k oboum veličinám dávám 60%. ()

RelaxMan

Páni herci jako jsou Al Pacino a Robert De Niro, tak na ty je vždycky radost pohledět. Ať točí jakýkoliv žánr, tak vždycky jejich výkon je stoprocentní . Vím, že tohle nebude patřit mezi jejich nejlepší filmy, ale mezi ty nejhorší teda také ne. Já krimi opravdu moc nemusím, ale tohle mě prostě bavilo. Je pravda, že film nenabízí nic nového, pár filmů a seriálů trošku kopíruje, ale to se dá i odpustit, protože film docela dobře šlape. Jsem moc rád, že jsem viděl film dabovaný, protože dabing je v něm teda skvostný a také díky němu přidávám o i jednu hvězdu navíc. Kdybych to, ale sledoval v původním znění, dal bych určitě hvězdy 3 . ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech