Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejne

A Night at Karlstein

Komedie / Muzikál / Historický

Československo, 1973, 83 min

Jaroslav Vrchlický (divadelní hra)

Karel Svoboda

Karel Höger, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Jaroslav Marvan, Miloš Kopecký, Waldemar Matuška, Slávka Budínová, Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, Pavel Bartoň, Karel Effa, Karel Hála, Jára Pospíšil, Viktor Sodoma, Petr Spálený, Karel Štědrý, Václav Štekl, Pavlína Filipovská, Jana Sedlmajerová, Hana Čížková, Stanislava Bartošová, Věra Kozlová, Karolina Slunéčková, Stella Zázvorková, Josef Bláha, Jiří Lír, Oskar Hák, Eugen Jegorov, Karel Bodnár, Jiří Hladký, Vítězslav Černý, Jan Libíček, Zdeněk Najman, Zdeněk Srstka, Vít Buček, Pavel Kos, Miloš Čálek, Karel Hovorka st., Zdeněk Martínek, Oldřich Velen, Zdeněk Skalický, Otto Ohnesorg, Milan Neděla, Josef Laufer, Vladimír Hrubý, Antonín Pokorný, Milena Kaplická, Eva Lorenzová, Bernard Fürst, Radim Vašinka, František Svačina, Růžena Smolíková, Josef Vlček, Jan Janeček, Václav Vondráček, Karel Medek, Jaroslav Palkoska, Karel Engel, Miroslav Jíra, Milan Kindl, Jaroslav Klenot, Viktor Maurer, Oldřich Semerák, Bert Schneider, Míla Šulc, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Ludvík Wolf, Václav Formánek, Ivan Chrz, Marek Kučera, Petr Lebeda, Marian Linder, Ivo Prokop, Miloslav Průša, Tomáš Svoboda, Ladislav Županič, Marcela Baťková, Zdeněk Boubelík, Josef Brozman, Josef Cmíral, Jana Kittnarová-Čižinská, Dana Daňková, Aja Farkačová, Marta Fialová, Tomáš Hanták, Eva Kaprálová, Karel Klement, Jan Kolenatý, Jana Kopecká, Elena Lindauerová, Stanislava Martínková, Rudolf Mošna, Tomáš Němeček, Zbyněk Pohlídal, Helena Postránecká, Pavel Ruta, Bobina Staňková, Ivana Suchá, Stanislav Šimek, Vladimír Štúr, Ladislav Tajovský, Jitka Vašutová, Eva Zakouřilová, Petr Zámostný

Můj nejoblíbenější český muzikál. Nemám co bych vytkl, od absurdně zábavného příběhu, přes absolutní hereckou elitu po geniální hudbu Karla Svobody. Když se nedávno vyhlašovala česká píseň století (nebo všech dob to bylo?) jednoznačným favoritem pro mne byla píseň Lásko má, já stůňu.(3.1.2007)

Celkem slušný český muzikál, který je především a jenom složen na pěkných českých a známých písní. Má skvělé herci či zpěváky. Díky krátké stopáži nenastane nuda či nějaké větší problémy. Velkým trhákem to pro mě zas tak není, některé konverzace, dialogy a scény nemusím, ale ohodnotit toto podařené dílo s radostí můžu. Hodnotím na 70% = ****(14.12.2012)

Nejlepsi cesky muzikal bez socialisticke pachuti.(7.9.2003)

V úvodu tam projede chlap na kole s kýblem třešní!!!!!!!!!!!!!!!(30.9.2006)

Dá se ještě spojit víc výchozích jistot kvality než tady? Podskalského režie, literární klasika, historické téma, dobří herci, humor a ještě navíc muzikál! A z výchozích bodů skutečně vznikla ojedinělá směs více žánrů. Film má však hodně zřetelné chyby díky tomu, že dlouhé natáčení neprobíhalo chronologicky a když se ještě přidal razantní střih, tak se divákovi před očima neustále střídají všechna roční období! V jednom záběru stromy zelené, v druhém holé, ve třetím to kvete. Leda, že by ta situační komedie měla trvat více let a já to nepochopila... :-))) Toho nenavazujícího střihu je opravdu škoda, jinak by to byla dokonalá věc bez sebemenšího kazu!(13.10.2003)

• - Vlastimil Brodský zo začiatku odmietal hrať rolu Karla IV. a dokonca si u historikov zisťoval, aký to bol vlastne človek. (Raccoon.city)

• - Tvůrci se museli potýkat s nepřízní počasí, což zdržovalo natáčení. Druhou největší "brzdou" byl téměř tříměsíční zájezd Waldemara Matušky s Pragokoncertem do SSSR. (jecmen2)

• - Role homistryně Ofky (Slávka Budínová) byla původně psaná na tělo Jiřině Jiráskové. Ta se však v té době nesměla objevit před kamerou. (Bart)