Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

vixina

Starý známy príbeh od strýčka Dickensa. Pre mainstreamový zovňajšok Zemeckisovej Koledy som sa jej dlho vyhýbala, až si ma náhodou jedny Vianoce našla a ja som to s ňou skúsila. Carreyho je v Scroogeovi dosť poznať - pánboh zaplať. Ohyzdná animácia mi pripomínala tú počítačovú tak silno, až som ju nakoniec povýšila na režisérov zámer. Zostaňme teda pri tom. Vadilo mi však, že sa to náhle zvrtlo na hororovú stranu (a ešte k tomu tak prudko a prehnane), miesto toho, aby túto atmosféru stupňovali už od začiatku (ako mi to vyhovalo v All Dogs Go To Heaven). Hoci verím, že Zemeckis túto "classical tale" poňal dosť verne originálu. Budiš mu to ku cti. 3*, pretože druhý krát by som si to už nepozrela. ()

PZ_Ben

Skvělá vánoční, hororová pohádka, natočena dle stejnojmenné povídky Charlese Dickense. Kvalitní animace a perfektní oživení Vánoc. Spíše pro dospělé. ()

ajne

Mne se to prostě líbilo. Jsou pod tím podepsáni moji oblíbení tvůrci a já z kina odcházel s příjemným zážitkem, trochu vylekán a s pocitem HappyEndu. Není to hitparáda, ale jako Vánoční film příjemná záležitost pro odrostlejší, kterým nestačí jen klasické pohádky :-) ()

Infurius

Nudné, pre deti. Ja som si to pozrel na Vianoce , lebo som si chcel pozrieť nejakú vianočnú rozprávku. Také trapné nezaujímavé dialógy, proste to nemalo šťavu a zaspával som pri tom... ()

michael.film

3 dôvody prečo film vidieť: a) Nekúrim pretože nechcem minúť svoje prachy b) Bývam v strašidelnej vile c) Naháňajú ma duchovia pretože nenávidím vianoce Fajn rozprávka na pozretie pred štedrým večerom ale ja upredňostňujem Nightmare Before Christmas. Ale stále je skvelé aj toto. ()

Akatinka

Nikdy jsem Vánoční koledu nečetla, ale už při prvním shlédnutí mě zaujala jedna věc, začátek je veselý, milý, poučuje, časem, s příchodem ducha vánoc budoucích, se stává film skoro hororovým. Rozhodně je to krásný příběh, i když si nejsem jistá, jestli je vhodný pro malé děti. Spíše je to pro starší, co už mají více rozumu a nebudou se bát. Rozhodně mě fascinuje, že si tvůrci dali takovou práci s tím, aby postavy vypadali stejně jako herci. Jim Carrey a Colin Firth vypadají skvostně. ()

veraMocca

Velmi povedené a rozhodně od Polárního expresu příběhově daleko bohatší (což je dáno asi předlohou) s tou pravou vánoční atmosférou. Druhá polovina je zatraceně strašidelná a ponurá, takže pro děti asi moc ne-e........část s Duchem minulých Vánoc pro mě byla doslova kouzelná. ()

gagun

Je to pohádka, není to pohádka, je to pohádka, není to pohádka? To jsou dilemata........Ale určitě se shodnu na jednom, Dickensova předloha je ve filmu pozměněná a vůbec ne k horšímu, nenudil jsem na to že jsem čekal další Vánoční sračičku. Uvažoval jsem o pěti hvězdách, ale na to moc nudily koncové pasáže, které se neúměrně táhly. Uvažoval jsem i o třech hvězdách, které bych dozajista zasadil, nebýt dokonalého dabingu Jima Carreyho. .........K příběhu se toho moc říci nedá, Zameckis nemohl šlápnout vedle, držel se perfektní předlohy od, které utíkal jen kratičko (i když pádně). Slušivých 71 % ()

xterri

Moc hezky zpracovaný příběh Charlese Dickense, na který se může dívat člověk každé věkové skupiny - pro děti to bude spíš pohádka, pro některé dospělé snad i impulz k zamyšlení. ()

Akinaz

Dickensovké téma, které si takovéto zpracování rozhodně zaslouží. Duch minulých, přítomných a budoucích Vánoc si mě rozhodně našel a získal. Zatím nejlepší zpracování, co jsem měla tu čet vidět. Knihu otvírám o každých Vánocích (nikdy mě nepřestane nudit) a od roku 2009 si jednou ročně dopřeju i tuhle lahůdku. Skvělé 5* ()

PowPow

Vzpomínám si, že v kině to mělo neskutečný vizuální efekt. Tohle by se v hraném filmu nedalo vytvořit ani náhodou. Společně s hudbou to vytváří fantastickou tmavou atmosféru. Pokud to člověk vidí jen v TV nebo na obrazovce, výsledek je nesrovnatelný. Pravda, dá se tomu vyčíst, že to na vizuální stránku sází až moc, ale těch verzí už je hodně (a vesměs povedených), takže pokud má další zpracování obstát, musí se od těch předchozích lišit, sázet na něco, co tu ještě nebylo. Což se tomuto filmu určitě povedlo na jedničku. ()

SANNY22

No ja som bola na tom v kine, keď som mala 8 rokov. A nenormálne som sa toho bála. Ako videla som to prednedávnom a moc sa mi to nepáčilo, preto hodnotím priemerne :) ()

Firebull

Ideální film na adventní období. Ačkoli již bylo dílo Charlese Dickense filmováno již několikrát, tak mám tuhle verzi asi nejraději. ()

majorzeman13

Skvělý film,skvělá animace,skvělýJim Carrey+předloha od Ch.Dickense= povedený film a nejen pro děti. Dost dobrý animovaný filmeček !! ()

Mermaidee

Pro mě velké překvapení, kvalitní pohádka, která je možná víc pro dospělé, než pro děti, jsou v ní i trochu hororové prvky a přesto je tak mile vánoční, že si ji už žádný rok neodpustím. Navrch pravý Jim Carrey. Myslím, že role starých dědků mu budou slušet. A teď poznámka k programovým tvůrcům: Pokud si opravdu myslí, že dávat program z Vánoc v létě je dobrej nápad, tak by se měli jít léčit. Že na to mají práva "skoro zadarmo", není omluva. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli